Oldalak: 1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .30-06 Springfield  (Megtekintve 381862 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #1155 Dátum: 2013. November 29. - 11:22:33 »

Ezért kell olyan helyen vadászni, ahol nem kell húzni, hanem csak odaállni az ótóval.  Ördög
Ezt mond el a disznóknak is... Ördög
Az első leírt esetnél egyébként "odaálltam az ótóval"... A disznó átment egy széles árkon aminek a jege nem bírta a súlyomat, a derékig érő jeges vízhez meg nem igazán volt kedvem. Először kerültem egy kilométert, megkerestem az átváltást majd a disznót. Ott kiderült, hogy nincs nálam kötél. Vissza az autóhoz, újabb kerülővel persze Sajnos azon az oldalon, ahová a disznó átment, nem lehetett autóval bemenni, úgyhogy kerülő megint gyalog, disznót kihúztam az árokpartig, kötelet átdobtam az árkon, kerülő vissza, kötél rá a vonóhorogra, disznó átrántva és végre lehetett zsigerelni. Megsétáltatott... Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1156 Dátum: 2013. November 29. - 13:17:31 »

Ezt mond el a disznóknak is... Ördög
Az első leírt esetnél egyébként "odaálltam az ótóval"... A disznó átment egy széles árkon aminek a jege nem bírta a súlyomat, a derékig érő jeges vízhez meg nem igazán volt kedvem. Először kerültem egy kilométert, megkerestem az átváltást majd a disznót. Ott kiderült, hogy nincs nálam kötél. Vissza az autóhoz, újabb kerülővel persze Sajnos azon az oldalon, ahová a disznó átment, nem lehetett autóval bemenni, úgyhogy kerülő megint gyalog, disznót kihúztam az árokpartig, kötelet átdobtam az árkon, kerülő vissza, kötél rá a vonóhorogra, disznó átrántva és végre lehetett zsigerelni. Megsétáltatott... Vigyorog

El "szoktam" mondani  Ördög, ráadásul, ha a saját "szórakoztatásomra" vadászom, fontos érv a hely kiválasztásánál, hogy minél kisebb esélye legyen a "ráncigálásnak".  Stoel

Ezt amíg élsz (vagy még tovább), nem felejted el.  Igen
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1157 Dátum: 2013. November 29. - 18:35:25 »

Bevillan a kép, ahogy a friss 9.3x64-es tulajdonos négykézláb közlekedik éjjel a kökényesben és keresi az amúgy jól lövött kant s közben erősen gondolkozik, hogy is van ezzel a 9.3-assal mert vér egy-egy csepp csupán...még jó, hogy hó legalább van...
A következő kép ugyancsak éjszakai, a nádasban húsz méterről félsrégen meglőtt babos kan nyomán megy a vakarózás mert vér ott se nagyon akar lenni Fejvakarás
Az első eset még RWS Doppelkern-el történt, a második már TUG-al, ott cirka hetven méter után lett vér, a maradványtestet pedig megtaláltuk a bőr alatt a sonkánál, hosszában végigszaladt a lövés a disznón és az így is elment majd száz métert. Száz méter éjjel a nádasban jó móka, a keresés is meg a kihúzás is... Ördög

Tíz-húsz év elteltével csak rájön a vadász, hogy milyen lövedéket is kéne használnia.......... Ördög Wave
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1158 Dátum: 2013. November 29. - 18:38:46 »

Tíz-húsz év elteltével csak rájön a vadász, hogy milyen lövedéket is kéne használnia.......... Ördög Wave

Olyant, amelyik "azonnal öl".  Stoel
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #1159 Dátum: 2013. November 29. - 18:42:59 »

Tíz-húsz év elteltével csak rájön a vadász, hogy milyen lövedéket is kéne használnia.......... Ördög Wave
Akkor neked már esélyed sincs...egyszerűen kevés az időd...addigra elvisz a szívelhájasodás... Rííí
Vagy agyoncsaplak. Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #1160 Dátum: 2013. November 29. - 18:45:27 »

Olyant, amelyik "azonnal öl".  Stoel
És akkor hol maradnának ezek az emlékezetes utánkeresések, amiket majd az ölünkben ülő unokának mesélünk?
-Hol is tartottam, kisunokám?
-Hát ott, Nagypapa, hogy mindkét lába a válladon volt...
-Ja tényleg...hát én meg csak nyaltam, csak nyaltam... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1161 Dátum: 2013. November 29. - 18:52:14 »

És akkor hol maradnának ezek az emlékezetes utánkeresések, amiket majd az ölünkben ülő unokának mesélünk?
-Hol is tartottam, kisunokám?
-Hát ott, Nagypapa, hogy mindkét lába a válladon volt...
-Ja tényleg...hát én meg csak nyaltam, csak nyaltam... Ördög

Tudtommal ott nem utánkeresésről, hanem "vadszállításról" van szó.  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #1162 Dátum: 2013. November 29. - 18:54:16 »

Tudtommal ott nem utánkeresésről, hanem "vadszállításról" van szó.  Ördög
Dehogy...ez akkor történt, amikor rádugrott a sebzett oroszlán Macs afrikában... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1163 Dátum: 2013. November 29. - 18:56:40 »

Dehogy...ez akkor történt, amikor rádugrott a sebzett oroszlán Macs afrikában... Ördög

Én afrikában? Gyalog eléggé messze van.  Ördög

Legfeljebb a helyi vadmacs ugorhat rám, de az sem általam sebezve.  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #1164 Dátum: 2013. December 12. - 19:38:34 »

Tisztelt vadásztársak!
 Szerintetek létezik e, hogy a sako hammerhead 11,7-es induló sebessége 835 m/sec, míg az ugyanilyen tömegű SHH "csak" 820 m/s-el indul? Túl nagy jelentősége nincs, csak szúrja a szememet a ballisztikai táblázatukban, hogy a lőszereik jelentős részének csökkent a kezdősebessége a korábbi években megszokott értékekhez képest, ennek az egynek meg olyan értékre növekedett, ami egy 11,7-től nem megszokott. (persze van kivétel: h superformane). Mondjuk a sako-nál a 300 winmag arrowhead II esetében a lőszernek 300 m-en nagyobb a becsapódási energiája, mint 200 m-en. Nyilvánvaló tévedés, de egy ilyen komoly gyártó hogy a p..... hagyhatja ezt a hibás adatot a honlapján szereplő táblázatban, immár csaknem egy éve!!!!!!! Igénytelenség!!!! Saját magukat járatják le, pedig amit árulnak, azt ált. dícsérik....... Vállat von
Naplózva
Tajo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


« Új üzenet #1165 Dátum: 2013. December 12. - 20:04:31 »

Tisztelt vadásztársak!
 Szerintetek létezik e, hogy a sako hammerhead 11,7-es induló sebessége 835 m/sec, míg az ugyanilyen tömegű SHH "csak" 820 m/s-el indul? Túl nagy jelentősége nincs, csak szúrja a szememet a ballisztikai táblázatukban, hogy a lőszereik jelentős részének csökkent a kezdősebessége a korábbi években megszokott értékekhez képest, ennek az egynek meg olyan értékre növekedett, ami egy 11,7-től nem megszokott. (persze van kivétel: h superformane). Mondjuk a sako-nál a 300 winmag arrowhead II esetében a lőszernek 300 m-en nagyobb a becsapódási energiája, mint 200 m-en. Nyilvánvaló tévedés, de egy ilyen komoly gyártó hogy a p..... hagyhatja ezt a hibás adatot a honlapján szereplő táblázatban, immár csaknem egy éve!!!!!!! Igénytelenség!!!! Saját magukat járatják le, pedig amit árulnak, azt ált. dícsérik....... Vállat von

Hát igen,aki figyelmes az figyelmes.Az a 3-as 2-es akar lenni de valóban oda figyelhettek volna.A másik részére a történetnek a választ maga a cég ballisztikai kalkulátora adja meg számodra.Ott látni fogsz egy ilyen behelyettesítendő adatot hogy BC.Ballisztikai együttható.Ezt a cég közli is adott kalibernél külön külön.
Naplózva

Amat Victoria Curam.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1166 Dátum: 2013. December 12. - 22:13:53 »

Tisztelt vadásztársak!
 Szerintetek létezik e, hogy a sako hammerhead 11,7-es induló sebessége 835 m/sec, míg az ugyanilyen tömegű SHH "csak" 820 m/s-el indul? Túl nagy jelentősége nincs, csak szúrja a szememet a ballisztikai táblázatukban, hogy a lőszereik jelentős részének csökkent a kezdősebessége a korábbi években megszokott értékekhez képest, ennek az egynek meg olyan értékre növekedett, ami egy 11,7-től nem megszokott. (persze van kivétel: h superformane). Mondjuk a sako-nál a 300 winmag arrowhead II esetében a lőszernek 300 m-en nagyobb a becsapódási energiája, mint 200 m-en. Nyilvánvaló tévedés, de egy ilyen komoly gyártó hogy a p..... hagyhatja ezt a hibás adatot a honlapján szereplő táblázatban, immár csaknem egy éve!!!!!!! Igénytelenség!!!! Saját magukat járatják le, pedig amit árulnak, azt ált. dícsérik....... Vállat von

Nem tudok a gyári lőszerekről túl sokat, de az feltünt, pl. itt a fórumon is, hogy pár éve a Sako lőszereket, HH, SHH nagyon dícsérik a vadászok... szinte kivétel nélkül.
Nomármost inkább a papír legyen igénytelen, mint a termék.
Gyönyörű, színes, mélynyomott táblázatot is közre adhatnak, ha a patron annyit ér mint Bástya elvtárs! Ördög
Egyébként meglepődnél, ha kiderülne, hogy pl. a Te puskádból VALÓBAN, mi mennyivel indul, és milyen szórással dobozon belül. Tehát hidd el, nincsen annak a 15 m/secnek ide-oda semmi jelentősége. Kacsint
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1167 Dátum: 2013. December 12. - 22:23:46 »

Nem tudok a gyári lőszerekről túl sokat, de az feltünt, pl. itt a fórumon is, hogy pár éve a Sako lőszereket, HH, SHH nagyon dícsérik a vadászok... szinte kivétel nélkül.
Nomármost inkább a papír legyen igénytelen, mint a termék.
Gyönyörű, színes, mélynyomott táblázatot is közre adhatnak, ha a patron annyit ér mint Bástya elvtárs! Ördög
Egyébként meglepődnél, ha kiderülne, hogy pl. a Te puskádból VALÓBAN, mi mennyivel indul, és milyen szórással dobozon belül. Tehát hidd el, nincsen annak a 15 m/secnek ide-oda semmi jelentősége. Kacsint
Igen Igen
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #1168 Dátum: 2013. December 12. - 23:17:11 »

Nem tudok a gyári lőszerekről túl sokat, de az feltünt, pl. itt a fórumon is, hogy pár éve a Sako lőszereket, HH, SHH nagyon dícsérik a vadászok... szinte kivétel nélkül.
Nomármost inkább a papír legyen igénytelen, mint a termék.
Gyönyörű, színes, mélynyomott táblázatot is közre adhatnak, ha a patron annyit ér mint Bástya elvtárs! Ördög
Egyébként meglepődnél, ha kiderülne, hogy pl. a Te puskádból VALÓBAN, mi mennyivel indul, és milyen szórással dobozon belül. Tehát hidd el, nincsen annak a 15 m/secnek ide-oda semmi jelentősége. Kacsint
Van ugyebár az RWS doboz, szép adatokkal...potom kilencven euróért... Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Tajo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


« Új üzenet #1169 Dátum: 2013. December 13. - 04:42:26 »


Gyönyörű, színes, mélynyomott táblázatot is közre adhatnak, ha a patron annyit ér mint Bástya elvtárs! Ördög

Milyen imperialista táblázatokról is van szó amelyek Bástya elvtárs színvonalán állnak???????  Tasli
Az XXXXXL-es zebra öltözet majd helyre tesz Baracskán napsugaram.
Naplózva

Amat Victoria Curam.
Oldalak: 1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: