Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 47   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vadászat etikai kódexe, vadászati tradíciók  (Megtekintve 203930 alkalommal)
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #150 Dátum: 2009. Február 11. - 10:08:16 »

Szervusz János!

Hát igen!

Volt egy idősebb kollegám. Ő nagyon mérgesen nézett rám, ha véletlenül a 30-06 -ossal mentem őzre vadászni. Számára ez szentségtörés volt! Arra a ,222-est illet vinnem, hogy ne ágyúval lőjek verebet.
Más kérdés, hogy csonttalálatnál az is nagyot tépett...

Őtőle viszont megtanultam, hogy a vadba nem belelőni kell, hanem egy előre meghatározott helyen meglőni. Sokan most ezt biztos furcsálják, hogy ez egyáltalán kérdés....pedig én sok embert vadásztattam, aki csak arra törekedett, hogy belelőjön valahogy...

Ilyen vendéget kísért az Öreg is. Amikor kinézték a megfelelő szarvast, a vendég -szokásához híven-rögtön nagy fújtatással, kereste a vadat a céltávcsőben, hogy a közepibe lőjjön...

Ekkor szólalt meg az Öreg:

- Nyugíííí! Most befordult, lődd nyakon! Máshol nem szabad!
És a vendég nyakonlőtte!
Majdhogynem jobban örült, mint amikor bikát lőtt!
Idővel sokat alakult, pedig ő se volt mai gyerek!

Szerintem az ilyen belelövésekből adódik a legtöbb sebzés. Nem a célterületre koncentrálnak sokan a lövéskor, hanem a vad egészére, pedig ez nem jó.

Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #151 Dátum: 2009. Február 11. - 10:31:34 »

Sajnos felénk is sok olyan dolog dívik, amiben én nem vagyok benne, de a társaság elfogadja. Eleinte kicsit furán néztek rá, mikor kijelentettem, hogy nem vagyok hajlandó őzet akár csak álló autóból is lőni, de aztán elfogadták. Mint ahogy azt is, hogy mostanában már nem "nyüves dögözik" le előttem a rókát és a lőtt dúvaddal is nagyobb tisztelettel bánnak, mint előtte. Persze hallottam vissza olyan véleményeket, hogy mit játszom az eszem, de ezek a vélemények érdekeltek a legkevésbé. Ha csak pár embert  sikerült elgondolkoztatnom ezeken a dolgokon, akkor már megérte.

Persze, korábban sajnos engem is ugyanúgy elragadott a többiek lendülete, aztán a vadászatról hazafelé(mert mikor is tudja nyugodtan átgondolni a napot az ember, ha nem egyedül a kocsiban? Bion) szégyenérzet maradt bennem. Szó szerint, keserű volt a szám íze, mikor láttam, hogy az első rókámat hogy dobálják és tapossák... Akkor feltettem magamban azt a kérdést, hogy valóban ez a vadászat?-de mivel mindenki így tett, azt hittem, az a valóság.

És milyen jó volt aztán látni itt a fórumokon, hogy mások is hasonlóan vélekednek, éreznek mint én. Köztük Te is. Wave Wave Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #152 Dátum: 2009. Február 11. - 10:32:27 »

És milyen jó volt aztán látni itt a fórumokon, hogy mások is hasonlóan vélekednek, éreznek mint én. Köztük Te is. Wave Wave Wave

Ja, ezt Antinak címeztem. Vigyorog
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Simi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 270



« Új üzenet #153 Dátum: 2009. Február 11. - 15:47:07 »

Úúú szerencsétlen, megváltás volt neki! :'(
Egy idős vadász ismerősöm egyszer az udvarában a teraszáról lőtt egy fél állkapcsú süldőt mert betévedt fényes nappal,! A kutyája beszorította az istálló sarkába és fogta!!!
Azt mondta hogy nem gondolkozott sokat, felhívta gyors a vadőrt hogy mit csináljon és a vadőr mondta hogy váltsa meg a szenvedéstől!
A seb régebbi volt, mert be volt gyógyulva!!!!!
Naplózva

"Úgy tűnik, az emberek nem szeretik az igazságot, de én igen; szeretem, mert sokakat felidegesít.
Ha elég sokszor mutatsz rá, hogy az érveik faszságok, akkor talán egyszer valamelyik közülük azt mondja végre: várjunk csak egy kicsit, tényleg rosszul gondoltam!
Én ezért a pillanatért élek."
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #154 Dátum: 2009. Február 11. - 16:15:57 »

Ja, ezt Antinak címeztem. Vigyorog

 Igen  Wave
Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #155 Dátum: 2009. Február 11. - 21:08:12 »

Anti az általad leírtakra csak ennyit tudok hozzáfűzni Emelem  Remélem a FEHOVAN megismerhetlek. Wave
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #156 Dátum: 2009. Február 12. - 11:27:15 »

Szia Anti!

"Őtőle viszont megtanultam, hogy a vadba nem belelőni kell, hanem egy előre meghatározott helyen meglőni. Sokan most ezt biztos furcsálják, hogy ez egyáltalán kérdés....pedig én sok embert vadásztattam, aki csak arra törekedett, hogy belelőjön valahogy..."

Tudod Anti ezt tanítani kellene, Én is nagyon sokat köszönhetem, mikor a vadőr, lövés elött mondta hogy hová lőjek az őznek: "szépen a lapocka mögé, nyugi..."
Utána ha az emberben ez tudatosúl akkor csak erre koncentrál és bizony sokkal kevesebb a keserű tapasztalat, de legalábbis csökenti azt.

 Emelem
Naplózva

Üdv End
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #157 Dátum: 2009. Február 15. - 21:29:11 »

Szia Horrido

 Láttam már jó néhány durva dolgot az életben de ez a kép most engem is megfogott.
Aki ezt csinálta annak a saját puskájával törném el mindkét kezét. Aztán próbáljon meg enni.
A hibázás benne van a pakliban de nem mindegy milyen következményekkel jár. Biztos vagyok benne, hogy itt se a testközépre vagy a lap mögé volt téve a célkereszt. Tasli
Ezer szerencse, hogy akkor volt ott valaki a szórón amikor kijött.

Urr Anti  Igen Igen Igen
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #158 Dátum: 2009. Február 17. - 22:46:21 »

Hát nem szép látvány,az biztos,hál égnek megváltották a további szenvedésektől.
De én még mindig a fejlövés párti vagyok(mert kiskaliber párti vagyok),de azt már megtanultam 20 éves koromra,hogy ha nem áll jól a vad,vagy a saját kezemben nem bízok nem engedem útjára a lövést,hisz utána nincs bocsánat.Szerintem ezt ugyanugy el kell sajátitani egy vadásznak mint a pontos lövést.
És mellékesen hozzáteszem,hogy az ellőt állkapcsú disznó is rettenetes látvány,de a lábazott sem semmi.Pedig sok ilyen keresésén vettem részt,hát ha 10ből 1 megkerült az jó volt.
Az aki nem tud fejre lőni,az lőjön váll-lapra vagy bordára.
Sajnos ilyenek elő fognak fordulni,és és elő is fordultak,de jó érzésű vadászember életében,ha egy ilyen eset történik,akkor soha többet nem tesz bizonytalan lövést.
Én is megtanultam,igaz meglőttem rá egy hétre azt a rókát amivel ez megesett(alacsony lövéssel ellőttem a jobb első lábát),de azután többet nem mertem lövést reszkírozni,és nem is fogok,hisz még most is fáj,hogy ennyi szenvedést okozta, egy állatnak.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #159 Dátum: 2009. Február 17. - 22:50:35 »

Hát nem szép látvány,az biztos,hál égnek megváltották a további szenvedésektől.
De én még mindig a fejlövés párti vagyok(mert kiskaliber párti vagyok),............hisz még most is fáj,hogy ennyi szenvedést okozta, egy állatnak.
No ezt az egy hozzászóláson belüli összefügést nem értem!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #160 Dátum: 2009. Február 17. - 22:52:50 »

Az aki nem tud fejre lőni,az lőjön váll-lapra vagy bordára.
Bizony-bizony ez nagy igazság! Követendő annak is aki (úgy hiszi) tud fejre lőni.....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #161 Dátum: 2009. Február 17. - 22:59:21 »

Bizony-bizony ez nagy igazság! Követendő annak is aki (úgy hiszi) tud fejre lőni.....

Bizony.  A bumm a fejbe maradjon meg Zolinak főszabály szerint. Mi vadászok vagyunk.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #162 Dátum: 2009. Február 17. - 23:18:35 »

Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy három, különböző kaliberű golyós fegyverem van.
Nem vagyok sem kis, sem nagy kaliber párti, úgy gondolom, minden vadhoz a testméretének megfelelő kalibert illik és kell  használni. Ha én a 222.-esel őzezni, vagy dúvadazni megyek, még soha nem jutott eszembe szarvasborjút, tehenet, vagy malacot lőni.  Én a kegyelemlövést is jobb szeretem nyakra tenni. A fejlövés nekem olyan kivégzés jellegű! De ízlések, pofonok különbözőek.
A fej -szerintem- a vadnak a legtöbbet mozgó testrésze, amit sokkal könnyebb elhibázni, mint a blattot, vagy a nyaktövet.
A test megfelelő részén olyan életfontosságú szervek vannak, melyek sérülése nagyobb valószínűséggel okoz gyors halált, és kisebb a valószínűsége, egy esetleges sebzésnek, mint egy kétséges fejlövésnél.
Nekem ne mondja senki, hogy kisebb a sebzés veszélye a fejlövésnél! Egy állkapcson, vagy orron lőtt vad nyomorultabban pusztul el, mint akár egy béllövésesnél is.   Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #163 Dátum: 2009. Február 18. - 00:32:48 »

Tisztelt Moderátorok!
Hát mindkettőjük válaszában megláttam a lényeget,megfogadom a tanácsot,és leszokom a fejlövésről!
De ha szabad akkor mentségemre annyit felhoznék még,hogy nekem még saját fegyverre nem futott.
Azok a fegyverek amit nálam vannak azok baráti segítségek,hogy tudja valahogy vadászni.
Így van nálam egy 222 rem,amivel tavaly,fényes nappal lőttem is egy beteg malacot augusztusban fényes nappal,és nem szépítem,fejbelőttem.
Mert én akkor azt láttam megfelelőnek.De azt azért hozzáteszem,hogy kivártam azt a 10 percet amig ugy áll,hogy biztos lövést tudjak tenni.
Tehát a tanácsot megfogadom!
Köszönettel:Serg
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #164 Dátum: 2009. Február 18. - 00:39:42 »

Tisztelt Moderátorok!
Hát mindkettőjük válaszában megláttam a lényeget,megfogadom a tanácsot,és leszokom a fejlövésről!
De ha szabad akkor mentségemre annyit felhoznék még,hogy nekem még saját fegyverre nem futott.
Azok a fegyverek amit nálam vannak azok baráti segítségek,hogy tudja valahogy vadászni.
Így van nálam egy 222 rem,amivel tavaly,fényes nappal lőttem is egy beteg malacot augusztusban fényes nappal,és nem szépítem,fejbelőttem.
Mert én akkor azt láttam megfelelőnek.De azt azért hozzáteszem,hogy kivártam azt a 10 percet amig ugy áll,hogy biztos lövést tudjak tenni.
Tehát a tanácsot megfogadom!
Köszönettel:Serg


Szia Serg!

Ez megtisztelő, de mi ezt nem moderátori minőségünkben írtuk. Wave
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 47   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: