Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .30-06 Springfield  (Megtekintve 381892 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #780 Dátum: 2011. December 06. - 21:03:57 »

És tudja és tudja... Vigyorog
(Na és eredetileg hol hangzott el?)

 Kacsint
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #781 Dátum: 2011. December 06. - 21:49:11 »


 Kacsint
Igen
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #782 Dátum: 2011. December 06. - 23:42:20 »

....ez  is majdnem annyira klasszikus mint a Casablanca OOO

...jo, megha nem is egy nulla hatost (nem offolok ) vagy egy klasszikus thöri' - thörit markol   Ördög



 
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #783 Dátum: 2012. Január 13. - 22:22:32 »

Üdvözlök mindenkit...sziasztok!

Tisztelettel érdeklődnék, az alábbi fegyverről, távcsőröl, milyen lőszer ajánlott(nagyvad, Őz, esetleg dúvadhoz) ?

Állapota nagyon megkímélt, karbantartott (maga a tulaj is egy precíz, fegyvert szerető emberke)

30-06-os Mauser M 98, könnyített Sako csővel, Carl Zeiss Jena ZF4/S (4x32) SNIPER SCOPE SSG 82 távcsővel.

Előre köszönöm a válaszokat!

Máshol ezt a választ kaptam:

"Na ezt a fegyvert azért megnézném.... "Sako" csővel? Az honnan került rá? Vagy csak a tulaj mondta, hogy az? Azt a távcsövet mire szeretnéd használni? Két hónapon belül rájönnél, hogy veszel egy másikat.....de Te tudod! Mire fogsz használni egy 4x32-es távcsövet? Persze ha olyan szerencsés vagy, hogy a vadak világosban ki fognak Neked jönni, akkor semmi gáz."


A fegyvert megvenném, esetleg a távcső lecserélhető-e rajta és ha igen mit kóstálna egy szerelékátalakítása?

Erre is kaptam választ máshol  OOO

" Céltávcső nagyon régi, és sok köze a sniperhez nincs.
ZKK-600-os ezzel voltak szerelve rég, de még most is.
Fegyverről sokat nem tudok mondani, mert ebből annyi van mint a nyű.
Kérdéses, hogy a csöve milyen és milyen a szórásképe.
Céltávcső meg nem sok szürkületi értékkel rendelkezik, az biztos.
Átszerelni másra meg nem egyszerű, mert körmös szerelék van rajta, sok-sok 10 ezer Ft lenne ezt eltüntetni és rá egy másik.

Szerintem felejtős a fegyver.
"
----------------------
Nos a fegyvert ismerem, egy vadőrnek lett anno átalakítva, hogy ne keljen akkora súlyt cipelnie, napi 12 órában, aztán meghalt, és a fegyverműveshez visszakerült a fegyver aki készítette az átalakítást, és egy ismerő vette meg tőle...nagyjából ennyi

Érdemes levenni róla a távcsövet és költeni rá, vagy fogadjam el ezzel, és alkalmazkodjam hozzá...azért vadásztak ezzel így is elég régóta

Kérlek adjatok véleményt

Köszönettel
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #784 Dátum: 2012. Január 14. - 00:21:10 »

Üdvözlök mindenkit...sziasztok!

Tisztelettel érdeklődnék, az alábbi fegyverről, távcsőröl, milyen lőszer ajánlott(nagyvad, Őz, esetleg dúvadhoz) ?

Állapota nagyon megkímélt, karbantartott (maga a tulaj is egy precíz, fegyvert szerető emberke)

30-06-os Mauser M 98, könnyített Sako csővel, Carl Zeiss Jena ZF4/S (4x32) SNIPER SCOPE SSG 82 távcsővel.

Előre köszönöm a válaszokat!

Máshol ezt a választ kaptam:

"Na ezt a fegyvert azért megnézném.... "Sako" csővel? Az honnan került rá? Vagy csak a tulaj mondta, hogy az? Azt a távcsövet mire szeretnéd használni? Két hónapon belül rájönnél, hogy veszel egy másikat.....de Te tudod! Mire fogsz használni egy 4x32-es távcsövet? Persze ha olyan szerencsés vagy, hogy a vadak világosban ki fognak Neked jönni, akkor semmi gáz."


A fegyvert megvenném, esetleg a távcső lecserélhető-e rajta és ha igen mit kóstálna egy szerelékátalakítása?

Erre is kaptam választ máshol  OOO

" Céltávcső nagyon régi, és sok köze a sniperhez nincs.
ZKK-600-os ezzel voltak szerelve rég, de még most is.
Fegyverről sokat nem tudok mondani, mert ebből annyi van mint a nyű.
Kérdéses, hogy a csöve milyen és milyen a szórásképe.
Céltávcső meg nem sok szürkületi értékkel rendelkezik, az biztos.
Átszerelni másra meg nem egyszerű, mert körmös szerelék van rajta, sok-sok 10 ezer Ft lenne ezt eltüntetni és rá egy másik.

Szerintem felejtős a fegyver.
"
----------------------
Nos a fegyvert ismerem, egy vadőrnek lett anno átalakítva, hogy ne keljen akkora súlyt cipelnie, napi 12 órában, aztán meghalt, és a fegyverműveshez visszakerült a fegyver aki készítette az átalakítást, és egy ismerő vette meg tőle...nagyjából ennyi

Érdemes levenni róla a távcsövet és költeni rá, vagy fogadjam el ezzel, és alkalmazkodjam hozzá...azért vadásztak ezzel így is elég régóta

Kérlek adjatok véleményt

Köszönettel


Írtam neked a céltávcsöves topikba is. Egyébként szerintem bőven elég lett volna az a két válasz is, amit máshol kaptál.  Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #785 Dátum: 2012. Január 15. - 06:37:28 »

Üdvözlök mindenkit...sziasztok!


30-06-os Mauser M 98, könnyített Sako csővel, Carl Zeiss Jena ZF4/S (4x32) SNIPER SCOPE SSG 82 távcsővel.

Előre köszönöm a válaszokat!


Megvenném, hatástalaníttatnám és kitenném a falra! Lehet, hogy ezzel harcolt Heinz Thorvald Vaszilij Zajcev ellen Röhög
Miért?
Hát ezért!
A távcső ma már leginkább múzeumi darab, és mi ez a zagyválás ? Carl Zeiss Jena ZF4/S (4x32) SNIPER SCOPE SSG 82
a cső ha el van könnyítve nem az ideálishoz közelít, nem véletlenül gyártják lehetőség szerint vastagabb csővel a precízebb puskákat,
m98 annyi van mint a tenger,
megvenni egy leharcolt puskát azután átalakítani, akkor már egyszerűbb egy újat csináltatni,
de ha bele vagy szeretve vedd meg, nem fogsz csalódni, valódi egyedi történelmi darabhoz jutsz. Igen
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 15. - 06:43:51 írta Sakac » Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #786 Dátum: 2012. Január 15. - 09:37:45 »

Megvenném, hatástalaníttatnám és kitenném a falra! Lehet, hogy ezzel harcolt Heinz Thorvald Vaszilij Zajcev ellen Röhög
Miért?
Hát ezért!
A távcső ma már leginkább múzeumi darab, és mi ez a zagyválás ? Carl Zeiss Jena ZF4/S (4x32) SNIPER SCOPE SSG 82
a cső ha el van könnyítve nem az ideálishoz közelít, nem véletlenül gyártják lehetőség szerint vastagabb csővel a precízebb puskákat,
m98 annyi van mint a tenger,
megvenni egy leharcolt puskát azután átalakítani, akkor már egyszerűbb egy újat csináltatni,
de ha bele vagy szeretve vedd meg, nem fogsz csalódni, valódi egyedi történelmi darabhoz jutsz. Igen

Hatástalaníttatni? Minek?
Kis alkuval 40-50.000 Ft-ért lehet kapni portugál, argentin, de még olcsóbban kínai K98K kópiákat is hatástalanítva. És azok legalább úgy is néznek ki, mint az eredeti Német. Akkor meg minek megvenni sokkal drágábban egy jugoszláv Zastavát "Sako" (vagy ki tudja milyen) csővel, "vadásziasított" farészekkel, ráadásul 30-06 kaliberben?  Röhög

A ruszkik pedig csak vigyázzanak ezzel a Heinz Thorvald gyerekkel! Kavargó képzeletük veszélyes szülötte ő!  Ördög  Nyihi
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #787 Dátum: 2012. Január 26. - 22:53:16 »

Szép estét!

Hazakerült a kicsike, egy IZS-27E társaságában. Megjárta a fegyvermestert is, aki szívesen , azonnal megvette volna, ha még sem lennék velük megelégedve Mosolyog...jó..szóval rendben van  minden, mind két fegyvernél, hétfőn beíratom őket, kedden vágják a tusákat ( mert hosszúak kicsit). Tisztítás, rendbetétel amit kell szépen , aztán lőtér, belövés...gyakorlás...és harcra készen állnak a vadászatra...nagyon boldog vagyok,  Borz... képeket töltök fel.

Kaptam hozzá: lőszert (golyós+sörétes), sörétes övet,  övre tehető (10 db-os) golyós lőszertartót, saját aksis kacslámpát+töltőt, két puskaszíjat,  új fegyver táskát.

Képek jönnek Mosolyog
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #788 Dátum: 2012. Január 27. - 00:24:52 »








Márcsak ezt kellene elolvasnod. http://vadaszforum.net/forum/index.php?topic=242.0 Átméretezés, feltöltés, fórumba való beillesztés. Javaslom a picr.de használatát, részletes videót készítettem használatáról. Emelem







« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 27. - 03:35:29 írta Sakac » Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #789 Dátum: 2012. Január 27. - 01:21:45 »

Elnézést... természetesen ez nem a lentebb átbeszélt "Sako" fegyver...az a projekt ugrott, ez egy másik szerzemény Mosolyog
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #790 Dátum: 2012. Január 27. - 06:24:57 »

Ez pont olyan, mint egy "andalúz szamárcsődör"... Ördög


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #791 Dátum: 2012. Január 27. - 06:35:27 »

Ez pont olyan, mint egy "andalúz szamárcsődör"... Ördög


 S.Peti

a vadabból  Ördög
Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #792 Dátum: 2012. Január 27. - 09:03:24 »

a vadabból  Ördög
Akkor sikerült egy jó nagy sz@rt vennem?..ezek szerint?  Röhög...de jóóó Táncol
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #793 Dátum: 2012. Január 27. - 09:14:20 »

Akkor sikerült egy jó nagy sz@rt vennem?..ezek szerint?  Röhög...de jóóó Táncol


Ha kipróbáltad, akkor nyilatkozz.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #794 Dátum: 2012. Január 27. - 09:33:31 »

Ha kipróbáltad, akkor nyilatkozz.

Nyílt irányzékkal..40-50m távra (életemben először volt kispuskán kívül más a kezemben), első lövés 100%-osan a közepébe, második balra le 5-10cm re,harmadik lövés balra fel vagy 20cm...mire röhögött az ember Mosolyog..hogy jól elrántottam..biztos megijedtem a puskától Mosolyog..hát ennyi, majd a lőtér után elválik...
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: