Oldalak: 1 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lábbelik  (Megtekintve 266411 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1185 Dátum: 2016. December 13. - 17:23:01 »

Fjall raven bakancsra gondoltál ?
A Sitka ruhákra kérdeztem rá. 4-5 emberkén feszült ez a fajta cucc,jól elvoltak benne.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Janekk
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #1186 Dátum: 2016. December 13. - 19:57:46 »

Üdvözlet uraim! Szeretnék vásárolni lesre és hajtásban való ácsorgásra meleg lábbelit. Nem szeretnék túl drágát ! Két csizma között vacilálok.  Demar hunter pro vagy Meindl solden. Valakinek valamelyikkel tapasztalat? Demar tirolon is gondolkodtam de drága is, és sajnálnám ha épp sár van.
Naplózva
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #1187 Dátum: 2016. December 14. - 07:03:06 »

Üdvözlet uraim! Szeretnék vásárolni lesre és hajtásban való ácsorgásra meleg lábbelit. Nem szeretnék túl drágát ! Két csizma között vacilálok.  Demar hunter pro vagy Meindl solden. Valakinek valamelyikkel tapasztalat? Demar tirolon is gondolkodtam de drága is, és sajnálnám ha épp sár van.

Szia!

A Demar Hunter Pro csizmából két párom is van, egy 45-ös és egy 46-os.
A kisebbiket már három éve használom. Ebbe egy vastag zokni fér, így mínusz 3-4 fokig bírom benne, akár 6-8 órán át is. Két zoknival már feszül a lábamon, nem jobb mint az eggyel.
A 46-ost idén nyáron vettem egy jó akció keretében, tízezerrel olcsóbban mint a szokott ára. Reményeim szerint ebbe kettő, de akár három zokni is belefér, így talán a mínusz tíz sem lesz akadály. Az én lábam egyébként eléggé fázós.
Amúgy, nekem legalábbis, elég kényelmes, volt, hogy kilométert kellett a lesig caplatnom, nem izzadtam bele.

 Wave
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1188 Dátum: 2016. December 14. - 07:14:58 »

Óvatoskásan az ilyen "békebeli" bőrcucokkal. Pár éve vettem a vaterán egy katonai orvosi táskát,gondoltam jó lesz vadásztáskának. Úgy is nézett ki,mint akinek még ezer éve hátra van. De nem volt egy fél sem. Párszor felnyitottam,bezártam a fedelét és szépen a kezemben maradt. Eltört a bőr a hajlásnál. Ellenben a hordszíja két összecsatolt katonai öv volt. Na azok bírják a gyűrődést. Azóta is hordjuk őket a vőmmel.

Ajánlj érte vagy kétezer forintot,mert ugyan ki a bánat vesz ilyet.

Hinnye basszus ! De felkészülsz a zsigerelésre , jó hogy nem mobil műtőt vagy tábori kórházat vettél !  Röhög
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1189 Dátum: 2016. December 14. - 09:31:18 »

Hinnye basszus ! De felkészülsz a zsigerelésre , jó hogy nem mobil műtőt vagy tábori kórházat vettél !  Röhög

Nem volt éppen fenn ilyesmi a vaterán és azóta sem látok,pedig vennék Ördög  nevetni fogsz,de a műszerek tárolására szolgáló bőr tálca megvolt benne,persze üresen Vállat von
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Janekk
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #1190 Dátum: 2016. December 14. - 10:12:06 »

Szia!

A Demar Hunter Pro csizmából két párom is van, egy 45-ös és egy 46-os.
A kisebbiket már három éve használom. Ebbe egy vastag zokni fér, így mínusz 3-4 fokig bírom benne, akár 6-8 órán át is. Két zoknival már feszül a lábamon, nem jobb mint az eggyel.
A 46-ost idén nyáron vettem egy jó akció keretében, tízezerrel olcsóbban mint a szokott ára. Reményeim szerint ebbe kettő, de akár három zokni is belefér, így talán a mínusz tíz sem lesz akadály. Az én lábam egyébként eléggé fázós.
Amúgy, nekem legalábbis, elég kényelmes, volt, hogy kilométert kellett a lesig caplatnom, nem izzadtam bele.

 Wave

Nekem is nagyon fázós a lábam.Az a baj,hogy benedvesedik a zoknim és utána nagyon tudok fázni  Próbáltam lábmelegítőt is de nem nagyon jött be.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1191 Dátum: 2016. December 14. - 11:28:37 »

Nekem is nagyon fázós a lábam.Az a baj,hogy benedvesedik a zoknim és utána nagyon tudok fázni  Próbáltam lábmelegítőt is de nem nagyon jött be.
Gyapjú zokni a megoldás.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1192 Dátum: 2016. December 14. - 13:34:58 »

Gyapjú zokni a megoldás.
 Emelem


Jajajaja, de ki is kell fizetni érte a pénzt, mert az ócsók nem nagyon jó minőségűek.
És minden fázós lábra ez az első megoldás.... Jó minőségű zokni, a többi csak utána jöhet, mert ha a zokni nem funkcionál akkor a többi az idő teltével kevés lesz.

 Emelem
Naplózva

Üdv End
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1193 Dátum: 2016. December 14. - 16:41:54 »

Nekem ezek az összeállítások váltak be:

Amíg sár várható:
Lösamu neoprénes + gyapjúzokni (az a vastag kötött, ami Erdélyben árulnak).
Ebben tudok menni, de álldogállni is, esetleg estére, mire a zokni már tökvizes szokott fázni a lábam. De ezt megold(hat)ja egy cserezokni.

Ha nincs sár, és nincs túl hideg:
Bakancs+vastagzokni

Ha hideg van (ergo nincs sár, mert megfagyott):
Hótaposóbakancs (tudjátok, az a gumifejű, bőrszárú, kivehetőbélésű) + akkus lábmelegítő (a hotronic-ot használom)
Ebben - akár hajtásnapról van szó, akár lesvadászatról - ki szoktam bírni, amíg ki kell.

A fentiek úgy értendők, hogy alatta egy vékony hétköznapi zokni (pl. J-press) van.
A harmadik változathoz szoktam venni a J-pressnek a vastagított talpú változatát.

Szerintem fázós lábú vagyok...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Janekk
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #1194 Dátum: 2016. December 14. - 17:46:37 »

Nekem ezek az összeállítások váltak be:

Amíg sár várható:
Lösamu neoprénes + gyapjúzokni (az a vastag kötött, ami Erdélyben árulnak).
Ebben tudok menni, de álldogállni is, esetleg estére, mire a zokni már tökvizes szokott fázni a lábam. De ezt megold(hat)ja egy cserezokni.

Ha nincs sár, és nincs túl hideg:
Bakancs+vastagzokni

Ha hideg van (ergo nincs sár, mert megfagyott):
Hótaposóbakancs (tudjátok, az a gumifejű, bőrszárú, kivehetőbélésű) + akkus lábmelegítő (a hotronic-ot használom)
Ebben - akár hajtásnapról van szó, akár lesvadászatról - ki szoktam bírni, amíg ki kell.

A fentiek úgy értendők, hogy alatta egy vékony hétköznapi zokni (pl. J-press) van.
A harmadik változathoz szoktam venni a J-pressnek a vastagított talpú változatát.

Szerintem fázós lábú vagyok...

 Taps
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #1195 Dátum: 2016. December 14. - 20:24:23 »

Hidegben nekem egy vastag zokni alá felvett futózokni vált be. Sokkal gyorsabban szárad, mint bármilyen másik és nehezen izzad bele a láb.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #1196 Dátum: 2016. December 15. - 13:33:46 »


..... futózokni vált be. .....

Könnyen beszél aki utoléri! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
SZTAMÁS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #1197 Dátum: 2016. December 15. - 15:34:45 »

Nekem egyszer azt tanácsolták, hogy hintőporozam be a lábam és ugy kettö vékony zokni. Nekem bevált.
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1198 Dátum: 2016. December 15. - 20:58:45 »

Hidegben nekem egy vastag zokni alá felvett futózokni vált be. Sokkal gyorsabban szárad, mint bármilyen másik és nehezen izzad bele a láb.
Janika, milyen futózoknit használsz?
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #1199 Dátum: 2016. December 16. - 07:18:08 »

Janika, milyen futózoknit használsz?
 Emelem

Decathlonosok közül ezer forint felett bármelyik ajánlható, pl a Kiprunból. Vettem márkásabbakat is, semmivel nem jobbak. A kompressziós száraik is simán tartják a szintet a két - háromszor drágábbakkal. Viszont a futócipőikre ez nem feltétlenül mondható el, szerintem heti 20 km felett érdemes, 30 km felett feltétlenül ajánlott márkásat venni.
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 16. - 12:41:49 írta Sakac » Naplózva
Oldalak: 1 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: