Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .30-06 Springfield  (Megtekintve 381931 alkalommal)
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #585 Dátum: 2010. December 16. - 09:41:40 »

Köüszönöm szépen!

Ki fogom próbálni a leírtak alapján. Még egy kérdésem lenne: én a .30-06-ost használom minden nagyvadra az őz sután át a gím bikáig, a leggyakoribb a süldő. Mindegyikben ilyen jól "viselkedik" a lövedék ahogy írtad, jó találatjelzés, bő vérzés? A most használt Geco-val az a bajom, hogy semmi találatjelzés (általában), és juk be ugyan akkora juk ki (még szarvasnál csonttalálat esetén is!), kevés vér...
BP

A vadőrünk anno használt geco lőszert 30.06-osban,és ez a lőszer valósággal "ledarálta" az őzeket,én lőttem .243-asból,és mondhatom kiválóan teljesített.A lyuk be lyuk ki még nem fordult elő velem,ellenben volt olyan egyetlen esetben,egy sutagidánál,hogy a bemeneti nyílás közel 5 cm,a kimeneti pedig szinte kaliber átmérőjű volt.
 Pontosan tudom,hogyan állt a vad,nem tévedés, a bemeneti nyílás a bordáknál nagyobb volt,lehet előtte már torzulni kezdett a lövedék,(az első combból ért egy picit),de akkor is érdekes,hogy a kimeneti kalibernyi volt,a bemeneti pedig nagy.

Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #586 Dátum: 2010. December 16. - 09:48:06 »

A vadőrünk anno használt geco lőszert 30.06-osban,és ez a lőszer valósággal "ledarálta" az őzeket,én lőttem .243-asból,és mondhatom kiválóan teljesített.A lyuk be lyuk ki még nem fordult elő velem,ellenben volt olyan egyetlen esetben,egy sutagidánál,hogy a bemeneti nyílás közel 5 cm,a kimeneti pedig szinte kaliber átmérőjű volt.
 Pontosan tudom,hogyan állt a vad,nem tévedés, a bemeneti nyílás a bordáknál nagyobb volt,lehet előtte már torzulni kezdett a lövedék,(az első combból ért egy picit),de akkor is érdekes,hogy a kimeneti kalibernyi volt,a bemeneti pedig nagy.



7x64-es kaliberben lőttem el 2 doboz Geco-t.
Ha átütötte a vadat, a bemeneti nyilás minden esetben nagyobb, volt mint a kimeneti. Annyira "fröcsögős" mag, hogy tömegének nagy részét a testben leadja, ha át is üti, csak egy kicsi hányada a lövedéknek. Így fordulhatott elő, hogy egy szíve lőtt süldő májában is találtam repeszt.
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #587 Dátum: 2010. December 16. - 10:08:33 »

Köüszönöm szépen!

Ki fogom próbálni a leírtak alapján. Még egy kérdésem lenne: én a .30-06-ost használom minden nagyvadra az őz sután át a gím bikáig, a leggyakoribb a süldő. Mindegyikben ilyen jól "viselkedik" a lövedék ahogy írtad, jó találatjelzés, bő vérzés? A most használt Geco-val az a bajom, hogy semmi találatjelzés (általában), és juk be ugyan akkora juk ki (még szarvasnál csonttalálat esetén is!), kevés vér...
BP

Őz tarvadra ebben a kaliberben a DK nem ajánlott, mert lebontja az őz oldalát a kimenő oldalon lapocka környéki találat esetén!!
Bakra szoktam használni, ott egy hátracsúszott lövésnél sem megy messze a vad.
Disznóra, gímre vonatkozik amit korábban leírtam!
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #588 Dátum: 2010. December 16. - 10:38:10 »

Őz tarvadra ebben a kaliberben a DK nem ajánlott, mert lebontja az őz oldalát a kimenő oldalon lapocka környéki találat esetén!!
Bakra szoktam használni, ott egy hátracsúszott lövésnél sem megy messze a vad.
Disznóra, gímre vonatkozik amit korábban leírtam!

Köszönöm!  Mosolyog
 BP
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #589 Dátum: 2010. December 16. - 10:40:16 »

Sziasztok!

Úgy látszik nem jó szériát fogtam ki  Vállat von , én a második doboznál tartok...
BP
Naplózva
qukori
Vendég
« Új üzenet #590 Dátum: 2011. Január 01. - 20:54:46 »

Hello. Érdeklödnék,hogy hallot -e valaki Fég tipusu limitált szériába gyártott 30-06 rol ? Gyorsitoval,hidegen kovácsolt csövel? Voere 2165 mintára épitett nyak biztositásu fegyverröl?? Elöre is köszi.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #591 Dátum: 2011. Január 01. - 22:22:08 »

Hello. Érdeklödnék,hogy hallot -e valaki Fég tipusu limitált szériába gyártott 30-06 rol ? Gyorsitoval,hidegen kovácsolt csövel? Voere 2165 mintára épitett nyak biztositásu fegyverröl?? Elöre is köszi.
Igen, az unokabátyámnak is van egy, én is lövöldöztem vele, éppen most cseréltettem csövet benne, mert még kétezer lövést sem bírt ki, kipucolta a csövét, csak azért csináltattam meg neki mert ezzel kezdett vadászni és ez volt neki ez első és egyetlen puskája, egyébként a csőcsere most minimum 80, baráti áron.
A FÉG-nél soha nem gyártottak jó anyagból puskát mindig abból dolgoztak ami éppen kéznél volt, volt olyan hogy a gyári csőből a belövés során kijött a huzag, A38-ból volt.
Nem bántani akarom a FÉG-et, elég szégyen az hogy a sz@rt adták el jó áron.
Lehet, hogy kiábrándítalak és itt sokan megutálnak, de nem adok senkinek olyan tanácsot amiből később kára lesz.elavult régi fegyver, értéktelen, ha megveszed csak pénzkidobás soha nem kapsz érte pénzt;
de attól függetlenül, hogy ilyen puskája van a Bratyómnak, felejtsd el, vegyél rendes puskát magadnak.
Vegyél egy CZ-t, vagy ami neked szimpatikus.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #592 Dátum: 2011. Január 02. - 11:07:06 »

Így igaz lejárt a kora azoknak a fegyvereknek már,és szinte eladhatatlan.Ha esetleg a kereted nem engedi az új puskát akkor egy Zkk-val vagy Zastavával jobban jársz. Emelem
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #593 Dátum: 2011. Január 02. - 11:11:15 »

Így igaz lejárt a kora azoknak a fegyvereknek már,és szinte eladhatatlan.Ha esetleg a kereted nem engedi az új puskát akkor egy Zkk-val vagy Zastavával jobban jársz. Emelem
Használtban is lehet jó állapotúakat venni csak egy kicsit körbe kell járni és nem kapkodni, egyre több puskát akarnak eladni, azok közül sokat alig vagy nem használtak.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #594 Dátum: 2011. Január 02. - 11:16:03 »

Így fogtam ki én is a puskámat igaz leharcolt állapotban van,de a csövének semmi baja.Belövésnél összeszakadtak a lövések,és 200-ről lőttem vele szarvast is.Igaz hogy a tusa javított és ráférne egy barnítás is mert már unom hogy hetente olajozni kell mert megkapja a rozsda.Nekem ez egy kihagyhatatlan ajánlat volt, 45.000Ft-ért vettem meg,2010-ben!
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
qukori
Vendég
« Új üzenet #595 Dátum: 2011. Január 02. - 17:32:10 »

Köszönöm az infot. De nem biztos ,hogy egy puskárol beszélűnk. Ez nem gv fég. Ez egy limitált szériába gyártott fegyver. Ugyan itt volt belöle egy 8x68s -is. Ilyet láttatok már? És az meg ugy néz ki mint egy 2155 voere.Na???
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #596 Dátum: 2011. Január 02. - 17:55:51 »

Köszönöm az infot. De nem biztos ,hogy egy puskárol beszélűnk. Ez nem gv fég. Ez egy limitált szériába gyártott fegyver. Ugyan itt volt belöle egy 8x68s -is. Ilyet láttatok már? És az meg ugy néz ki mint egy 2155 voere.Na???

Sokat segítene ha feltennél egy képet róla! Na??? 
ui: honnan tudod, hogy limitált, a tulaj mondta?   Vigyorog
Naplózva
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #597 Dátum: 2011. Január 02. - 19:22:24 »

Sokat segítene ha feltennél egy képet róla! Na??? 
ui: honnan tudod, hogy limitált, a tulaj mondta?   Vigyorog

Így igaz, volt egyszer aprón egy nyakbiztosítós kompenzátoros puska meg Apósjelöltemnek volt egy 30-06os fég-e,de 8x68s az meglepett.Olyanról még hallani se hallottam.Meg úgy néz ki mint egy voere?Hát akkor az valami módosított változat lehet.Szerintem.
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
qukori
Vendég
« Új üzenet #598 Dátum: 2011. Január 02. - 19:38:17 »

Most sajnos még sajnos fel tenni fotot de igérem rakok fel. És visszatérve igen pont ugy néz ki mint egy voere 2155os. És 8x68-as.mauser rendszer zászlos biztositás. majd le fényképezem azt is.A limitáltat arro is gondolom mert a száma csa F00021 és semmi több .
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #599 Dátum: 2011. Január 02. - 23:24:47 »

Köszönöm az infot. De nem biztos ,hogy egy puskárol beszélűnk. Ez nem gv fég. Ez egy limitált szériába gyártott fegyver. Ugyan itt volt belöle egy 8x68s -is. Ilyet láttatok már? És az meg ugy néz ki mint egy 2155 voere.Na???
Igen,ez nem FÉG GV hanem FÉG Mauser, mondtam hogy elég sokat volt a kezemben, sose volt az Voere meg semmi extra, ez csak a legenda volt-- a legendák így születnek.
A csövén látszik kívül a csavart kovácsolási nyom, és a társzekrény nem lóg ki a tusból, egyébként biztos egyről beszélünk, 200 darabot gyártottak belőle azt hiszem 157-es van a Bratyómnak, ha nem hiszel nekem vedd meg nyugodtan örökös puska lesz-- az életben nem tudsz megszabadulni tőle.
Az a megtévesztő, hogy nem a Moisin-Nagant zárdugattyú van benne hanem egy Voerehez hasonló végű mondom VÉGŰ zárdugattyú, nyakbiztosítóval szerelve. Nehezen és hangosan lehet ismételni vele, nehéz puska, ezért nem is rúg nagyot.
Egyébként még egyszer elmondom, hogy a FÉG sose gyártott exkluzív fegyvereket,leginkább golyósban nem, ezt az egyfélét gyártották a féllábú szereléket lehet rátenni, a limitált széria is csak kacsa, azért ilyen alacsony a sorszám mert egyébként sem gyártottak sok puskát, arról nem is beszélve hogy a csőkovácsoláshoz megvették az anyagot ami vagy jó volt vagy nem, aztán az ottani szakik is csinálgatták stikában jó pénzért a csőcseréket de mivel cső nem hiányozhatott a leltárból, gyengébb olcsóbb rúdanyagból kovácsoltak csövet a jobb anyag helyett, ezért is volt gyenge minőségű sok puska. Egyébként kinek is gyártottak volna vadászpuskát, nálunk nem sok ember vadászhatott, külföldön meg több neves gyártó gyártott vadászpuskát.
De ha te úgy gondolod hogy ez életed legjobb ajánlata vedd meg nyugodtan, szerintem megéri, tanulópénznek biztosan. Wave
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: