Oldalak: 1 ... 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 [530] 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1138901 alkalommal)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #7935 Dátum: 2018. április 05. - 11:52:17 »

Ez miből adódik?

Na belenyűltam a lecsóba Márton  Röhög Röhög


a SZERINTEM, (de ezt már Géza megcáfolta szóban 243-nál) kimaradt.


Nem megyek bele hogy miért gondoltam ezt mert klasszikusan a "mérnökkel vitatkozni..." frázis lenne. Nevet

Kacsint
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7936 Dátum: 2018. április 05. - 13:02:25 »

A kettő nem azonos kategória.
A Geco TM egy lágy, fröcsögős lőszer, a Lapua Mega meg egy jól gombásodó viszonylag kemény.
Szerintem.
 Emelem

Inkább egy kicsit ""keményebb"  de egyáltalán nem kemény a Lapu(h)a !   Sokat lőttem mindkettőből és a Lapuánál maradtam de gyakorlatban nem nagy a különbség . A 9,3x62 nél érezhető volt a kb. 400 Jule energia különbség , kicsit vágósabb volt a hátralökés .    Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #7937 Dátum: 2018. április 05. - 14:19:56 »

Inkább egy kicsit ""keményebb"  de egyáltalán nem kemény a Lapu(h)a !   Sokat lőttem mindkettőből és a Lapuánál maradtam de gyakorlatban nem nagy a különbség . A 9,3x62 nél érezhető volt a kb. 400 Jule energia különbség , kicsit vágósabb volt a hátralökés .    Emelem
Más a két lövedék működése.
A TM szétfröccsen, többnyire csak a réz (9,3-nál a vas) burkolatot találtam meg, kevés ólommal.
A Mega szépen gombásodik, nagy százalékban egybemarad.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7938 Dátum: 2018. április 05. - 17:00:36 »

Más a két lövedék működése.
A TM szétfröccsen, többnyire csak a réz (9,3-nál a vas) burkolatot találtam meg, kevés ólommal.
A Mega szépen gombásodik, nagy százalékban egybemarad.


Így igaz de szerintem nem a keménység miatt hanem a szerkezeti kialakítás . A TM egyszerű mint a faék , egynemű köpenybe bele a lágy ólmot jó nagy göffnivel a végén oszt fröcsög . A Mega kicsit bonyolultabb , rá van húzva a tombak végig azt hiszem alsó harmadnál , felénél meg van erősítve a köpeny és jobban egybemarad azért fröcsög az eleje rendesen .

https://www.google.hu/search?q=Lapua+Mega&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjSrb2OsqPaAhUCPFAKHTnPDQAQ_AUICigB&biw=1366&bih=632#imgrc=0-RaXMwi0qSWP
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7939 Dátum: 2018. április 05. - 19:34:57 »

Elég sok klasszikus TM és Mega lövedéket sikerült ide-oda ellocsolnom, de a Mega sokkal jobban megkedveltette magát.
Hajtásban, fedettebb terepen, gabonában, susnyás nádasban minden esetben sokkal jobban tette a dolgát, mint amazok.
Kellő sokkhatás mellett a legtöbb esetben kilövés és vér is volt.
Lőttem vele őzgidától gímbikáig szinte mindent, amit itthon csak lehet, és nem keveset.
A 308-hoz nálam a 185-ös Mega volt a piros hetes Igen
Ha nem lenne a 300-ashoz egy fiókra való H-Mantell bogyóm, akkor már rég kipróbáltam volna hozzá a Megát.
De ez így is be fog következni, mert a hajtás szezonra is kell gondolni Vigyorog
Nagy bánatom, hogy .323 kaliberben nem gyártják, különben a 8x68-as már rég ezt fogyasztaná.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #7940 Dátum: 2018. április 05. - 20:28:27 »

Elég sok klasszikus TM és Mega lövedéket sikerült ide-oda ellocsolnom, de a Mega sokkal jobban megkedveltette magát.
Hajtásban, fedettebb terepen, gabonában, susnyás nádasban minden esetben sokkal jobban tette a dolgát, mint amazok.
Kellő sokkhatás mellett a legtöbb esetben kilövés és vér is volt.
Lőttem vele őzgidától gímbikáig szinte mindent, amit itthon csak lehet, és nem keveset.
A 308-hoz nálam a 185-ös Mega volt a piros hetes Igen
Ha nem lenne a 300-ashoz egy fiókra való H-Mantell bogyóm, akkor már rég kipróbáltam volna hozzá a Megát.
De ez így is be fog következni, mert a hajtás szezonra is kell gondolni Vigyorog
Nagy bánatom, hogy .323 kaliberben nem gyártják, különben a 8x68-as már rég ezt fogyasztaná.

A geco tm-ből tudtam maradványtestet fogni 308-asból,30.06-osból.Szép nagyot gombásodik,nagyot fékez a testben.A Mega még mindenen átment nekem,nem tudtam fogni maradványtestet,de aki feltett már róla képeket,azon látszik,hogy messze nem akkora ,és szabályos a gomba,mint egy geco TM esetében.Inkább olyan ortopéd forma,és a maradványtest nem a magátmérő 2.5-szöröse,hanem 2-szerese sincs.Nem is fékez akkorát,jobban átmegy a vadon, ahogy rémlik lassabban is indul ,mint egy geco Tm.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7941 Dátum: 2018. április 06. - 08:06:55 »

A geco tm-ből tudtam maradványtestet fogni 308-asból,30.06-osból.Szép nagyot gombásodik,nagyot fékez a testben.A Mega még mindenen átment nekem,nem tudtam fogni maradványtestet,de aki feltett már róla képeket,azon látszik,hogy messze nem akkora ,és szabályos a gomba,mint egy geco TM esetében.Inkább olyan ortopéd forma,és a maradványtest nem a magátmérő 2.5-szöröse,hanem 2-szerese sincs.Nem is fékez akkorát,jobban átmegy a vadon, ahogy rémlik lassabban is indul ,mint egy geco Tm.

Én pedig találtam nem kevés Megát a vadtestben . Statisztikát nem vezetek nem vezettem . Azért kíváncsi lennék miből vontad le ezt a megfellebbezhetetlen végkövetkeztetést . Már csak azért mert szerintem még egyszer sem sikerült ugyan azt a vadat ugyan ott ugyan úgy ugyan olyan távolságról meglőnöd mindkét lövedékkel . A Mega kb. 50% -al többe kerül mint a Geco TM . Ha ennyivel jobb lenne a Geco akkor  Fejvakarás sok hülye vadász lehet a földön hogy képes a rosszabbért többet fizetni .     Emelem
Naplózva
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #7942 Dátum: 2018. április 06. - 08:23:42 »

Én pedig találtam nem kevés Megát a vadtestben . Statisztikát nem vezetek nem vezettem . Azért kíváncsi lennék miből vontad le ezt a megfellebbezhetetlen végkövetkeztetést . Már csak azért mert szerintem még egyszer sem sikerült ugyan azt a vadat ugyan ott ugyan úgy ugyan olyan távolságról meglőnöd mindkét lövedékkel . A Mega kb. 50% -al többe kerül mint a Geco TM . Ha ennyivel jobb lenne a Geco akkor  Fejvakarás sok hülye vadász lehet a földön hogy képes a rosszabbért többet fizetni .     Emelem

Ez bennem is megfogalmazódott...
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #7943 Dátum: 2018. április 06. - 10:39:38 »

Én pedig találtam nem kevés Megát a vadtestben . Statisztikát nem vezetek nem vezettem . Azért kíváncsi lennék miből vontad le ezt a megfellebbezhetetlen végkövetkeztetést . Már csak azért mert szerintem még egyszer sem sikerült ugyan azt a vadat ugyan ott ugyan úgy ugyan olyan távolságról meglőnöd mindkét lövedékkel . A Mega kb. 50% -al többe kerül mint a Geco TM . Ha ennyivel jobb lenne a Geco akkor  Fejvakarás sok hülye vadász lehet a földön hogy képes a rosszabbért többet fizetni .     Emelem

Anno párszor még én is elkövettem azt a felségsértést, hogy a tévedhetetlen statisztikát emlegetőknél visszakérdeztem, mire alapozzák, ha egyszer nincs két egyforma lövés egy egész emberéletnyi vadászkarrier alatt sem. Lettem is ám gyorsan arrogáns, kekeckedő, káka tövén is csomót kereső, stb. stb., kaptam választ mindig mindenre, csak arra nem, mire alapozza a Nagyrabecsült? Merthogy az egyetlen paraméter, ami ezekben nem változik, az mindig egyedül maga a lövő személye, minden más teljesen dinamikus.

Na majd most meglátjuk, Te mit kapsz erre...
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7944 Dátum: 2018. április 06. - 11:47:57 »

Anno párszor még én is elkövettem azt a felségsértést, hogy a tévedhetetlen statisztikát emlegetőknél visszakérdeztem, mire alapozzák, ha egyszer nincs két egyforma lövés egy egész emberéletnyi vadászkarrier alatt sem. Lettem is ám gyorsan arrogáns, kekeckedő, káka tövén is csomót kereső, stb. stb., kaptam választ mindig mindenre, csak arra nem, mire alapozza a Nagyrabecsült? Merthogy az egyetlen paraméter, ami ezekben nem változik, az mindig egyedül maga a lövő személye, minden más teljesen dinamikus.

Na majd most meglátjuk, Te mit kapsz erre...

Mit kapnék ?   Legjobb és legrosszabb esetben választ .   Ördög  Röhög

Tulajdonképpen a zselés tesztek lennének azok a közel azonos feltételekkel ( irány, távolság,anyag,stb) ahol reális eredményt kaphatnánk egy egy lövedék célballisztikai képességeiről de azzal meg csak egy baj van - az nem élő vad .   Bow      Emelem   Egyébként meg
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7945 Dátum: 2018. április 06. - 11:59:30 »

Mit kapnék ?   Legjobb és legrosszabb esetben választ .   Ördög  Röhög

Tulajdonképpen a zselés tesztek lennének azok a közel azonos feltételekkel ( irány, távolság,anyag,stb) ahol reális eredményt kaphatnánk egy egy lövedék célballisztikai képességeiről de azzal meg csak egy baj van - az nem élő vad .   Bow      Emelem   Egyébként meg

Bocsesz rányomtam !  Szóval egyébként szerintem az esetek 90-95% százalékában nagyon jól működik és megfelelő a sima SP (TM) lövedék . Jó a stophatása , gyorsan öl , vér is van feltéve hogy megfelelő kalibert , megfelelő vadra , megfontoltan jól helyez a delikvens a célba . Sokkal gyakoribb hogy a hiba a lövőben van és az is gyakoribb  hogy a hibázás,sebzés esetén a lövő a hibát a fegyverben, távcsőben , kaliberben , lövedéktípusban , netán a vadban ( ilyet is hallottam  Röhög)  keresi és nem ritkán meg is találja .  Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #7946 Dátum: 2018. április 06. - 17:25:34 »

Én pedig találtam nem kevés Megát a vadtestben . Statisztikát nem vezetek nem vezettem . Azért kíváncsi lennék miből vontad le ezt a megfellebbezhetetlen végkövetkeztetést . Már csak azért mert szerintem még egyszer sem sikerült ugyan azt a vadat ugyan ott ugyan úgy ugyan olyan távolságról meglőnöd mindkét lövedékkel . A Mega kb. 50% -al többe kerül mint a Geco TM . Ha ennyivel jobb lenne a Geco akkor  Fejvakarás sok hülye vadász lehet a földön hogy képes a rosszabbért többet fizetni .     Emelem

Hol olvastad,hogy jobbnak tartom a geco Tm-et a megánál?
Mert NEM!
A Mega kisebbet bővül,lassabb is ,jobban átmegy ,volt kimenet eddig nekem mindig,volt vér,a maradványtestekről készült képek kisebb gombák,mint a geco Tm-nél tapasztalt.
Geco nagy bazi gomba ,és a képek tanulsága szerint a lapua jóval kisebb,nem fékez akkorát,és ugyanazon a távolságon lassabb is,jobban átmenős,mint a Geco,jobban van vér.
Otthon,vadkárban,szórón vendégségben összesen 34  disznót lőttem tavaly,a szóró távolság szinte mindenhol  ugyanaz ,a találati helyek is közel azonosak(nem szoktam egyiket fejbe lőni,másikat farba,egy helyre lövök, a lapocka mögé picit)vulkán, geco ,lapua lövedékekkel ,mindegyik kiváló lövedék .Vulkán, Geco Tm maradt benne jószágban ,Lapua egy sem.Szórón tudom használni a Zoliból a vulkánt is meg a Megát is ,ugyanoda viszi 50-en ,tehát jó,a geco tm meg 1 cm eltéréssel csapódik a célba.Szerintem ha nagyon muszáj lenne rangsort felállítanom a saját tapasztalatom alapján,akkor talán Vulkán,lapua ,geco tm a sorrend.Ha átvitte a Geco ,volt vér jól,de nem mindig ment át.Lapuánál viszont  jó véren tudtam keresni eddig mindig.A vulkánnal meg kevesebbet mentek el a jószágok,vagy helyben maradtak,nekem nagyon szimpi lövedék.Nyugodjál meg a Geco Tm egy olcsó,eddig minden puskámból végtelenül pontos ,megbízható ,kiváló lövedék,nincs azzal sem semmi baj,teljesen f@szán el lehet vadászni vele ,picit talán jobb a Mega ,többször átmegy ,és nekem olcsóbb is,mint a geco Tm.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7947 Dátum: 2018. április 06. - 17:44:56 »

Hol olvastad,hogy jobbnak tartom a geco Tm-et a megánál?
Mert NEM!
A Mega kisebbet bővül,lassabb is ,jobban átmegy ,volt kimenet eddig nekem mindig,volt vér,a maradványtestekről készült képek kisebb gombák,mint a geco Tm-nél tapasztalt.
Geco nagy bazi gomba ,és a képek tanulsága szerint a lapua jóval kisebb,nem fékez akkorát,és ugyanazon a távolságon lassabb is,jobban átmenős,mint a Geco,jobban van vér.
Otthon,vadkárban,szórón vendégségben összesen 34  disznót lőttem tavaly,a szóró távolság szinte mindenhol  ugyanaz ,a találati helyek is közel azonosak(nem szoktam egyiket fejbe lőni,másikat farba,egy helyre lövök, a lapocka mögé picit)vulkán, geco ,lapua lövedékekkel ,mindegyik kiváló lövedék .Vulkán, Geco Tm maradt benne jószágban ,Lapua egy sem.Szórón tudom használni a Zoliból a vulkánt is meg a Megát is ,ugyanoda viszi 50-en ,tehát jó,a geco tm meg 1 cm eltéréssel csapódik a célba.Szerintem ha nagyon muszáj lenne rangsort felállítanom a saját tapasztalatom alapján,akkor talán Vulkán,lapua ,geco tm a sorrend.Ha átvitte a Geco ,volt vér jól,de nem mindig ment át.Lapuánál viszont  jó véren tudtam keresni eddig mindig.A vulkánnal meg kevesebbet mentek el a jószágok,vagy helyben maradtak,nekem nagyon szimpi lövedék.Nyugodjál meg a Geco Tm egy olcsó,eddig minden puskámból végtelenül pontos ,megbízható ,kiváló lövedék,nincs azzal sem semmi baj,teljesen f@szán el lehet vadászni vele ,picit talán jobb a Mega ,többször átmegy ,és nekem olcsóbb is,mint a geco Tm.


Megnyugodtam  !   Ördög
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #7948 Dátum: 2018. április 06. - 17:48:21 »

Megnyugodtam  !   Ördög
Vigyorog
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9920



« Új üzenet #7949 Dátum: 2018. április 06. - 17:54:02 »

Megnyugodtam  !   Ördög

Én is.  Ördög

Még szerencse hogy ennyiféle maggal szerelt lőszert kapni.  Kacsint
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: 1 ... 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 [530] 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: