Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 47   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vadászat etikai kódexe, vadászati tradíciók  (Megtekintve 203957 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #75 Dátum: 2008. Május 15. - 13:56:41 »

Hiba lenne a világ minden táján elvárni hogy a német vadászati hagyományok szerint viselkedjenek. Ez csak Európában dívik, -annak is csak egy részén- meg a volt német gyarmatokon.

Én úgy tudom, hogy a németek is egy kicsit furán néznek ránk, hogy terítéket csinálunk; mintha ők már nem foglalkoznának vele. Vagy nem jól tudom?

Én még nem vadásztam Németországban, de tény, hogy itthon disznóhajtásokon igénylik, elvárják. Nagyon szépen is élik meg, beszédet szoktak mondani, körbejárnak és koccintanak a személyzettel.
Naplózva
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #76 Dátum: 2008. Május 15. - 13:58:48 »

Meg is sértődnének ha nem lenne teríték,kürt,tűz pl egy disznóhajtás után.

Magyarországon! De mi van Németországban? Ott is "igénylik" még, vagy csak akik hazánkba jönnek?
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #77 Dátum: 2008. Május 15. - 14:03:40 »

Meg is sértődnének ha nem lenne teríték,kürt,tűz pl egy disznóhajtás után.

Magyarországon! De mi van Németországban? Ott is "igénylik" még, vagy csak akik hazánkba jönnek?

Erről nem tudok nyilatkozni, majd írok egy mailt német családi Barátunknak, Holgernek.

Az tény, hogy a németek a Balatonnál, meg a Váci utcában mások, mint odahaza, én csöndes németet még csak otthon láttam. De azt nem hinném, hogy a vadászaton másképpen viselkednek.
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #78 Dátum: 2008. Május 15. - 14:04:24 »

Meg is sértődnének ha nem lenne teríték,kürt,tűz pl egy disznóhajtás után.

Magyarországon! De mi van Németországban? Ott is "igénylik" még, vagy csak akik hazánkba jönnek?

Szerintem a többség itt vadászik főleg-ott nem egy nagy durranás a vadállomány,mondhatni szinte alig van valami.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #79 Dátum: 2008. Május 15. - 14:08:11 »

Meg is sértődnének ha nem lenne teríték,kürt,tűz pl egy disznóhajtás után.

Magyarországon! De mi van Németországban? Ott is "igénylik" még, vagy csak akik hazánkba jönnek?

Erről nem tudok nyilatkozni, majd írok egy mailt német családi Barátunknak, Holgernek.

Az tény, hogy a németek a Balatonnál, meg a Váci utcában mások, mint odahaza, én csöndes németet még csak otthon láttam. De azt nem hinném, hogy a vadászaton másképpen viselkednek.

Elmúlt év decemberi erdei "disznóhajtás" Stuttgart mellett:

Másnap apróvadazás, 3 hajtás mezőn:


Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #80 Dátum: 2008. Május 15. - 14:13:00 »

Natessék. Mondjuk az aszfalt egy kicsit zavar a középső képen, de nem annyira, hogy nem mondjam: a németek csinálnak otthon terítéket.... Mosolyog
Naplózva
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #81 Dátum: 2008. Május 15. - 14:13:14 »

Öööö... Rókának töret? Mondjátok, hogy ez nem csak nekem új!
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #82 Dátum: 2008. Május 15. - 14:17:27 »

A lényege az volt, hogy lehessen valami mellett koccintani. Nekem így jött le.
Az őzek közé egyébként becsusszant egykét bakocska is, nem problémázott senki sem ezen, a 375-össel hosszábaduplázott gida is elment....

Szóval, úgy gondolom, jobbak vagyunk....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #83 Dátum: 2008. Május 15. - 14:20:25 »

 Igen Igen Igen
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #84 Dátum: 2008. Május 15. - 14:24:30 »

Egyébkén a targoncát gyártó houstoni cégen kívül semmi sem utal egyértelműen az USA-ra....

... a virginiai szarvason kívül sem. Európában igen kevés helyen lelhető fel ez az állat. Kanadában, az USA-ban és Mexikóban található mint őshonos. Ahol meg van Európában, ott így valóban nem fotózhattak volna (pl. Csehország).

A vadkezelés nekem sem tetszik, de mivel nem ismerem az amerikai kontinens szokásait behatóbban, egyelőre várok még pálcám eltörésével. Majd megjön Bentshaft és Frédi és okosabbak leszünk.

Őket vajon miért nem látjuk hasonló szituációkban? Pedig ejtenek el vadat hál' Istennek... Wave
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #85 Dátum: 2008. Május 15. - 14:43:13 »


Hogy milyenek "a németek" vagy "az amerikaiak", engem kicsit a híres-hírhedt bécsi "Magyar ne lopj!" táblára emlékeztet...
Illetve arra az elgondolásra hogy akik egy országból vannak, azok biztosan mindent ugyanúgy csinálnak.
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #86 Dátum: 2008. Május 15. - 14:54:48 »


Hogy milyenek "a németek" vagy "az amerikaiak", engem kicsit a híres-hírhedt bécsi "Magyar ne lopj!" táblára emlékeztet...
Illetve arra az elgondolásra hogy akik egy országból vannak, azok biztosan mindent ugyanúgy csinálnak.

Ha így gondolkodsz, akkor átveszed az ők berögzött hülyeségeiket.

Anno domine Budapestről kijárt Linzbe egy pár ütődött, akik taxival érkeztek és a cipőboltok előtt, az utcára kitett FÉL PÁR cipőket lopkodták (?).
Délután már a tokosok a friss Kroner Zeitungot rázták előttem, hogy milyenek a magyarok...
Ennek ellenére nekem nem jutna eszembe, hogy most én rázzam előttük az újságot a bebörtönzött csajjal, a megerőszakolt és fogva tartott vérfertőzéssel, a fagyasztós anyukával,vagy a baltás apukával...

De érdekes a gondolatmenet, mert az osztrák kormány nyilatkozatot adott ki, mely szerint anyagiakat áldoznak arra, hogy a világban ne az elkövetett bűncselekmények alapján ítéljék meg Ausztriát.
Hát...mindenki magából indul ki... 
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #87 Dátum: 2008. Május 15. - 14:58:04 »

"akkor átveszed az ők berögzött hülyeségeiket"

Heló, fogalmazás...magyarból  Nem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #88 Dátum: 2008. Május 15. - 15:00:27 »

 Azért amerikában is csinálnak "terítéket " ha nem is úgy mint mi.Hej de jó lenne ott libázni.

 Itthon  "eldugják"vagy nagyon drága.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 16. - 12:49:42 írta Boar » Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Viktor
Vendég
« Új üzenet #89 Dátum: 2008. Május 15. - 15:01:13 »


Hogy milyenek "a németek" vagy "az amerikaiak", engem kicsit a híres-hírhedt bécsi "Magyar ne lopj!" táblára emlékeztet...
Illetve arra az elgondolásra hogy akik egy országból vannak, azok biztosan mindent ugyanúgy csinálnak.

Ha így gondolkodsz, akkor átveszed az ők berögzött hülyeségeiket.

Anno domine Budapestről kijárt Linzbe egy pár ütődött, akik taxival érkeztek és a cipőboltok előtt, az utcára kitett FÉL PÁR cipőket lopkodták (?).
Délután már a tokosok a friss Kroner Zeitungot rázták előttem, hogy milyenek a magyarok...
Ennek ellenére nekem nem jutna eszembe, hogy most én rázzam előttük az újságot a bebörtönzött csajjal, a megerőszakolt és fogva tartott vérfertőzéssel, a fagyasztós anyukával,vagy a baltás apukával...

De érdekes a gondolatmenet, mert az osztrák kormány nyilatkozatot adott ki, mely szerint anyagiakat áldoznak arra, hogy a világban ne az elkövetett bűncselekmények alapján ítéljék meg Ausztriát.
Hát...mindenki magából indul ki... 

Akkor tTe most tulképp ugyanazt mondod, mint Jan?
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 47   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: