Oldalak: 1 ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ... 150   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkések  (Megtekintve 435944 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #1335 Dátum: 2013. Július 12. - 18:54:37 »



Emiatt vettem meg a Gerber-es machete-t a MOL-nál.  Tökéletesen elég, szuper a fogása és a gyöngyvászon tok is pazar.  Emelem
Van egy újabb rosszpontod.  Ha nem dicséred ezt a vackot, talán nem vettem volna. Minden forint amit ráköltöttem, kidobott pénz volt. Nem
Bedőlt egy kiszáradt kökénybokor az útra, hogy szebb legyen a dolog, némi vadrózsát is húzott magával. Ezt kellet valahogy eltüntetnem mert nem volt kedvem az összevágott horhosban tolatni vagy százötven métert. Ezzel a késsel kínszenvedés dolgozni. A markolat szöge rossz, kényelmetlen, csavarja a csuklót. A markolat kevés izzadtságtól is úgy csúszik mintha szappanozva lenne. A kétezer forintos tramontina machete ezerszer különb, igaz, azt olyasvalaki "tervezte" aki tudja, mire való, ezt a gerber vackot meg valami félhülye designer aki megnézett pár fotót a neten aztán csavart egyet a dolgon, hogy egyedibb legyen. Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1336 Dátum: 2013. Július 12. - 19:06:04 »

Van egy újabb rosszpontod.  Ha nem dicséred ezt a vackot, talán nem vettem volna. Minden forint amit ráköltöttem, kidobott pénz volt. Nem
Bedőlt egy kiszáradt kökénybokor az útra, hogy szebb legyen a dolog, némi vadrózsát is húzott magával. Ezt kellet valahogy eltüntetnem mert nem volt kedvem az összevágott horhosban tolatni vagy százötven métert. Ezzel a késsel kínszenvedés dolgozni. A markolat szöge rossz, kényelmetlen, csavarja a csuklót. A markolat kevés izzadtságtól is úgy csúszik mintha szappanozva lenne. A kétezer forintos tramontina machete ezerszer különb, igaz, azt olyasvalaki "tervezte" aki tudja, mire való, ezt a gerber vackot meg valami félhülye designer aki megnézett pár fotót a neten aztán csavart egyet a dolgon, hogy egyedibb legyen. Nem
Én viszont ezt írtam a gerberes-fiskarsos akcióról:
"Az egészben a fűrész a legjobb és az az ami meg is éri a pénzt...Ezt évi pár száz fa metszésének és ágai lefűrészelésének tapasztalata birtokában nyugodtan kijelenthetem... Wave" Kacsint


Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1337 Dátum: 2013. Július 12. - 19:35:05 »

Van egy újabb rosszpontod.  Ha nem dicséred ezt a vackot, talán nem vettem volna. Minden forint amit ráköltöttem, kidobott pénz volt. Nem
Bedőlt egy kiszáradt kökénybokor az útra, hogy szebb legyen a dolog, némi vadrózsát is húzott magával. Ezt kellet valahogy eltüntetnem mert nem volt kedvem az összevágott horhosban tolatni vagy százötven métert. Ezzel a késsel kínszenvedés dolgozni. A markolat szöge rossz, kényelmetlen, csavarja a csuklót. A markolat kevés izzadtságtól is úgy csúszik mintha szappanozva lenne. A kétezer forintos tramontina machete ezerszer különb, igaz, azt olyasvalaki "tervezte" aki tudja, mire való, ezt a gerber vackot meg valami félhülye designer aki megnézett pár fotót a neten aztán csavart egyet a dolgon, hogy egyedibb legyen. Nem

Ha jól emlékszem Voldi is ilyet akart venni. Hát nosza, mosd le szépen és add el neki! Röhög Röhög Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1338 Dátum: 2013. Július 12. - 19:49:59 »

Ha jól emlékszem Voldi is ilyet akart venni. Hát nosza, mosd le szépen és add el neki! Röhög Röhög Stoel

Sőt, vett is nekem, de próbálni még nem próbáltam. Majd vasárnap. Elugrunk a grande siluri hazájába egy 3 éjszakás kalandra.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1339 Dátum: 2013. Július 12. - 20:06:01 »

Görbüljön a bot! Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #1340 Dátum: 2013. Július 12. - 23:55:48 »

Sőt, vett is nekem, de próbálni még nem próbáltam. Majd vasárnap. Elugrunk a grande siluri hazájába egy 3 éjszakás kalandra.
Olyan nagy harit akarsz fogni, hogy machetével kell levágni(a bajuszát)?
 Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #1341 Dátum: 2013. Július 13. - 09:34:33 »

Van egy újabb rosszpontod.  Ha nem dicséred ezt a vackot, talán nem vettem volna. Minden forint amit ráköltöttem, kidobott pénz volt. Nem
Bedőlt egy kiszáradt kökénybokor az útra, hogy szebb legyen a dolog, némi vadrózsát is húzott magával. Ezt kellet valahogy eltüntetnem mert nem volt kedvem az összevágott horhosban tolatni vagy százötven métert. Ezzel a késsel kínszenvedés dolgozni. A markolat szöge rossz, kényelmetlen, csavarja a csuklót. A markolat kevés izzadtságtól is úgy csúszik mintha szappanozva lenne. A kétezer forintos tramontina machete ezerszer különb, igaz, azt olyasvalaki "tervezte" aki tudja, mire való, ezt a gerber vackot meg valami félhülye designer aki megnézett pár fotót a neten aztán csavart egyet a dolgon, hogy egyedibb legyen. Nem

Rossz pontom? Aztán kinél?  Ördög
Rossz szögben áll a kezed. Nyelv
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1342 Dátum: 2013. Július 13. - 12:33:39 »

Olyan nagy harit akarsz fogni, hogy machetével kell levágni(a bajuszát)?
 Ördög

A cél minig a cento vagy csento kinek ahogy tetszik (100), de beérem az apróbb 40-50 kg-os példányokkal is, mindegy, csak akció legyen.  Röhög

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #1343 Dátum: 2013. Július 13. - 12:46:49 »

Van egy újabb rosszpontod.  Ha nem dicséred ezt a vackot, talán nem vettem volna. Minden forint amit ráköltöttem, kidobott pénz volt. Nem
Bedőlt egy kiszáradt kökénybokor az útra, hogy szebb legyen a dolog, némi vadrózsát is húzott magával. Ezt kellet valahogy eltüntetnem mert nem volt kedvem az összevágott horhosban tolatni vagy százötven métert. Ezzel a késsel kínszenvedés dolgozni. A markolat szöge rossz, kényelmetlen, csavarja a csuklót. A markolat kevés izzadtságtól is úgy csúszik mintha szappanozva lenne. A kétezer forintos tramontina machete ezerszer különb, igaz, azt olyasvalaki "tervezte" aki tudja, mire való, ezt a gerber vackot meg valami félhülye designer aki megnézett pár fotót a neten aztán csavart egyet a dolgon, hogy egyedibb legyen. Nem
Nincs ezzel a "kukrival" semmi baj .
Csak nem öregedő , tulsújos vadászoknak találták ki ! Ördög
Ezzel csapkodnak egész nap az esőerdőben a 40 kilós benszülöttek . Vigyorog
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #1344 Dátum: 2013. Július 13. - 13:13:44 »

Nincs ezzel a "kukrival" semmi baj .
Csak nem öregedő , tulsújos vadászoknak találták ki ! Ördög
Ezzel csapkodnak egész nap az esőerdőben a 40 kilós benszülöttek . Vigyorog

Ez marhára nem kukri, annak előre áll a pengéje ennek meg hátra. Mire "becsapódik", már rossz szögben áll a csuklód.
Öregedő az ángyod térgyekalácsa   Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #1345 Dátum: 2013. Július 13. - 13:19:00 »

Normális, használható machete nem a külső, hanem a belső (homorú) oldalán vág. (Vagy mindkettőn.) Kicsit orrnehéz, így az ellenállás nélküli, súlytalan gazt is viszi, de el lehet vele faragni egy ágat is.
Szedreshez, csalánoshoz, dudvához a legjobb a hosszú nyélre applikált kovácsoltvas sarló.  Mosolyog
De én egy ágnyeső ollót, egy kis ágvágó fűrészt és természetesen egy kisbaltát tartok alapfelszerelésként, ezzel bármi csendben, diszkréten és önmagam szemkiverése nélkül elintézhető.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #1346 Dátum: 2013. Július 13. - 13:37:26 »

Ez marhára nem kukri, annak előre áll a pengéje ennek meg hátra. Mire "becsapódik", már rossz szögben áll a csuklód.

És ha megfennéd a másik oldalát ? :Mosolyog
Meg amihez neked le kell hajolni egy 120 cm-es benszülöttnek az mindig fent van ! Vigyorog
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #1347 Dátum: 2013. Július 13. - 13:49:24 »

És ha megfennéd a másik oldalát ? :Mosolyog
Meg amihez neked le kell hajolni egy 120 cm-es benszülöttnek az mindig fent van ! Vigyorog
Fenje akinek hat anyja van egy utcában. Inkább faragok egy tokot a tramontinának és használom azt.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1348 Dátum: 2013. Július 13. - 14:01:43 »

És ha megfennéd a másik oldalát ? :Mosolyog
Meg amihez neked le kell hajolni egy 120 cm-es benszülöttnek az mindig fent van ! Vigyorog
És egy ilyenhez mit szólnátok!?

http://www.stihl.hu/STIHL-term%C3%A9kek/Motorf%C5%B1r%C3%A9szek-%C3%A9s-magass%C3%A1gi-%C3%A1gnyes%C5%91k/Benzines-motorf%C5%B1r%C3%A9szek-kert%C3%A1pol%C3%A1shoz/2213-110/MS-170-D.aspx

..Ennek, mind a két oldala éles!..  Angyal ..
Kis helyen elfér a kocsiba, na meg nem is drágább, egy komolyabb késnél..  :Mosolyog ..  Stoel ..
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #1349 Dátum: 2013. Július 13. - 14:35:35 »

Fenje akinek hat anyja van egy utcában. Inkább faragok egy tokot a tramontinának és használom azt.
Végül is igazad van .
De minden igazi túlélő eszköz mellé jár egy síp is !
Azt addig kell fújni , míg jön valaki aki megoldja a problémádat !! Röhög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ... 150   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: