Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vadászat etikai kódexe, vadászati tradíciók  (Megtekintve 203927 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #585 Dátum: 2012. Február 19. - 00:33:26 »

A 22-250-es nem nagyobb sebességű mint a 30-06-os?? Én arra következtettem, hogy nem ütött akkora lyukat a vadon, mivel ugye gyors és a "kisrókán" átszaladt úgy, hogy nem adta le az energiáját. De ezek szerint megint csak tévedtem.

Hogy mekkora lyukat üt, az nem csak a sebességtől függ, hanem a lövedék kialakításától is.

Én 223-al lövöm a rókák és őzek nagy részét, cseh SP-t használok, és eléggé változatos a roncsolás mértéke. Volt olyan süldőróka, amelyet pontosan szemből lőttem szügyön és nem volt kimenet. Volt olyan, amit bordavégen találtam el, és a hátsó lábakig mindent elvitt.

De tudok mutatni olyan képet, amin 30-06-al lőttem rókát, és minimálisan roncsolta. Anno fel is tettem a fórumra, de már nem látható.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #586 Dátum: 2012. Február 19. - 10:43:23 »

őőőő... Miért is?  Stoel
De azért ha véletlenül megkerülne az a kép, akkor szívesen megnézném!! Igen

No látod pont ez az, amiért érdemes még tapasztalatot gyűjteni!  Kacsint
Ha láttad volna, a Remington üreges hegyű, vagy a könnyű Ballistic Tip lövedék mit művelt a rókákkal, valószínűleg a 30-06-ost teljesen helyénvaló kalibernek ítélnéd.
A képet nem találom, és a 3 CD-nyi képanyag áttúrására most sem időm, sem kedvem.
De ahogy Sanyo írja ez a brutálgyors kiskaliber nem viccel...
Használtam korábban 222-est és 223-ast de meg sem közelítik a 22-250-es célballisztikai hatását.
Naplózva
Lkarcsi
Vendég
« Új üzenet #587 Dátum: 2012. Február 19. - 13:02:09 »




"Ha láttad volna, a Remington üreges hegyű, vagy a könnyű Ballistic Tip lövedék mit művelt a rókákkal"

Nos én 22-250-et használok rókára, őzre az említett Remington üreges hegyű lövedékkel.  Fejlövésnél fél fejét mintha leborotválták volna a rókának,   olyan találatnál ahol csontot ért a lövedék szinte felrobbantotta azt a területet.  Pokoli egy kaliber. Keresni nem kellett még semmit , de nyúzni sem tudtam  sajnos annyira csúnya munkát végzett.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #588 Dátum: 2012. Február 19. - 13:05:24 »



"Ha láttad volna, a Remington üreges hegyű, vagy a könnyű Ballistic Tip lövedék mit művelt a rókákkal"

Nos én 22-250-et használok rókára, őzre az említett Remington üreges hegyű lövedékkel.  Fejlövésnél fél fejét mintha leborotválták volna a rókának,   olyan találatnál ahol csontot ért a lövedék szinte felrobbantotta azt a területet.  Pokoli egy kaliber. Keresni nem kellett még semmit , de nyúzni sem tudtam  sajnos annyira csúnya munkát végzett.

A vadátvevő mit szól mikor viszed leadni az őzet?
Naplózva
Lkarcsi
Vendég
« Új üzenet #589 Dátum: 2012. Február 19. - 15:42:40 »

"A vadátvevő mit szól mikor viszed leadni az őzet? "

Erről a kaliberről az a hír járja, hogy nagyon gyors, valamint, hogy lapos a röppálya.
Mégis, mivel nem szeretek felesleges kockázatot bevállalni, csak a nekem megfelelő távolságra lövök vele bármely vadra. Ami leadásra került eddig, azt első osztályban vették át.  (Volt, hogy nem úgy esett a lövés ahogy szerettem volna, de akkor megvettem a vadat, már csak a meghívóm miatt is.)  Tudni kell, hogy én cserkelni szeretek nagyon, igen nagy élményt nyújt számomra  a lehető legjobban megközelíteni  a vadat. Aki íjjal vadászott már az ismeri ezt az érzést. Ekkor viszont nyak vagy fültő lövést adok le.  Nincs elejtési kényszerem, ha picit is bizonytalan a dolog inkább nem lövök.   
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #590 Dátum: 2012. Február 19. - 15:49:36 »

"A vadátvevő mit szól mikor viszed leadni az őzet? "

Erről a kaliberről az a hír járja, hogy nagyon gyors, valamint, hogy lapos a röppálya.
Mégis, mivel nem szeretek felesleges kockázatot bevállalni, csak a nekem megfelelő távolságra lövök vele bármely vadra. Ami leadásra került eddig, azt első osztályban vették át.  (Volt, hogy nem úgy esett a lövés ahogy szerettem volna, de akkor megvettem a vadat, már csak a meghívóm miatt is.)  Tudni kell, hogy én cserkelni szeretek nagyon, igen nagy élményt nyújt számomra  a lehető legjobban megközelíteni  a vadat. Aki íjjal vadászott már az ismeri ezt az érzést. Ekkor viszont nyak vagy fültő lövést adok le.  Nincs elejtési kényszerem, ha picit is bizonytalan a dolog inkább nem lövök.   

Korrekt! Igen Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #591 Dátum: 2012. Február 19. - 18:31:58 »

"A vadátvevő mit szól mikor viszed leadni az őzet? "

Erről a kaliberről az a hír járja, hogy nagyon gyors, valamint, hogy lapos a röppálya.
Mégis, mivel nem szeretek felesleges kockázatot bevállalni, csak a nekem megfelelő távolságra lövök vele bármely vadra. Ami leadásra került eddig, azt első osztályban vették át.  (Volt, hogy nem úgy esett a lövés ahogy szerettem volna, de akkor megvettem a vadat, már csak a meghívóm miatt is.)  Tudni kell, hogy én cserkelni szeretek nagyon, igen nagy élményt nyújt számomra  a lehető legjobban megközelíteni  a vadat. Aki íjjal vadászott már az ismeri ezt az érzést. Ekkor viszont nyak vagy fültő lövést adok le.  Nincs elejtési kényszerem, ha picit is bizonytalan a dolog inkább nem lövök.   

O.K. de ekkor pont azt az "előnyt" veszíted el, amit ez a kis magnum kaliber ad(na). Megerősítettél abbéli hitemben, hogy nem kell nekem 22-250. Természetesen ne vedd sértésnek, nem akartalak megbántani!
Ezt a kalibert is, mint sok másik "varmintert" amerikában találták ki távoli lövésekre, kistestű kártevők vadászatára. Ott nem számít a hús, nem baj, ha nem marad "konyhaképes"!
 Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #592 Dátum: 2012. Február 19. - 19:21:52 »

Megerősítettél abbéli hitemben, hogy nem kell nekem 22-250.

Jó döntés!
Nekem is volt, lőttem pár pár nagyvadat és rókát is.
Őznél a legtöbb esetben nem volt kimenet az UMC-nél, viszont aki azt "megette" az gondolom emlegette az elejtő felmenőit.
A BT már egy fokkal kíméletesebb volt az őzzel és az esetek 70%-ában volt kimenet is...de belül rendet vágott ez is.
Második puskának inkább egy 243-as!  Kacsint
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #593 Dátum: 2012. Február 19. - 19:27:50 »

"A vadátvevő mit szól mikor viszed leadni az őzet? "

Erről a kaliberről az a hír járja, hogy nagyon gyors, valamint, hogy lapos a röppálya.
Mégis, mivel nem szeretek felesleges kockázatot bevállalni, csak a nekem megfelelő távolságra lövök vele bármely vadra. Ami leadásra került eddig, azt első osztályban vették át.  (Volt, hogy nem úgy esett a lövés ahogy szerettem volna, de akkor megvettem a vadat, már csak a meghívóm miatt is.)  Tudni kell, hogy én cserkelni szeretek nagyon, igen nagy élményt nyújt számomra  a lehető legjobban megközelíteni  a vadat. Aki íjjal vadászott már az ismeri ezt az érzést. Ekkor viszont nyak vagy fültő lövést adok le.  Nincs elejtési kényszerem, ha picit is bizonytalan a dolog inkább nem lövök.   

Nem van egy pokoli jó kezű cimborám (vadőr), aki a 22-250-essel 250 m-ekről lövi az őz tarvadat.
5ezer ha mezőgazdaság, ez az egy puskája van.
Az első mondatban a lényeg a "pokoli jó kézen" van és a kaliber erre alkalmas is.

Más, ha csak vendég az ember és más, ha bizony "muszáj" lőni.  Kacsint
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #594 Dátum: 2012. Február 20. - 08:08:52 »

"Vadászatban nincs nagy kaliber, csak kicsi!"  Hidd el igaz a mondás!

 Igen         A kis rókából lesz a nagy róka !  A kis ... ból meg a nagy ... !  (mindenki helyettesítse be ahogy gondolja )

 Nekem 7x64 a vékony kaliberem, ami majdnem olyan erős mint a 30-06 . Akkor én ne lőjem a süldőrókát ?
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #595 Dátum: 2012. Február 20. - 09:47:48 »

Ez a társalgás inkább a golyós topokba való már...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #596 Dátum: 2012. Február 20. - 10:38:03 »

Igen         A kis rókából lesz a nagy róka !  A kis ... ból meg a nagy ... !  (mindenki helyettesítse be ahogy gondolja )

 Nekem 7x64 a vékony kaliberem, ami majdnem olyan erős mint a 30-06 . Akkor én ne lőjem a süldőrókát ?


Attól függ, mi vele a célod. Ha preparáltatni akarod ne, de ha pörköltnek akarod, vagy apasztani a számukat akkor igen! Stoel Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #597 Dátum: 2012. Február 20. - 11:33:23 »


Attól függ, mi vele a célod. Ha preparáltatni akarod ne, de ha pörköltnek akarod, vagy apasztani a számukat akkor igen! Stoel Vigyorog

Rókapörköltről még nem hallottam de macskapörköltet már sokan ettek a "faluvégén" a jólelkű vadőr ajándékaként !  Röhög Röhög Röhög
Jelige : karmosnyúl !  Ördög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #598 Dátum: 2012. Február 20. - 11:33:50 »


Attól függ, mi vele a célod. Ha preparáltatni akarod ne, de ha pörköltnek akarod, vagy apasztani a számukat akkor igen! Stoel Vigyorog
Ajándékba lesz... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #599 Dátum: 2012. Február 20. - 13:49:23 »

Ajándékba lesz... Ördög

" Apollónia még kétszer is merített "    Röhög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: