Oldalak: 1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... 150   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkések  (Megtekintve 435676 alkalommal)
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #1155 Dátum: 2013. Január 13. - 15:46:55 »

Dobnál róla egy képet?
Valamikor régen láttam a FeHoVán egy késest, nála láttam több bicskát.
A következő vásárlásom az lesz. Ördög


 S.Peti

Ez is dixon, Peti.
Erre gondoltál?

Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #1156 Dátum: 2013. Január 13. - 16:09:47 »

Szervusz Sanyi!

Szerintem alapvetően a késélezés is gusztus dolga. A lényeg az eredmény.
Nekem pl. a Dremel "gravírgépével" (polírkoronggal) megy a legjobban.
Háztáji megoldásnak átmenetileg acélt is használok, de azt mondom a polírozott élnek párja nincs.

Volna még a Dick profi henteskés-élezője (az többszintű, de a vége annak is a polír), csak sajnos azt százezrekért mérik.

 Emelem

Szervusz!

Le tudnád írni részletesen, hogy a Dremellel és a használt polírkoronggal hogyan végzed az élezést?
Csak ezt használod, vagy csak a pl. kerámiarúddal való élezés után végigmégy a koronggal a pengén?
Tudnál esetleg fényképet küldeni az Általad használt korongról?

Azért érdeklődök csak, mert én is szoktam használni a Dremelt, csak én agancsfaragáshoz. Viszont ha ezzel meg tudnám oldani a késélezést, nem nagyon vinném ezentúl köszörűshöz a késeimet.

 Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #1157 Dátum: 2013. Január 13. - 16:13:44 »

Egy jó kis Haidu fenőkő, aztán másra nincs is szükség.  :Mosolyog
Tervben van a beszerzése.  Mosolyog
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1158 Dátum: 2013. Január 13. - 16:35:20 »

Szervusz!

Le tudnád írni részletesen, hogy a Dremellel és a használt polírkoronggal hogyan végzed az élezést?
Csak ezt használod, vagy csak a pl. kerámiarúddal való élezés után végigmégy a koronggal a pengén?
Tudnál esetleg fényképet küldeni az Általad használt korongról?

Azért érdeklődök csak, mert én is szoktam használni a Dremelt, csak én agancsfaragáshoz. Viszont ha ezzel meg tudnám oldani a késélezést, nem nagyon vinném ezentúl köszörűshöz a késeimet.

 Emelem

Nem kevés kísérletezés, és mégtöbb türelem árába tellett, nem mondom, hogy profin megy, de tartósabb és jobb élt értem el az házikéseknél és a vadászkéseknél is eddig, mint bármivel.
A kísérletezés azért kell, hogy ráálljon az ember keze, nomeg a kés is, vagyis kialakuljon az az állandó élszög, ami a legkedvesebb a kéznek is, meg a késnek is.
Bricoban vettem gömbfejes makettsatut (talán 2000,- Ft), ebbe van vagy a nyelénél fogva, vagy a pengénél befogatva a kés.



 - van amúgy a Dremelnek is hasonló relatíve nem horror áron - szerintem ebbe is be lehet fogni jól a kést.

Ha "vastag" az él, régen fent a kés (tompa az élszög), akkor az első a polírkő (polírkészletében is benne van, de külön is kapható):


Közepes fordulaton ujjadat letámasztod a késlapra /fokra, és óvatosan tolod az élnek mindkét oldalon. Forgásirányra illik odafigyelni, szembeforogva nem élezünk, mert ujjak is bánhatják. Szerintem ez is elég, de kékszínű polírpasztával (ez nagyon finom anyag, a sajátját még nem próbáltam) és a saját filcével, (akár szélesebb, ugyanilyen átmérőjű filccel is) tényleg borotvaélessé válik a szerszám. Ja és nem karcos  Ördög  Emelem

Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1159 Dátum: 2013. Január 13. - 16:43:02 »

Egy jó kis Haidu fenőkő, aztán másra nincs is szükség.  :Mosolyog
Tervben van a beszerzése.  Mosolyog

Jaja, bár még csak a centrifugáját próbáltam, de nem lehet rossz ez sem.  Nyihi Stoel Stoel  Angyal
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1160 Dátum: 2013. Január 13. - 16:45:52 »

Forgásirányra illik odafigyelni, szembeforogva nem élezünk,

Élezni viszont csak élre szemben élezünk!   Fejvakarás Vállat von

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1161 Dátum: 2013. Január 13. - 16:51:03 »

Ha már élezés:

http://vadaszforum.net/forum/index.php?action=search2



Én ezt használom.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1162 Dátum: 2013. Január 13. - 17:07:14 »

Élezni viszont csak élre szemben élezünk!   Fejvakarás Vállat von



'tek kézzel, de nem géppel Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9913



« Új üzenet #1163 Dátum: 2013. Január 13. - 17:15:08 »



Nekem van egy házi köszörőgépem. Egy kb 12cm széles finom köszörűkövel, egy nagyapámtól örökölt filckorongom és egy paszta hozzá. A pasztát utoljára hegesztéstechnikai boltban láttam papírhengeres kivitelben.
A köszörűkőnél és a pasztázott filckorongnál az éltől elfelé van a forgásirány. Ha fenni kell akkor az éllel szemben fen az ember.Nagyon sokáig elég a filckorong is mire a köszörű szóhoz jut.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #1164 Dátum: 2013. Január 13. - 17:38:31 »

Köszönöm mindannyiótoknak a segítséget! Igen

Nagysas, akkor először polírkövet használjak és csak utána a filcet pasztával?

Voldemort: ez elég meggyőző volt. Milyen anyagból van a felület, amellyel a tetkós Úriember a kést "reszelgette"?

Én eddig kerámiarudat használtam minden bevetés után és megfelelt. Viszont karcos maradt a penge. Na nem mintha ennek kéne számítania elsősorban, de nem is ez az utolsó szempont. Most viszont mivel leejtettem a konyhakőre és eltört a kerámia, gondoltam ez egy égi jel, hogy ki kell próbáljak valami mást is.
Az útmutatást és a további válaszokat is nagyon köszönöm!

 Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1165 Dátum: 2013. Január 13. - 17:54:28 »

Nekem van egy házi köszörőgépem. Egy kb 12cm széles finom köszörűkövel, egy nagyapámtól örökölt filckorongom és egy paszta hozzá. A pasztát utoljára hegesztéstechnikai boltban láttam papírhengeres kivitelben.
A köszörűkőnél és a pasztázott filckorongnál az éltől elfelé van a forgásirány. Ha fenni kell akkor az éllel szemben fen az ember.Nagyon sokáig elég a filckorong is mire a köszörű szóhoz jut.

Számomra is ez lenne a tuti, csahát a negyedik emelet az negyedik emelet.  Ördög

Beregi, próbáld ki, és meglátod, ami neked jó.  Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9913



« Új üzenet #1166 Dátum: 2013. Január 13. - 17:56:09 »

Számomra is ez lenne a tuti, csahát a negyedik emelet az negyedik emelet.  Ördög


Zavar a zaj?  Stoel Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1167 Dátum: 2013. Január 13. - 18:02:45 »

Zavar a zaj?  Stoel Ördög

Ezt kibírnám, csak kb. Nooormalis? fél milla

Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9913



« Új üzenet #1168 Dátum: 2013. Január 13. - 18:04:51 »

Ezt kibírnám, csak kb. Nooormalis? fél milla

Na ne....
Egy ilyesmi
http://aprod.hu/hirdetes/koszoruhoz-IDnsnQ.html#61edbdf760;r:;s:

Egy mosogógép motor és kész is....

De a tuti az ez  Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1169 Dátum: 2013. Január 13. - 18:06:23 »

Ez is dixon, Peti.
Erre gondoltál?
Ennél robosztusabb volt, és szerintem nem Dixon, mert nem emlékszem feliratra a pengén. Fejvakarás
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... 150   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: