Oldalak: 1 ... 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 [141] 142 143 144 145 146 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 493518 alkalommal)
AndrásP
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #2100 Dátum: 2020. December 17. - 13:51:49 »

Tisztelt Vadásztársak!
Van valakinek tapasztalata Remington 12/70 light magnum (42g töltet, max1050 bar) patronokkal kapcsolatban?
Előre köszönöm a  válaszokat!
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #2101 Dátum: 2020. December 17. - 15:59:36 »

 Emelem
Több alkalommal használtam libára, nem győzött meg.
Naplózva

Üdv Chris
AndrásP
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #2102 Dátum: 2020. December 17. - 16:38:08 »

 Emelem
Köszönöm szépen! Kaptam egy pár dobozzal, bízom benne, hogy kacsázni meg rókára jó lesz. Remélem, hogy a magas nyomás nem teszi tönkre a puskát (jó öreg Izs bock)
Üdv,  András
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2103 Dátum: 2020. December 17. - 18:28:22 »

Tisztelt Vadásztársak!
Van valakinek tapasztalata Remington 12/70 light magnum (42g töltet, max1050 bar) patronokkal kapcsolatban?
Előre köszönöm a  válaszokat!

Ez az a zöld dobozos (10db/doboz) lőszer ami a Baschieri Pellagri gyárt remington néven? 
Ha igen akkor az nekem nagyon nem jött be. Libázni vettem, de csalódás volt. Hallottam hogy veri a sörét a libát, de nem sok jött le vele. Hamar fel is adtam, mert értelmetlenűl nem akartam őket megpiszkolni. Szerintem még van pár dobozzal belőle a páncél mélyén.
Naplózva

Jó szelet!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2104 Dátum: 2020. December 17. - 18:53:15 »

Ez az a zöld dobozos (10db/doboz) lőszer ami a Baschieri Pellagri gyárt remington néven? 
Ha igen akkor az nekem nagyon nem jött be. Libázni vettem, de csalódás volt. Hallottam hogy veri a sörét a libát, de nem sok jött le vele. Hamar fel is adtam, mert értelmetlenűl nem akartam őket megpiszkolni. Szerintem még van pár dobozzal belőle a páncél mélyén.

Nem szeretnék tudatlanul beleszólni, de ha rossz szögbe találod el a januári libát és nem éri a sörét a fejét vagy nem törik szárnya, csak kopog rajta a sörét és elmegy nényány kilóméter
mulva megdögleni. Én, ablakocskás alju Remington minimagnumot használtam, nem emlékszem hogy különös propléma lett volna vele.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2105 Dátum: 2020. December 17. - 19:25:11 »

Nem szeretnék tudatlanul beleszólni, de ha rossz szögbe találod el a januári libát és nem éri a sörét a fejét vagy nem törik szárnya, csak kopog rajta a sörét és elmegy nényány kilóméter
mulva megdögleni. Én, ablakocskás alju Remington minimagnumot használtam, nem emlékszem hogy különös propléma lett volna vele.

Valóban januári libázás volt. Volt nálam mirage HV 4,0 mm-es azzal gyönyörően lejöttek Vállat von  De lehet, hogy csak az én puskám nem szereti. Megkerestem nekem ilyen van, ez volt az. 3,9mm-es






Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2106 Dátum: 2020. December 17. - 19:30:08 »

Nekem ez jön be libára a legjobban, a 4 vagy a 4,5mm-es. Na ez tudja a dolgát!

http://www.keiler.hu/keiler-hu/00107-Mirage-12-70-T3-H-V-Game-36-gr-Semibuck-0-6-4-0-4-5mm-d203.htm
Naplózva

Jó szelet!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2107 Dátum: 2020. December 17. - 19:49:47 »

Valóban januári libázás volt. Volt nálam mirage HV 4,0 mm-es azzal gyönyörően lejöttek Vállat von  De lehet, hogy csak az én puskám nem szereti. Megkerestem nekem ilyen van, ez volt az. 3,9mm-es







Nemtudom milyen szűkítést használtál?
Ezek a lőszerek nem szeretik a felesnél nagyobbat.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2108 Dátum: 2020. December 17. - 20:06:14 »

Nemtudom milyen szűkítést használtál?
Ezek a lőszerek nem szeretik a felesnél nagyobbat.


Akkor ez lehetett a baj. Majdnem biztos, hogy  3/4-full volt benne, de még az is lehet, hogy full-extrafull.
Most, hogy mondod, ezt én is olvastam valahol régen, hogy a túl szűk choke meglassítja a sörétrajt, egyes lőszereknél.
Naplózva

Jó szelet!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2109 Dátum: 2020. December 17. - 21:02:34 »

Akkor ez lehetett a baj. Majdnem biztos, hogy  3/4-full volt benne, de még az is lehet, hogy full-extrafull.
Most, hogy mondod, ezt én is olvastam valahol régen, hogy a túl szűk choke meglassítja a sörétrajt, egyes lőszereknél.

A libázásban két téveszme terjedt el.
Az egyik, hogy csak akkor lőd a libát ha látod a lábát (ezt a poént már sokszor elsütöttem) de én a liba lábát csak a levesben látom.
A másik hogy a fúl szűkítésü a libázós puska. Ez is tévedés.
Én a libáim nagy részét egy Zabalával és egy MP153-al lőttem. Az MP153-hoz egy +100-as 0,5-ös szűkítés használtam, a Zabalához 0,5 és 0,75-ös +50-est.
És itt jön a meglepetés, egy idős vadászbarátom javaslatára, a közeli libára a 0,75-el lőjek a tévolira a 0,5-el. És bejött!
RC50 3,5 és 4mm-t használtam leginkább. Ezt a sörétméretet a nagy szűkítés már szétveri.
Ezalól kivételt képez az IZS27.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2110 Dátum: 2020. December 18. - 05:59:24 »

A libázásban két téveszme terjedt el.
Az egyik, hogy csak akkor lőd a libát ha látod a lábát (ezt a poént már sokszor elsütöttem) de én a liba lábát csak a levesben látom.
A másik hogy a fúl szűkítésü a libázós puska. Ez is tévedés.
Én a libáim nagy részét egy Zabalával és egy MP153-al lőttem. Az MP153-hoz egy +100-as 0,5-ös szűkítés használtam, a Zabalához 0,5 és 0,75-ös +50-est.
És itt jön a meglepetés, egy idős vadászbarátom javaslatára, a közeli libára a 0,75-el lőjek a tévolira a 0,5-el. És bejött!
RC50 3,5 és 4mm-t használtam leginkább. Ezt a sörétméretet a nagy szűkítés már szétveri.
Ezalól kivételt képez az IZS27.


Én mindent elhiszek, mert sajnos ritkán jutok el libázni. Jellemzően nagyvadas területen vadászom, pár meghívásra korlátozódnak a lehetőségeim, évi egy-két alkalommal. Ezért túl nagy tapasztalataim amivel észt tudnék osztani nincsenek. Sok mindent hallottam már. Van aki a hortobágyon 10-es söréttel lövi a libát eredményesen az izs-ből fix normál szűkítéssel, van aki hosszúcsövű x-full - x-full monte carlo-val szólítgatja le őket parádésan a Füzesabonynál.  Vállat von  Az biztos, hogy itt is meg kell találni a puska-lőszer kombinációt. Csináltam papíron tesztlövéseket nem hordta rosszúl a remingtont. Inkább olyan érzésem van vele, mintha nem lenne elég a sebessége. Jobban elé is kellett húzni vele mint a mirage-al. Az RC Camouflage 42g-os sem győzött meg. Browning B725-öst használok 76-os csővel. A puska mindenevő szórás tekintetében, a 8 cm-es choke-nak köszönhetően. Inkább sebesség kölömbségekre gyanakszom.  Vállat von
Naplózva

Jó szelet!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2111 Dátum: 2020. December 20. - 12:17:31 »

Én mindent elhiszek, mert sajnos ritkán jutok el libázni. Jellemzően nagyvadas területen vadászom, pár meghívásra korlátozódnak a lehetőségeim, évi egy-két alkalommal. Ezért túl nagy tapasztalataim amivel észt tudnék osztani nincsenek. Sok mindent hallottam már. Van aki a hortobágyon 10-es söréttel lövi a libát eredményesen az izs-ből fix normál szűkítéssel, van aki hosszúcsövű x-full - x-full monte carlo-val szólítgatja le őket parádésan a Füzesabonynál.  Vállat von  Az biztos, hogy itt is meg kell találni a puska-lőszer kombinációt. Csináltam papíron tesztlövéseket nem hordta rosszúl a remingtont. Inkább olyan érzésem van vele, mintha nem lenne elég a sebessége. Jobban elé is kellett húzni vele mint a mirage-al. Az RC Camouflage 42g-os sem győzött meg. Browning B725-öst használok 76-os csővel. A puska mindenevő szórás tekintetében, a 8 cm-es choke-nak köszönhetően. Inkább sebesség kölömbségekre gyanakszom.  Vállat von
Észt, azt én se szeretnék osztani!
Max, írtam egy szenvedélyes libavadász 15-20 év tapasztalatáról.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2112 Dátum: 2020. December 20. - 17:45:12 »

Észt, azt én se szeretnék osztani!
Max, írtam egy szenvedélyes libavadász 15-20 év tapasztalatáról.
 Emelem
ány

Nem is vettem annak! Szívesen tanulok nálam tapasztaltabbaktól libaügyben.  Emelem
Naplózva

Jó szelet!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2113 Dátum: 2020. December 20. - 19:49:17 »

Észt, azt én se szeretnék osztani!
Max, írtam egy szenvedélyes libavadász 15-20 év tapasztalatáról.
 Emelem
Az a 15-20 évi tapasztalat felér egy akadémiai katedrával...vagy felül is múlja azt Vigyorog Igen

Amikor megvettem az A-500-as Browningot, az egyik (szintén ezeréves libavadász) ismerősöm, mikor megnézte, és látta a feles szűkítését, azt javasolta,
hogy a kora télben, főként ha kiváló idő van (libázáshoz értsd: sűrű köd, vagy vízszintesen hordja a szél a havasesőt), akkor kezdésnek próbáljam ki
a 32 grammos RC-t, 10-es söréttel.
Ha olyan "szódával elmegy" libázós időjárás van, és az idény vége felé, pedig menjek fel 8-as sörétig, de legfeljebb a 35 grammost használjam.
Azt kell mondanom, hogy nagyon igaza volt Igen
A 10-es sörét (ami az RC-nél igazából 3,1 mm) a rendesen eltalált libákat úgy hozta le a levegőből, mit egy darab követ.
Nem egyszer volt olyan, hogy a vékony sörét és a feles szűkítés mellett, rendes magasságban is 6-8 sörétet is kapott a liba, és a sorozatos ütések által okozott sokkhatás
egy pillanat alatt blokkolta a központi idegrendszerét úgy, hogy a sörétek nem feltétlen hatoltak mélyre a testben, sőt, egy részük sokszor csak megütötte azt.

Szajkó Pista bácsi (nagyon nagy tudású fegyverszakértő és ballisztikus szakember volt a Kisöreg, Isten nyugosztalja, idén tavasszal hagyott itt minket) egyik előadásakor
hosszasan elmagyarázta a sörét ölő mechanizmusát, aminek a lényege az volt, hogy a sörétraj hosszirányú kiterjedése miatt, az egyes becsapódó sörétszemek eltérő
időpontban ingerlik az idegrendszert. Az első becsapódás elindít egy folyamatot, amire a szervezet megpróbál egy vészreakciót adni válaszként, de még a folyamat közben
érkezik a következő inger, és amint arra is megindul a kiváltott reakció, miközben az első folyamat is zajlik, jön jó esetben a harmadik, és akár a többi is.
A repülő madár idegrendszere nem képes lekezelni a többszöri "inger-válasz" adatforgalmat, és általában a 3-4. becsapódásnál, modernül szólva "letilt a rendszer".
Vagyis megszűnik a koordinációhoz szükséges harmónia és idegi működés, és a madár vagy bénultan, vagy már élettelenül zuhan le az égből.

Izgalmas az a tény, hogy nem feltétlen a szűkebb chocke adja egy adott söréttöltet és méret esetén a legszűkebb találatot, illetve az, hogy azzal is érdemes lenne foglalkozni,
hogy a különböző töltet/fojtás/söréttömeg és méret kombinációkhoz, milyen térbeli sörétraj eloszlás kapcsolódik.
Mivel ez utóbbit csak egy forgó hengeren lehet mérni (ha nincsen kéznél valami szuper nagysebességű kamera), és ez nem nagyon áll rendelkezésre, így
marad a tapasztalat, és a nagyobb tapasztalattal rendelkező vadásztársak "észosztása".... mert az okos a más kárán tanul, de a hülye a sajátjából sem Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #2114 Dátum: 2020. December 20. - 22:29:41 »

 Emelem
Szerintem sörétes csöveknél is benne van a pakliban a szeretem-nemszeretem szindróma, már mint a sörét nagyságra vonatkozóan. Tizenhat évig (1971 - 1987) egy 16/70 Bajkál bockal vadásztan. Hogy milyen típusú volt nem tudom, erősen szűkített volt mind két csöve (fene se törődött akkor a paraméterekkel), piszokul összehordott és imádta a 4.5 és 5 mm nagyságú sörétet. A libákat a "menyből" is lehozta. A 10-s sörétet nagyon szűken terítette, ki kellet engedni a fácánt ha nem akartam tol párnát az agatóra.
Lőni kel többféle mérettel és gyártmánnyal, tapasztalni melyik az ideális, megtanulni becsülni a távolságot és főkép az hogy ne hazardírozzunk a távoli lövésekkel.
Mostanában libázni 8-s, 36 grammos S&B Fortunát használok, a 12/70 full szűkítésű hószabitóval szerelt FAIR bockban, elég jó eredménnyel.     
Naplózva

Üdv Chris
Oldalak: 1 ... 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 [141] 142 143 144 145 146 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: