Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .30-06 Springfield  (Megtekintve 381877 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #705 Dátum: 2011. Augusztus 27. - 11:06:45 »

Bánom azért, hogy az MFS-t megszüntetik, mert nálam nagyon jól szolgált. Mondhatni amire odafogtam, az ott is maradt. De őzre semmiképp nem ajánlom!  :Mosolyog Nem Nyihi

Elég sok őzet lőttem MFS-sel 7-esben és 30-06-osban...nem volt semmivel gorombább mint a másik.
Naplózva
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #706 Dátum: 2011. Augusztus 31. - 12:03:25 »

Jelentem megtörtén a kipróbálás( remington express core-lokt, 180grain). Jóformán lyukba lyukat lő 150m-en a puskám vele, annak ellenére, hogy a fegyvermester minden....... nak lehordta ezt a súlyú, fajtájú remington lőszert, de őt is meglepte az eredmény. Igen Táncol
Esetleg valaki másnak más tapasztalata? Emelem
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #707 Dátum: 2011. Augusztus 31. - 12:13:06 »

Jelentem megtörtén a kipróbálás( remington express core-lokt, 180grain). Jóformán lyukba lyukat lő 150m-en a puskám vele, annak ellenére, hogy a fegyvermester minden....... nak lehordta ezt a súlyú, fajtájú remington lőszert, de őt is meglepte az eredmény. Igen Táncol
Esetleg valaki másnak más tapasztalata? Emelem
Az én puskám is nagyon pontosan hordja, de a nagyvadra való használhatósága szerintem korlátozott! Legalábbis ahol én vadászom, itt nem igazán vált be. Teljesen nyílt terepen, vagy közeli szórón jó lehet, de inkább csak a kisebb testű vadnál várhatsz jó vérnyomot, ha nem marad helyben!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #708 Dátum: 2011. Augusztus 31. - 12:24:30 »

Nekem még nincs tapasztalatom ez ügyben, mert vadra még nem lőttem ilyen lőszerrel...
Átmegy a vadon, nem megy át, hogy gombásodik...stb?
Disznóra, szarvasra mennyire ajánlanád?
 Emelem
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #709 Dátum: 2011. Augusztus 31. - 13:24:52 »

Már többször leírtam, hogy 40-50 kg feletti vadat nem ütötte át és nem volt vérnyom! Viszont kb. egy hónapja lőttem vele egy ünőt, ami zsigerelve 70 kg lett, na ezt tüdőnél átverte és tűrhető vérnyom maradt utána. Jó pár szarvast, meg kisebb disznót ejtettem vele, de mikor láttam a hatását, már csak őzre használtam. Viszont volt olyan, hogy a suta előtt volt pár szál kóró, amire nem figyeltem a céltávcsőben és tüdő helyett combon találtam! Szerintem túl könnyen expandálódik.
Én két dobozzal vettem annak idején és még van 2-3 db, de ilyet már nem fogok venni! Attól neked még jó lehet, de én elég fedett helyeken is vadászom, így keményebb lőszer kell!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #710 Dátum: 2011. Augusztus 31. - 21:22:18 »

Értem, köszönöm a választ. Emelem
Nekem itt az alföldön szerintem jó lehet, de élesben minden ki fog derülni. Vadász
Ha lesz tapasztalat, megírom.
további szép estét!
Naplózva
Jadgterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26



« Új üzenet #711 Dátum: 2011. Augusztus 31. - 21:44:49 »

Üdv!
Én elajándékoztam,nekem sem volt vér vele.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #712 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 07:54:48 »

Jelentem megtörtén a kipróbálás( remington express core-lokt, 180grain). Jóformán lyukba lyukat lő 150m-en a puskám vele, annak ellenére, hogy a fegyvermester minden....... nak lehordta ezt a súlyú, fajtájú remington lőszert, de őt is meglepte az eredmény. Igen Táncol
Esetleg valaki másnak más tapasztalata? Emelem

Én .270-ből lőttem...1 dobozzal se igazán. Egy kalap sz@rt nem ért. Egy kb. 20kg zsigerelt súlyú malacba szétlapult a behatolás után kb 10cm-re. Nem, hogy vér, de még nyom is alig maradt utána. Még szerencse, hogy a malac megtette azt a szívességet, hogy az úton szenvedett ki a rálövéstől cca. 200m-re.... Meglepődött
Naplózva
sacacdc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127



« Új üzenet #713 Dátum: 2011. Szeptember 14. - 00:30:44 »

Tiszteletem ! Lenne egy kérdésem... Nemrég vettem egy fegyvert ( ajándékba kaptam lényegében) Egy Kragujevac -i Mauser M98 ast 30-06 Springfield kaliberben ha jól tudom a Zastava gyárban készült aminek zászlós biztositása van és amikor váltom ez nagyokat kattan ezt lehet orvosolni valahogy? esetleg be lehet szerezni ehez egy uj zárdugattyút? Ismer esetleg valaki olyan fegyvermüvest aki tudna nekem ebben segíteni?
Naplózva

185. Rule Of Acquisition:  If you want to ruin yourself there are three known ways: Gambling is the fastest, women are the sweetest, and banks are the most reliable way
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #714 Dátum: 2011. Szeptember 14. - 08:21:02 »

Tiszteletem ! Lenne egy kérdésem... Nemrég vettem egy fegyvert ( ajándékba kaptam lényegében) Egy Kragujevac -i Mauser M98 ast 30-06 Springfield kaliberben ha jól tudom a Zastava gyárban készült aminek zászlós biztositása van és amikor váltom ez nagyokat kattan ezt lehet orvosolni valahogy? esetleg be lehet szerezni ehez egy uj zárdugattyút? Ismer esetleg valaki olyan fegyvermüvest aki tudna nekem ebben segíteni?

Nekem több Zastavám is volt ,és érzéssel átfordítva nem kattanik,nem egyszerűen csak átlökni kell,és akkor nem kattan.
A CZ-men a biztosítót is át lehet úgy lökni,hogy 50 méterről hallani,meg úgy is át lehet billenteni,hogy még a mellettem ülő sem hallja.
Naplózva
sacacdc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127



« Új üzenet #715 Dátum: 2011. Szeptember 14. - 08:37:39 »

Nekem több Zastavám is volt ,és érzéssel átfordítva nem kattanik,nem egyszerűen csak átlökni kell,és akkor nem kattan.
A CZ-men a biztosítót is át lehet úgy lökni,hogy 50 méterről hallani,meg úgy is át lehet billenteni,hogy még a mellettem ülő sem hallja.
Ebben telljesen igazad van, pusztán érdeklődtem hogy mással is előfordult e ilyesmi illetve más megoldás is létezik e erre... ha nem találok akkor marad az emlitett finom forditgatás azért köszi a tanácsot Mosolyog S.Peti
Naplózva

185. Rule Of Acquisition:  If you want to ruin yourself there are three known ways: Gambling is the fastest, women are the sweetest, and banks are the most reliable way
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #716 Dátum: 2011. Szeptember 14. - 10:37:19 »

Tiszteletem ! Lenne egy kérdésem... Nemrég vettem egy fegyvert ( ajándékba kaptam lényegében) Egy Kragujevac -i Mauser M98 ast 30-06 Springfield kaliberben ha jól tudom a Zastava gyárban készült aminek zászlós biztositása van és amikor váltom ez nagyokat kattan ezt lehet orvosolni valahogy? esetleg be lehet szerezni ehez egy uj zárdugattyút? Ismer esetleg valaki olyan fegyvermüvest aki tudna nekem ebben segíteni?

Szervusz!
A zászlós Mauser biztosítás az egyik legjobb, legbiztonságosabb szerkezetű biztosítás!
Osztom PMC véleményét!
Az én Mauseremen ráadásul úgy lett megoldva, hogy nem lehet átfordítani, hisz a távcsőbe ütközne, így ha simán lecsattintanám, jó nagyot szólna. Megszokásból is két ujjal biztosítok ki, annyi hangja nincs így, mint egy légyfingnak.
Ha javasolhatom, próbáld ki így Te is (mármint, hogy két ujjal fogod, mintegy alápöccintve az egyik ujjad), hamar megszokható.
Remélem, tudtam segíteni!  Kacsint
 Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #717 Dátum: 2011. Szeptember 14. - 11:52:30 »

"mikor váltom ez nagyokat kattan"
Tudom mire gondolsz! Anno hárman vettünk ilyen M-98-ast a Kettner-től.
Kettőnké jó volt, a 3. felső állásból balra fordítva nagyot kattan (nem attól hogy a zászló a zárfejnek csapódik) mintha valami akadna.
Ezeket a puskákat különböző alkatrészekből szedték össze, nézd csak meg az erededi számokat, nincsenek összekopva.
Ügyes puskaműves finomít a zászlódon.
Üdv!
Naplózva
sacacdc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127



« Új üzenet #718 Dátum: 2011. Szeptember 14. - 12:27:03 »

"mikor váltom ez nagyokat kattan"
Tudom mire gondolsz! Anno hárman vettünk ilyen M-98-ast a Kettner-től.
Kettőnké jó volt, a 3. felső állásból balra fordítva nagyot kattan (nem attól hogy a zászló a zárfejnek csapódik) mintha valami akadna.
Ezeket a puskákat különböző alkatrészekből szedték össze, nézd csak meg az erededi számokat, nincsenek összekopva.
Ügyes puskaműves finomít a zászlódon.
Üdv!
Egyébként én is valami hasonlóra gondoltam hogy mivel ez már nem mai gyerek ezért kopott lehet és talán ettől kattanik akkorát váltáskor bár halkan is át tudom állitani viszont ehez minkét kezemet kell használnom mivel az átlenditéskor is nyomást kell kifejtsek eléggé nagyot és ugye ellen kell tartanom hogy ne kttanva billenjen át lehet csak én vagyok szerencsétlen (ami könnyen előfordulhat)de mihamarabb elviszem egy puskamüveshez hátha valamit tud okoskodni rajta.....  köszönöm  segitségeket
Naplózva

185. Rule Of Acquisition:  If you want to ruin yourself there are three known ways: Gambling is the fastest, women are the sweetest, and banks are the most reliable way
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #719 Dátum: 2011. Szeptember 14. - 16:55:28 »

Egyébként én is valami hasonlóra gondoltam hogy mivel ez már nem mai gyerek ezért kopott lehet és talán ettől kattanik akkorát váltáskor bár halkan is át tudom állitani viszont ehez minkét kezemet kell használnom mivel az átlenditéskor is nyomást kell kifejtsek eléggé nagyot és ugye ellen kell tartanom hogy ne kttanva billenjen át lehet csak én vagyok szerencsétlen (ami könnyen előfordulhat)de mihamarabb elviszem egy puskamüveshez hátha valamit tud okoskodni rajta.....  köszönöm  segitségeket

Egy ujjal sosem fogod még a legfinomabb zászlóst sem hangtalanul átfordítani.
Két ujjal kell csinálni és többször is "szárazon" gyakorolni.
Az enyémnek ez a része éppen 105 éves - értsd szó szerint, igaz nem Mauser - és 2 ujjal csinálva a biztosítást hangtalan...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: