Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .30-06 Springfield  (Megtekintve 381880 alkalommal)
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #810 Dátum: 2012. Január 27. - 12:24:12 »

 Így Ok!    (én is egy egy kis lélekszámú faluban lakom , talán 30-an ha lakunk itt ,mindenki ismer mindenkit, De b...meg , a kert végébe ki se merem vinni a puskát (pedig elég nagy, meg tele van túrásnyomokkal)  nemhogy lőni is vele!!   Merészek vagytok , ill az eladó!  Emelem

Ameddig elláttunk szántó volt domboldalban, mi a kert felől álltunk ami magasabban volt mint ahova a hólapát le volt szúrva...lefelé volt a lövés...bár nem örültem én sem, de ott ez nem gond mondták...sajnos gondolom más hol is van ehhez hasonló dolog (amit én sem helyeslek), de most ez volt..mondjuk ezért is nem lövöldöztem el egy doboz lőszert...örültem, hogy minél hamarabb befejezzem...mindkét fegyver ápolt rendbe levőnek tűnt, kotyogás stb semmi...hazafelé egyből a fegyver mesterhez mentünk, mindent átnézett, azt mondta, hogy ezeket ő is azonnal megvette volna, tehát nem hibáztam...hétfőn beíratom őket, aztán tus igazítás, barnítás, átpucolás stb...aztán belövés(lőtéren, vagy szakembernél)...ennyi...lehet beszélni mit kellett volna...egyedül voltam ebben a dologban, senki nem mondta, hogy hülye gyerek, lemegyek veled és segítek....itt kapott (és máshonnan is) infók alapján, ezt választottam, remélem jól...ennyi  Ördög
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #811 Dátum: 2012. Január 27. - 12:29:14 »

...így van  Röhög...de majd a jövőhéten minden kiderül, legfeljebb kiviszem őket a MÉH telepre...ott is adnak közel ennyit értük  Röhög..de szerintem maradnak, és szépen összeszokunk, és megfogjuk egymást szeretni és becsülni Mosolyog

Úgy legyen!
Egyébként miért nem 30-35 méterre lőttél a sörétessel, ahogy írtam? Lőtéren azért azzal sem árt a szóráskép sarkára nézni.
Golyóssal meg pláne!
Jó ötlet volt nyílt irányzékkal lőni, így az esetlegesen rossz minőségű céltávcső okozta problémák nem jelentkeznek. Javaslom, lőtéren is így próbáld először, majd csak utána a céltávcsővel.

Hát merész vagy, azt eddig is tudtam, de az a manus, akitől vetted, egyenesen vakmerő! Kis létszámú falucskában, a tulajdonos saját kertjében légpuskával lőttünk, azért kijött a rendőrség, mert a durván 60 méterre lévő rosszakaró szomszéd másképp látta a dolgot. Esetedben látni sem kellett volna, elég, ha a falu másik végén lévő rendőr hallja és jó napja van. Lett volna érdekes szituáció.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #812 Dátum: 2012. Január 27. - 12:30:20 »

Igen ...csak nyílt irányzékkal 100m-rre nem biztos, hogy ilyenre tudsz gyakorolni Mosolyog Mosolyog, és mint mondtam, nem volt fent a távcső. de ez azért szép (ami a képen van), gratulálok hozzá  Emelem
   Ha jó a puska 50m-ről menne az nyíltal is , mondjuk nem golyós, hanem sörétes hüvelyre, gyakorlás kérdése !  GYakorolni , gyakorolni gyakorolni!! Soha nem késő elkezdeni  ! De persze ez pénztárcaföggő is ki mennyit engedhet meg magának Régebben sokat jártam , ma már egyre kevesebbet!   Szomorú  ( De ha majd lehet ujratölteni Sorozat)    Emelem
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #813 Dátum: 2012. Január 27. - 12:41:47 »

Urak!
Az utántöltésre vonatkozó hozzászólásokat átmásoltam a téma saját topikjába.
Tartsuk azt is életben, hátha nem sokára szükség lesz rá.
galoscsabus

 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 27. - 13:04:39 írta galoscsabus » Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #814 Dátum: 2012. Január 27. - 12:42:17 »

Úgy legyen!
Egyébként miért nem 30-35 méterre lőttél a sörétessel, ahogy írtam? Lőtéren azért azzal sem árt a szóráskép sarkára nézni.
Golyóssal meg pláne!
Jó ötlet volt nyílt irányzékkal lőni, így az esetlegesen rossz minőségű céltávcső okozta problémák nem jelentkeznek. Javaslom, lőtéren is így próbáld először, majd csak utána a céltávcsővel.

Hát merész vagy, azt eddig is tudtam, de az a manus, akitől vetted, egyenesen vakmerő! Kis létszámú falucskában, a tulajdonos saját kertjében légpuskával lőttünk, azért kijött a rendőrség, mert a durván 60 méterre lévő rosszakaró szomszéd másképp látta a dolgot. Esetedben látni sem kellett volna, elég, ha a falu másik végén lévő rendőr hallja és jó napja van. Lett volna érdekes szituáció.


Nem cselekedtünk helyesen...le is tagadom, hogy ilyen történt Szomorú...de ez van, nem tudok mit tenni )...de elmondanám, ha most azt írtam volna, hogy 100km-es körzeten belül nem volt lehetőség, hogy kipróbáljam, és elhoztam anélkül, akkor meg azért kaptam volna hideget, meleget. Ez a nyuszika esete, ha van rajta sapka, miért?...ha nincs, akkor az is gond  Ördög
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #815 Dátum: 2012. Január 27. - 12:46:59 »

Nem cselekedtünk helyesen...le is tagadom, hogy ilyen történt Szomorú...de ez van, nem tudok mit tenni )...de elmondanám, ha most azt írtam volna, hogy 100km-es körzeten belül nem volt lehetőség, hogy kipróbáljam, és elhoztam anélkül, akkor meg azért kaptam volna hideget, meleget. Ez a nyuszika esete, ha van rajta sapka, miért?...ha nincs, akkor az is gond  Ördög
    Jól tetted hogy kobróbáltad!  A helyedbe én is kibróbáltam volna, a körölmények ellenére is!!  Emelem
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #816 Dátum: 2012. Január 27. - 13:20:11 »

Nem cselekedtünk helyesen...le is tagadom, hogy ilyen történt Szomorú...de ez van, nem tudok mit tenni )...de elmondanám, ha most azt írtam volna, hogy 100km-es körzeten belül nem volt lehetőség, hogy kipróbáljam, és elhoztam anélkül, akkor meg azért kaptam volna hideget, meleget. Ez a nyuszika esete, ha van rajta sapka, miért?...ha nincs, akkor az is gond  Ördög



Mindenképp jó, hogy legalább így sikerült próbálnod. Gond esetén az eladónak a minimum kötelessége, hogy tartja a hátát, de szerencsére nem így lett.
Melegében hozzá is teszem, hogy pont az ilyenek miatt "100km-es körzeten belül nem volt lehetőség, hogy kipróbáljam, és elhoztam anélkül" nem is értem, miért nem lehet vadászterület erre alkalmas részén lőni... de ez már nem ide tartozik.
Majd számolj be kérlek, mit produkáltatok a lőtéren.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #817 Dátum: 2012. Január 27. - 13:43:43 »



Mindenképp jó, hogy legalább így sikerült próbálnod. Gond esetén az eladónak a minimum kötelessége, hogy tartja a hátát, de szerencsére nem így lett.
Melegében hozzá is teszem, hogy pont az ilyenek miatt "100km-es körzeten belül nem volt lehetőség, hogy kipróbáljam, és elhoztam anélkül" nem is értem, miért nem lehet vadászterület erre alkalmas részén lőni... de ez már nem ide tartozik.
Majd számolj be kérlek, mit produkáltatok a lőtéren.


Vasárnap 10-re beírattam magam a lőtérre, ott szakember fogja már kezelésbe venni a drágaságot Mosolyog...mindenféleképp beszámolok az eredményről  Emelem
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #818 Dátum: 2012. Január 27. - 13:47:51 »

Vasárnap 10-re beírattam magam a lőtérre, ott szakember fogja már kezelésbe venni a drágaságot Mosolyog...mindenféleképp beszámolok az eredményről  Emelem

Rendben!
És ha lőtt vele, beállította a szakember, utána feltétlen lőj vele Te is. Amikor neked is szépen hord, na akkor már gond nem lesz vele.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #819 Dátum: 2012. Február 12. - 18:25:39 »

Sziasztok

Háromféle lőszer közül az alábbival a fegyver belövése után, két egynmást követő lövésnél összeértek a találatok...ezt javasolták a fegyverhez...kérdezném, hogy a vadászatban ez mit nyújthat, használt- e valaki ilyent már?

30-06 Springf. Rem. HV. 180gr SP30065 . Core-Lock Pointed SP

Nincs megadva, hogy 11.7g-e?

Mi a különbség az SP és PSP között?
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #820 Dátum: 2012. Február 12. - 18:33:27 »

30-06 Springf. Rem. HV. 180gr SP30065 . Core-Lock Pointed SP
Nincs megadva, hogy 11.7g-e?
Üdv!
Ott van, hogy 180gr (azaz grain).
Az grammra átváltva egészen pontosan: 11.663881374956208 g
Ami konyhanyelven (mivel nem vegyészeti laborban vagyunk, tekinthető 11,7-nek is  Ördög
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #821 Dátum: 2012. Február 12. - 18:40:45 »

Üdv!
Ott van, hogy 180gr (azaz grain).
Az grammra átváltva egészen pontosan: 11.663881374956208 g
Ami konyhanyelven (mivel nem vegyészeti laborban vagyunk, tekinthető 11,7-nek is  Ördög
 Emelem
Emelem Köszi..és az SP illetve PSP közti különbség (ránézésre a PSP-nek kisebb pontszerű csak az ólom a hegyben, az SP-nek valamivel nagyobb..én ennyit láttam)
Az adott esetben becsapódáskor állatban (mert csak lőtéren ugye ez nem derül ki), milyen különbségben jelentkezik?
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #822 Dátum: 2012. Február 12. - 19:44:12 »

Sziasztok

Háromféle lőszer közül az alábbival a fegyver belövése után, két egynmást követő lövésnél összeértek a találatok...ezt javasolták a fegyverhez...kérdezném, hogy a vadászatban ez mit nyújthat, használt- e valaki ilyent már?

30-06 Springf. Rem. HV. 180gr SP30065 . Core-Lock Pointed SP

Nincs megadva, hogy 11.7g-e?

Mi a különbség az SP és PSP között?

 Nincs nagy különbség, SP- Soft Point =  Puha hegyű
                                PSP- Pointed Soft Point =  Hegyes puha hegyű
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #823 Dátum: 2012. Február 12. - 19:52:02 »

Már annyi féle jelölés van, hogy követni sem tudom. Szinte minden gyártónak van valami különleges jelölése. Fejvakarás :Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #824 Dátum: 2012. Február 12. - 20:14:55 »

Sziasztok

Háromféle lőszer közül az alábbival a fegyver belövése után, két egynmást követő lövésnél összeértek a találatok...ezt javasolták a fegyverhez...kérdezném, hogy a vadászatban ez mit nyújthat, használt- e valaki ilyent már?

30-06 Springf. Rem. HV. 180gr SP30065 . Core-Lock Pointed SP

Nincs megadva, hogy 11.7g-e?

Mi a különbség az SP és PSP között?
Több barátom vadászik a Remington Core-Lock SP 180gr vel igen jó eredménnyel .
Ár érték arányban sem rossz . Én is próbáltam csak a fegyverem nem szereti .
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: