Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 47   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vadászat etikai kódexe, vadászati tradíciók  (Megtekintve 203944 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #165 Dátum: 2009. Február 18. - 08:06:09 »

Tehát a tanácsot megfogadom!
Köszönettel:Serg

Szeretem, ha valaki képes fejlődni és tanulni! Ölel Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
sako4
erdésztechnikus, vadgazdamérnök hallgató, sportvadász
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #166 Dátum: 2009. Február 18. - 22:09:10 »

Leszek olyan merész, hogy ezt kinyomtatom és kiteszem a beírókönyvhöz...
...én kis naív...  Vigyorog

Jó Szerencsét! Üdv a Vadásznak!

Sajnos egyet kell értenem Wetzlaral! Ez így igaz aki azt hiszi, hogy a mai felhígult vadásztársadalomban, ahol sokkalinkább a pénz, üzleti lehetőségek és egyéb más önös érdekek vezetik erre az életformára, hivatásra, csúnyán említve sportra az állampolgárokat a valódi elhivatottság hiányában tényleg naivitásnak tekinthető az, hogy valakit is ( itt kérnék bocsánatot azoktól kik a kissebséget képviselik a maguk igaz vadász mivoltában) érdekelne az igaz vadász tízparancsolata. Hiszen gondoljunk csak bele!
A mai világban a többsége a vadászoknak odaáll a beírókönyvhöz beírja a szórójához tartozó lest és megy is. Esetleg lő VALAMIT aztán hazaviszi edicsekszik vele, hogy de qrva nehéz volt felrakni azt a dögöt a vadtartóra meg, hogy milyen sokat kellet gyalogolni a leshez mert felszántotta az a böszme paraszt a földjét és nem tudok odállni a les mellé autóval...

Szóval az ilyen vadászokat hol érdekli az, hogy mi az igaz vadász tízparancsolata azt sem tudják felfogni, hogy van olyan, hogy igaz vadász.
Lehetne ezt a tmát számtalan témával alátámasztani különböző terítékfotókkal stb.
Azért egyet megemlítenék elrémísztés szintjén.:
Képzeljünk el egy hasra fektetett vaddisznót amint a fején van az elejtő kalapja és az elejtő a DICSŐ vadász rajta hever mint egy részeg a pamlagon és vigyorog mint a tejbetök, hogy hú-há de ügyes voltam vagyok, hogy mindezt meg tudom csinálni mert én vagyok a felsőbbrendű!
Szerintem ez hányingerkeltő!

Naplózva

,
sako4
erdésztechnikus, vadgazdamérnök hallgató, sportvadász
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #167 Dátum: 2009. Február 18. - 22:17:43 »

Üdv a vadásznak!
Üdv az erdésznek!


Ha van kedve valakinek beszélgetni a vadászetikáról feldobnék egy témát, kíváncsiságképpen ki miképp vélekedik róla.
Szóval aki látta az új Vuk animációs filmet, ha jól tudom Kis Vuk a címe, ki mit gondol róla ?
Annyit had áruljak el, hogy én végignéztem de nagy szenvedések közepette.
Hogy miért?
Azért, hogy lássam, hogy vélekedik a mai animásiós film készítő aki valószínüleg amint a grafikából kiderült soha rókát és szarvast közelről nem látott, a vadászokról, vadászatról.
Kíváncsi lennék ki hogy látja ezt a felét a média és a vadászok harcának!
De ez már sokkal elöbb megjelent, hogy a vadász negatív hős: Hófehérke, Vuk talán egyedül a Piroska című mesében van egy kicsit jobb színben feltüntetve. :-)
Szóval várnám a hozzszólásokat!
Naplózva

,
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #168 Dátum: 2009. Február 18. - 23:08:16 »

A vadászok utoljára a csiszolt kőkorban voltak népszerűek mert a tudásuk nélkül  éhen halt a törzs.
A különböző társadalom kutatók szerint, amikor a földművelő életmód vált "uralkodóvá " az állás nélkül maradt vadászokból lettek az első " katonák" és rendfenntartók ( hiszen ügyesebbek, erősebbek voltak a többinél).
Na ezeknek  az "ingyenélő" erőszakszervezetek tagjaival a földműves soha nem szimpatizált, és innen származtatható a vadászokról kialakított negatív kép. Később erre még rájött az is,hogy  a vadászat egyre inkább úri passzió lett, ami szintén nem szolgálta  a szélesebb tömegekhez való közeledést. A külön "kaszthoz" tartozást nem nagyon tolerálják sehol, és ahol tudnak vissza vágnak a kívül állók. Ha mással nem megy, negatív kép kialakításával. Innen már csak a fantázia szab határt annak, hogy ki ennyire kreatívan tudja a többiek tudomására hozni "Én sem szeretem a vadászokat". Az illusztrátorok/ meseírók pedig csak meglovagolják az éppen aktuális közhangulatot.
A VUK cimű rajzfilmsorozatnak kb annyi köze volt az eredetihez mint  gyors éttermi hamburgernek az újvilági holland telepesek szendvicséhez.
De hogyan jön a kis Vuk Hány a vadászetikához. Hacsak úgy nem, hogy vadászat előtt és alatt soha, utána meg mértékkel fogyasszunk alkoholt ( a vödör nem mértékegység  Piál) Különben Hip hop jön VUK Hány

Bocs sako4   a végéért Angyal Wave OOO
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #169 Dátum: 2009. Február 18. - 23:12:29 »



Ha van kedve valakinek beszélgetni a vadászetikáról feldobnék egy témát, kíváncsiságképpen ki miképp vélekedik róla.
Szóval aki látta az új Vuk animációs filmet, ha jól tudom Kis Vuk a címe, ki mit gondol róla ?


Én nem ERRŐL akarok beszélgetni vadászetika címén. Röviden és tömören: tragédia, szerencsére a nézettség is alacsony volt, amit csak a magyar animáció jövője szempontjából sajnálok, igaz azért nagyon.


Azért, hogy lássam, hogy vélekedik a mai animásiós film készítő aki valószínüleg amint a grafikából kiderült soha rókát és szarvast közelről nem látott, a vadászokról, vadászatról.
Kíváncsi lennék ki hogy látja ezt a felét a média és a vadászok harcának!


Ez a kisebbik baj. A nagyobb, hogy Fekete Istvánról sem hallottak...
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #170 Dátum: 2009. Február 18. - 23:21:10 »

Üdv a vadásznak!
Üdv az erdésznek!


Ha van kedve valakinek beszélgetni a vadászetikáról feldobnék egy témát, kíváncsiságképpen ki miképp vélekedik róla.
Szóval aki látta az új Vuk animációs filmet, ha jól tudom Kis Vuk a címe, ki mit gondol róla ?
Annyit had áruljak el, hogy én végignéztem de nagy szenvedések közepette.
Hogy miért?
Azért, hogy lássam, hogy vélekedik a mai animásiós film készítő aki valószínüleg amint a grafikából kiderült soha rókát és szarvast közelről nem látott, a vadászokról, vadászatról.
Kíváncsi lennék ki hogy látja ezt a felét a média és a vadászok harcának!
De ez már sokkal elöbb megjelent, hogy a vadász negatív hős: Hófehérke, Vuk talán egyedül a Piroska című mesében van egy kicsit jobb színben feltüntetve. :-)
Szóval várnám a hozzszólásokat!

Fekete István a legnagyobb vadász-szépírónk, Ő, és csak Ő tudta megírni a VUK-ot, mert Vadász volt! Vadász, aki tiszteli és szereti a vadat, elejti, terítékre hozza, mert ez az élet rendje, de nem legyőzi, és legfőképpen nem viccel vele, nem űz gúnyt belőle!
Ez a "vuk-film" szégyen ránk nézve, mint vadászokra, természetvédőkre, magyarokra! Szomorú
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #171 Dátum: 2009. Február 18. - 23:25:29 »

Ez a "vuk-film" szégyen ránk nézve, mint vadászokra, természetvédőkre, magyarokra! Szomorú

 Igen
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #172 Dátum: 2009. Február 18. - 23:29:42 »

Ez a "vuk-film" szégyen ránk nézve, mint vadászokra, természetvédőkre, magyarokra! Szomorú
Sanyooo, ezt jól megfogalmaztad.  Éljen Fekete István az a méltánytalanul alábecsült magyar szép-és vadászíró, akire mindig "harapok". Szerencsére ebből a filmből csak részleteket láttam, de az, ha nagyon sarkítani akarok, kimeríti a kegyeletsértés fogalmát.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #173 Dátum: 2009. Február 18. - 23:38:49 »


Szerencsére ebből a filmből csak részleteket láttam


Jobb így.
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #174 Dátum: 2009. Február 19. - 08:07:09 »


 OffTopic

Én is elkezdtem nézni, de negyed óránál tovább nem bírtam.
A címén kívül semmi köze nincs a Vukhoz. Az is csak azért, hogy el lehessen adni. Bár szerintem ez nem sikerült túl jól.

A régihez nemcsak az kellett, hogy Fekete István megírja, hanem kellett hozzá Dargay Attila, aki nagyon jól ráérzett a lényegre és a többiek, akik megcsinálták a történetből a rajzfilmet.

Kíváncsi vagyok a Tüskevárra is. De szerintem abban is csalódni fogunk.
Naplózva
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #175 Dátum: 2009. Február 19. - 08:35:37 »

Én,se birtam megnézni a filmet. Rííí
Katasztrófa,amit műveltek.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #176 Dátum: 2009. Február 19. - 08:38:59 »

A Tüskevár filmtől Én is félek.
A csónakot a mi cégünktől bérelték.Remélem csak filmeztek belőle és nem szerepel,mert alu csónak.Tartok tőle,hogy fogom látni a filmben.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #177 Dátum: 2009. Február 19. - 09:20:55 »

A Tüskevár filmtől Én is félek.
A csónakot a mi cégünktől bérelték.Remélem csak filmeztek belőle és nem szerepel,mert alu csónak.Tartok tőle,hogy fogom látni a filmben.

Na azt én is megnéztem volna, mikor Bánhidi László beül az alumínium motorcsónakba a berekben, bluetooth -al a fülében, és rápattintja a célinfrát a Blaserre!  Booog
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #178 Dátum: 2009. Február 19. - 09:25:35 »

Én nem ERRŐL akarok beszélgetni vadászetika címén. Röviden és tömören: tragédia, szerencsére a nézettség is alacsony volt, amit csak a magyar animáció jövője szempontjából sajnálok, igaz azért nagyon.

El is nyerte a legrosszabb animációs film címet. IMDB-n járt már az első helyen is. (de jöttek i még rosszabb filmek, aztán lecsúszott az első helyről)
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #179 Dátum: 2009. Február 19. - 10:36:21 »

Na azt én is megnéztem volna, mikor Bánhidi László beül az alumínium motorcsónakba a berekben, bluetooth -al a fülében, és rápattintja a célinfrát a Blaserre!  Booog

A Blaserben speciell nem látom a vadászetika megsértését, amúgy egyetértek.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 47   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: