Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... 150   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkések  (Megtekintve 435817 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1050 Dátum: 2012. November 29. - 15:16:02 »

sziasztok hallottatok már rostfrei késről remélem jól írtam .tiszteletem: Emelem
SZJ  Emelem
 
Ez nagyon jó!Igen hallottunk már róla:nagyon híres-a menzán ilyennel eszik minden magyar gyerek!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #1051 Dátum: 2012. November 29. - 15:26:08 »

A rostfrei magyarul rozsdamentes
Naplózva
vizslás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120


« Új üzenet #1052 Dátum: 2012. November 29. - 16:51:30 »

ok Röhög egy kicsit hülyén érzem magam ezt egy vadász tőrön olvastam és meg kérdeztem hogy kinél volt már ilyen tőr?ma kaptam egy barátomtól ő pedig úgy találta  Angyal
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #1053 Dátum: 2012. November 29. - 17:21:17 »

Ez nagyon jó!Igen hallottunk már róla:nagyon híres-a menzán ilyennel eszik minden magyar gyerek!

Akkor elég sok pénze van manapság az iskoláknak, ugyanis a Dixon gyártja ezt a kést... Kacsint  Emelem

Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1054 Dátum: 2012. November 29. - 18:35:43 »

Akkor elég sok pénze van manapság az iskoláknak, ugyanis a Dixon gyártja ezt a kést... Kacsint  Emelem

és sokan mások....
http://www.google.hu/search?q=rostfrei&hl=hu&client=firefox-a&hs=wJ9&tbo=d&rls=org.mozilla:hu:official&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=j5y3UMLzAuTe4QT_poCACw&ved=0CAcQ_AUoAA&biw=704&bih=636
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1055 Dátum: 2012. December 01. - 08:01:45 »

sziasztok hallottatok már rostfrei késről remélem jól írtam .tiszteletem: Emelem
SZJ  Emelem
 

Első nekifutásra hülye kérdésnek tűnik !   Röhög

Viszont van nekem egy fanyelű horgászkésem , filézőkésem amit úgy kaptam és a felirat teljesen olyan rajta mint amit Beregi feltett . Annyit erről hogy sokáig nem foglalkoztam vele egy volt a sok kés között a tanyámban és mivel vékony a pengéje nem is szerettem használni. Az utóbbi években fogtam igazán munkára és nagyon meglepő hogy mennyire jó és tartós éle van. Kerestem is rajta hogy vajon milyen márka lehet de a Rostfei feliraton kívül semmi nincs rajta, pedig jónéhány közepes márkájú késen túltesz sőtt ............... Fejvakarás Vállat von
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #1056 Dátum: 2012. December 01. - 13:32:44 »

Szia Stefi!

Ha a betűtípus egyezik a Te késed pengéjén azzal, amit felraktam ide, akkor több mint valószínű, hogy Dixon-termék. Márpedig ez a debreceni cég nem egy kutyaütő. Úgyhogy meg is lehetsz elégedve a késeddel.
Használd minél gyakrabban! Kacsint

Üdv.: Beregi Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1057 Dátum: 2012. December 01. - 14:46:51 »

Szia Stefi!

Ha a betűtípus egyezik a Te késed pengéjén azzal, amit felraktam ide, akkor több mint valószínű, hogy Dixon-termék. Márpedig ez a debreceni cég nem egy kutyaütő. Úgyhogy meg is lehetsz elégedve a késeddel.
Használd minél gyakrabban! Kacsint

Üdv.: Beregi Emelem

Igen , nagyon jellegzetes a betűforma és a mély íves vésés . Sajnos a nyelét meg kellett faragnom mert mikor kint felejtettem az udvaron a kutya megrágta a finom ízekért .  Mosolyog    Most már van sejtésem a márkájáról .     Meghajol
Naplózva
sauer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Új üzenet #1058 Dátum: 2012. December 01. - 15:10:28 »

hello képet nemtudtam mellékelni de itt a link   http://www.dick-messer.de/dick_wetzstahl_dickoron_classic_ovaler_30_cm_wetzstahl_von_dick,pid,3605,rid,201,kd.html ,megjott ees kíváló ,oolyanok a késeim ha megfenem vele mint a borotva .
És koszonom a hozzászolásokat
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #1059 Dátum: 2012. December 01. - 16:27:06 »

"Aki túl élesre fen, élét hamar veszti”  Ördög
Naplózva
zsozso79
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65



« Új üzenet #1060 Dátum: 2012. December 01. - 22:06:02 »

Üdv!
Tud valaki segíteni, hogy a Helle milyen kés?(nem a márka országára gondoltam)
Igazából nagyon tetszik, csak nem akarok bele nyúlni, mivel írják róla a hírdetők, hogy laminált acél, na de milyen acél?
Erről senki nem ír. Van egy Szalontai féle késsem, ami szép meg minden, csak egy disznót kb.: 26 élezéssel lehet vele szétbontani. Sajnos nagyon "vastag" a penge és nem lehet igzán jól fenni.
Ezért szeretnék egy másik kést és karácsonyra gondoltam meglepem magam.(asszony nem tudja) Ördög Stoel

Segítségeteket előre is köszönöm!
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #1061 Dátum: 2012. December 02. - 10:40:03 »

Szervusz Zsozso .
Jó pár vadászkésem van köztük Helle is .és jó néhány neves magyar késes mester munkája.
A vadászkések én nem használom csak zsigerelésre(ugye a disznó zsigerelése veszi ki legjobban a kés élet ) bontásra van un hentes kések azt használom.
Annyira nem lehet rossz a Szalontai kés hogy ennyit kelljen fenni ,mondjuk nem is jó acélon vagy kövön kézből fenni ,ehhez vannak un szög élezők amik tartják az élszöget. Úgy gondolom hogy a te késed anyaga 440c ez az általános penge anyag könnyebben fenhető de nem annyira éltartó mint az ATS 34 .
Na vissza térve a Hellére egy kezes kézre álló szerszám közepes éltartással,három rétegű penge két támasztó lap között van egy puhább élpenge.
De ezt is fenni kell. ua mint a Mora ,vagy egyéb Svéd "olcsó" kések amik igen jól használhatók.
Van itt a fórumon egy Salgótarjáni mester neki van egy Integrál kése én inkább azt vennék persze ez attól is függ mennyit szánsz rá.
Üdv:HSanyi

 

Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #1062 Dátum: 2012. December 02. - 11:14:48 »

A Hellével nem lesz gond, megbízható, jó késeket csinál.
Szvsz a Szalontaival sem lenne baj némi köszörülés után, valószínűleg túl sokat volt már fenve és elgömbölyödött az éle, ezért nem éltartó. Újra be kell állítani az élszöget és jó lesz az...persze ez nem indok arra, hogy ne vegyen az ember egy Hellét... Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1063 Dátum: 2012. December 02. - 11:18:53 »

Üdv!
Tud valaki segíteni, hogy a Helle milyen kés?(nem a márka országára gondoltam)
Igazából nagyon tetszik, csak nem akarok bele nyúlni, mivel írják róla a hírdetők, hogy laminált acél, na de milyen acél?
Erről senki nem ír. Van egy Szalontai féle késsem, ami szép meg minden, csak egy disznót kb.: 26 élezéssel lehet vele szétbontani. Sajnos nagyon "vastag" a penge és nem lehet igzán jól fenni.
Ezért szeretnék egy másik kést és karácsonyra gondoltam meglepem magam.(asszony nem tudja) Ördög Stoel

Segítségeteket előre is köszönöm!

Ez a 26 élezés sok . Persze kérdés hogy mekkora a disznó és milyen apró miszlikekre akarod darabolni ? Ördög  (pl. ha ragunak az egészet akkor elképzelhető  Mosolyog  )
Még olyan kés nem volt a kezembe amelyiket egy disznó után nem kéne megfenni.  Egyébként egy Wenger márkájú kés , bicska van velem állandóan amin csak csontfűrész és penge van. Ezzel mindent el lehet rendezni amit az elejtés után illik megtenni a vaddal a vadásznak.                 Emelem
Naplózva
zsozso79
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65



« Új üzenet #1064 Dátum: 2012. December 02. - 11:41:30 »

Először is Köszönöm a segítséget mindenkinek!

A Szalontai féle késem most volt éleztetésen egy hozzá értő mesternél és valóban az volt a baja, hogy vastag volt az éle.
Azonban mondta aki élezte, hogy még így sem lesz tökéletes, mivel ahoz teljesen fentről kellene neki leszedni a pengét, hogy a megfelelő élszöget ki tudja alakítani. Ezzel viszont az a bajom, hogy így le kellene neki szedni a mintát róla és még akkor sem lenne olyan szerinte, mint egy eleve vékonyabra készített kés. Így azonban még csúnya is lenne.
Most arra jó, hogy darabold a húst, stb, de bontáshoz, nyúzáshoz már nem. Ilyenkor kell sokat élezni.

Egy cimborám javasolta még a Falkníven H1-est, de ennél meg a kés nyelének (gumi) a tulajdonságait szapulták a fórumokon.

Ezek után a kérdésem milyen kést érdemes venni, ami max. 50.000 Ft-ból kijön?
Ja és ne 440 C legyen az anyaga!

Válaszokat köszönöm!
 
Naplózva
Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... 150   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: