Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 7X64  (Megtekintve 158995 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #15 Dátum: 2009. április 03. - 08:05:30 »

Egy közeli ismerősöm is ezzel küzdött vagy 7 évig, de aztán végleg megunta és lecserélte.
Rengeteg vad veszett el. Nem volt vérzés.
Kipróbálta a Norma SP-t, Vulkant, Oryxot, Blaser CDP, RWS Evot. Egyikkel sem volt megelégedve. Azt mondta, ez a kaliber nem jó, akár milyen lőszerrel használja.
 Vállat von
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #16 Dátum: 2009. április 03. - 08:12:21 »

Egy közeli ismerősöm is ezzel küzdött vagy 7 évig, de aztán végleg megunta és lecserélte.
Rengeteg vad veszett el. Nem volt vérzés.
Kipróbálta a Norma SP-t, Vulkant, Oryxot, Blaser CDP, RWS Evot. Egyikkel sem volt megelégedve. Azt mondta, ez a kaliber nem jó, akár milyen lőszerrel használja.
 Vállat von
Ezt hallottam én is...ez a mafla Szilva meg lecseréli a jó kis 9.3-ast egy ilyen kákabélü kaliberre... Szomorú Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #17 Dátum: 2009. április 03. - 08:13:43 »

Egy közeli ismerősöm is ezzel küzdött vagy 7 évig, de aztán végleg megunta és lecserélte.
Rengeteg vad veszett el. Nem volt vérzés.
Kipróbálta a Norma SP-t, Vulkant, Oryxot, Blaser CDP, RWS Evot. Egyikkel sem volt megelégedve. Azt mondta, ez a kaliber nem jó, akár milyen lőszerrel használja.
 Vállat von
Az a véleményem, hogy a barátod téved!! Nekem 10 évig volt ilyen kaliberű szolgálati fegyverem, most ismét ezzel vadászok, nem vesznek el a vadjaim. Nem lehet, hogy benne is volt hiba nemcsak a 7x64-es kaliberben?
Üdv
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #18 Dátum: 2009. április 03. - 08:14:19 »

Ezt hallottam én is...ez a mafla Szilva meg lecseréli a jó kis 9.3-ast egy ilyen kákabélü kaliberre... Szomorú Vigyorog
Nem is való ez a kaliber, csak vadriasztásra! Ördög Ördög Ördög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #19 Dátum: 2009. április 03. - 08:16:19 »

Az a véleményem, hogy a barátod téved!! Nekem 10 évig volt ilyen kaliberű szolgálati fegyverem, most ismét ezzel vadászok, nem vesznek el a vadjaim. Nem lehet, hogy benne is volt hiba nemcsak a 7x64-es kaliberben?
Üdv
Egy megszállott vadásztársam használt sokáig 7x64-et, ő SSH-t lőtt belőle, dicsérte is erősen...oszt eccercsak "lecserélődött" a mordály egy 9.3-asra...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #20 Dátum: 2009. április 03. - 08:17:05 »

Az a véleményem, hogy a barátod téved!! Nekem 10 évig volt ilyen kaliberű szolgálati fegyverem, most ismét ezzel vadászok, nem vesznek el a vadjaim. Nem lehet, hogy benne is volt hiba nemcsak a 7x64-es kaliberben?
Üdv
Na, ezért írtam azt, hogy ez az Ő véleménye. Én nem vadásztam ezzel a kaliberrel, tehát véleményt nem tudok mondani róla, de ha csak azt figyelembe veszem, hogy milyen régóta elterjedt és szeretett kaliber, akkor nekem is gyanús a dolog.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #21 Dátum: 2009. április 03. - 08:17:45 »

Nem is való ez a kaliber, csak vadriasztásra! Ördög Ördög Ördög
Ja Ördög Bár Szilvási kartács a 9.3-assal is leginkább csak ijesztgette a cocókat...hiába, az az áldott jó szíve... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #22 Dátum: 2009. április 03. - 08:20:47 »

Ja Ördög Bár Szilvási kartács a 9.3-assal is leginkább csak ijesztgette a cocókat...hiába, az az áldott jó szíve... Ördög
Hát akkor neki nem puskát kellett volna vennie, hanem riasztópisztolyt! Ördög Nyihi
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #23 Dátum: 2009. április 03. - 08:34:43 »

Én a magam részáről kiemelném, hogy a tapasztalataim a 90-es évek legelejére támaszkodik! Az akkori lőszerválaszték -ami számomra fizikailag, és anyagilag elérhető volt- ezt a következtetést engedte levonni. Vadam ugyan nem veszett el, de hosszas és kellemetlen(izgalmas) utánkeresések jellemezték ezen kaliberrel való ténykedésem! Erre adott gyógyírt nekem a 8x57-es Santa Barbara.... Mosolyog Wave
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #24 Dátum: 2009. április 03. - 08:38:21 »

Hát akkor neki nem puskát kellett volna vennie, hanem riasztópisztolyt! Ördög Nyihi
Hangtompítós riasztópisztolyt MosolyogMosolyog
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #25 Dátum: 2009. április 03. - 08:43:38 »

Hangtompítós riasztópisztolyt MosolyogMosolyog
Fokozzuk:
Hangtompítós riasztópisztoly céltávcsővel.
Hangtompítós riasztópisztoly céltávcsővel és lézerrel.
Hangtompítós riasztópisztoly céltávcsővel, lézerrel és természetesen kompenzátorral... Ördög
Norbi, itt az új álomfegyvered Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #26 Dátum: 2009. április 03. - 09:02:31 »

10 éve van 7x64-es Zastavám. Azt nem mondhatom, hogy nagyon sok vadat lőttem vele (kb. 40 pld.)
Pár vad veszett el, de ezek nem a kaliber miatt.
Jó lőszerrel hazai viszonyok között szerintem nem lehet gond a 7x64-essel.
Helyben ritkán maradt a szavas, disznó, néha, lövéstől függően az utánkeresés se volt egyszerű.
De nagyobb részt 30-40 m volta menekülési táv, jó vérrel.

Szerintem jó kis kaliber ez!
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #27 Dátum: 2009. április 03. - 09:51:11 »

Üdv!

Két dolog motoszkál a fejemben a 7x64-ről. Mint igazi német kaliber, az osztrák-német vendégek sokszor ilyennel jönnek bikára vadászni. Nem ritkán beizgul a vendég, sokszor nem tökéletes a lövés, és ráadásul pont a bikánál, ami ilyenkor nagyon szívós... sok kínkeserves utánkeresés, és máris rámondják hogy ez a kaliber sz@r.

Másrészt ott az egyik legjobb barátom, akinek 7x64-es ZKK a szolgálati fegyvere. 11g-os Hammerhead-et lő belőle, és azt kell mondanom hogy nagyon hatékonyan használja. Számtalanszor vadásztunk együtt, és nekem az jött le, hogy egy jó lövő kezében a 7x64 (és társai: 7x65R, 7x57, stb...) minden hazai vadra tökéletesen elég, de csakis biztos kezű, kimondottan jó lövő kezében!
Naplózva
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #28 Dátum: 2009. április 03. - 10:17:56 »


M Gyuri Igen, Bikal, Tikka mindenféle lőszer ami éppen van,


Bikal? B. Gyurit, az ottani Vt. elnököt nem ismered?
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7948


Generalbakter


« Új üzenet #29 Dátum: 2009. április 03. - 10:36:45 »

B Gyuri Igen, Ágfalva, Sako-Sako Super hammerhead

Van vagy 20   vadász abban a kis faluban, de B Gyurit nem ismerek...
« Utoljára szerkesztve: 2009. április 03. - 10:54:56 írta Horrido » Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: