Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vadászat etikai kódexe, vadászati tradíciók  (Megtekintve 203913 alkalommal)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #615 Dátum: 2013. Június 12. - 11:07:08 »

Dilemma. Múlt hónap végén lőttem meg az első őzbakom. Most megyünk a Börzsönybe, ahol már nagyon régóta szeretnék vadászni, lenne lehetőségem fizetősben lőni egy süldőt. Az első lenne.
Ennyi idő alatt két első? Nem sok ez egy kicsit? Várjak még?

Tanácsokat szívesen fogadok...  Mosolyog

Börzsönyben disznóra vadászni, hát én nem hagynám ki. Én is körülbelül két hét különbséggel lőttem meg az első bakomat és az első süldőt. De ha benned ez dilemmát vet fel, azt magaddal kell megbeszélned, nem mással. Olyan ez, amikor egy alkalommal több vadat is van lehetőség terítékre hozni, de egy után megáll az ember, vagy fel sem emeli a puskát. Máskor meg két-három disznó is lehet a platón reggelre. Ezt mindig az ember aktuális lelkiállapota dönti el és a körülmények. Ha úgy érzed, hogy korai, akkor hagyd, de szerintem ne más véleményére hallgass most. Ez az amikor a szívedre kell hallgatni, hiszen a vadászat mégiscsak szenvedély!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #616 Dátum: 2013. Június 12. - 11:13:10 »

Ennyi idő alatt két első? Nem sok ez egy kicsit? Várjak még?
Tanácsokat szívesen fogadok...  Mosolyog
Mi meg szívesen adunk!  Ördög

Ne tedd!
Legalább 2 év, 4 hónap és 17 nap különbség legyen a két "első" között, ezt írja elő a piréz vadásztradíció, amiből a germán vadászkultúra is táplálkozik..... Nyihi
Különben úgy jársz, mint aki nem küldi tovább 5 percen belül, legalább 16 embernek a Holly-Glory szerencseüzenetet mailben és ezért majd jól meg is fog halni, úgy kb. X idő múlva.... Stoel

Amúgy ha úgy érzed, hogy készen állsz az élményre, akkor hajrá!!!! Emelem

Amikor muflonkos után loholtam, 4 sikertelen próbálkozáson voltam túl, mire az 5. alkalommal a vadászat első órájában ott volt a lehetőség.
A kísérőm azon polemizált, hogy biztosan nem akarok mindjárt az első alkalom, első órájában kost lőni.
Én meg mondtam neki, hogy az első alkalom az az ötödik és az első óra is már inkább százas nagyságrendben mérhető, így meglőttem a kost.....igaz egy másikat mint amit kellett volna, tehát a rontás ott is dolgozott Ördög
De az már egy másik történet Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #617 Dátum: 2013. Június 12. - 12:11:34 »

Szia Tomek.

Nem az idő eltelte alapozza meg azt ,hogy miként éled meg az első vadad elejtését. Én téged nem féltelek ettől ha ugyan olyan körül tekintéssel jársz el mint a multkor akkor az élmény is maradandó lesz és nem tünik teljesitmény hajszolásnak.
Hajrá nosza menj és éld át azt amikór a szived a torkodban dobog és azt se tudod ,hogy fiú vagy leány vagy . Várjuk a beszámolot még akkor is ha nem történik elejtés.

Üdv:HSanyi
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #618 Dátum: 2013. Június 12. - 13:26:54 »

Asszem Pál Endre írta valamelyik könyvében, hogy az ünnepeket úgy kell megülni, ahogy esnek.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #619 Dátum: 2013. Június 12. - 13:38:34 »

Szervusz Tomek! Emelem

Én azt mondom, a lehetőségeket akkor kell kihasználni és megélni amikor adódnak! Nem hiszem, hogy egy vadászat élményére előre fel kellene készülni, azt egyszerűen meg kell élni. Aki nem találja meg - akár egy sikertelen - vadászatnak is az élményét, aki nem érez rá az ízére, az várhat ameddig akar. A vadászatra fel lehet készülni előre, de az átélt élményre nem. Az jön magától.
Ne fogd vissza magad, nyugodtan vágj bele és soha ne halogass, mert úgy jársz mint én. Volt lehetőségem nagyon sokszor bikát lőni, de mindég úgy voltam vele, hogy  még "nem értem meg" rá. Most meg már túlértem! Vigyorog
Egy nagy kalappal!

Vadászüdvözlettel: Attila Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #620 Dátum: 2013. Október 13. - 13:31:17 »

Mivel az etikáról folyik itten szó ezért ezt a "bravúros" lövéspillanatot ajánlom figyelemébe mindenkinek.
Arról nem is beszélve hogy a golyófogó a szomszéd falu...

www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=FZAEh0XyrUo#t=35

Hála a F&H-nak és a nagyszerű vadásztársaságnak...
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #621 Dátum: 2013. Október 13. - 14:34:46 »

Mivel az etikáról folyik itten szó ezért ezt a "bravúros" lövéspillanatot ajánlom figyelemébe mindenkinek.
Arról nem is beszélve hogy a golyófogó a szomszéd falu...

www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=FZAEh0XyrUo#t=35

Hála a F&H-nak és a nagyszerű vadásztársaságnak...
Ezen már eleget rágódtunk sajnos.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #622 Dátum: 2013. Október 25. - 18:50:29 »

Kedves Fórumozók!
Az lenne a kérésem, hogy mondjatok véleményt az alábbi dologról:
Magyarországon hogy köszönnek a vaászok, amikor lesre menve elválnak?
Tudom az egy kalappal, meg a tarisznya verziót, de bizonnyal ismeritek a ménetek a whm-t használják, szinte mindenre, a terítéknél, vagy ha elválnak, ugyan erre a szlovákok a Lovu zdart, de mi mit?
Szerintem ez a kalappal a második háború után lett szokás, mert azt nem hiszem, hogy valami úri közönség így köszönt volna, de akkor hogy?
És miért nem jó köszöntés a "jó vadászatot"
Köszönöm a véleményeket. Emelem
Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #623 Dátum: 2013. Október 25. - 19:47:47 »

Szia Karcsi! Emelem

Régen láttalak itt!
A nyolcvanas években volt szerencsém Makádon vadásztatni egy társaságot ahol Magyarországról elszármazott, főleg Franciaországban, Ausztriában, és Erdélyben !!! élő nemesek vadásztak. Többek között gróf Pallavicini (talán Sándor) akinek én voltam a töltögetője. Nagyon sokat beszélgettünk a régi vadászatokról,és a hagyományokról. Na, ő például azt mondta a társainak minden hajtás előtt, hogy a " hegyibe"! Igaz, nem kérdeztem meg, de szerintem egyértelmű, hogy a "szart a hegyibe" jelentette.

Vadászüdvözlettel: Attila  Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #624 Dátum: 2013. Október 26. - 15:26:59 »

Kedves Fórumozók!
Az lenne a kérésem, hogy mondjatok véleményt az alábbi dologról:
Magyarországon hogy köszönnek a vaászok, amikor lesre menve elválnak?
Tudom az egy kalappal, meg a tarisznya verziót, de bizonnyal ismeritek a ménetek a whm-t használják, szinte mindenre, a terítéknél, vagy ha elválnak, ugyan erre a szlovákok a Lovu zdart, de mi mit?
Szerintem ez a kalappal a második háború után lett szokás, mert azt nem hiszem, hogy valami úri közönség így köszönt volna, de akkor hogy?
És miért nem jó köszöntés a "jó vadászatot"
Köszönöm a véleményeket. Emelem

Gróf Széchenyi írta hogy a "nagyvadászatra" indulva a kapuban a cigány lányok felemelt szoknyával várták hogy az úri vadászok megtapintsák a szerencsehozó testrészüket . Hát nekünk ilyen hagyományaink vannak . Becsüljük meg őket !   Wave Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #625 Dátum: 2013. Október 26. - 15:40:46 »

Én köszönök bárhogy, csak a germánoktól szolgamódra átvett "Üdv a vadásznak"-ot (Waidmannsheil) ne kelljen kimondanom...annál még a cigánypin@ is százszor jobb Ördög
A "Jó vadászatot" igazából nem is lenne kifogásolható (ha már a szerencsét a babonások miatt nem illik emlegetni Nyihi), de kicsit Kipling szagú Stoel
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #626 Dátum: 2013. Október 26. - 15:42:09 »

Az "Úri közönségről" egy történet jutott eszembe, de talán ezt már itt le is írtam.

Egy katonatársam szenvedélyesen gyűjtötte a régi bírósági iratokat. Volt egy válóperes ügyirata ami -ha jól emlékszem- a győri bíróságon született. Az irat szerint egy jó hírű, a város előkelőihez tartozó, és köztiszteletben álló orvos ellen indított válópert a felesége, sikeresen.
A határozat szerint XY egy a város előkelőségeivel tartott mulatságon, enyhén illuminált állapotban, egy rossz hírű kocsma feltűnően kövér felszolgálónőjének szeméremszőrzetéből pár szálat kihúzott, és azt egy cigarettába sodorva elszívta a társaság nagy derültsége közepette!

Hát így mulat egy magyar úr! Röhög Röhög Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #627 Dátum: 2013. Október 26. - 16:41:03 »

Kedves Fórumozók!
Az lenne a kérésem, hogy mondjatok véleményt az alábbi dologról:
Magyarországon hogy köszönnek a vaászok, amikor lesre menve elválnak?
Tudom az egy kalappal, meg a tarisznya verziót, de bizonnyal ismeritek a ménetek a whm-t használják, szinte mindenre, a terítéknél, vagy ha elválnak, ugyan erre a szlovákok a Lovu zdart, de mi mit?
Szerintem ez a kalappal a második háború után lett szokás, mert azt nem hiszem, hogy valami úri közönség így köszönt volna, de akkor hogy?
És miért nem jó köszöntés a "jó vadászatot"
Köszönöm a véleményeket. Emelem

Szia!

Nekem feláll a szőr a hátamon, ha jó vadászatot kívánnak nekem. Már csak a hagyományok miatt is, mert mi vadászok ugye nagyon babonások vagyunk.
Ha lesre megyünk mi szoktuk használni a "Szóljon a puska" kifejezést.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #628 Dátum: 2013. Október 26. - 18:23:39 »

Gróf Széchenyi írta hogy a "nagyvadászatra" indulva a kapuban a cigány lányok felemelt szoknyával várták hogy az úri vadászok megtapintsák a szerencsehozó testrészüket . Hát nekünk ilyen hagyományaink vannak . Becsüljük meg őket !   Wave Emelem

Hol írta ezt?
Sokmindent olvastam tőle, de ezzel még nem találkoztam.  Vállat von

Meg felemeltszoknyás cigánylánnyal sem... Vigyorog Röhög
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #629 Dátum: 2013. Október 26. - 18:31:37 »


........Meg felemeltszoknyás cigánylánnyal sem... Vigyorog Röhög

Azért ezzel csak vigyázz, mert az "Pálpusztai szagát" a vad nem igazán szereti.   Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: