Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vadászat etikai kódexe, vadászati tradíciók  (Megtekintve 203923 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #540 Dátum: 2010. Július 16. - 19:39:03 »

Remélhetőleg a kezdőket nem tudják elrontani az ilyen alkotások, de annak a veszélye nagyon is valós, hogy sok ellenséget szereznek a vadászat ügyének úgy általában.

Ha valamelyik látta, egy vadászatvezető, hogy magyarázza el neki, hogy TILOS szarvast lőni hajtáson? Vagy azt, hogy terelésen csak az ÁLLÓ szarvas tarvadra lövünk, s az sem a vezértehén, hanem inkább beteg, sérült, fejlődésben visszamaradt egyed legyen.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #541 Dátum: 2010. Július 16. - 19:44:28 »

Ha egy mai magyar kezdő megnézi ezeket a filmeket, szerintem sok jó nem ragad rá.

Mert mit is lát?

1. Barkában lőtt bakot.
Nézzük ezt.
Manapság már az őzet is lehet hajtásban lőni.
Delikvensünk az első hajtásban lőtt tar bakjánál majd jót vigyorog, hogy "há' ezt lehet a franciáknál is, mutatta a TV, meg mostmeg nálunk is. No és mi van ha bak, majd beírjuk sutának!".

...és hidd el így indul a lavina, így lesz generáló hatású ez a dolog, egy olyan embernél aki nem Fekete Istvánon lett vadász, hanem mert manapság az olyan jó.

2. ágra tűzött őz.
No comment.

3. őz bika, szarvas gida, őz tehén.
No comment.

4. Az egyik kedvencem:
"...és most kibelezzük a vadakat!"
No comment.

5. "ma nem lőhetünk 50 kg.-nál nagyobb vaddisznót, mert már ebből kilőttük a tervet és a nagytestű kocákra figyelni kell ezt mondta a hatóság."
A terítéken egy akkora koca fekszik, mint az ólajtó.
Ha a marhája már agyon lőtte miért veszik filmre? Vállat von

...és még sorolhatnám.

Aztán ódákat zengenek az éccaka a vízre szálló kacsáék agyonpuskázásából.
Amihez persze nekünk semmi közünk és csinálják ha nekik jó, de amikor egy csomó baromság után, még ezt nézetik az emberrel, annak ne kelljen már örülni, mert "nem érdekes, lényeg, hogy van vadászcsatorna!"

(Inkább fennmaradok este és megnézem a korrekt Discovery-s Dogfight sorozatot.)
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #542 Dátum: 2010. Július 16. - 19:53:58 »

Ha valamelyik látta, egy vadászatvezető, hogy magyarázza el neki, hogy TILOS szarvast lőni hajtáson? Vagy azt, hogy terelésen csak az ÁLLÓ szarvas tarvadra lövünk, s az sem a vezértehén, hanem inkább beteg, sérült, fejlődésben visszamaradt egyed legyen.
Nagyon nehéz dolga lenne a vadászatvezetőnek, ha a vadászok ezzel nincsenek tisztában. Elmagyaráznia gondolom nem kell, ha mégis, kizárhatja a fegyelmezetlenkedőt... Ördög
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #543 Dátum: 2010. Július 16. - 23:42:54 »

Nagyon nehéz dolga lenne a vadászatvezetőnek, ha a vadászok ezzel nincsenek tisztában. Elmagyaráznia gondolom nem kell, ha mégis, kizárhatja a fegyelmezetlenkedőt... Ördög

...és adott esetben másnap mehet a munkakönyvéért.  Stoel
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #544 Dátum: 2010. Július 17. - 14:14:36 »

Nagyon nehéz dolga lenne a vadászatvezetőnek, ha a vadászok ezzel nincsenek tisztában. Elmagyaráznia gondolom nem kell, ha mégis, kizárhatja a fegyelmezetlenkedőt... Ördög

Minél "repibb" egy vadászat, annál kevésbé akar a vadászatvezető rendreutasítani bárkit is... kizárásról meg nyilván szó sincs...
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #545 Dátum: 2010. Július 17. - 14:35:12 »

Rövid részlet a magyar Vadászírók Klasszikusai sorozat egyik kötetéből.  N. Nozdroviczky Lajos, Vadászemlékeim c. művéből.
A helyszín Turóc vármegye, 1916 február 13.

Egy másfél mázsás kan, egy öreg koca és két kétesztendős, még nem búgott kisasszony feküdt a hóban. De hogy én akkor a nagy vadászgyönyörűség örömében mit éreztem – nos, avatott vadász legyen az, ki a megmondhatója…
Goldmann - aki tudta, hogy a szerencsés vadásznak a sebvérbe mártott cserfalomb kijár- nagy örömében négy fenyőgallyat turkált a disznók hasába, de én köszönettel leintettem, mert nem gusztusom az idejét múlta indiánus vadászszokás.


Pontosan hogy is van ez a töret, jobbra vagy balra?  Bion
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #546 Dátum: 2010. Július 17. - 14:45:03 »

Mégegy ugyanonnan:

Akkor Bánokszentgyörgy vidékén még kopóval is vadásztak szarvasra, és én élénken emlékezem arra a hangos mulatságra, melyre a vidék vadászai: a Vízlendvayak,  a Bezerédyek, továbbá Petrich, Pálffy, Baranyay, Izsó stb. kopóikkal együtt odasereglettek, és négy-öt völgyet elállva, vígan durrogtattak mindenre, ami élt és lélegzett.

Ejh, ezek a magyar urak aztán tudtak élni! Vadászni meg pláne...
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #547 Dátum: 2010. Július 20. - 09:01:29 »

Minél "repibb" egy vadászat, annál kevésbé akar a vadászatvezető rendreutasítani bárkit is... kizárásról meg nyilván szó sincs...

Nem kell "repinek" lenni, elég, ha "csak" fizetős...
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #548 Dátum: 2011. Január 07. - 15:18:56 »

A Meglesett pillanatok rovatban tett hsz-omról jutott eszembe egy szokás, amit pár idősebb helyi vadásztól hallottam és nem tudom, hogy ez máshol is dívik, dívott-e: ha kijutottak a területre, mindig az adott évszaknak/időszaknak megfelelő zöld ágat, virágot(télen fenyő vagy borókagally, tavasszal hóvirág, tőzike, ibolya, gólyahír, stb.) tűztek a kalapjukba. Jelen esetben ez hóvirág lehetne. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #549 Dátum: 2011. Január 07. - 15:30:29 »

Egyszer réges - régen egy pár ibolyát tűztem a vadászkalapom mellé. Az öreg vadőrünk mikor meglátta, így szólt!
Mi az a fejín magának juhász kalap avval a bokrétával?  Meglepődött :Mosolyog Fejvakarás
Na azóta csak a töretet teszem mellé!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #550 Dátum: 2011. Január 07. - 15:54:36 »

St.Girgesz !  Wave A Hóvirág tudtommal védett .  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #551 Dátum: 2011. Január 07. - 16:54:41 »

St.Girgesz !  Wave A Hóvirág tudtommal védett .  Wave
Háznál nem.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #552 Dátum: 2011. Január 07. - 16:54:58 »

Háznál nem.
Ha jól tudom Fejvakarás
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #553 Dátum: 2011. Január 07. - 17:30:46 »

Háznál nem.
Én is így tudom. (Már, ha ez számít valamit... Stoel Ördög Ördög Ördög )
 Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #554 Dátum: 2011. Január 11. - 22:11:03 »

Szevasz Girgesz!

A kalapod bal oldalára a csat mellé mint díszítő elemet, nyugadtan tehetsz frissen szedett virágot is. Az én szememben nagyon is kifejező szokott lenne eme "nemes" gesztus. A védett vagy nem védett az más kérdés .....
A töret a kalap jobb oldalára tartozik.

üdv.

Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: