Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vadászat etikai kódexe, vadászati tradíciók  (Megtekintve 203371 alkalommal)
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #690 Dátum: 2014. Február 07. - 14:19:25 »

Mit vársz?
Egy rendkívül "színvonalas" műsorban a horgász-vadász csatornán a vadkár elhárítás jelentőségéről volt szó. Egy szakértő 10 percen keresztül méltatta a kereső infrák előnyeit és az I és II generációsok közötti különbségeket, kábé az volt a lényeg, hogy a nélkülözhetetlen és lassan kötelező egy jó infra a gazdák terményeinek védelmében és mindenki rohanjon beszerezni egyet.  Elmegy a kedvem lassan az egésztől.
És ne legyenek illúzióid, az, hogy itt nincs még hat külön topik róluk, a modiknak és az adminoknak köszönhető. Lehet, hogy az NKA nem a legfinomabb fegyelmező eszköz, de hatásos  Wildboar  Ördög
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #691 Dátum: 2014. Február 07. - 15:51:19 »

Lehet, hogy az NKA nem a legfinomabb fegyelmező eszköz, de hatásos
http://www.nka.hu
 Vállat von Fejvakarás Röhög Röhög Röhög Nyihi Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #692 Dátum: 2014. Február 07. - 17:07:41 »

Pont erre gondoltam  Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #693 Dátum: 2014. Február 07. - 18:35:02 »

Mit vársz?
Egy rendkívül "színvonalas" műsorban a horgász-vadász csatornán a vadkár elhárítás jelentőségéről volt szó. Egy szakértő 10 percen keresztül méltatta a kereső infrák előnyeit és az I és II generációsok közötti különbségeket, kábé az volt a lényeg, hogy a nélkülözhetetlen és lassan kötelező egy jó infra a gazdák terményeinek védelmében és mindenki rohanjon beszerezni egyet.  Elmegy a kedvem lassan az egésztől.
Láttam. Még reklámoztam is a műsort a boxban. Stoel Aztán jött ez a kis reklámblokk... De a Nimród is zászlóshajója az ügynek sajnos. Valamikor rászántam egy kis időt és megszámoltam az éjjellátós hirdetéseket az aprón. Döbbenetes szám jött ki.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #694 Dátum: 2014. Február 07. - 18:49:53 »

Üdv Urak!
Dortmundban vagyok a vadászati kiállításon és vásáron.
Ma volt egy kis időm körülnézni.
Elszomorító, amiket láttam.....
Az is zavar, hogy a hagyományos vadászöltözetek mellett egyre nagyobb teret kapnak a terepszínű ruhák és fegyverek, holott itt ugye nem igen íjászkodnak, mivel az tiltott dolog.
De az, hogy az éjjellátók lassan teljesen itt is hétköznapi szerepet kapnak, azt nem tudom megemészteni.
Azok az öreg vadászok, akik mellett a germán vadászati hagyományokat magamba szívhattam, most biztosan pörögnek a sírjukban..... Stoel

Tudom, hogy vannak változások, amiket max. lassítani lehet, megállítani nem.
Tegyük meg azt, ami rajtunk múlik és lassítsuk ezt a folyamatot tehetségünk szerint.
Ennyivel tartozunk az előttünk és az utánunk járó nemzedék felé....és magunknak is, ha tiszta lelkiismerettel akarunk reggelente tükörbe nézni.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #695 Dátum: 2014. Február 07. - 20:57:56 »

Üdv Urak!
Dortmundban vagyok a vadászati kiállításon és vásáron.
Ma volt egy kis időm körülnézni.
Elszomorító, amiket láttam.....
Az is zavar, hogy a hagyományos vadászöltözetek mellett egyre nagyobb teret kapnak a terepszínű ruhák és fegyverek, holott itt ugye nem igen íjászkodnak, mivel az tiltott dolog.
De az, hogy az éjjellátók lassan teljesen itt is hétköznapi szerepet kapnak, azt nem tudom megemészteni.
Azok az öreg vadászok, akik mellett a germán vadászati hagyományokat magamba szívhattam, most biztosan pörögnek a sírjukban..... Stoel

Tudom, hogy vannak változások, amiket max. lassítani lehet, megállítani nem.
Tegyük meg azt, ami rajtunk múlik és lassítsuk ezt a folyamatot tehetségünk szerint.
Ennyivel tartozunk az előttünk és az utánunk járó nemzedék felé....és magunknak is, ha tiszta lelkiismerettel akarunk reggelente tükörbe nézni.
 Emelem
Igen   Emelem
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #696 Dátum: 2014. Február 08. - 16:18:00 »

Spricht gut , Herr Oberjäger  !!!      Tiszteleg Emelem
Naplózva
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #697 Dátum: 2014. Február 08. - 16:53:24 »

Spricht gut , Herr Oberjäger  !!!      Tiszteleg Emelem


   Sehr  gut !!! Emelem Igen Igen Igen
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Stefi
Vendég
« Új üzenet #698 Dátum: 2014. Február 09. - 10:16:35 »

Üdv Urak!
Dortmundban vagyok a vadászati kiállításon és vásáron.
Ma volt egy kis időm körülnézni.
Elszomorító, amiket láttam.....
Az is zavar, hogy a hagyományos vadászöltözetek mellett egyre nagyobb teret kapnak a terepszínű ruhák és fegyverek, holott itt ugye nem igen íjászkodnak, mivel az tiltott dolog.
De az, hogy az éjjellátók lassan teljesen itt is hétköznapi szerepet kapnak, azt nem tudom megemészteni.
Azok az öreg vadászok, akik mellett a germán vadászati hagyományokat magamba szívhattam, most biztosan pörögnek a sírjukban..... Stoel

Tudom, hogy vannak változások, amiket max. lassítani lehet, megállítani nem.
Tegyük meg azt, ami rajtunk múlik és lassítsuk ezt a folyamatot tehetségünk szerint.
Ennyivel tartozunk az előttünk és az utánunk járó nemzedék felé....és magunknak is, ha tiszta lelkiismerettel akarunk reggelente tükörbe nézni.
 Emelem


Picike " képecbecámoló " az itthon punnyadóknak  lehetne ?   Stoel Stoel Stoel
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #699 Dátum: 2014. Szeptember 16. - 09:24:28 »

Nesze neked hagyomány Woest
 http://vadaszapro.net/reszletek/214051/vaddisznohajtas
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #700 Dátum: 2014. Szeptember 16. - 09:28:43 »


Mi ezzel a problémád?  Vállat von  A teríték a képen?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Lkarcsi
Vendég
« Új üzenet #701 Dátum: 2014. Szeptember 16. - 10:04:50 »

Mi ezzel a problémád?  Vállat von  A teríték a képen?


Kinagyítva látszik csak, hogy minden disznó  a bal oldalán fekszik.  Gondolom ezt akarta jelezni. Erre azért figyelhettek volna a vadásztatók.
  Emelem
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #702 Dátum: 2014. Szeptember 16. - 10:11:56 »


Kinagyítva látszik csak, hogy minden disznó  a bal oldalán fekszik.  Gondolom ezt akarta jelezni. Erre azért figyelhettek volna a vadásztatók.
  Emelem

Valahol kifejezetten ezt tanítják, hogy így illik.  Fejvakarás
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #703 Dátum: 2014. Szeptember 16. - 10:20:17 »


Kinagyítva látszik csak, hogy minden disznó  a bal oldalán fekszik.  Gondolom ezt akarta jelezni. Erre azért figyelhettek volna a vadásztatók.
  Emelem

Ráadásul elég csak egy rosszul beforgatott kép...   a vízjel meg csak utólag kerül rá.



Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #704 Dátum: 2014. Szeptember 16. - 17:15:02 »

Ráadásul elég csak egy rosszul beforgatott kép...   a vízjel meg csak utólag kerül rá.




Igen, képre gondoltam. Meg a tükrözésre is, de mondom minek tükrözgették volna a hirdetéshez. Lehet, és bízom benne, hogy így történt.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: