Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 47   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vadászat etikai kódexe, vadászati tradíciók  (Megtekintve 203938 alkalommal)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #105 Dátum: 2008. Június 30. - 22:10:18 »

Még a végén tényleg rabsic leszek...  :'(  :'(  Fejvakarás

Lehet osszeallitani a rabsicok etikai kodexet  mert sokan fognak kovetni Figyelmes olvasás
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #106 Dátum: 2008. Július 04. - 21:13:47 »

Az "oslakossaggal" kapcsolatban:
A vadat "tisztelo" indiannak nem jelent problemat, hogy az ivasra vonulo sulloket szignyozza, ol a suksegleten felul es atobblet megy a szemetdombra..., hogy marciusban ket borjuval vemhes javor tehenet lelovi, a ket hatso combot levagja es boszken hivatkozik "osi jogaira".

Igen ide a bevandorlok elso csoportja kicsit kesobb ert mint egy "masik csoport" a karpat medencebe.....  Ezzel nem a buffalok lemeszarlasat akarom vedeni, csak illusztralni akarom, sokszor konnyen itelunk es megitelink...

A minap láttam a zamerikai "nesönöl dzseografik" csatornán, hogy az ami őslakosok lelőhetik a vadrezervátumokból termőföldjükre tévedt bölényeket, mert ez valami tradíció és a termés érdekében szükséges is. Utána valami tiszteletadás és ima következett (talán kiengesztelés) a vad felé. Halk elfojtott dal, olyan igaz indiános. Néhány másodpercre megmutatták a hátul gerincen meglőtt jószágot is. A szertartás vége felé még pislogott és apró mozdulatokat is tett.

Jól kiengesztelték.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #107 Dátum: 2008. Július 04. - 23:09:41 »

Na most kepzeld el mindezt a kamera nelkul...(azert, ha filmezik az egeszet, illik valahogy viselkedni es megmutatni az indian "nemes lelku"-seget)
Naplózva
Apeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



WWW
« Új üzenet #108 Dátum: 2008. Augusztus 02. - 22:31:45 »

Ezt ma olvastam:

„Az „igazvadász” is kioltja a vad életét, de kioltja gyorsan, szenvedés nélkül. Az igazvadász a vadászatot küzdelemnek tartja, s ezt a küzdelmet gavallérosan igyekszik egyenlővé tenni. Ha a technika vívmányait felhasználja, csalafintaságokhoz nyúl is: ezzel nem a küzdelmet akarja könnyíteni, dicsőségteleníteni, hanem csak egyenlővé tenni és a győzelem lehetőségét valószínűsíteni. A küzdelembe beleviszi minden személyes képességét. Erejét, bátorságát, kitartását, türelmét, ügyességét, tudását, nem rettenve vissza a nélkülözéstől, a szenvedéstől és a veszélytől sem. Kiválasztott darabokra vadászik, és a vadtenyésztés érdekeit, az állomány jövőjét szem előtt tartva, csak akkor görbíti meg az ujját, ha a golyót a vad lapockájába tudja küldeni. Csak olyan távolságra lő, amidőn még bizonyosan tudja, hogy jól talál. A vadat szereti, sajnálja, és minden törekvése az, hogy szenvedés nélkül tűzben rogyassza; minőségre és nem mennyiségre vadászik, tehát keveset lő, mert egész férfi, mert tud önmagán és a csábító sátánon uralkodni! Ha véletlenül mégis sebez: lelkifurdalást érez, és hetekig nem képes szabadulni attól a nyomasztó érzéstől, mely szegény vadkínjainak alakjába lelkére nehezedik. Öröme nem az öldöklés, a szenvedésgyártás, hanem az élő vadban való gyönyörködés és a vadászmesterkedés. Izgalmának gyönyöreit a tudáson alapuló, tervszerűen végzet becserkészés okozza, s ha sikerült: ugyanazt a dicsőséget érzi, mint a győztes hadvezér. Amikor a természet szabad templomába, az erdőbe lép, lelke megtelik költészettel, nemes gyönyörűséggel, szíve pedig jósággal és szeretettel.
Az igazvadásznak az erdő templom - a puskásnak kocsma.”
Naplózva

Kalappal,
Péter
Viktor
Vendég
« Új üzenet #109 Dátum: 2008. Augusztus 02. - 23:38:41 »

Szép és igaz. Igen
Naplózva
Apeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



WWW
« Új üzenet #110 Dátum: 2008. Augusztus 03. - 11:12:55 »

 Wave
Naplózva

Kalappal,
Péter
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #111 Dátum: 2008. Augusztus 03. - 12:28:25 »

Szia Peti!
Amit te itt megfogalmaztál az lehetne a vadászat Mi Atyánkja.Én csak annyit tennék hózzá,hogy Ámen.Üdv HSanyi
Naplózva
Apeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



WWW
« Új üzenet #112 Dátum: 2008. Augusztus 03. - 13:39:33 »

Szia Sanyi,
Igen megtisztelő amit írtál, de én csak idéztem.
Gyöngyöshalászi Takách Gyula: Vadászösvényeken c. könyvében olvastam.
1800-as évek végén íródott, de valahogy nem tartom idejétmúltnak.
Sommás, veretes.

Viszont egyet értek Veled: ÁMEN.
Naplózva

Kalappal,
Péter
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #113 Dátum: 2008. Augusztus 03. - 16:28:47 »

Szia Sanyi,
Igen megtisztelő amit írtál, de én csak idéztem.
Gyöngyöshalászi Takách Gyula: Vadászösvényeken c. könyvében olvastam.
1800-as évek végén íródott, de valahogy nem tartom idejétmúltnak.
Sommás, veretes.

Viszont egyet értek Veled: ÁMEN.


Nemcsak hogy nem idejétmúlt, hanem talán még időszerűbb mint akkor volt.
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #114 Dátum: 2008. Augusztus 03. - 17:15:55 »

Szia Sanyi,
Igen megtisztelő amit írtál, de én csak idéztem.
Gyöngyöshalászi Takách Gyula: Vadászösvényeken c. könyvében olvastam.
1800-as évek végén íródott, de valahogy nem tartom idejétmúltnak.
Sommás, veretes.

Viszont egyet értek Veled: ÁMEN.

Szia Peti!
Úgy látom nem csak a véleményünk eggyezik de az érdeklődési körünk is hasonló.
Én is gyüjtőm és olvasom a régi könyveket.
Szintén ennek a könyvnek van egy fejezete amit sokk lőhdühős és távlővő bajnok "vadászkollegának" ajánlani tudok .
Az a sezetvad haldoklása cimen van benne.Üdv HSanyi
Naplózva
Apeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



WWW
« Új üzenet #115 Dátum: 2008. Augusztus 04. - 18:01:02 »

Ámen.


Szia Sanyi,
Igen megtisztelő amit írtál, de én csak idéztem.
Gyöngyöshalászi Takách Gyula: Vadászösvényeken c. könyvében olvastam.
1800-as évek végén íródott, de valahogy nem tartom idejétmúltnak.
Sommás, veretes.

Viszont egyet értek Veled: ÁMEN.

Szia Peti!
Úgy látom nem csak a véleményünk eggyezik de az érdeklődési körünk is hasonló.
Én is gyüjtőm és olvasom a régi könyveket.
Szintén ennek a könyvnek van egy fejezete amit sokk lőhdühős és távlővő bajnok "vadászkollegának" ajánlani tudok .
Az a sezetvad haldoklása cimen van benne.Üdv HSanyi
Naplózva

Kalappal,
Péter
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #116 Dátum: 2008. Augusztus 04. - 21:02:17 »

Szia Apeter!
Bocsánat de ki kell egészítenem amit a könyvről írtál.Először 1930-ban adták ki,majd 1940-ben. Wave
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Apeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



WWW
« Új üzenet #117 Dátum: 2008. Augusztus 05. - 21:15:04 »

Szia Burhinus,
Bocsánat?
Köszönöm, hogy megtudhattam valamit az előéletéről.
Nekem sajnos, vagy szerencsére a 2004-es van meg.
 Wave

Szia Apeter!
Bocsánat de ki kell egészítenem amit a könyvről írtál.Először 1930-ban adták ki,majd 1940-ben. Wave
Naplózva

Kalappal,
Péter
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #118 Dátum: 2008. Augusztus 22. - 20:01:26 »

Szerintem idevaló, Wilbur Smith egyik könyvéből:

"-Micsoda szörnyű, gonosz dolog ez!-kiáltotta.- Hogyan képes rá, hogy gyönyörű állatokat öljön ezzel a nagy erejű mordállyal?-kérdezte.
-Puskával - javította ki Nicholas, miközben távcsövével ellenőrizte a lövést. - Jobban örülne neki, ha egy kis lőerejű puskát használnék, vagy egy bottal ütném agyon őket?
....
-Az etikus vadász megtesz minden tőle telhetőt, hogy a lehető leggyorsabban és legtisztábban öljön, ami azt jelenti, hogy minél közelebb kell kerülni a vadhoz, megfelelő lőerejű fegyvert kell használni és olyan jól kell célozni, amilyen jól csak tud.
....
-Mordály, vagy puska, egyre megy, én azt nem értem, hogyan akarhatja szántszándékkal megölni Isten bármely teremtményét - tiltakozott Royan.
-Nos, ezt nem fogom tudni elmagyarázni magának.
....
-Ez egyfajta atavisztikus késztetésből adódik, és nemigen akad ember, bármily kulturáltnak és civilizáltnak vallja is magát, aki ennek létezését teljes egészében tagadhatná.
Akad, aki ezt a tanácsteremben éli ki, mások a golfpályán, vagy a teniszpályán, aztán vannak, akik lazacíváskor a folyókon vagy épp az óceánok mélyén, és vannak, akik vadásznak."


Ezt a könyvet nem tom, hány millió ember olvasta. A fele meg is értette, amit olvasott. A negyede el is gondolkodott rajta és meg is jegyezte.

Kezet fognék Wilbur Smith-szel....
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #119 Dátum: 2008. Augusztus 22. - 20:02:49 »

Szerintem idevaló, Wilbur Smith egyik könyvéből:

"-Micsoda szörnyű, gonosz dolog ez!-kiáltotta.- Hogyan képes rá, hogy gyönyörű állatokat öljön ezzel a nagy erejű mordállyal?-kérdezte.
-Puskával - javította ki Nicholas, miközben távcsövével ellenőrizte a lövést. - Jobban örülne neki, ha egy kis lőerejű puskát használnék, vagy egy bottal ütném agyon őket?
....
-Az etikus vadász megtesz minden tőle telhetőt, hogy a lehető leggyorsabban és legtisztábban öljön, ami azt jelenti, hogy minél közelebb kell kerülni a vadhoz, megfelelő lőerejű fegyvert kell használni és olyan jól kell célozni, amilyen jól csak tud.
....
-Mordály, vagy puska, egyre megy, én azt nem értem, hogyan akarhatja szántszándékkal megölni Isten bármely teremtményét - tiltakozott Royan.
-Nos, ezt nem fogom tudni elmagyarázni magának.
....
-Ez egyfajta atavisztikus késztetésből adódik, és nemigen akad ember, bármily kulturáltnak és civilizáltnak vallja is magát, aki ennek létezését teljes egészében tagadhatná.
Akad, aki ezt a tanácsteremben éli ki, mások a golfpályán, vagy a teniszpályán, aztán vannak, akik lazacíváskor a folyókon vagy épp az óceánok mélyén, és vannak, akik vadásznak."


Ezt a könyvet nem tom, hány millió ember olvasta. A fele meg is értette, amit olvasott. A negyede el is gondolkodott rajta és meg is jegyezte.

Kezet fognék Wilbur Smith-szel....

Véletlenül tudom: ez a Most kell meghalnod c. könyvéből van...
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 47   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: