Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 47   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vadászat etikai kódexe, vadászati tradíciók  (Megtekintve 203956 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #255 Dátum: 2009. November 24. - 10:58:37 »

"Most meg megtudom, hogy a  Vadászati Kulturális Egyesület alelnöke egyenesen oktatja ezt a fajta magatartást  ....."

Hát igen!
Gondolom, a terítékfotóról pedig ezt tanítja!
(Saját terítékfotói)
Én valahogy többet várnék egy ilyen tisztségben szenvedő vadásztól!




 Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #256 Dátum: 2009. November 24. - 11:42:29 »

Ezek is fontos témák, de engem ennél jobban elszomorított az, hogy a Vadászlap szeptemberi és októberi számában három helyen olvashattunk a törvényben meghatározott fényviszonyokon kívüli (napkelte előtt egy óra/napnyugta után egy óra) szarvaslövést/lövési kísérletet. :'(

Ezzel vigyázni kell, mert szerintem a csillagászati napnyugta időpontját kell nézni, ami pl ma 16:00, tehát 17:00-ig jogszerűen lehet szarvasra vadászni, holott olyankor már erősen sötétedik.
Naplózva
Vándor
Vendég
« Új üzenet #257 Dátum: 2009. November 24. - 12:08:52 »

Idézet
Gondolom, a terítékfotóról pedig ezt tanítja!

Szervusztok Emelem

Üdv Attila Wave

Most komolyan, nemigazán értelek hogy mi a bajod ezekkel a fotókkal ???
Már megbocsáss de te mint becsületben megőszült többévtizedes vadászmúlttal, s ezzel együtt tapasztalattal rendelkező vadász nem érzed át a szituáció jelentőségét ??? Csak vess egy pillantást a meglesett képek topicra, s láthatod hogy a mormota milyen agresszív jószág, (víznyelőkből támad!) Ördög Ördög Ördög
Na most mivel edelweis levelet rágcsál a fotón annak pedig a koka levélhez hasonlatos az alkaloida szintje, tehát nemmindennapi küzdelemben lehetett csak legyűrni :Mosolyog
Ezért a 4 kézláb pozicíó mi több a szikladarab amely segítségével az útolsó csapást mérték rá............... Ördög Ördög Ördög

Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #258 Dátum: 2009. November 24. - 12:11:44 »

Ezzel vigyázni kell, mert szerintem a csillagászati napnyugta időpontját kell nézni, ami pl ma 16:00, tehát 17:00-ig jogszerűen lehet szarvasra vadászni, holott olyankor már erősen sötétedik.

Szia
Nem csak szerinted. Így van a tv.-ben is.
Vtv. 71. § (1) A vadászat rendje megsértésének minősül az alábbi vadászat:
....
 i) a vaddisznó és a róka vadászatának kivételével a csillagászati napnyugtát egy órával követő és a csillagászati napkeltét egy órával megelőző időpontok közötti vadászat (a továbbiakban: éjszakai vadászat)
....

 Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #259 Dátum: 2009. November 24. - 12:13:01 »

Szerintem arra gondolt, hogy töltve van a puska! Legalább is nem látszik, hogy töltetlen! Szomorú
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #260 Dátum: 2009. November 24. - 12:13:39 »

Szerintem arra gondolt, hogy töltve van a puska! Legalább is nem látszik, hogy töltetlen! Szomorú

bingó! Kacsint Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Vándor
Vendég
« Új üzenet #261 Dátum: 2009. November 24. - 12:39:55 »

Idézet
Szerintem arra gondolt, hogy töltve van a puska! Legalább is nem látszik, hogy töltetlen!

Szia Sanyi Emelem

Hidd el nekem is ez jött le elsőre.De amit írtam nem véletlenül irtam , mert annak a mondatnak nincs a fricskának pedig van "hírértéke" Ördög
Már csak azon okból kifolyólag is, hátha valaki szóvá teszti netán értesíti az illetőt hogy a "háta mögött,tudta nélkül inzultálják".
Erre várok, meglesz rá a válaszom de nem itt,mert abban az esetben többszörösen nemkivánatos személy lennék ezen a fórumon. Nyihi
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #262 Dátum: 2009. November 24. - 12:46:14 »

Erre várok, meglesz rá a válaszom de nem itt,mert abban az esetben többszörösen nemkivánatos személy lennék ezen a fórumon. Nyihi

Én meg azt gondolom, hogy a véleménye miatt nem történt még ilyen!

Lehet, hogy vitakoztak/tunk valakinek a véleményével, akár jogosan is, de pusztán a véleménye miatt itt senki nem lett "persona non grata"!

Az nem kizárt, hogy valaki, nem tudja elviselni, hogy nem egyezik a véleménye a többiekkel, és bevágja a "durcit", vagy nem tudja elfogadni, hogy nem az ő véleménye az egy és vitathatatlan, olyan van.
De annak nincs köze a fent idézett mondatodhoz!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Vándor
Vendég
« Új üzenet #263 Dátum: 2009. November 24. - 12:52:23 »

Szervusz Feri Emelem

lényeges megokolás, és többnyire igaz is,a kérdés csak az, kinek a kezében van az ostor  Kacsint
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #264 Dátum: 2009. November 24. - 12:56:09 »

Szervusz Feri Emelem

lényeges megokolás, és többnyire igaz is,a kérdés csak az, kinek a kezében van az ostor  Kacsint


Az ostor?

Aki a bakon ül!  Korbács   Bion Bion
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Vándor
Vendég
« Új üzenet #265 Dátum: 2009. November 24. - 13:01:54 »

[quoteAki a bakon ül!][/quote]

Egyrészt Ördög

Másrészt pedig a szegedi csikós(ez lovon ül) és nemigazán biztos hogy csak a tiszán itat, de az biztos hogy a talpa alatt füzyül a szél OOO
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #266 Dátum: 2009. November 24. - 13:02:43 »

Ezzel vigyázni kell, mert szerintem a csillagászati napnyugta időpontját kell nézni, ami pl ma 16:00, tehát 17:00-ig jogszerűen lehet szarvasra vadászni, holott olyankor már erősen sötétedik.

 Figyelmes olvasás
Hát a "csillagászati" szót valóban nem írtam le, hanem holdfénynél lőtt(!) szarvasra utaltam. 3 esetben... Az mifelénk csak a mindenféle napnyugta utána van.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #267 Dátum: 2009. November 24. - 13:04:21 »

[quoteAki a bakon ül!]

Egyrészt Ördög

Másrészt pedig a szegedi csikós(ez lovon ül) és nemigazán biztos hogy csak a tiszán itat, de az biztos hogy a talpa alatt füzyül a szél OOO

Értem én, hogy betyár világ van!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Vándor
Vendég
« Új üzenet #268 Dátum: 2009. November 24. - 13:11:02 »

Idézet
Értem én, hogy betyár világ van!





Bizony az van Feri Ördög De nem ez.
Naplózva
Vándor
Vendég
« Új üzenet #269 Dátum: 2009. November 24. - 13:20:44 »

Hanem ez van.....................

Lehet, de mivel ez a téma nem erre a fórumra való, ezért töröltem!
Erdőjáró
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 24. - 13:30:04 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 47   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: