Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vadászat etikai kódexe, vadászati tradíciók  (Megtekintve 203921 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #555 Dátum: 2011. Január 12. - 14:56:23 »

Szevasz Girgesz!

A kalapod bal oldalára a csat mellé mint díszítő elemet, nyugadtan tehetsz frissen szedett virágot is. Az én szememben nagyon is kifejező szokott lenne eme "nemes" gesztus. A védett vagy nem védett az más kérdés .....
A töret a kalap jobb oldalára tartozik.

üdv.

Taki

Akkor ezek szerint máshol is él még ez a szokás. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #556 Dátum: 2011. Január 12. - 17:20:57 »

Háznál nem.


Háznál is!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #557 Dátum: 2011. Január 12. - 18:26:52 »


Háznál is!

A fene az is amit bemegyek és bármelyik barkácsáruházban veszem és kiültetem?
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #558 Dátum: 2011. Január 12. - 18:52:57 »

A fene az is amit bemegyek és bármelyik barkácsáruházban veszem és kiültetem?

Sőt, a védett állatok-növények élőhelye is védett! Tehát ha elülteted a tesco-s hóvirágot a kertedben, azt nem vághatod le és ki sem kapálhatod a tövet! Ott az örökkön-örökétig hóvirágnak kell lenni! De ez így szép is!  Vigyorog
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #559 Dátum: 2011. Január 12. - 20:36:10 »

Sőt, a védett állatok-növények élőhelye is védett! Tehát ha elülteted a tesco-s hóvirágot a kertedben, azt nem vághatod le és ki sem kapálhatod a tövet! Ott az örökkön-örökétig hóvirágnak kell lenni! De ez így szép is!  Vigyorog

De jó, hogy a baracsi bógáncs(királydinnye) nem védett. Utálatos egy növény és tele van vele a kertem. Kapálhatom is egész nyáron, ha kordában akarom tartani Tasli Tasli Tasli

Te vagy a hibás!  Kacsint

Nem emlékszel?  A gerlézéskor mondtam neked,  most mindenkinek adhatnál egy kapát, és csak akkor kap ebédet, ha fél órát kapált! Késő bánat! Röhög Röhög
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 12. - 21:01:37 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #560 Dátum: 2012. Február 05. - 10:56:25 »

http://www.vadaszat.net/tallozo/2001/N2001_2_30.pdf
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #561 Dátum: 2012. Február 05. - 13:37:19 »

Te vagy a hibás!  Kacsint

Nem emlékszel?  A gerlézéskor mondtam neked,  most mindenkinek adhatnál egy kapát, és csak akkor kap ebédet, ha fél órát kapált! Késő bánat! Röhög Röhög

Mijazagaba???  Vigyorog
Naplózva
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #562 Dátum: 2012. Február 18. - 17:07:43 »

Üdv! Emelem
Nem tudom, hogy jó helyre raktam-e fel, ha nem, előre is elnézést kérek...
De kíváncsi lennék a véleményetekre egy képpel kapcsolatban amit az imént találtam egy hirdetésben...

http://www.vadaszapro.hu/59112/izs-18--30-06
 
Szerintetek mennyire etikus agyon lőni egy kölyök rókát 30-06-os fegyverrel?
Lehet, hogy ebben nincs semmi etikátlan, de engem mégis csak felháborított.  Nem
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #563 Dátum: 2012. Február 18. - 18:15:41 »


Szerintetek mennyire etikus agyon lőni egy kölyök rókát 30-06-os fegyverrel?
Lehet, hogy ebben nincs semmi etikátlan, de engem mégis csak felháborított.  Nem

Szerinted mi lett volna a helyes "eljárás"?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #564 Dátum: 2012. Február 18. - 19:07:29 »

Üdv! Emelem
Nem tudom, hogy jó helyre raktam-e fel, ha nem, előre is elnézést kérek...
De kíváncsi lennék a véleményetekre egy képpel kapcsolatban amit az imént találtam egy hirdetésben...

http://www.vadaszapro.hu/59112/izs-18--30-06
 
Szerintetek mennyire etikus agyon lőni egy kölyök rókát 30-06-os fegyverrel?
Lehet, hogy ebben nincs semmi etikátlan, de engem mégis csak felháborított.  Nem

Nagyon buta "poén" lenne, ha azt mondanám igazad van, kölyökrókát csak .308Win. kaliberrel etikus meglőni?   Ördög
Ne háborítson fel, vagy ne hívd magad "Vadász"-nak. Szerinted mennyivel "kevesebbet" szenvedett volna a róka, ha .222-essel, vagy .458-assal lőtték volna meg?
Nem akartalak megsérteni, de ez a véleményem.
 Wave
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #565 Dátum: 2012. Február 18. - 19:21:16 »

Szerintetek mennyire etikus agyon lőni egy kölyök rókát 30-06-os fegyverrel?
Szervusz!
Melyikkel van nagyobb problémád:
A kölyökróka elejtésével, vagy a kaliberrel?

Ha az előbbi, arra még csak van (némileg) értelmes magyarázat. Aki szociálisan érzékenyebb tipusba tartozik, az hajlamos lehet arra, hogy az állatok fiatal egyedeibe tudat alatt akár a saját gyermekét, vagy általában egy kisgyermeket lássa bele. Tehát ez egyfajta empatikus behelyettesítés, ami sűrűn előfordul (igaz első sorban nők esetében) és ki is használják a médiákban, reklámokban, egyéb "ráható" kommunikációk során.
De ha magával a kaliberrel van problémád, na azt én sem értem  Vállat von
Üdv: GCs.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #566 Dátum: 2012. Február 18. - 19:31:56 »

Jó, még mielőtt bárki is meghurcolna a bejegyzésemért...
Úgy értettem a felháborodást, hogy ez kb olyan, mintha pl egy szerencsétlen házi görényre lőnének rá 30-06-al... egy ilyen kis jószágra én etikátlannak tartom...  akkor már inkább sörétes vagy nem tudom, de ha nincs nálam, hagyom futni... a kis rókánál meg főleg igaz ez, mivel nem hinném, hogy olyan messze császkál a kotorékjától... ott lesz az másnap is.    Igen
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #567 Dátum: 2012. Február 18. - 19:39:02 »

Jó, még mielőtt bárki is meghurcolna a bejegyzésemért...
Úgy értettem a felháborodást, hogy ez kb olyan, mintha pl egy szerencsétlen házi görényre lőnének rá 30-06-al... egy ilyen kis jószágra én etikátlannak tartom...  akkor már inkább sörétes vagy nem tudom, de ha nincs nálam, hagyom futni... a kis rókánál meg főleg igaz ez, mivel nem hinném, hogy olyan messze császkál a kotorékjától... ott lesz az másnap is.    Igen

Háát  Fejvakarás nem értjük egymást, ez az egy dolog biztos. Azt mondod, hogy a "kisrókát" engedjük el, mert csak "nagypuska" van nálunk? És engedjük el az aranysakált is, mert éppen nem a testsúlyához legideálisabb fegyvert markolásszuk?
Bizonyára fiatalságod okán nem tudod, hogy régebben KÖTELEZŐ volt mérgezett (injektált) tojásokat kihelyezni dúvadírtás céljából, füstölték-kénezték a rókavárakat, stb. Ennél a 30-06-os sokkal etikusabb és a törvény sem tiltja.
Valóban nem értelek!?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #568 Dátum: 2012. Február 18. - 19:40:05 »

Ja! Nem "hurcol" meg senki, csak nem értünk.  Fejvakarás  Régóta vadászol?
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #569 Dátum: 2012. Február 18. - 20:04:57 »

Jó, még mielőtt bárki is meghurcolna a bejegyzésemért...
Úgy értettem a felháborodást, hogy ez kb olyan, mintha pl egy szerencsétlen házi görényre lőnének rá 30-06-al... egy ilyen kis jószágra én etikátlannak tartom...  akkor már inkább sörétes vagy nem tudom, de ha nincs nálam, hagyom futni... a kis rókánál meg főleg igaz ez, mivel nem hinném, hogy olyan messze császkál a kotorékjától... ott lesz az másnap is.    Igen

Üdv!
Én szívesen olvasnék a profil oldaladon lévő kép, keletkezési körülményeiről egy pár gondolatot. ( a bézbólütő szerintem  nem etikus én eldülök egy taslitól is)
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: