Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 47   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vadászat etikai kódexe, vadászati tradíciók  (Megtekintve 203937 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #60 Dátum: 2008. Május 15. - 11:46:33 »

Elnézést hogy ha vitát generáltam,ha a moderátorok úgy gondolják,hogy mivel ez egy nyitott fórum,és a képek ártanak a vadászat megítélésének,akkor töröljék a hozzászólásomat.

Ne viccelj már Bandi!
Dehogy generáltál vitát. Szerintem teljesen jogos a felháborodásunk...
Azért van a tengeren túlról követendő példa is. Lásd Fredi és Bentshaft. Wave


Amennyiben a képek mégis törlésrs kerülnének azt is megtudom érteni, de az biztosan nem a vita keltés miatt lesz...
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #61 Dátum: 2008. Május 15. - 11:48:37 »

Jan!

A rucijukat Én nem bántottam..., a többivel viszont nagyon nagy gondjaim vannak... Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #62 Dátum: 2008. Május 15. - 12:00:59 »

Üdv!

Azt hiszem a vadászati kultúrához az is hozzátartozik, hogy tiszteletben tartsuk más népek szokásait. Más kultúrákban más hagyományok - szokások alakultak ki, ettől ők nem rosszabbak és nem is jobbak nálunk. Hiba lenne a világ minden táján elvárni hogy a német vadászati hagyományok szerint viselkedjenek. Ez csak Európában dívik, -annak is csak egy részén- meg a volt német gyarmatokon.

Lehet hogy ti megbotránkoztok az ő öltözékükön, ők meg értetlenül nézik a zöld lódent meg a bőrnadrágot. És talán valami érthetetlen barbár ritusnak tartják a véres gally kalap mellé tűzését.
Vannak olyan részei a világnak, ahol a vadászat nem ünnep a vadászembernek, hanem a mindennapok része, ennek megfelelően viszonyulnak és öltöznek hozzá.

Azt tudomásul kellene venni hogy a német alapokon nyugvó vadászati kultúra nem az egyetlen, és kizárólagosan értékes vadászati hagyományrendszer ezen a bolygón. Mi ebben élünk, de pl az arab világban a solymászatnak és agarászatnak olyan évezredes, mai napig élő tradiciói vannak, olyan szigorú szabályrendszerrel hogy valami döbbenet! De szerintem ők nem várják el a világ más részein élő vadászoktól hogy fehér burnuszban vadásszanak, pedig náluk az az egyetlen illendő viselet ilyen alakalomra.

Aztán hogy a vadat hogy kezelik az más kérdés, de az öltözeteket ne tessék fikázni.


Egyetértek a legmesszebbmenőkig! A saját kategóriáinkkal nem biztos, hogy sokra megyünk más kontinensen. Mi így vadászunk. Ők úgy.

A vadkezeléssel kapcsolatosan hasonló véleményen vagyok, mint a Többiek, bár ilyen mélységig nincsenek ismereteim a helyi szokásokról. Azt viszont tudom, hogy az amerikai kontinensen sokhelyütt a vad húst jelent elsősorban, nem többet. Ennyi.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #63 Dátum: 2008. Május 15. - 12:04:46 »

Azon a kontinensen a benszülött őslakosságnak is a húst jelentette, éppen ezért tisztelték is a vadat.
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #64 Dátum: 2008. Május 15. - 12:52:21 »

Azon a kontinensen a benszülött őslakosságnak is a húst jelentette, éppen ezért tisztelték is a vadat.

Aztán jöttek a kicsit később bennszülöttek és jól megtisztelték a bölénycsordákat.

Én mondjuk lekakálom, hogy milyen szerkóban virít a gyerek (a véleményem azért megvan...), de talán éljünk az istenadta lehetőséggel és kérdezzük meg ámerikánus olvtársainkat az ottani szokásokról a vad tiszteletét illetőleg.
Kicsit sántít a "hús" kategória, Viktorom, mert akkor mi a bánatnak fotóztatja magát a trófea mutogatásakor...Ezzel az erővel vigyoroghatna egy háromkilós marhafelsál társaságában is.
Valós az a rálátás, hogy "nem ismerjük-nem fikázzuk", de pont a túlvezérelt, mindenféle jogokkal és etikával kérkedő társadalomban nem tartom valószínűnek, hogy a targoncára akasztott állattetem olyan nagy sikert aratna. Gyakorlatilag úgy néz ki, mintha boxzsáknak használnák, a tündér kutyuli jelenlététől meg kijön a gálám...
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #65 Dátum: 2008. Május 15. - 13:00:25 »

Egyébkén a targoncát gyártó houstoni cégen kívül semmi sem utal egyértelműen az USA-ra....
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #66 Dátum: 2008. Május 15. - 13:15:05 »


Azon a kontinensen a benszülött őslakosságnak is a húst jelentette, éppen ezért tisztelték is a vadat.




Bár nem csak a húst, de valóban tisztelték a vadat...
Számomra aki nem indián, az nem amerikai...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #67 Dátum: 2008. Május 15. - 13:16:44 »


Azon a kontinensen a benszülött őslakosságnak is a húst jelentette, éppen ezért tisztelték is a vadat.




Bár nem csak a húst, de valóban tisztelték a vadat...
Számomra aki nem indián, az nem amerikai...

Ezzel aztán belemehetnénk egy vége-hossza nincs okfejtésbe... Vigyorog >Nevet Vigyorog
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #68 Dátum: 2008. Május 15. - 13:18:39 »

Egyébkén a targoncát gyártó houstoni cégen kívül semmi sem utal egyértelműen az USA-ra....

... a virginiai szarvason kívül sem. Európában igen kevés helyen lelhető fel ez az állat. Kanadában, az USA-ban és Mexikóban található mint őshonos. Ahol meg van Európában, ott így valóban nem fotózhattak volna (pl. Csehország).

A vadkezelés nekem sem tetszik, de mivel nem ismerem az amerikai kontinens szokásait behatóbban, egyelőre várok még pálcám eltörésével. Majd megjön Bentshaft és Frédi és okosabbak leszünk.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #69 Dátum: 2008. Május 15. - 13:19:53 »


Azon a kontinensen a benszülött őslakosságnak is a húst jelentette, éppen ezért tisztelték is a vadat.




Bár nem csak a húst, de valóban tisztelték a vadat...
Számomra aki nem indián, az nem amerikai...

Ezzel aztán belemehetnénk egy vége-hossza nincs okfejtésbe... Vigyorog >Nevet Vigyorog


Még jó, hogy nem megyünk bele... Ördög
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 15. - 13:22:04 írta Viktor » Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #70 Dátum: 2008. Május 15. - 13:33:49 »

Egyébkén a targoncát gyártó houstoni cégen kívül semmi sem utal egyértelműen az USA-ra....

... a virginiai szarvason kívül sem. Európában igen kevés helyen lelhető fel ez az állat. Kanadában, az USA-ban és Mexikóban található mint őshonos. Ahol meg van Európában, ott így valóban nem fotózhattak volna (pl. Csehország).

A vadkezelés nekem sem tetszik, de mivel nem ismerem az amerikai kontinens szokásait behatóbban, egyelőre várok még pálcám eltörésével. Majd megjön Bentshaft és Frédi és okosabbak leszünk.

Viktorom, vigyázz azzal a törékeny pálcáddal...
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #71 Dátum: 2008. Május 15. - 13:43:42 »

Hiba lenne a világ minden táján elvárni hogy a német vadászati hagyományok szerint viselkedjenek. Ez csak Európában dívik, -annak is csak egy részén- meg a volt német gyarmatokon.

Én úgy tudom, hogy a németek is egy kicsit furán néznek ránk, hogy terítéket csinálunk; mintha ők már nem foglalkoznának vele. Vagy nem jól tudom?
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #72 Dátum: 2008. Május 15. - 13:51:46 »

Sztem meg összef...ssák magukat a gyönyörtől.
Ez olyan, mint mikor elélveznek attól, hogy a flaszterprímás az asztalnál elhúzza nekik az agyonunt Pacsirtát, virágformára szórt kakaót teszel a kapuccsínójuk tetejére, vagy egy doboz cigihez adsz nekik egy reklámgyújtót...
Lásd, Hortobágy, kiszáll a kondis buszból a nyolcvan fokba és nézi a semmit.
ÁHHH-OHHH, ejakuláció, peteérés...
Ennél már csak szebb, jobb, ünnepélyesebb egy vadászati tradíció ápolása-megjelenítése.

A teríték maradjon csak meg, mint a töret, a kürt és társai.
Egyébként én nem gondolnám, hogy nagyon furcsállnák ezeket az aktusokat, sőt, sztem el is várják.
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Bandi
Vendég
« Új üzenet #73 Dátum: 2008. Május 15. - 13:55:15 »

Hiba lenne a világ minden táján elvárni hogy a német vadászati hagyományok szerint viselkedjenek. Ez csak Európában dívik, -annak is csak egy részén- meg a volt német gyarmatokon.

Én úgy tudom, hogy a németek is egy kicsit furán néznek ránk, hogy terítéket csinálunk; mintha ők már nem foglalkoznának vele. Vagy nem jól tudom?

Meg is sértődnének ha nem lenne teríték,kürt,tűz pl egy disznóhajtás után.
Naplózva
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #74 Dátum: 2008. Május 15. - 13:56:19 »

Nem is azt írtam, hogy töröljük el, sőőőt!
Én így nőttem bele a vadászat szeretetébe, úgyhogy nekem természetes, és furcsa is lenne a hagyományok nélkül.
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 47   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: