Oldalak: 1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... 87   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Dámbika.  (Megtekintve 550791 alkalommal)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #960 Dátum: 2015. November 05. - 20:49:37 »

Akkor már nincs baja a válladnak Kacsint
Gratulálok!
 Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #961 Dátum: 2015. November 06. - 12:59:36 »

Szervusztok! Emelem

A gratulációkat nagyon szépen köszönöm! Emelem

Elnézést kérek a szűkszavúságomért, de csak most jutottam el oda, hogy egy pár sort írjak a történtekről. Mer ugye a nyuggernek  nincs semmire ideje!  Fejvakarás

Mint többen tudjátok, nekem a dámokkal nincs igazán szerencsém. Október eleje óta igen sokat voltam kint, cserkeltem annyit, hogy az amúgy is rövid lábam felére kopott, de hiába. Láttam dámot sokat, de vagy olyan messze voltak, vagy olyan takarásban, hogy lövésről szó sem lehetett. Amire pedig lőhettem volna azoknak jobb volt a szemük, és idejében a seggüket mutatták nekem.
Délután szép idő volt, ezért úgy döntöttem, hogy kicsalom magammal a feleségemet (na, nem kellett győzködni!  Vigyorog) mert mindég szerencsét hoz ha kijön velem, és kimegyünk lesre. 
15 óra 30 perckor felültünk egy kis tisztás szélén lévő magaslesre. Szokásomhoz híven rögtön elfogyasztottam a magunkkal hozott szendvicseket, megittam a kávémat,  Vigyorog és rágyújtottam egy cigire. Végighallgattam a zasssszony morgását, hogy legalább ilyenkor ne cigiznék, meg. hogy én morgok ha ő megmozdul,  én meg..........Blablablablablabla  De hát a nők fecsegése sem hallatszik a menybe, nemcsak a kutyaugatás!   Kacsint
Jóllakottan terpeszkedtem a lesen mikor 16,31 -kor kijött ez az "ördögfióka" és megállás nélkül átvágott a tisztáson. Mielőtt belépett volna a sűrűbe rápisszegtem. Megállt. Már csettent is  a puska. Rögtön leszedtem az összes szentet az égből, mert azt hittem nem töltöttem be. Megtörtem a puskát, és meglepetten láttam, hogy van benne lőszer csak nem sült el. Gyorsan másikat tettem a csőbe, és mivel a bika még ott állt, bambán a magaslest nézve, lőttem. A lövést jól jelezte, beszaladt az erdőbe,  leírt egy 6-7 méteres  kőrt és visszajött a tisztásra, ahol eldőlt. Mivel felemelte a fejét azonnal nyakon akartam lőni. A lövés pillanatában lebicsaklott a feje, és többet nem is mozdult. Természetesen rendesen főlé is lőttem.  Akik ismerik a dámbikákkal kapcsolatos történeteimet talán nem is csodálkoznak a gyors ismétlésen.  Röhög
Soha nem szokott vadászlázam lenni, de most úgy remegett a kezem, hogy a cigarettát dugtam a fülembe, az orromba, csak as számat nem tudtam megtalálni.
Ezután jött a feketeleves! Ki kellett húzni a bikát a 100-150 méterre lévő autóhoz. Rendesen megdolgoztunk vele, mert az avart öt lépésenként el kellett távolítani a test alól. Lehet, hogy nem is a szerencse miatt hívtam az asszonyt?  Röhög
 Ha Isten is úgy akarja ahogy én, akkor méltón búcsúztam ettől a vadászterületemtől.
Hát röviden ennyi.
A fegyver  FÉG 7x64 vegyes csövű, a lőszer Fiocchi 11,2 g. Lőtáv 70-80 m.

Még annyit, hogy a csütörtökös lőszert (amit ledobtam a lesről) negyed óráig kerestem  a fűben és persze  rendesen elsült.  Fejvakarás


Stefi!  Emelem
A dámhoz én sem értek. Ezt a bikát teste alapján  2,5 évesre becsülöm(más is), és az ilyenből jó bika soha nem lesz.  Felénk elég sok az ilyen "gombos" bika. 
Wave

Vadász 75! Emelem
Ez a fegyver a Vadászati Világkiállításra készült, és ott vásárolta Édesapám akitől 25 éve megörököltem. Azóta sikerült hozzá vennem egy 222. Remington és egy 7x64 vegyes csövet. Van azért karc rajta bőven, de valóban jól néz még ki. Bár én szívem szerint azt a kemény műgyanta réteget leszedném róla, de hát az emlék az így emlék, és valóban sokat véd a fa részeken. Egyébként minden eredeti rajta.
Wave

Dobbasszus! Emelem
Valóban van egy kis képzavar! Fejvakarás Talán illene már megtanulnom melyik a jobb és melyik a bal! Röhög
 Wave

Lorka! Emelem
A vállam szinte teljesen rendbe jött, de még súlyzóznom kell, hogy az izmok amik leszakadtak rendbe jöjjenek. Golyóssal egyenlőre csak lőbotról, de mindenképpen a kezemet megtámasztva lövök. Mondjuk, koromnál fogva sem tudok már szabad kézből jól lőni, de így legalább van mire fogni! Röhög
 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #962 Dátum: 2015. November 06. - 21:15:39 »

Szia Attila!
Gratulálok a bikához!
Jól értem, hogy a csettes töltény utógyújtásos volt és a les alatt elment???
Akkor nagy szerencséd volt!
H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #963 Dátum: 2015. November 06. - 21:23:11 »

Szia Attila!
Gratulálok a bikához!
Jól értem, hogy a csettes töltény utógyújtásos volt és a les alatt elment???
Akkor nagy szerencséd volt!
H

Köszönöm Hansi!  Emelem
 Nem, újra betöltve sütöttem el. A csütörtökös töltényt mindég eldobom,aztán később keresem meg és sütöm el,   mert én is félek az utógyújtástól.  Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #964 Dátum: 2015. November 06. - 21:27:28 »

Köszönöm Hansi!  Emelem
 Nem, újra betöltve sütöttem el. A csütörtökös töltényt mindég eldobom,aztán később keresem meg és sütöm el,   mert én is félek az utógyújtástól.  Vigyorog
Dám-simogatás előtt süsd el célra tartva. Biztos ami biztos... Vigyorog
Azt meg el ne felejtsem,hogy elismerésem! Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #965 Dátum: 2015. November 06. - 21:30:47 »

Dám-simogatás előtt süsd el célra tartva. Biztos ami biztos... Vigyorog
Azt meg el ne felejtsem,hogy elismerésem! Emelem

 Röhög 
 Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #966 Dátum: 2015. November 07. - 21:02:47 »



   Gratulálok Attila!   Igen  Emelem
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #967 Dátum: 2015. November 08. - 12:18:37 »

Szokásomhoz híven rögtön elfogyasztottam a magunkkal hozott szendvicseket, megittam a kávémat,  Vigyorog és rágyújtottam egy cigire.

Basszus Attila, tudsz élni!...
Vadászni jársz te, vagy kajálni?  Röhög

Ezt a bikát teste alapján  2,5 évesre becsülöm(más is), és az ilyenből jó bika soha nem lesz.  Felénk elég sok az ilyen "gombos" bika.

Gratulálok a bikához, igen jóforma gombost sikeredett!  Emelem
Ezek szerint második agancsúnak gondolod?

Abban a korosztályban azért már nem olyan gyakori hogy "ennyire gombnyársas legyen".  Vállat von

Golyóssal egyenlőre csak lőbotról, de mindenképpen a kezemet megtámasztva lövök. Mondjuk, koromnál fogva sem tudok már szabad kézből jól lőni

Mondjuk én (hajtásban a mozgó vadat kivéve) mindig lőbotról vagy egyéb támasztékból lövök.
Nem is tudom lőttem-e valamit szabadkézből... Fejvakarás Vállat von

Szerintem ez nem kor kérdése.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #968 Dátum: 2015. November 08. - 15:58:34 »



Mondjuk én (hajtásban a mozgó vadat kivéve) mindig lőbotról vagy egyéb támasztékból lövök.
Nem is tudom lőttem-e valamit szabadkézből... Fejvakarás Vállat von

Szerintem ez nem kor kérdése.

Szerintem annak a kérdése hogy egyáltalán van e valami támasz és az abba az irányba van e ahol a vad .   Sam6
Én is csak akkor lövök szabad kézből ha nincs megfelelő támasz .  Emelem
Naplózva
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #969 Dátum: 2015. November 08. - 17:52:55 »


 Attila gratulálok!  Igen
Igen jó bika.  Emelem Az se semmi, hogy a dámok esetében nállad mindég oda teszi úját a Kisördög.  Nyihi Nyihi
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #970 Dátum: 2015. November 09. - 08:59:34 »

Szerintem annak a kérdése hogy egyáltalán van e valami támasz és az abba az irányba van e ahol a vad .   Sam6

Erre való a lőbot.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #971 Dátum: 2015. November 09. - 10:47:15 »

Erre való a lőbot.  Vállat von

Amikor van és nálam van illetve mikor abba az irányba állítottam be ahonnét a vad megjelent . Sokszor átrakni cihelődni már nem lehet vagy nem célszerű illetve nincs rá idő. Vannak "virtuózok" akik állítják jobban lőnek szabadkézből nekik nem kell támaszték bla bla bla  Woest . Én ebben nem hiszek de vannak szituációk mikor nincs támaszték és Te döntöd el lősz vagy nem . Pl.   Nagyon tipikus a keresés utánkeresés .    Emelem     
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #972 Dátum: 2015. November 09. - 11:31:51 »

vannak szituációk mikor nincs támaszték és Te döntöd el lősz vagy nem .

Meg szoktam próbálni fölállítani a lőbotot.
Ha megy, akkor OK, ha nem, akkor meg így jártam - majd legközelebb.

Inkább nem lövök, minthogy sebezzek.

Biztos sok vadat engedtem, ugrasztottam már el emiatt, de a fene vigye!  Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #973 Dátum: 2015. November 09. - 13:50:41 »

Meg szoktam próbálni fölállítani a lőbotot.
Ha megy, akkor OK, ha nem, akkor meg így jártam - majd legközelebb.

Inkább nem lövök, minthogy sebezzek.

Biztos sok vadat engedtem, ugrasztottam már el emiatt, de a fene vigye!  Emelem

Mindenki maga dönt !      Wave
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #974 Dátum: 2015. November 09. - 14:15:56 »

Igaz eléggé off ez a lőbot téma itt, de a saját tapasztalatomat én is megosztanám. Nálunk a terepviszonyok megengedik, hogy az esetek többségében alacsonyan lehessen lőni. Mezőgazdasági területen, amikor már nincsen takarás, mindig a kicsi háromlábú lőbotomat használom. Lényege, hogy leguggolva, mindkét könyék feltámasztható a combokra. Úgy emlékszem, még nem hibáztam róla, igaz nagyobb távra nem lövök. Még egyszer kihangsúlyoznám, hogy felelősségteljesen kell használni, én is engedtem már el vadat amiatt, mert a túl alacsony feltámasztás miatt nem éreztem 100%-nak a hátteret.  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Oldalak: 1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... 87   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: