Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 150   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkések  (Megtekintve 435914 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Dátum: 2008. április 15. - 23:36:08 »

Vadászkésekről mindent - hisz az egyik legszükségesebb eszköz, mely sosem hiányozhat a hátizsákból...
Tippek, trükkök, élezés, készítés, használati tapasztalatok - na és minden, ami a témába belefér.
 Mosolyog Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1 Dátum: 2008. április 15. - 23:45:19 »

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Két kés közt hezitálok, az egyik előnye, hogy csontfűrészes, de "csak" 420as alapanyagú, a másik pedig kis feláral rendelhető 440C-ből, de fűrész nincs benne:

A csontfűrésszel ellátott - tokkal 9900,-



Az elvileg jobb anyagú - tokkal együtt 3600,-



Na ezek között hezitálok... Gábor barátom rég használnagy megelégedéssel egy, az első képen láthatóhoz hasonlatost, de az még Krupp WNR 4034 anyagú. Éltartó, relatíve könnyű fenni és ami még fontos, hogy nagyon tetszetős...
Segítsetek, ha van valakinek tapasztalata! Köszönöm!
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #2 Dátum: 2008. április 16. - 00:03:03 »

Zsigereléshez jobb a fixpengés kés. A foldert nehéz tisztítani amikor telemegy vérrel, sárral, faggyúval.
Eltekintve ettől, ha van fűrészed, akkor elég a 420-as penge is, nem fogsz szegycsontba meg keresztcsontba vágni. Amúgy meg szép ez a dixon, magyar is, de szerintem ennél olcsóbban kapsz victorinox vadászbicskát, ha mindenképp ilyesmiben gondolkozol...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #3 Dátum: 2008. április 16. - 07:17:07 »

Zsigereléshez jobb a fixpengés kés. A foldert nehéz tisztítani amikor telemegy vérrel, sárral, faggyúval.


Es ez igaz !!....habar keseim javareszuk mind <folder> tipusu ...soxor a kagyloba hosszu  percekig engedem ezekre a forro vizet es piszkalom  amig a faggyu eltunik nagy nehezen a szukebb helyekrol
Az allat erdobe torteno kicsontozasakor (javor foleg) a nagy hosszu pengeju, (fixpengeju) jo minosegu hal fillezo keseket hasznalok, ezeket a "kardokat" talaltam erre a celra  a legalkalmasabbnak...
Marksman en nem tudom melyiket valaszd ...ha ilyen dillemad van.... vedd meg mindkettot !! Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2008. április 16. - 08:21:21 írta Boar » Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #4 Dátum: 2008. április 16. - 07:21:00 »

Zsigereléshez jobb a fixpengés kés. A foldert nehéz tisztítani amikor telemegy vérrel, sárral, faggyúval.

Es ez igaz !!....habar keseim javareszuk mind <folder> tipusu ...soxor a kagyloba hosszu  percekig engedem ezekre a forro vizet es piszkalom  amig a faggyu eltunik nagy nehezen a szukebb helyekrol
Az allat erdobe torteno kicsontozasakor (javor foleg) a nagy hosszu pengeju, (fixpengeju) jo minosegu hal fillezo keseket hasznalok, ezeket a "kardokat" talaltam erre a celra  a legalkalmasabbnak...
Marksman en nem tudom melyiket valaszd ...ha ilyen dillemad van.... vedd meg mindkettot !! Vigyorog
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #5 Dátum: 2008. április 16. - 07:34:25 »

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Két kés közt hezitálok, az egyik előnye, hogy csontfűrészes, de "csak" 420as alapanyagú, a másik pedig kis feláral rendelhető 440C-ből, de fűrész nincs benne:

A csontfűrésszel ellátott - tokkal 9900,-



Az elvileg jobb anyagú - tokkal együtt 3600,-



Na ezek között hezitálok... Gábor barátom rég használnagy megelégedéssel egy, az első képen láthatóhoz hasonlatost, de az még Krupp WNR 4034 anyagú. Éltartó, relatíve könnyű fenni és ami még fontos, hogy nagyon tetszetős...
Segítsetek, ha van valakinek tapasztalata! Köszönöm!

Nekem ha választano m kellene az alsót választanám a kettő közül MosolyogMosolyog
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #6 Dátum: 2008. április 16. - 07:58:01 »

Hello Balázs!
Az elsőnek mindenképp jobb formája van zsigereléshez, meg talán takarítani is egyszerűbb egy kicsit.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Szasza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


WWW
« Új üzenet #7 Dátum: 2008. április 16. - 08:18:17 »

Üdv!
Én azt nem szeretem az ilyen kombinált bicskáknál,mert csak nagyon kevés gyártó oldja meg azt,hogy amikor a fürész be van csukva,akkor az teljesen sülyedjen be a markolatba,tehát neáljon úgy ki mint a képen látható.Szerintem az ilyen kiálló tipusokat fogni(amikor a sima penge van kint),csúszos,véres,sáros kézzel szinte lehetetlen.
Én munkára egyébkén fixpengés párti vagyok,a bicskát akkor viszek magammal,amikor hétköznai viseletben a "betondzsungelt" járom.
A bicska sem rossz választás munkára,de amig kis hazánkban különböző vágóeszközöknek,pajszer,csavarhúzó,és kisfűrész szerepet is be kell látnia,jobb a fixpengés.
Szasza
Naplózva

www.szasza.net
Facebookon:Szasza Knives
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #8 Dátum: 2008. április 16. - 11:25:43 »

Fiúk!

Köszönöm a tanácsokat, javaslatokat, fontolóra veszem még a dolgot és azután döntök. Nekem még komoly szükségem nincs rá (bár lassan remélem lesz), de úgy döntöttem, kéne másik kés, mert ami most van (egy Herbertz bicska), azt már rókafej főzéstől kezdve minden fenére használtam, azt már nem szeretném étkezésre szánt vadhússal érintkeztetni...
Köszönöm még egyszer!

Üdv.: Balázs  Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #9 Dátum: 2008. április 16. - 18:46:09 »

Üdv!
Én azt nem szeretem az ilyen kombinált bicskáknál,mert csak nagyon kevés gyártó oldja meg azt,hogy amikor a fürész be van csukva,akkor az teljesen sülyedjen be a markolatba,tehát neáljon úgy ki mint a képen látható.Szerintem az ilyen kiálló tipusokat fogni(amikor a sima penge van kint),csúszos,véres,sáros kézzel szinte lehetetlen.
Én munkára egyébkén fixpengés párti vagyok,a bicskát akkor viszek magammal,amikor hétköznai viseletben a "betondzsungelt" járom.
A bicska sem rossz választás munkára,de amig kis hazánkban különböző vágóeszközöknek,pajszer,csavarhúzó,és kisfűrész szerepet is be kell látnia,jobb a fixpengés.
Szasza

Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #10 Dátum: 2008. április 28. - 20:19:31 »

Senkinek sincs egy büdös bugylija amiről tárgyalhatnánk?????
 Türelmetlen :COMPKI Vadász
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #11 Dátum: 2008. Május 03. - 08:02:28 »

Sziasztok,
én zsigereléshez ipar védőnyeles rövidpengés F.Dick csontozókést használok kb 10 cm pengehosszúságút.Itt a lényeg a jól fogható biztonságos markolat, és a jó súlyozás a fontos.A csontozókéseket keményebbre készítik mint a normál pengéket, így ha kicsit beleszalad a csontba akkor sem megy ki az éle olyan könnyen.Ne felejtsük dermedt, fagyos  csúszós kézzel is jól biztonságosan fogható és irányítható legyen. Ez ugyan nem vadászias, de nagyon praktikus, és biztonságos. Üdv. Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Atti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új üzenet #12 Dátum: 2008. Május 03. - 19:29:50 »

Senkinek sincs egy büdös bugylija amiről tárgyalhatnánk?????
 Türelmetlen :COMPKI Vadász
Majd az enyémről lehet, ha kész lesz egyszer. Lassan egy éve készül, KO13-ból van, a Hegyes Sanyi féle vaddisznó formavilágát idézi, brutális, csaknem 6mm vastag vas, textilbakelit nyéllel. Nagyon primitív eszközökkel készül azért ilyen lassú a projekt.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #13 Dátum: 2008. Május 03. - 19:58:01 »

Senkinek sincs egy büdös bugylija amiről tárgyalhatnánk?????
 Türelmetlen :COMPKI Vadász
Majd az enyémről lehet, ha kész lesz egyszer. Lassan egy éve készül, KO13-ból van, a Hegyes Sanyi féle vaddisznó formavilágát idézi, brutális, csaknem 6mm vastag vas, textilbakelit nyéllel. Nagyon primitív eszközökkel készül azért ilyen lassú a projekt.

6 mm? Attól már az elefánt is elsápadna! (ezt a dumát a kaliberben olvastam  Bion)
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #14 Dátum: 2008. Május 03. - 22:10:15 »

http://www.crkt.com/neck.html

Nem pont erre talaltak ki de zsigereleshez kivaloan hasznalhato Nekem ilyen van.
 Igenytelen, konnyu es cserelheto a "markolata" ha elkoszolodik.  Táncol Csak ra kell tekerni nehany meter zsinort gyozo
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 150   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: