Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .30-06 Springfield  (Megtekintve 381904 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #135 Dátum: 2008. Október 15. - 16:01:17 »

Én jópár évet végig vadásztam 300 Magnummal, de -lekopogjam- nekem egyetlen egyszer sem kellet utánkeresnem, pedig volt(és sajnos lesz is) egy pár igazán sza.ul sikeredett lövésem!(Ne nem csak ezzel a kaliberrel Vigyorog)

Ez olyan, mint az ismerősöm is használt első puskaként egy 7x64-est. Rengeteg vadat elvesztett.
Vett utána egy 9,3x62-est. Ezzel is ugyan úgy elvesztek a vadjai.
Szídta nekem ezt a két kalibert. Én nem tudtam, meg nem is akartam vitázni, mert teljesen felesleges lett volna. Neki semmi sem jó, de a legnagyobb baj az, hogy nem tud lőni. Ilyen embernek aztán tök mindegy, hogy milyen kaliberrel lő.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #136 Dátum: 2008. Október 15. - 16:38:03 »

Az biztos! :-\
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #137 Dátum: 2008. Október 15. - 16:47:22 »

Én is mindig agyalok, egy hasonló feláláson mint Rolinak van 8x57-308W, de miután kimegyek vadászni, rájövök hogy milllen fölösleges lenne nekem. Az-az olcsó M98 30-06-t még mindenhol megbízható társam volt, és nem lőtem ha nem voltam biztos a képességeimben.

Szerintem mikor ilyen kérdés tesz fel valaki: 30-06 vagy 300 WM, akkor nem lehet okosat válaszólni, mert Mo-n egyik sincs a másikkal szemben hátrányban / előnybe. Mind a kettőt lehet univerzális cal.-ként használni a megfelelő löszerkombinációval, ugyanúgy mint minden középkalibert, csak alázat kell a vadászattal szemben.
De döntés elött mind a kettővel lőni kellene lőtéren, lehetőleg a kiválasztandó puska tipussal, és utána gyorsan eldől a dolog, és megyőzi saját magát az aember.
Naplózva

Üdv End
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #138 Dátum: 2008. Október 15. - 16:56:07 »

"De döntés elött mind a kettővel lőni kellene lőtéren, lehetőleg a kiválasztandó puska tipussal, és utána gyorsan eldől a dolog, és megyőzi saját magát az aember."
Ez az, hogy ilyen fegyverboltot nem tudsz nekem mutatni Magyarországon...
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #139 Dátum: 2008. Október 15. - 20:43:32 »

Én is mindig agyalok, egy hasonló feláláson mint Rolinak van 8x57-308W, de miután kimegyek vadászni, rájövök hogy milllen fölösleges lenne nekem. Az-az olcsó M98 30-06-t még mindenhol megbízható társam volt, és nem lőtem ha nem voltam biztos a képességeimben.

Szerintem mikor ilyen kérdés tesz fel valaki: 30-06 vagy 300 WM, akkor nem lehet okosat válaszólni, mert Mo-n egyik sincs a másikkal szemben hátrányban / előnybe. Mind a kettőt lehet univerzális cal.-ként használni a megfelelő löszerkombinációval, ugyanúgy mint minden középkalibert, csak alázat kell a vadászattal szemben.
De döntés elött mind a kettővel lőni kellene lőtéren, lehetőleg a kiválasztandó puska tipussal, és utána gyorsan eldől a dolog, és megyőzi saját magát az aember.

Szia Forend !
Megkérdezhetem milyen gyártmány a 98-asod ?
Üdv.r.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #140 Dátum: 2008. Október 16. - 08:37:18 »

Szevasz Robi!

Endrének Zastava M98-asa van.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #141 Dátum: 2008. Október 16. - 08:46:39 »

Szevasz Robi!

Endrének Zastava M98-asa van.

Nem Zasztava, hanem Mauser... Bion Bion Bion
A Yugók rakták össze, mauser tok, zárdugattyú, beletekertek egy zaszti csövet, meg raktak rá egy tust (ami még szép is), és kicserélték az elsütő szerkezetet egy (schnelleresre) ezt nem biztos hogy helesen írtam.
 Wave
Naplózva

Üdv End
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #142 Dátum: 2008. Október 16. - 08:52:16 »

Szevasz Robi!

Endrének Zastava M98-asa van.

Nem Zasztava, hanem Mauser... Bion Bion Bion
A Yugók rakták össze, mauser tok, zárdugattyú, beletekertek egy zaszti csövet, meg raktak rá egy tust (ami még szép is), és kicserélték az elsütő szerkezetet egy (schnelleresre) ezt nem biztos hogy helesen írtam.
 Wave

Hát én az azt írtam Endre!

Zastava M(Mauser)98-as.  Bion Bion Bion Bion Bion

Egyáltalán van még disznókeret Szentlászlón?
A közeljövőben - sajnos - megyek Szentlászlóra...a november 1 nekem mindig egy utat jelent oda.  :'(
Naplózva
Pisti06
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #143 Dátum: 2008. Október 16. - 09:27:33 »

Szevasz Robi!

Endrének Zastava M98-asa van.

Nem Zasztava, hanem Mauser... Bion Bion Bion
A Yugók rakták össze, mauser tok, zárdugattyú, beletekertek egy zaszti csövet, meg raktak rá egy tust (ami még szép is), és kicserélték az elsütő szerkezetet egy (schnelleresre) ezt nem biztos hogy helesen írtam.
 Wave
Endre!
A tiédben is benne van a sasmadár?
Mert Szalai Robi barátom "csetnikjében " benne van.
(Hogy én ezér mit kapok....Mikor így becézzük a 98-asát, mindig gondot okoz neki a levegővétel. >Nevet)
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #144 Dátum: 2008. Október 16. - 12:29:14 »

Szevasz Robi!

Endrének Zastava M98-asa van.

Nem Zasztava, hanem Mauser... Bion Bion Bion
A Yugók rakták össze, mauser tok, zárdugattyú, beletekertek egy zaszti csövet, meg raktak rá egy tust (ami még szép is), és kicserélték az elsütő szerkezetet egy (schnelleresre) ezt nem biztos hogy helesen írtam.
 Wave

Hát én az azt írtam Endre!

Zastava M(Mauser)98-as.  Bion Bion Bion Bion Bion

Egyáltalán van még disznókeret Szentlászlón?
A közeljövőben - sajnos - megyek Szentlászlóra...a november 1 nekem mindig egy utat jelent oda.  :'(

Oppppá  Bion Bion
A "disznóskert" megvan csak a fele már be van vetve a tarlóra meg nem járnak vissza mert a vezeték még kint van és félnek a sárga madddzzagtól  Nyihi, bár valahogy bekerültek a kukorica táblába is... Sajna a felügyelője egy homok föld volt, és nem vette észre még azt sem, hogy egy akácfa dölt bele  Fej a falba Fa testápoló, dehát a gazda ilen embert fogadott...

Az utad miatt tisztelek, és megértelek Igen
Naplózva

Üdv End
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #145 Dátum: 2008. Október 16. - 20:37:00 »

Szevasz Robi!

Endrének Zastava M98-asa van.

Nem Zasztava, hanem Mauser... Bion Bion Bion
A Yugók rakták össze, mauser tok, zárdugattyú, beletekertek egy zaszti csövet, meg raktak rá egy tust (ami még szép is), és kicserélték az elsütő szerkezetet egy (schnelleresre) ezt nem biztos hogy helesen írtam.
 Wave
Endre!
A tiédben is benne van a sasmadár?
Mert Szalai Robi barátom "csetnikjében " benne van.
(Hogy én ezér mit kapok....Mikor így becézzük a 98-asát, mindig gondot okoz neki a levegővétel. >Nevet)

Lesz Neked sasmadaras csetnik csak találkozzunk !! Kalapal Elver Fa testápoló
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #146 Dátum: 2008. Október 16. - 20:50:22 »

Endre , Roland  köszi az infót, de tényleg a Tiédbe, a csőbe be van ütve a stilizált sas a töltényűrnél azthiszem a baloldalon?
Nyomoztam, hogy az enyém miféle lehet, de nem tudtam meg semmit. A becsületes neve SAX Mauser M98. De akkor mit keres benn a Jugó próbajel ? Ha tudtok segíteni  megköszönöm . Ha off akkor bocsi !
Üdv.r.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #147 Dátum: 2008. Október 17. - 09:28:00 »

Endre , Roland  köszi az infót, de tényleg a Tiédbe, a csőbe be van ütve a stilizált sas a töltényűrnél azthiszem a baloldalon?
Nyomoztam, hogy az enyém miféle lehet, de nem tudtam meg semmit. A becsületes neve SAX Mauser M98. De akkor mit keres benn a Jugó próbajel ? Ha tudtok segíteni  megköszönöm . Ha off akkor bocsi !
Üdv.r.
A jugók háborús jóvátétként és hadisarcként rengeteg 98-as szisztémát elhorcoltak a háború után. Még évtizedek múlva is azokba építettek tolózárasokat.
Valószínű a tiéd is egy ilyen szerkezet.  Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #148 Dátum: 2008. Október 17. - 18:17:57 »

Endre , Roland  köszi az infót, de tényleg a Tiédbe, a csőbe be van ütve a stilizált sas a töltényűrnél azthiszem a baloldalon?
Nyomoztam, hogy az enyém miféle lehet, de nem tudtam meg semmit. A becsületes neve SAX Mauser M98. De akkor mit keres benn a Jugó próbajel ? Ha tudtok segíteni  megköszönöm . Ha off akkor bocsi !
Üdv.r.
A jugók háborús jóvátétként és hadisarcként rengeteg 98-as szisztémát elhorcoltak a háború után. Még évtizedek múlva is azokba építettek tolózárasokat.
Valószínű a tiéd is egy ilyen szerkezet.  Wave

Szevasz Horrido !
A vásárlásnál kapott papíron is az volt írva , hogy származási hely : Németország, és a SAX név is erre utal.
Ezeket  puskákat a 90-es évek elején a Vadex hozta be az országba a németektől , legalábbis akkor nekem ezt mondták.
Én arra tudok gondolni , hogy a Jugók szerelték össze ezeket a puskákat , és ez a Német cég forgalmazta .
Üdv.r.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #149 Dátum: 2008. Október 17. - 19:40:36 »

Endre , Roland  köszi az infót, de tényleg a Tiédbe, a csőbe be van ütve a stilizált sas a töltényűrnél azthiszem a baloldalon?
Nyomoztam, hogy az enyém miféle lehet, de nem tudtam meg semmit. A becsületes neve SAX Mauser M98. De akkor mit keres benn a Jugó próbajel ? Ha tudtok segíteni  megköszönöm . Ha off akkor bocsi !
Üdv.r.

Sziasztok!
Ezeket a csúzlikat forgalmazzák voere és luger néven is, a saját szememmel láttam a yugó jelet a csőbe ütve. Nekem is M98- as van yugó beütéssel, különösebb előnév nélkül!
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: