Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vadászat etikai kódexe, vadászati tradíciók  (Megtekintve 203912 alkalommal)
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #600 Dátum: 2012. Február 20. - 22:19:09 »

Rókapörköltről még nem hallottam de macskapörköltet már sokan ettek a "faluvégén" a jólelkű vadőr ajándékaként !  Röhög Röhög Röhög
Jelige : karmosnyúl !  Ördög

Dachhase  Nyihi Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #601 Dátum: 2012. Február 22. - 14:53:24 »

Dunakeszin anno egy tűzoltó vadásztársam sok süldőrókát ajándékozott a szomszédoknak nyúl gyanánt!
Aztán, ha véletlenül valamelyik kapott egy-egy nyulat télen, panaszkodott, hogy milyen büdös! Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #602 Dátum: 2012. Február 22. - 16:36:46 »

Dunakeszin anno egy tűzoltó vadásztársam sok süldőrókát ajándékozott a szomszédoknak nyúl gyanánt!
Aztán, ha véletlenül valamelyik kapott egy-egy nyulat télen, panaszkodott, hogy milyen büdös! Röhög

 Röhög
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #603 Dátum: 2012. Március 03. - 21:30:12 »

Van egy könyv, az a címe, hogy Homokkerti capriccio.
A hetvenes évek Debrecenéről szól, konkrétan a Homokkerti részről.
Jellemzi a könyvet, hogy egy olyan ember írta, aki megalapította a Retro múzeumot (pedálos Moszkvics, Kotyogó kávéfőző, stb).

Abban van, hogy a cívispolgár vett a Zsibin (használtcikk piac, Debrecen Vágóhíd utca) a szovjetektől egy kaukázusi kutyakölyköt.
Hazavitte, nevelgette, nézegette, furcsállta, majd amikor az általános kutyaoltás ideje eljött (külön fejezet, befosik, aki olvassa), akkor derült ki, hogy a fiatal kutty tulajdonképpen egy örvös medve... Röhög Röhög Röhög

 Effendi Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #604 Dátum: 2012. Március 07. - 09:45:54 »

akkor derült ki, hogy a fiatal kutty tulajdonképpen egy örvös medve... Röhög :



 Vigyorog
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #605 Dátum: 2012. November 15. - 22:06:33 »

Lőszert illik ajándékozni? Tudom,hogy ugyanazt a kalibert használja a vadásztárs,mint én...Meghívást szeretnék valahogy viszonozni,de meghívni nem tudom.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #606 Dátum: 2012. November 16. - 09:42:04 »

Lőszert illik ajándékozni? Tudom,hogy ugyanazt a kalibert használja a vadásztárs,mint én...Meghívást szeretnék valahogy viszonozni,de meghívni nem tudom.

A lőszer ajándékozása egy kicsit a baksisra hajaz nekem, mivel anno ez egy kiegészítő juttatás volt azok részéről akiket vadásztattak vagy kísértek. Természetesen ez is mint minden ajándék a megajándékozandó egyéntől függ, ha előtte körbejárod a kérdést óvatosan és úgy ítéled meg, hogy nem tekinti a megajándékozandó rossz ötletnek akkor nyugodtan lehet. ( én szívesen venném, ha valaki meglepne mondjuk egy-két doboz RWS névvel gravírozott special edition lőszerrel Mosolyog )
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #607 Dátum: 2012. November 16. - 10:23:46 »

A lőszer ajándékozása egy kicsit a baksisra hajaz nekem, mivel anno ez egy kiegészítő juttatás volt azok részéről akiket vadásztattak vagy kísértek. Természetesen ez is mint minden ajándék a megajándékozandó egyéntől függ, ha előtte körbejárod a kérdést óvatosan és úgy ítéled meg, hogy nem tekinti a megajándékozandó rossz ötletnek akkor nyugodtan lehet. ( én szívesen venném, ha valaki meglepne mondjuk egy-két doboz RWS névvel gravírozott special edition lőszerrel Mosolyog )
Nekem is ez volt az ellenérzésem alapja,de még ebben a kérdésben nem vagyok túl tapasztalt,hát megkérdeztem.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #608 Dátum: 2012. November 16. - 10:41:18 »

Nekem is ez volt az ellenérzésem alapja,de még ebben a kérdésben nem vagyok túl tapasztalt,hát megkérdeztem.

Én úgy gondolom, mivel a lőszer az elfogy ezért valami maradandót célszerübb. Talán egy kés vagy egy nem giccses dísz. Minden a megajándékozandó személyen mulik.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #609 Dátum: 2012. November 17. - 18:38:11 »

A lőszer ajándékozása egy kicsit a baksisra hajaz nekem, mivel anno ez egy kiegészítő juttatás volt azok részéről akiket vadásztattak vagy kísértek. Természetesen ez is mint minden ajándék a megajándékozandó egyéntől függ, ha előtte körbejárod a kérdést óvatosan és úgy ítéled meg, hogy nem tekinti a megajándékozandó rossz ötletnek akkor nyugodtan lehet. ( én szívesen venném, ha valaki meglepne mondjuk egy-két doboz RWS névvel gravírozott special edition lőszerrel Mosolyog )
Már többször kaptam lőszert ajándékba, de én mindig örültem neki!
1-2 alkalommal már én is adtam és nem vettem észre, hogy rossz néven venné a megajándékozott.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #610 Dátum: 2012. November 18. - 09:39:38 »

Én úgy gondolom, mivel a lőszer az elfogy ezért valami maradandót célszerübb. Talán egy kés vagy egy nem giccses dísz. Minden a megajándékozandó személyen mulik.

Egy jó kés nagyon hasznos ajándék lehet, de az ajándékozottnak ilyenkor egy kis aprót kell adnia az ajándékozónak, ergo megveszi a kést, mert azt szokták mondani, hogy az ajándékba adott kés a két fél között elvágja a barátságot.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #611 Dátum: 2012. November 18. - 09:44:45 »

Bferi  Emelem ! Én is így tudom , pedig nem is igaz ,. Nagyapám nem egy bicskát vett nekem .
Sőt még régebben egy tőr szép ajándéknak számított .  Stoel Egy jó férj is mindig vesz az asszonynak
hogy ne panaszkodjon " ilyen tompa késsel nem lehet ..... "  Röhög Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #612 Dátum: 2013. Március 08. - 14:16:36 »

A neten fel -fel tűnik egy két extrém kapacitásu tár bizonyos típusokhoz de ezek magamvarta kisipari munkák. Persze van egy két "saujagd" tár is bizonyos típusokhoz amelyik elbírnak akár tiz vagy több lőszert is de ezek is teljesen szabályosak (az más, hogy nem etikusak).
Újfent veszélyes vizekre eveztünk.... Vigyorog
Érdekelne a megítélése (szigorúan etikailga nézve a dolgot) a következő két vadásznak:
1. számú vadászunk disznóhajtásban kitáraz a 3+1 lőszerkapacitású R93-as fegyveréből, majd még gyorsan rátölt egyet és azt is ellövi.. Ennek eredménye 2 hibázás, 1 helyben maradt sertevad és 2 haslövés, amik vagy meglesznek, vagy nem...
2. számú vadászunk Sauer fegyverében 10-es tár lapul, amiből el is használ 7 lőszert a nyiladékon átvillanó kondára. Eredménye 6 db disznó, ebből egynek kell a 7. kegyelemlövés.
Melyikük az "etika bajnoka"? Fejvakarás
Ez szerintem sokkal inkább múlok az emberen, mint a táron. (Láttam én már minősíthetetlenül szarházi embert kiplauffal is lőni Stoel)
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #613 Dátum: 2013. Március 08. - 19:16:28 »

Újfent veszélyes vizekre eveztünk.... Vigyorog
Érdekelne a megítélése (szigorúan etikailga nézve a dolgot) a következő két vadásznak:
1. számú vadászunk disznóhajtásban kitáraz a 3+1 lőszerkapacitású R93-as fegyveréből, majd még gyorsan rátölt egyet és azt is ellövi.. Ennek eredménye 2 hibázás, 1 helyben maradt sertevad és 2 haslövés, amik vagy meglesznek, vagy nem...
2. számú vadászunk Sauer fegyverében 10-es tár lapul, amiből el is használ 7 lőszert a nyiladékon átvillanó kondára. Eredménye 6 db disznó, ebből egynek kell a 7. kegyelemlövés.
Melyikük az "etika bajnoka"? Fejvakarás
Ez szerintem sokkal inkább múlok az emberen, mint a táron. (Láttam én már minősíthetetlenül szarházi embert kiplauffal is lőni Stoel)
 Emelem


  Csaba,  ott  a pont. Emelem Meghajol
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #614 Dátum: 2013. Június 12. - 10:55:36 »

Dilemma. Múlt hónap végén lőttem meg az első őzbakom. Most megyünk a Börzsönybe, ahol már nagyon régóta szeretnék vadászni, lenne lehetőségem fizetősben lőni egy süldőt. Az első lenne.
Ennyi idő alatt két első? Nem sok ez egy kicsit? Várjak még?

Tanácsokat szívesen fogadok...  Mosolyog
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: