Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 47   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vadászat etikai kódexe, vadászati tradíciók  (Megtekintve 203946 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #270 Dátum: 2009. November 24. - 13:25:43 »

"háta mögött,tudta nélkül inzultálják"

Szia Vándor!

Hát, ha ezt így veszi, akkor még inkább elkeseredek.  Ezt a két képet egy bárki (regisztrált) által látogatható ismerős keresőről töltöttem le az internetről. Ez a Fórum is nyílt, ide még regisztrálni sem kell, tehát nyugodtan megnézheti, ha akarja.(Annyit módosítottam a képen, hogy az arc nem látható.)
Tisztában vagyok azzal, hogy a siker örömében az ember néha megfeledkezhet dolgokról, de ilyen alapvető hibát azért nem kell elkövetni, de ha már elkövette, akkor ne legyen rá büszke. Azt pedig, hogy ország-világ előtt láthatóvá is tesz, már nagyon furcsának tartom.
Ez az én szememben nem jelent más, mint azt, hogy  úgy gondolja, más nem veszi észre. Azt feltételezni sem merem, hogy nincs vele tisztában, vagy nem vette észre.
Egy ilyen hibát még egy kezdő Vadásznak sem szívesen nézek el, de egy tapasztalt, etikáról, viselkedésformáról író/beszélő Vadászembernek egyáltalán.
Bízom benne, nem fog sem  megsértődni, sem vitatkozni ezen, hanem egyszerűen leveszi a lapjáról.


Itt eddig nem volt szükség ostorra. Remélem nem is lesz!
 Wave









Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #271 Dátum: 2009. November 24. - 13:25:57 »

Semmi!
Vándor kötekszik.  Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Vándor
Vendég
« Új üzenet #272 Dátum: 2009. November 24. - 13:36:57 »

Idézet
Semmi!
Vándor kötekszik.   
 
 
 
Nem kötekszik, kicsit alkalmazta a ráutaló magatartás ismérveit meg egy kicsit mást is......... Ördög

Téged csalt közvetett módon lépre Emelem

Legyetek jók elballagok külhon irányába.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #273 Dátum: 2009. November 24. - 13:41:26 »

Semmi!
Vándor kötekszik.    
 
  
 
Nem kötekszik, kicsit alkalmazta a ráutaló magatartás ismérveit meg egy kicsit mást is......... Ördög

Téged csalt közvetett módon lépre Emelem

Legyetek jók elballagok külhon irányába.

Ezt nem értem.  Vállat von
Hol mehettem lépre? Vállat von Vállat von Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #274 Dátum: 2009. November 24. - 13:53:35 »

Így szól a rendelet:
72. §
(2) A töltött vadászlőfegyver a vadászat során biztosítva a vállon vagy kézben tartva, a csőtorkolattal felfelé hordható. A vadászlőfegyvert megtölteni, illetőleg csőre tölteni csak akkor szabad, amikor a vadászat megkezdődött. A vadászlőfegyvert mindig úgy kell kezelni, hogy az még véletlen elsülés esetén se okozhasson személyi sérülést vagy anyagi kárt. A vadászlőfegyvert csak a lövés előtt szabad tűzkész, illetve golyós lőfegyver elsütő billentyűjét gyorsított állapotba helyezni. Ha a lövés elmarad, a vadászlőfegyvert haladéktalanul ismét biztosítani, a golyós lőfegyver gyorsítóját feszteleníteni is kell. A vadászlőfegyvert terepakadályokon történő áthaladások megkezdése előtt, magasleslétra használata előtt, a fegyver meghibásodásakor, a vadászat során tartott szünetekben, valamint a vadászat befejezésekor előbb ki kell üríteni, és a kiürített fegyvert a többi vadász számára is láthatóvá tenni.

Az a képeken nem látszik, hogy egyedül volt-e vagy volt több vadász is.
Mert ugye fotót akár egyedül is meg tudta csinálni.
(ez a 2. képre nem annyira elképzelhető, mert ott avatásnak néz ki a dolog.)

Véleményem szerint "a kiürített fegyvert a többi vadász számára is láthatóvá tenni" kötelezettségnek inkább társas vadászat szüneteiben és után van jelentősége. Persze a rendelet így nem különbözeteti meg, tehát egyéni vadászat befejezése után, ha van kísérő, célszerű láttatni az ürítettséget.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #275 Dátum: 2009. November 24. - 13:57:56 »

Szevasz Attila!

Nekem a mesék világa egészen máshol  van.  Nálam a szlovák portálon  ott van mindenki,  aki valamit jelent a honi vadászatban.  A szakminisztérium, a vadászszövetség   kimondottan igénylik, hogy az általuk feldolgozott problémakörök kerüljenek a vadászok fóruma nyilvánossága elé. A szaksajtóval is hasonló a helyzet. Hiszen az elektronika világa az egyedüli lehetőség, hogy a nyomtatott sajtó napi kapcsolatban lehessen az olvasóival ……
Nagy Pista is olvassa a Mo-i  fórumot.  Legalább is tud mindenről,  amik  itt történek és meglepően progresszív véleménye van az itt leírtakról.

Üdv.
Taki


"A szakminisztérium, a vadászszövetség   kimondottan igénylik, hogy az általuk feldolgozott problémakörök kerüljenek a vadászok fóruma nyilvánossága elé. A szaksajtóval is hasonló a helyzet. Hiszen az elektronika világa az egyedüli lehetőség, hogy a nyomtatott sajtó napi kapcsolatban lehessen az olvasóival …… "

Na ez itt nem fontos! Szomorú
Regisztrált itt az egyik vadász újság szerkesztője, aztán pár nap múlva eltűnt. Beszéltem vele, hogy miért ment el? Talán nem tetszik a fórum?
Válasz: De nagyon tetszik, nagy szükség van rá, de sajnos nincs rá ideje, hogy fórumozgasson. Fejvakarás


"Nagy Pista is olvassa a Mo-i  fórumot.  Legalább is tud mindenről,  amik  itt történek és meglepően progresszív véleménye van az itt leírtakról."

Mégis van új a nap alatt! Kacsint Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #276 Dátum: 2009. November 24. - 13:59:57 »

Ezt nem értem.  Vállat von
Hol mehettem lépre? Vállat von Vállat von Ördög Ördög

A kaptáraidnál! Ördög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #277 Dátum: 2009. November 24. - 14:34:28 »

Szervusz Pyrus!

Nekem is hasonló a véleményem a Tiédhez!

Csoportos terítékfotózásnál, vadászat előtti-utáni csoportosulásnál stb. az embernek kutya kötelessége, hogy megtörve tartsa a puskát, vagy húzza hátra a zárdugattút adott esetben.

De viszont egyéni vadászat során, amikor egyedül készítünk fényképet, szerintem ennek semmi értelme. Én is készítettem több olyan terítékfotót (egyedül), hogy pl. fának volt támasztva a puska (törtelenül). Ez semmivel sem veszélyesebb véleményem szerint, mint amikor a lesen ülünk a sarokba támasztott töltött puska mellett.

Viszont mivel az emberünk rajta van a képen, és nem is hagyják egyedül a nagy vadonban a PH-k, ezért egyértelmű Erdőjáró által felvázolt helyzet.
Az meg csak "hab a tortán", hogy emberünk kényelmesen üldögél a vadon....ettől felfordul a jóérzésű ember gyomra....számomra ez a helyzet hasonlít ahhoz, mint amikor valaki a rács mögött lévő vadállatot bosszantja....könnyű már akkor játszani az eszünket egy ilyen bitangerős állattal szemben, amikor már kimúlt.... Emelem
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #278 Dátum: 2009. November 24. - 14:49:52 »

Az meg csak "hab a tortán", hogy emberünk kényelmesen üldögél a vadon....

Szerintem az a fotó avatás közben készült...
Többivel egyetértek!

 Wave
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #279 Dátum: 2009. November 24. - 14:52:51 »

Igen Igen Igen Nem is beszélve a dzsindzsában történő kúszás-mászásnál. És ilyen töltött fegyverrel is előfordulhat ugye .../quote]

 Igen  Emelem
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #280 Dátum: 2009. November 24. - 14:54:10 »

Szerintem az a fotó avatás közben készült...
Többivel egyetértek!

 Wave

És avatás után üldögélt még egy kicsit a vadon, kipihenve a fáradalmakat?  Mosolyog
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #281 Dátum: 2009. November 24. - 15:01:38 »

Távcsővel...válltáskával...



Részemről ennyi, nem szeretnék tovább csámcsogni a témán, mert az se túl etikus...  Szomorú
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #282 Dátum: 2009. November 24. - 15:08:14 »

Szerintem a két embert nem kell összehasonlítani...  NoNo
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #283 Dátum: 2009. November 24. - 15:29:07 »

Távcsővel...válltáskával...


Nem etikus csámcsogni a témán, de... a vadra ráülni az?SOHA! (átlépni sem az, rálépni meg főleg!)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #284 Dátum: 2009. November 24. - 16:31:20 »

Szerintem a két embert nem kell összehasonlítani...  NoNo

Te Pyrus! Te nem erről az emberről írtál?  Fejvakarás Vállat von

Akkor BOCSÁNAT, előbb járt a szám, mint az eszem... Fejbever
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 47   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: