Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 1398   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő  (Megtekintve 1163357 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #360 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 11:46:06 »

Azt hiszem le kell nyelnetek ezt a békát azért hogy jópár csibészt elkapjunk.


Oké, megdumáltál, lenyelem. Mint B.J. kollégám az olajos rongyot.
A történet az, hogy környezetvédelmi hatósági ellenőrzés során, amikor az illető ellenőr fél napos szaglászás után semmiben nem talált kifogásolni való, váratlanul odafordult az egyik gépműhelyben dolgozó gépszerelőhöz és feltette a beugrató kérdést.
- Hát az olajos rongyokkal mit csinálnak?
Kollégám melankólikus nyugalommal a következő választ adta.
- Megesszük. Bár, nem szeretjük!
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #361 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 11:57:01 »

Azt hiszem le kell nyelnetek ezt a békát azért hogy jópár csibészt elkapjunk.


Oké, megdumáltál, lenyelem. Mint B.J. kollégám az olajos rongyot.
A történet az, hogy környezetvédelmi hatósági ellenőrzés során, amikor az illető ellenőr fél napos szaglászás után semmiben nem talált kifogásolni való, váratlanul odafordult az egyik gépműhelyben dolgozó gépszerelőhöz és feltette a beugrató kérdést.
- Hát az olajos rongyokkal mit csinálnak?
Kollégám melankólikus nyugalommal a következő választ adta.
- Megesszük. Bár, nem szeretjük!

 Bion Bion Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #362 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 11:58:52 »

 Vigyorog
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #363 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 16:29:07 »

Szervusztok!

Nos nem nagy dolog amiért a csevegőbe kényszerülök, csak az, hogy a gímszarvas topikban tettem egy utalást, miszerint ezt a Fórumot  a vadásztársadalomban "Gratula Fórum"-ként emlegetik! Mint a topikba nem illő megnyilatkozást ezt a Moderátor Úr törölte, amiért bennem semmi utólagos harag nincs.Erről a legutóbbi vadásznapok rendezvényén, ismerősökkel történő beszélgetések kapcsán értesültem. Ennek okáért pedig azt hozták fel, hogy itt akárki akármilyen minőségű vadat ejt el és azt a Fórum képanyagában bemutatja, véget nem érő gratulációk részesévé válik. Azt is kifejtettem és ez is törlésre került, hogy én ezt a Fórumot ennél sokkal többre tartom, de azért, hogy ennek az elhíresült véleménynek ne legyen alapja a jövőben, ebben a Fórumot használó tagok viselkedésükkel is nagyban javíthatnak. Erre javasoltam én azt, hogy a gratulációk helyett vadászüdvözlettel köszöntsük mindazokat, akiket Diana vagy Nimród is olyan nagy kegyben részesített, hogy vadat ejthettek el. De szerintem az üdvözléseket sem kellene túlzásba vinni, mert a vadász is csak  a dolgát teszi mikor egy vadat elejt, ugyanúgy mint a vízvezetékszerelő is, aki megjavít egy vízcsapot és még sem mondják neki minduntalan azt, hogy gratulálok! Ez a dolga kérem, tessék már végre tudomásul venni!
Szerintem azért vannak a privát üzenetek küldésének lehetőségei, hogy a személyesebb jellegű köszöneteket és megbecsülésünket kiváltó gratulációkat ott tegyük meg.
Szerintem meg mindenki olyan álláspontra helyezkedik ezzel kapcsolatosan amelyik neki szimpatikus, csak korrekt tájékoztatást akartam arról adni, hogy milyen  -nem is alaptalan  - gúny tárgyává teszik egyesek ezt a Fórumot!
Na remélem nem kavarok ezzel a közlésemmel vihart és csak mint segítőszándékú megnyilatkozásként fogja fel mindenki!
Üdv. forsterh
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #364 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 16:54:57 »

Szia Zoli!

No, ez érdekes hír, köszönöm, hogy megosztottad, ha gúnyolódnak, tegyék csak bátran. A suttogó propaganda azok érdekében áll, akiknek fáj, hogy a fórum létrejött, működik és sikeresnek mondható.

Megjegyzem én Veled ellentétben a gúnyt alaptalannak érzem. Kifejezetten örülök annak, hogy itt gratulálunk egymás vadászsikereihez, szerintem ez nem csak a magyar vadászhagyományokhoz, de az elemi emberi udvariassághoz is hozzátartozik. Nekem eddig minden vadamhoz GRATULÁLTAK, én is ugyanígy tettem. A német "Waidmannsheil"-t hallottam már egy pár vadászaton, de ott valaki mindig német is volt, a szó szerintem nem fejezi ki magyar nyelvi környezetben, hogy vadásztársunk vadászsikeréhez - hirtelenjében nem tudok jobb szót - gratulálunk ... én a jövőben mindenesetre továbbra is így járok el.

Megjegyzem azt is, hogy ha a mások szubjektív megfelelésének szándéka vezette volna ezt a fórumot, akkor létre sem jött volna.

Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #365 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 18:55:56 »

Sziasztók!
Mindig is voltak és lessznek ellenlábasok (kritikúsok) akik inkáb vennék a fáradságot,hogy utánanézenek a Fórumnak .Ezért próbálják nevetségessé vagy rosszabb esetben közröhely tárgyává tenni.Engem büszkeséggel tőlt el az,hogy az ország kb részeiből új vadászbarátokat ismertem meg.
Üdv HSanyi
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #366 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 19:12:34 »

Sziasztok!
Az egyik fórumon az a divat, hogy ha valaki lő valamit, akkor le kell fikázni az illetőt, aztán miután megsemmisítették, rá akarják beszélni arra, hogy vásároljon tőlük vadászfelszerelést, vadászatot, stb.  

Ez a hagyományos hozzáállás vadásztársainkhoz. Nem

Ugyanezt a hagyományt követik most az íjászok is, onnan is eljövünk sokan. A vadászboltok némelyike is. Szép hagyomány, de nekem nem kell.  Türelmetlenül

Nem leszek kisebb attól, ha elismerek valakit. Van lehetősége mindenkinek, hol akar fórumozni. Van néhány elismert szakember, aki mindkét helyen fórumozik, és sehol nem fikázik. MERT Ő VALAKI, ÉS TUD.

Az újfajta szemlélet: egymás elismerése, segítése, előnyökhöz juttatása, tanítása. Ez a sikeresebb szerintem hosszútávon. Igen

Jut eszembe, honnan tudják, hogy itt mi zajlik???? Tán olvassák? Vállat von

Bocsi Sziju, de az első szót átjavítottam, mert nem szeretném, ha  konkrétan egy másik fórummal foglalkoznánk itt!
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 18. - 20:52:22 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #367 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 19:47:06 »

Gyerekek nagyon egyszerű,mint vendég simán tud szinte mindent olvasni,és infókat szerezni.A másikon
én is vagyok ugyanez nevemmel,s hozzászólok is.Nem gondolnám hogy ez probléma lenne.Azt viszont nem szeretem ha valakit lehurrognak minden ok nélkül.Viszont az természetes ha valaki hülyeségeket ír mond
ki kell igazítani,helyes útra kell terelni.S az igazság mindenkinek fáj,nekem se tetszik Woest de ez benne van az ilyen fórumokban.Mindenkit meg kell hallgatni akármit mond.Tavaly én is úgy kezdtem a másikon
hogy kicsit összeszólalkoztam néhány emberrel,a téma a ragadozómadarak kártétele.De aztán kölcsönősen meghallgattuk egymás érveit.Ennyi egy nyivános fórumon ez belefér.Az hogy valakinek gratulálok mért lenne probléma, magánügy.Akinek nem tetszik menjen máshova Türelmetlenül
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #368 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 20:05:55 »

  Wave gyozo
 Teljesen egyetértek mindenkivel ! Igaz személyesen sajnos, sok kedves fórumtársal még nem találkoztam,de remélem ez nem marad igy sokáig!

 "Gratuláció" én ritkán használom ezt a szót ,nem szeretem/ha jól emlékszem Széchenyi Zsigmond is foglalkozott vele valamelyik irásában/és anno a/ Nimród/hetvenes években.Ha tévedek kérem javítsanak ki! A Vadászat nem sport esemény,esetleg esküvő vagy stb-stb,nekem sokkal ,de sokkal Több! Igy kerülöm a használatát amennyire tudom.Sajnos nyelvünkben nehéz találni megfelelő kifejezést , ami egy az egyben vissza adná a vadászat eredményességét és a vadász ügyességét,valamint az együtt ünneplést. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #369 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 20:35:25 »

A másik fórumon az a divat, hogy ha valaki lő valamit, akkor le kell fikázni az illetőt, aztán miután megsemmisítették, rá akarják beszélni arra, hogy vásároljon tőlük vadászfelszerelést, vadászatot, stb.

Szia Judit! Igen, ez ismerős...  Bibíí Vigyorog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #370 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 20:48:54 »

Bár én sem vagyok egy nagy gratulálgató fajta, de inkább erről "híresüljünk el", mint a marakodásokról, anyázásokról, stb! Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #371 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 21:20:23 »

Én meg gratulálok minden vadásznak, aki minden vadásznak gratulál!  >Nevet gyozo OOO
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #372 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 22:12:02 »

 
  Wave Én pl. nagyon örülök ,hogy ezen a fórumon megjelenő irásokat,élménybeszámolókat nem bírálgatják/ezt igy kellett volna irni,vagy úgy /Mindenki úgy ir és fogalmaz ,amennyire képességeitől telik.A fórum egyéb pozitivumai mellett ez is nagy dolog. gyozo
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Viktor
Vendég
« Új üzenet #373 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 23:09:36 »

Lányok-Fiúk!

 Igen Igen Igen
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #374 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 23:30:49 »

A másik topikban elég sarkosan irtam le amit erről gondolok, megértem hogy törlésre került, itt leirom finomabban:
biztosan vannak, akiknek nem tetszik az itt kialakult barátinak nevezhető légkör. Nekem igen, és eszemben sincs változtatni a hozzáállásomon! Ha örülök valaki sikerének, vagy elismerem a teljesitményét, annak továbbra is gratulálni fogok. Mert sokkal jobb együtt örülni valakivel, mint beszólni.
Tény, én is látom hogy viszonylag sok a szakmai tartalommal nem rendelkező hozzászólás, gratuláció, jókivánság stb... ez valószínűleg azért van mert jóban vagyunk egymással, jó a hangulat, jól érezzük magunkat itt. Szerintem ez egyáltalán nem baj, minden fórumnak van egy arculata, ha ennek az hogy "gratula fórum" az ezerszer jobb mint ha pl "beszólós fórum" vagy "fikázós fórum" lenne.
Tudtommal senkit sem kényszeritenek hogy olvassa ezt a fórumot, akinek nem tetszik, ne nézze, ennyi.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 1398   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: