Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .30-06 Springfield  (Megtekintve 381811 alkalommal)
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #555 Dátum: 2010. December 03. - 08:02:19 »

Nekem 2 hete IZS-26 duplában tört el a bal cső ütőszege.Fegyvermester hozzáállása: 1 hét (ami úgyis 3 lesz) és 6000 Ft! Nem köttetett üzlet...
A fegyver velem egyidős,15 éve van nálam.5-6 évvel ezelőtt már egyszer belenyúltam,akkor a jobb cső ütőszege tört el.Akkor szerencsém volt,mert kicsavartam a tűzfalból az ütőszeg fészkét (spec.kulcs kellene hozzá,de seeger-fogóval megoldottam) és hozzáfértem a rugóhoz és a törött szeghez,kijött előre felé.
Most kacifántosabb volt a helyzet,mert a törött szeg egyik fele beleszorult,tehát hátulról kellett kiütővel biztatni.
Ehhez viszont pontosan 18 darabra kellett szétszedni az elsütő szerkezetet.Ütőszeget természetesen magamnak kellett "faragnom",mert "kereskedelmi forgalomba nem kapható"...Felhasználva gépészmérnöki ismereteimet,erre a célra egy M3x15-ös 8.8 minőségű imbuszcsavart választottam ki donornak,amelyet 10! forintért kaptam meg a csavarszaküzletben.Fúrótokmányba fogva 20 perc alatt a szükséges méretűre csiszoltam.Az összerakásnál ha 6 kezem lenne,akkor is kevés lett volna,a "nyomdösszearugótdeközbentoljadbefeléésüsdbeastiftetdetartsellentmerttúlmegy"-művelethez.Egy pár szerszám+egy kis barkácsműhely+sok-sok türelem és 10 munkaóra után a szombat délelőtti fácánhajtásban büszkén emeltem le vele az első kakast...  Vadász
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #556 Dátum: 2010. December 03. - 08:45:29 »

Nekem 2 hete IZS-26 duplában tört el a bal cső ütőszege.Fegyvermester hozzáállása: 1 hét (ami úgyis 3 lesz) és 6000 Ft! Nem köttetett üzlet...
A fegyver velem egyidős,15 éve van nálam.5-6 évvel ezelőtt már egyszer belenyúltam,akkor a jobb cső ütőszege tört el.Akkor szerencsém volt,mert kicsavartam a tűzfalból az ütőszeg fészkét (spec.kulcs kellene hozzá,de seeger-fogóval megoldottam) és hozzáfértem a rugóhoz és a törött szeghez,kijött előre felé.
Most kacifántosabb volt a helyzet,mert a törött szeg egyik fele beleszorult,tehát hátulról kellett kiütővel biztatni.
Ehhez viszont pontosan 18 darabra kellett szétszedni az elsütő szerkezetet.Ütőszeget természetesen magamnak kellett "faragnom",mert "kereskedelmi forgalomba nem kapható"...Felhasználva gépészmérnöki ismereteimet,erre a célra egy M3x15-ös 8.8 minőségű imbuszcsavart választottam ki donornak,amelyet 10! forintért kaptam meg a csavarszaküzletben.Fúrótokmányba fogva 20 perc alatt a szükséges méretűre csiszoltam.Az összerakásnál ha 6 kezem lenne,akkor is kevés lett volna,a "nyomdösszearugótdeközbentoljadbefeléésüsdbeastiftetdetartsellentmerttúlmegy"-művelethez.Egy pár szerszám+egy kis barkácsműhely+sok-sok türelem és 10 munkaóra után a szombat délelőtti fácánhajtásban büszkén emeltem le vele az első kakast...  Vadász

Ügyes vagy, gratulálok!  Wave
(de 6.000 Ft nem is lett volna sok ezért a munkáért, ugye? Mosolyog )
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #557 Dátum: 2010. December 03. - 10:17:12 »

Az nem...csak 2 fácán-,és 1 nyúlvadászatból maradtam volna ki,ha a mesterre bízom a dolgot!  Türelmetlenül
Na az lett volna a sok(k)... Rííí
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #558 Dátum: 2010. December 03. - 11:58:41 »

Az nem...csak 2 fácán-,és 1 nyúlvadászatból maradtam volna ki,ha a mesterre bízom a dolgot!  Türelmetlenül
Na az lett volna a sok(k)... Rííí

Esetleg tartani mellé egy egy lukút....?! Vállat von S.Peti
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #559 Dátum: 2010. December 03. - 14:09:55 »

Esetleg tartani mellé egy egy lukút....?! Vállat von S.Peti
Olyan is van...de (a topic címével ellentétben) az egy 7x64... Vigyorog
Egyébként aznap mikor eltört a szeg,egylyukúként vadásztam vele végig a napot...a másik lukba akár a pók is beköltözhetett volna... Ördög
Naplózva
Forest
Vendég
« Új üzenet #560 Dátum: 2010. December 05. - 20:48:23 »

Üdv Mindenkinek!
Tudom,Attila is írta hogy az olvasás csodákra képes,de az az igazság,hogy most fáradt vagyok átolvasni az egész topicot,ezért most megkérdezem annak ellenére,hogy már biztos le van írva a kérdésemre a válasz:30-06 kaliberű puskám van,és PRVI Partizan lőszert használok hozzá,ami nagyon jó,csak egy gond van vele,hogy brutálisan roncsol.Most ezzel kapcsolatban elmesélek egy történetet.
Még egész zöldfülű koromban lőttem egy sutát,de nagyon hátracsúszott a lövés,és ahelyett hogy a lapocka mögé ment volna,sajnos a beleit érte a lövés,és hadd ne mondjam,hogy a suta hogy nézett ki miközben még a maradék erejével futni próbált,de talán 5 méterig jutott.... Vadász
Na most ezzel kapcsolatban van egy kérdésem,hogy melyik lőszer lenne a megfelelő,ami roncsolás nélkül fejti ki a hatását.Számomra nem baj,hogyha után kell keresni,de akkor vér is legyen,és ha után keresek,akkor ne kelljen kilómétereket menni a vad után....Most amiket eddig ajánlottak,azok a Winchester Ballistic Silvertip,Geco,RWS Silver,EVO....Eddig ezekre gondoltam.Vélemény?
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #561 Dátum: 2010. December 05. - 20:50:52 »

Üdv Mindenkinek!
Tudom,Attila is írta hogy az olvasás csodákra képes,de az az igazság,hogy most fáradt vagyok átolvasni az egész topicot,ezért most megkérdezem annak ellenére,hogy már biztos le van írva a kérdésemre a válasz:30-06 kaliberű puskám van,és PRVI Partizan lőszert használok hozzá,ami nagyon jó,csak egy gond van vele,hogy brutálisan roncsol.Most ezzel kapcsolatban elmesélek egy történetet.
Még egész zöldfülű koromban lőttem egy sutát,de nagyon hátracsúszott a lövés,és ahelyett hogy a lapocka mögé ment volna,sajnos a beleit érte a lövés,és hadd ne mondjam,hogy a suta hogy nézett ki miközben még a maradék erejével futni próbált,de talán 5 méterig jutott.... Vadász
Na most ezzel kapcsolatban van egy kérdésem,hogy melyik lőszer lenne a megfelelő,ami roncsolás nélkül fejti ki a hatását.Számomra nem baj,hogyha után kell keresni,de akkor vér is legyen,és ha után keresek,akkor ne kelljen kilómétereket menni a vad után....Most amiket eddig ajánlottak,azok a Winchester Ballistic Silvertip,Geco,RWS Silver,EVO....Eddig ezekre gondoltam.Vélemény?

Én ebben a kaliberben (és előtte 308W-ben) 11,7g-os Sako SuperHammerhead lőszert használtam, és nagyon elégedett voltam vele.
Naplózva
Forest
Vendég
« Új üzenet #562 Dátum: 2010. December 05. - 21:04:54 »

Én ebben a kaliberben (és előtte 308W-ben) 11,7g-os Sako SuperHammerhead lőszert használtam, és nagyon elégedett voltam vele.
Köszi,utánajárok!
Naplózva
Forest
Vendég
« Új üzenet #563 Dátum: 2010. December 05. - 21:07:27 »

Köszi,utánajárok!
Nem rossz... S.Peti Emelem
Naplózva
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #564 Dátum: 2010. December 10. - 18:56:32 »

Ha visszanézel 1 oldallal korábbra pont erről a lőszerről raktam fel maradványtestet és példákkal vázoltam a hatását!
 Emelem
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #565 Dátum: 2010. December 11. - 21:43:45 »


Na most ezzel kapcsolatban van egy kérdésem,hogy melyik lőszer lenne a megfelelő,ami roncsolás nélkül fejti ki a hatását.Számomra nem baj,hogyha után kell keresni,de akkor vér is legyen,és ha után keresek,akkor ne kelljen kilómétereket menni a vad után....Most amiket eddig ajánlottak,azok a Winchester Ballistic Silvertip,Geco,RWS Silver,EVO....Eddig ezekre gondoltam.Vélemény?
Ilyen nincs, mindegyik roncsol csak más mértékben, ha nem roncsolna mitől pusztulna el a vad?
Ezek itt fent jók, az Evot felejtsük már el, az ólmot semmi sem helyettesíti.
Szerintem most az egyik legjobb 30-06-ban a Winchester XP3 szerintem,
tudom a Saller Bélával is vadásztak apáink és nagyapáink de én inkább már mást használok.
Ja és egyébként a vitális háromszöget nem lehet lőszerrel vagy kaliberrel helyettesíteni, oda kell lőni és akkor négy sonka és májkímélő lesz a lövés és halálos.  Vadász
« Utoljára szerkesztve: 2010. December 11. - 21:57:30 írta Pyrus » Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #566 Dátum: 2010. December 11. - 23:41:49 »

Na most ezzel kapcsolatban van egy kérdésem,hogy melyik lőszer lenne a megfelelő,ami roncsolás nélkül fejti ki a hatását.Számomra nem baj,hogyha után kell keresni,de akkor vér is legyen,és ha után keresek,akkor ne kelljen kilómétereket menni a vad után....Most amiket eddig ajánlottak,azok a Winchester Ballistic Silvertip,Geco,RWS Silver,EVO....Eddig ezekre gondoltam.Vélemény?

Valamennyire minden lőszer roncsol.
Nekem eddig a Remington vált be a legjobban, annak ellenére hogy most MFS-t használok.(igen olcsón jutok hozzá)
Próbálj ki több féle lőszert, de szerintem a Remingtonban nem fogsz csalódni.
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
uniquealpine
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #567 Dátum: 2010. December 12. - 10:15:24 »

Szerintem az EVO-nak ólommagja van, amely kémiai eljárással van kötve a köpenyhez, így nem esik szét becsapódáskor, még csonttalálat esetén sem - az egyik legjobb választás lehet.
A "zöld" lőszerekkel kapcsolatos véleményeddel egyet értek, róluk még annyit, hogy a környezet védelméhez semmi közük - sajnos már nem találom azt a cikket, ami azt elemezte, hogy a golyós vadászlőszereknél mennyit számít környezetvédelmi szempontból, hogy van-e bennük ólom vagy sem, de a konklúzió az volt, hogy semennyit nem számít. (mondjuk eddig személyesen még nem is találkoztam olyannal, aki ilyet használt volna...)
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #568 Dátum: 2010. December 12. - 10:41:11 »

Szerintem az EVO-nak ólommagja van, amely kémiai eljárással van kötve a köpenyhez, így nem esik szét becsapódáskor, még csonttalálat esetén sem - az egyik legjobb választás lehet.
A "zöld" lőszerekkel kapcsolatos véleményeddel egyet értek, róluk még annyit, hogy a környezet védelméhez semmi közük - sajnos már nem találom azt a cikket, ami azt elemezte, hogy a golyós vadászlőszereknél mennyit számít környezetvédelmi szempontból, hogy van-e bennük ólom vagy sem, de a konklúzió az volt, hogy semennyit nem számít. (mondjuk eddig személyesen még nem is találkoztam olyannal, aki ilyet használt volna...)
Az EVO ólommagos, gondolom Szilva a Bionic lövedékre gondolt.
Nálunk többe használják az ólommentes lövedékeket, meg is vannak vele elégedve, az amitöl én félek, az a tény, hogy ólommentes löszer esetenkét kilöheti a csövet, vagy többet kel réz és tombakoldóval lezelni, mint a hagyományos lövedékkel.

Üdv                   Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #569 Dátum: 2010. December 12. - 12:38:36 »

Az EVO ólommagos, gondolom Szilva a Bionic lövedékre gondolt.
Nálunk többe használják az ólommentes lövedékeket, meg is vannak vele elégedve, az amitöl én félek, az a tény, hogy ólommentes löszer esetenkét kilöheti a csövet, vagy többet kel réz és tombakoldóval lezelni, mint a hagyományos lövedékkel.

Üdv                   Gyuri
Köszönöm a helyreigazitást, arra gondoltam amelyik nem ólommagos de akkor nem az EVO, utánanéztem a neten
http://www.kosvadaszbolt.hu/akademia/rws_evo.html
Köszi  Wave
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: