Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vadászat etikai kódexe, vadászati tradíciók  (Megtekintve 203905 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #405 Dátum: 2010. Január 20. - 07:46:42 »

Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás  Akkor miért tehetnek ki olyan táblát, hogy magánterület, belépni tilos?

És nem szánthatnák be, zárhatnák le a saját hrsz. számmal rendelkező földutakat, nem vághatnák ki a területükön áthaladó úthoz tartozó fasort, stb.

De ki tesz itt rendet?-tapasztaltam már olyat is, amikor a rendőr javasolta az út lezárását, mert hogy úgy nem tudnak bemenni a fatolvajok. Sajnos a vadász sem, aki meg etetni járt addig oda. 40e Ft-unkba került az autó javítása, mert nem lehetett látni a gödröt, amit keresztben ástak... Tasli
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #406 Dátum: 2010. Január 20. - 09:32:31 »

És nem szánthatnák be, zárhatnák le a saját hrsz. számmal rendelkező földutakat, nem vághatnák ki a területükön áthaladó úthoz tartozó fasort, stb.

De ki tesz itt rendet?-tapasztaltam már olyat is, amikor a rendőr javasolta az út lezárását, mert hogy úgy nem tudnak bemenni a fatolvajok. Sajnos a vadász sem, aki meg etetni járt addig oda. 40e Ft-unkba került az autó javítása, mert nem lehetett látni a gödröt, amit keresztben ástak... Tasli

Ha hrsz.-es utakat lezárnak,kiárkolnak,akkor nyugodtan szólj a tűzoltóságnak,majd ők lerendezik. Ördög
Zsebbe nyúlós téma lesz az út lezárójának.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #407 Dátum: 2010. Január 20. - 10:13:38 »

Ha hrsz.-es utakat lezárnak,kiárkolnak,akkor nyugodtan szólj a tűzoltóságnak,majd ők lerendezik. Ördög
Zsebbe nyúlós téma lesz az út lezárójának.

Próbáltunk már pár szervet, de mindig elakadt a dolog valahol...a legtöbb helyen azzal szereltek le, hogy de hát ha a rendőrség nem tehet semmit a tolvajok ellen, akkor valahogy védekezni kell a falopás ellen. És ezzel le volt zárva a téma.  :'(

Mostanában felénk az erdészet meg egyenesen sportot űz abból, hogy nem csak az utakat zárja le valamilyen módon, de még az erdőket is körbeárkolja.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #408 Dátum: 2010. Január 20. - 14:01:00 »

Az erdészeti utak lezárhatóak.A probléma ott kezdődik,hogy a vadászok egy része nem tanult még meg eggyüt élni a föld tulajdonosával.Nem mindig minket tiltanak ki a területükről,de a vadászok sem szentek. Mi az,hogy nem tudok etetni,mert nem engednek be? Miért? Nyílván van oka. Nem nézem jó szemmel amikor a szóró miatt az akácsarjat levágják. Tiltás ellenére fiataloshoz épül a les és a sorközben van az út kijárva. Vicc!
A motorizált h.gyerekekről ne is beszéljünk. Ma egy felnőtt vagy majdnem felnőttnek el kell magyarázni,hogy a motor nem tesz jót a környezetnek? A törvények megvannak csak az a probléma nem tudjuk őket alkalmazni!
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #409 Dátum: 2010. Január 20. - 14:15:54 »

Az erdészeti utak lezárhatóak.A probléma ott kezdődik,hogy a vadászok egy része nem tanult még meg eggyüt élni a föld tulajdonosával.Nem mindig minket tiltanak ki a területükről,de a vadászok sem szentek. Mi az,hogy nem tudok etetni,mert nem engednek be? Miért? Nyílván van oka. Nem nézem jó szemmel amikor a szóró miatt az akácsarjat levágják. Tiltás ellenére fiataloshoz épül a les és a sorközben van az út kijárva. Vicc!
A motorizált h.gyerekekről ne is beszéljünk. Ma egy felnőtt vagy majdnem felnőttnek el kell magyarázni,hogy a motor nem tesz jót a környezetnek? A törvények megvannak csak az a probléma nem tudjuk őket alkalmazni!

Az etetés hiányát a vadászati hatóság kéri számon, a földtulajdonos meg a tököm tudja milyen valós, vagy vélt sérelem miatt rinyál ha a be nem kerített földjére akarok lépni....Tovább nem kommentelném.
A fiatalos mellé épített lessel mi a gond? Onnan lehet vadkár elhárítani.
A fiatalosba beüzemelt szóró az más tészta. Azért ha szét k..ják az illető seggét csak magának köszönheti!
Naplózva
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #410 Dátum: 2010. Január 20. - 15:11:35 »

Az erdészeti utak lezárhatóak.A probléma ott kezdődik,hogy a vadászok egy része nem tanult még meg eggyüt élni a föld tulajdonosával.Nem mindig minket tiltanak ki a területükről,de a vadászok sem szentek. Mi az,hogy nem tudok etetni,mert nem engednek be? Miért? Nyílván van oka. Nem nézem jó szemmel amikor a szóró miatt az akácsarjat levágják. Tiltás ellenére fiataloshoz épül a les és a sorközben van az út kijárva. Vicc!
A motorizált h.gyerekekről ne is beszéljünk. Ma egy felnőtt vagy majdnem felnőttnek el kell magyarázni,hogy a motor nem tesz jót a környezetnek? A törvények megvannak csak az a probléma nem tudjuk őket alkalmazni!
Az erdészeti utak lezárhatók,de a hrsz.-ek nem.
Az erdőtulajdonosok nagy része,pedig nem a vadászok miatt zárja le az utat,hanem a fatolvajok miatt.Nálunk legalább is semmi probléma sincs.Inkább az erdőtulajdonosok kérik,hogy rakjunk lest az erdejükbe,mert akkor legalább a zsiványok látják,hogy jár arra valaki.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #411 Dátum: 2010. Január 20. - 16:56:22 »

A fiatalos mellé rakott lessel annyi a gond,hogy "tiltás" ellenére. Tehát a tisztelt vadász úr valahol az együt élés íratlan szabályait átlépte. Mire vagyunk olyan büszkék,hiszen már lassan némelyek ki sem hajlandóak szállni az autóból és utak létesülnek mindenütt. Tudomásul kell venni,hogy ahol vélhetőleg utat lát egy másik vadász,egyéb területen járó illető ott út is lesz előbb-utóbb.Nem vagyok én magunk ellen,de azért szálljunk magunkba,rúgjuk seggbe a renitenskedőket és elviselhetőbb lesz a kapcsolat a tulajdonosokkal.
Naplózva
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #412 Dátum: 2010. Január 20. - 17:30:53 »

A fiatalos mellé rakott lessel annyi a gond,hogy "tiltás" ellenére. Tehát a tisztelt vadász úr valahol az együt élés íratlan szabályait átlépte. Mire vagyunk olyan büszkék,hiszen már lassan némelyek ki sem hajlandóak szállni az autóból és utak létesülnek mindenütt. Tudomásul kell venni,hogy ahol vélhetőleg utat lát egy másik vadász,egyéb területen járó illető ott út is lesz előbb-utóbb.Nem vagyok én magunk ellen,de azért szálljunk magunkba,rúgjuk seggbe a renitenskedőket és elviselhetőbb lesz a kapcsolat a tulajdonosokkal.
Úgy gondolom,hogy ez személyes ügy,mert a Te "tiltásod"ellenére egy bizonyos "vadász úr"vétett az iratlan szabályok ellen. Nyihi

Ez nem alap arra,hogy álltalánosits.Egy normális vezetőség és hivatásos vadásznál ez nem fordul elő,mert normális kapcsolatot tart az erdőgazdálkodókkal.Az új utaknak a nagyrészét nem a vadászok kezdik,hanem az "úri" autókkal kirándulók.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #413 Dátum: 2010. Január 20. - 17:53:57 »

Nagy az igazságod.Több VT területén dolgozom,látom mit művelnek.A vezetőségekkel semmi gondja az erdészetnek,de ez nem azt jelenti,hogy a vadászok f@sza gyerekek.Sajnos van sok renitens/ezek általában vadásznak sem alkalmasak,de a pénz és pozíció.../köztünk. Arra hívtam fel a a figyelmet,hogy ezeket szűrjük ki! Ez a vadásztársadalom felelőssége.Az "úri"autós nem fog utat csinálni a vetések szélén,tuskósorok mellett...Az ATV ,Cross már a tulajdonossal közös ügy,na itt buzgólkodjunk .
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 20. - 18:20:13 írta Horrido » Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #414 Dátum: 2010. Január 20. - 19:12:14 »

Mindannyian, így a föld- és erdőtulajdonosok is, hajlamosak vagyunk eltúlozni a jogainkat és kicsit megfeledkezni a kötelességeinkről. Értem, hogy a globális fölmelegedés és a gázárak rohamos csökkenése oda vezethet, hogy az erdőket telehordják az otthon feleslegessé vált tűzifával, és mindenki védi a mi menthető. De!
Azért én rendesen szívtam a sorompók, kamazplatónyi útra leborított sitthalom, árokkal átvágott utak miatt. Nem egyszerűdolog egy tachimeterrel, állvánnyal, kitűzőrúd csomaggal, nagykalapáccsal, cövekekkel a vállamon bemálházni a mukaterületre, ahová egyébként eljuthattam volna teljesen legálisan a térkép szerint. Kisebb hiba, hogy az ilyen önkényes lezárások miatt nem péntek délután, hanem vasárnap délben fejezi be az ember az országjáró munkahetet, és indulhat haza, a nagyobb, ha felelősséget kell vállalnom a rám bízott eszközökért, és ez az ide-oda hurcolás közben bármi történhet, lehet, hogy mire beérek a műszerrel a harmadik fordulóra, a lába már svédeknél pattog a kályhában.
Azzal egyet értek, hogy párbeszéd kérdése az egész. Az erdészetek kivétel nélkül, az egész országban jó partnerek, adnak kulcsot a lakatokhoz, útbaigazítást, zöldruhás kollégaként bánnak veled ismeretlenül jó tanáccsal ellátnak. Viszont a magántulajokat meg se lehet találni, ők titokban élnek. Sorompóznak, árkolnak, ennyi a létükről a bizonyság.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #415 Dátum: 2010. Január 20. - 19:23:13 »

Nem értünk még meg a magántulajdon bírtoklásához !!!
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #416 Dátum: 2010. Január 20. - 19:54:53 »

Nagy az igazságod.Több VT területén dolgozom,látom mit művelnek.A vezetőségekkel semmi gondja az erdészetnek,de ez nem azt jelenti,hogy a vadászok f@sza gyerekek.Sajnos van sok renitens/ezek általában vadásznak sem alkalmasak,de a pénz és pozíció.../köztünk. Arra hívtam fel a a figyelmet,hogy ezeket szűrjük ki! Ez a vadásztársadalom felelőssége.Az "úri"autós nem fog utat csinálni a vetések szélén,tuskósorok mellett...Az ATV ,Cross már a tulajdonossal közös ügy,na itt buzgólkodjunk .
Mivel ezt én vetettem fel, így gondoltam megírom, hogy az általam említett eset egy olyan úton történt, ami önálló hrsz-mal rendelkezik és út volt még talán a dédapám idején is. Anno gyümölcsösök és szőlő volt azon a területen, de a '90 években erdősítették, ami mára már vágható akácost jelent. Nos, ezt az utat árkolta ki a tulaj úgy, hogy senkit nem kérdezett meg aki ott járt heti rendszerességgel -egyszerűen csak lezárta. Semmi bajom azzal, aki védi a tulajdonát. De amikor ezt más kárára, magát istennek gondolva, de meggondolatlanul teszi, akkor már bizony kinyílik a bicska a zsebemben.. és sajnos felénk az a helyzet, hogy akinek csak egy talpalatnyi földje is van a határban, az szinte mind azt gondolja, hogy akkor ő már mindent megtehet. Érdekes, hogy mi miért nem árkoljuk körbe az erdőnket?-pedig megtehetnénk, mert a miénket is lopják. Vagy miért nem teszünk szöges deszkát az útra ami szántónkhoz vezet?
Azért, mert csak a föld a miénk, az út nem -hidd el, szívesen ásnék én is oda egy mély árkot, de nekem azt tanították, hogy ami nem az enyém, ahhoz ne nyúljak. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #417 Dátum: 2010. Január 20. - 20:02:33 »

Gomba!

Általánosítasz, ami nem szerencsés.
Írásodból - egy kívülállónak - az jöhet le, hogy a földtulajdonos mindenható, a vadász meg renitens.

Nálunk pl. IB engedély kell les létesítéshez, amihez kell a ker. vez. erdész hozzájárulása is.
Ha ez nem így van, akkor áll elő az amiről beszélsz...szóval a vezetőségekkel is lehet baj, nemcsak az egyes vadásszal.
Szabályozni kell és akkor nincs gond.
Nekem pl, volt egy szóróm maszek erdő szélén.
Elballagtam a tulajdonoshoz és 2 pld.-ban aláírattam vele, hogy hozzájárul a szórós les építéséhez.

Nálunk mindenkinek van egy lese szóróval, a vezetőségnek kettő, oszt jónapot, a többi lesünk "szarvasles" az erdőszéleken, ahol szórót létesíteni nem lehet.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #418 Dátum: 2010. Január 20. - 20:04:54 »

Gergő, nálunk Csömörön egyszerűbben megoldotta egy honpolgár a kérdést. Az egész utat (ami a térképen is mindig út volt) egyszerűen felszántotta  Woest. Azóta a korábban csak tízhektáros parlagfű ültetvénye tiz és fél hektárra duzzadt  Nem

Talán az önkormányzatnál fel kéne vetni.
Azt is, hogy elszántotta az utat, meg a parlagfüvet is...oszt lehet játszani neki a mindenhatót. Kacsint
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #419 Dátum: 2010. Január 20. - 20:05:47 »

Mi ezt a dolgot úgy szoktuk a kiárkolókkal megoldani, hogy kikerüljük az árkot a földjén. A szezonba párszor elmegyünk ott traktorral, különösen ha nincs fagy, gyönyörű nyomot hagyunk. Nyúlfogáskor egyszerre négy-öt traktorral. Árkolós emberünk a tavalyi szezonba már nem ásta ki az árkát  Mosolyog.
Persze ezt csak ott lehet megjátszani, ahol valóban a térképen is dűlőút szerepel.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: