Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .30-06 Springfield  (Megtekintve 381923 alkalommal)
Robixx
Vendég
« Új üzenet #990 Dátum: 2013. Február 23. - 19:49:15 »

Az a helyzet hogy a puska egy CZ 550 lux amit zsír újonnan hoztam ki boltból.
Összesen egy doboz lőszert lőttem el vele(S&B 11.7gr SP) ezért nem tudom hogy mit hogyan is vinne.
De egy biztos amit irtatok is soha nem maradt egyben a lőszer.
Vigyázni is kellett nehogy csak egy kis fűszál is elérje mert már hullott darabokra.
Erről a SAKO-ról meg igazából ahogy olvastam nagyon sokan használják és jók a vissza jelzések róla. Emelem
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #991 Dátum: 2013. Február 23. - 20:12:23 »

Hamár SAKO akkor TWINHEAD! S.Peti Stoel
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #992 Dátum: 2013. Február 23. - 22:01:01 »

Többféle kaliberben használtam megelégedéssel. 30.06-ban is. A Hammerhead sima sp. kinézetű kiálló ólomrésszel kialakított mag, a Super-ből nem lóg ki az ólom. A tárban így ennek a vége nem torzul, ez előny. Fedetlen terepen mindkettő jól teszi a dolgát. Közelre, szórón a sima jobb, a super többször csak átszúrta a kisebb testű vadat, nagyobb volt a menekülési táv, de mindig volt követhető vér. Búzában, füves, bokros terepen a super volt a jobb. Nem fröccsent szét könnyen a kalászon, apró gallyon, nekem stabilabbnak tűnt, de lehet, hogy én voltam vele bátrabb. Minden esetre én SAKO párti vagyok!
Topi

 Igen
Csak megerősíteni tudom a Topi által elmondottakat! Mivel kísérletezős kedvű vagyok (persze csak az ésszerűség keretein belül) sokféle lőszert kipróbáltam a 30-06-hoz. Ezek közül a Super Hammerhead vált be talán a legjobban. Nagyon jó volt a Win. Silvertip, a Sako Hammerhead, sőt a nálunk már régóta nem kapható PMP is kiválóan teljesített. Kedvező tapasztalataim voltak a Norma Alaskával, Brenneke TOG, TUG lövedékekkel. Jelenleg Hornady 180gr SST-t lövök. Csak az összehasonlítás kedvéért írtam ide a mezőnyt, amelyben az egyik legjobbnak találtam a Sako Super Hammerhead-ot.  (A rosszakat - legalábbis számomra - szándékosan nem írtam ide)
Üdv, és remélem segítettem! monti  Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #993 Dátum: 2013. Február 23. - 22:25:55 »

'Estét Emelem
Érdeklődve olvasgatom az újabb okfejtést arról, hogy "emez a lövedék ezt vitte át, amaz meg azt nem.....".
Újból és újból előkerül a téma.
Ami nem baj, csak az Isten szerelmére, nehogy már bárki is ezekből az élményanyagokból ollózott részletekből bármilyen tanulságot levonjon!
Ha végre hajlandó lenne a vadászok nagy része elfogadni azt a TÉNYT, hogy "minden cső máshogyan öl", akkor el lehetne szakadni a kaliberektől, lövedékektől és ezeket
a polémiákat a helyén, mint érdekes tapasztalat-tárat lehetne kezelni.
De semmiképp sem messzemenő következtetéseket levonni, tanulságokat felállítani és meghatározni elszántan az irányt, hogy "na akkor én ezek után.......".

Egy fegyver-lőszer kombinációval kapcsolatban legfeljebb annak a tapasztalatát érdemes figyelembe veenni, aki ugyan azt a fegyvert-lőszert használta korábban.
Aki egy hasonlót, ámbár ugyan azt a gyártmányt-tipust, az a tapasztalat annyit sem ér, mint pinán a papírlakat!
Még egy adott fegyver életében is komoly változások lehetnek aszerint, ahogy az idő haladtával változnak a cső paraméterei.
De, hogy mást ne mondjak, ami ragyogó eredményt hoz nyáron, az esetleg becsődölhet télen. És viszont.
Nem véletlen, hogy aki foglalkozik a házi töltéssel és el tud szakadni a sablonos egyennormáktól, az pontosan tudja, hogy milyen komoly változások kellenek a töltési adatokban akár csak 20-25°C változást figyelembe véve.

Ki kell nyitni a buxát, venni több féle lőszert és legalább egy nyári és egy téli lőtérlátogatáson kipróbálni, hogy a saját puskánk ccsöve miként viselkedik.
Az így nyert tapasztalat 100x többet ér mint akárhány, ámbár szórakoztató, de csak mérsékelten értékelhető hozzászólás itt, a fórumon.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #994 Dátum: 2013. Február 23. - 22:59:44 »

Kövezzenek meg .de én szeretem a keresztül lött vadat .
Tüdö lövésnél nagy testü , zsiros vadnál is van kivérzés ami vastagabban felkenődik fákra,bokrokra gazra.
Könnyebb után keresni .
Rosszul el talált vadnál a kilógó zsigerek segítik a kutyát.(nem szép ,de igaz sajnos)
Naplózva
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #995 Dátum: 2013. Február 24. - 01:20:58 »

Kövezzenek meg .de én szeretem a keresztül lött vadat .
Tüdö lövésnél nagy testü , zsiros vadnál is van kivérzés ami vastagabban felkenődik fákra,bokrokra gazra.
Könnyebb után keresni .
Rosszul el talált vadnál a kilógó zsigerek segítik a kutyát.(nem szép ,de igaz sajnos)
Pont erre akar rámutatni galoscsabus kolléga, hogy egyik esetben az adott kombináció így, a másikban úgy viselkedik. Vagy egyik puskával az adott lőszer így, a másikkal úgy viselkedik.
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #996 Dátum: 2013. Február 24. - 10:44:07 »

"Vigyázni is kellett nehogy csak egy kis fűszál is elérje mert már hullott darabokra."

Na ez azért túlzás....
 Emelem
Naplózva
Robixx
Vendég
« Új üzenet #997 Dátum: 2013. Február 24. - 10:59:52 »

Igen valóban túlzás de 10 cm átmérőjű faágat sem írhattam.
Aki ismeri a lőszert tudja miért írtam hogy semmi ne érjen a lőszerhez. Emelem

Naplózva
mrubul
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #998 Dátum: 2013. Március 17. - 15:53:05 »

Üdv Tal!

30-06-hoz milyenek a könnyű lőszerek  SAX, KJG, Schnetz, Jaguár(az impaláról tudom mi a véleményed).

Van valakinek tapasztalata ebben a kaliberben ezekkel a lőszerekkel???

Üdv,

Ubul
Naplózva
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #999 Dátum: 2013. április 11. - 20:15:20 »

Szervusztok!

Kíváncsiságból vettem Hornady Superformance 11,7 grammos lőszert.
Ma kipróbáltam a fegyver mesterrel a lőtéren.
A Tikkám eléggé szórta 100m-en.
A Sako Super Hammerheadot lényegesen jobban hordta. Aki használja ezt a lőszert milyen puskából lőtte?
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #1000 Dátum: 2013. április 12. - 08:59:56 »

Szervusztok!

Kíváncsiságból vettem Hornady Superformance 11,7 grammos lőszert.
Ma kipróbáltam a fegyver mesterrel a lőtéren.
A Tikkám eléggé szórta 100m-en.
A Sako Super Hammerheadot lényegesen jobban hordta. Aki használja ezt a lőszert milyen puskából lőtte?

Szia !

Abból,hogy Hornady superformance,nem derül ki semmi.
Milyen kaliberű,milyen maggal szerelt?
Lehet a Hornady egyéb tömegű tipusú lövedékeit jobban vinné a puskád.
Háromféle Hornadyt lőttem eddig különböző puskákból,különböző kaliberekben.
Tikka puskám nincs,de a cz 550 ,BLR,cz 527 jól muzsikált vele,pontosságra nem lehet panaszom a puskáim egytől egyig jól vitték az SST,GMX ,Vmax tipusokat,a többit meg nem volt módomban próbálni belőlük.
Nekem tetszenek a Hornady töltényei,mert nekem beváltak.(a te Tikkád nem szereti ezek szerint ,legalábbis azt az egy tipust ,amivel lőttetek,azt nem)
SHH-edet lőttem 30.06-ból (cz550),mondhatom kiváló.
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1001 Dátum: 2013. április 12. - 21:23:49 »

Szervusztok!

Kíváncsiságból vettem Hornady Superformance 11,7 grammos lőszert.
Ma kipróbáltam a fegyver mesterrel a lőtéren.
A Tikkám eléggé szórta 100m-en.
A Sako Super Hammerheadot lényegesen jobban hordta. Aki használja ezt a lőszert milyen puskából lőtte?
Szevasz.
Zasztava ,nagyon sok lőszert kieresztetem a csövén a SSH 50 m össze szokott érni.Más lőszereket is jól emészt RWS,LAPUA.
Naplózva
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #1002 Dátum: 2013. április 12. - 21:32:14 »

Interbond volt.
Ma vissza lőttem a jól bevált Sako Super Hammerheadre.
Nem kísérletezem tovább...
A Hornady lőszerek számomra is szimpatikus lőszerek, főleg a Super Formance széria adatai impozánsak.
De hát a Tikkám nem szereti...
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1003 Dátum: 2013. április 12. - 21:36:54 »

Interbond volt.
Ma vissza lőttem a jól bevált Sako Super Hammerheadre.
Nem kísérletezem tovább...
A Hornady lőszerek számomra is szimpatikus lőszerek, főleg a Super Formance széria adatai impozánsak.
De hát a Tikkám nem szereti...

Szerintem helyesen tetted. Igen
Naplózva
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #1004 Dátum: 2013. április 12. - 21:42:58 »

Ha valakit érdekel a maradék Hornady kb másfél doboz eladó sorba került...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: