Oldalak: 1 ... 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 [183] 184 185 186 187 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 432881 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2730 Dátum: 2020. December 04. - 16:21:21 »

Én is vettem több dobozzal, abból egyet lőtérre. Mire visszamentem, hogy ez kell nekem a Magnumba, már nem volt, idén már nem is lesz...
Egyébként nem értem, hogy amit visznek és gyorsan elfogy, azt miért nem tartanak????? Mi ebben az üzletpolitika??

Egyébként eddig Geco TM 16,5g -et használtam, ahhoz képest picit durvábban tol lövésnél, viszont ballisztikailag ugyanazt hozza. Jó kis lőszer, csak kár hogy nincs sehol...

Figyelgetni kell. Majdnem egy évig nem volt nekik. Ha megjön azonnal be kell vásárolni, mert most is csak 3 hétig tartott a készlet. Ezt az üzletpolitikát én sem értem Vállat von
Naplózva

Jó szelet!
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #2731 Dátum: 2020. December 04. - 21:32:44 »

Ezt az üzletpolitikát én sem értem Vállat von

Szerintem  ez viszonylag egyszerű. Jellemzően ugyanolyan árréssel dolgoznak adott termékkategóriában. Ha elad 20% árréssel 635 huf-t lőszert abból neki van 130 huf “bevétele/haszna “ (adózás előtt ezt ne felejtsük el azért) ha viszont egy 1600 huf-s lőszert ad el akkor máris 320 ez az összeg. Ha bemész a boltba a 635 forintos lőszerért de nincs,  ha már rászántad az időd pénzed energiád, hogy bemész és kifogytál úgy is veszel valamit. Ameddig fent tudja tartani égi 1-2 adag rendeléssel az érdeklődést máris megéri szerintem.
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #2732 Dátum: 2020. December 05. - 06:07:01 »

Szerintem még egyszerűbb rendelnek belőle x mennyiséget.Ámerikai, ilyenolyan fiszfasz papirozás alig 6 hónap mire a magyar boltokba érkezik.Lássál csodát pikk pakk megveszik a vadászok,ha kifogy a boltból és rögtön rendelnek valami csoda folytán akkor megintcsak minyimum 6 hónap mire megint lessz.De tudjuk hogy a csillagok állása és a széljárás is fontos.Na persze meg hogy a pin@ is szoritson kicsit.
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2733 Dátum: 2020. December 05. - 07:43:33 »

Szerintem még egyszerűbb rendelnek belőle x mennyiséget.Ámerikai, ilyenolyan fiszfasz papirozás alig 6 hónap mire a magyar boltokba érkezik.Lássál csodát pikk pakk megveszik a vadászok,ha kifogy a boltból és rögtön rendelnek valami csoda folytán akkor megintcsak minyimum 6 hónap mire megint lessz.De tudjuk hogy a csillagok állása és a széljárás is fontos.Na persze meg hogy a pin@ is szoritson kicsit.

Igen az igazság ez lehet kb. Meg szerintem ennyi kaliber és gyártó között  egyszerűen emberi  nem odafifyelés is lehet az ok. Egy másik kalibernél (30-06 interbond) szintén ellátási gondok voltak. Kérdeztem a magnumosokat, hogy mi a tököm van, azt mondták várjak türelemmel, a Hornady egy viszonylag kis cég, és nem tudják kielégíteni az igényeket. ráállnak egy fajtára,  lenyomnak egy nagy rakással, aztán átállnak egy másik gyártására. Szétosztják, aztán ha elfogy akkor megint várni kell a gyártásra, hogy az adott széria sorra kerűljön. Nem tudom, hogy hol az igazság elképzelhető, hogy ez csak duma, de ha lehetőségük volt rendelni belőle többet, akkor balfaszságot csináltak. A 9,3 tipikus hajtás-terelés kaliber is, sokan ilyenkor kapnak észbe, hogy jaaa a lőszer...  Ráadásúl egy éve nem volt, a piac ki volt éheztetve. Ha 5×ennyit rendeltek volna, az is kevés lett volna. Nem 
Naplózva

Jó szelet!
Bartalis László
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 312


« Új üzenet #2734 Dátum: 2020. December 05. - 09:27:55 »

Igen az igazság ez lehet kb. Meg szerintem ennyi kaliber és gyártó között  egyszerűen emberi  nem odafifyelés is lehet az ok. Egy másik kalibernél (30-06 interbond) szintén ellátási gondok voltak. Kérdeztem a magnumosokat, hogy mi a tököm van, azt mondták várjak türelemmel, a Hornady egy viszonylag kis cég, és nem tudják kielégíteni az igényeket. ráállnak egy fajtára,  lenyomnak egy nagy rakással, aztán átállnak egy másik gyártására. Szétosztják, aztán ha elfogy akkor megint várni kell a gyártásra, hogy az adott széria sorra kerűljön. Nem tudom, hogy hol az igazság elképzelhető, hogy ez csak duma, de ha lehetőségük volt rendelni belőle többet, akkor balfaszságot csináltak. A 9,3 tipikus hajtás-terelés kaliber is, sokan ilyenkor kapnak észbe, hogy jaaa a lőszer...  Ráadásúl egy éve nem volt, a piac ki volt éheztetve. Ha 5×ennyit rendeltek volna, az is kevés lett volna. Nem 
Hornady egy kalap szar! 7,62x54R-ben vettem mert nem volt Saller Béla.A lőtéren kiderült,hogy vashüvelyes felfújódik és úgy marad.A magyar hadi puskából csak tisztitó vesszős "kezelés " után lehetett kiüriteni.A ruszki Mosin Nagant elbirt vele ,de igen keményen kellett ennél is a závárzatot kezelni.(ütni vágni).
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2735 Dátum: 2020. December 05. - 09:41:47 »

Hornady egy kalap szar! 7,62x54R-ben vettem mert nem volt Saller Béla.A lőtéren kiderült,hogy vashüvelyes felfújódik és úgy marad.A magyar hadi puskából csak tisztitó vesszős "kezelés " után lehetett kiüriteni.A ruszki Mosin Nagant elbirt vele ,de igen keményen kellett ennél is a závárzatot kezelni.(ütni vágni).

Azért ezt így nem jelenteném ki. Az lehet, hogy abban a kaliberben szar, de még az is lehet, hogy a töltényűrrel van némi probléma, ami már nem torelálja a vas hüvelyt.  Én sokat ellőttem mindenféle kaliberben belőlük (7,62×54-be nem) és soha semmi bajom nem volt velük.  Vállat von 
Naplózva

Jó szelet!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #2736 Dátum: 2020. December 05. - 11:31:19 »

Hornady egy kalap szar! 7,62x54R-ben vettem mert nem volt Saller Béla.A lőtéren kiderült,hogy vashüvelyes felfújódik és úgy marad.A magyar hadi puskából csak tisztitó vesszős "kezelés " után lehetett kiüriteni.A ruszki Mosin Nagant elbirt vele ,de igen keményen kellett ennél is a závárzatot kezelni.(ütni vágni).

Ha egy töltényűr mérete annyival nagyobb egy lőszerhüvely méreténél, hogy a hüvely fel tud fújódni, annyira, hogy végleg "úgy maradjon" akkor ott valamelyik mérettel igen csak gond lehet. Bár sanszos, de nem állítom, hogy mindenképp a puskáddal van a gond, de mivel Te azt használod többet, én biztos megnézettem/megmérettem volna az eset után, és még lehet a lőszert is. De ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz...  Vállat von
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #2737 Dátum: 2020. December 05. - 11:32:16 »

Ha egy töltényűr mérete annyival nagyobb egy lőszerhüvely méreténél, hogy a hüvely fel tud fújódni, annyira, hogy végleg "úgy maradjon" akkor ott valamelyik mérettel igen csak gond lehet. Bár sanszos, de nem állítom, hogy mindenképp a puskáddal van a gond, de mivel Te azt használod többet, én biztos megnézettem/megmérettem volna az eset után, és még lehet a lőszert is. De ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz...  Vállat von

Bocsi, most látom, hogy Csaba megelőzött az észrevétellel  Igen
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2738 Dátum: 2020. December 05. - 12:52:45 »

Szerintem abban hogy egy 7,62×54R vas hüvellyel készűl abban semmi kivetnivaló nincs. Elég sokan gyártják ebben ebben a kaliberben így.  Ez egy hadi lőszer, és sok géppuska is ezt eszi. Vadászfegyverben "kevés" van már ilyen kaliberű. Gondolom így sokkal olcsóbb, és a rézzel már nem akartak foglalkozni. A hadi lőszerek miatt adott volt a hüvely, tettek bele egy 7,62-es vadász magot, és már kész is. Csoda, hogy egyáltalán gyártanak hozzá, mert egy kifutó vadász kaliber. A hadi felhasználása viszont még mindig jelentős, talán ezért. A GV is gyakorlatilag egy Nagant. Nem véletlenűl van a naganton akkora "kilincs"  mint az Esztergomi Bazilikán. Azért, hogy lehessen rángatni ha kell. A háborúban a pontatlan illesztés amúgy még előny is volt a hideg orosz télben a mauserekkel szemben, amik gyakran befagytak.
Naplózva

Jó szelet!
Bartalis László
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 312


« Új üzenet #2739 Dátum: 2020. December 05. - 13:51:24 »

Szerintem abban hogy egy 7,62×54R vas hüvellyel készűl abban semmi kivetnivaló nincs. Elég sokan gyártják ebben ebben a kaliberben így.  Ez egy hadi lőszer, és sok géppuska is ezt eszi. Vadászfegyverben "kevés" van már ilyen kaliberű. Gondolom így sokkal olcsóbb, és a rézzel már nem akartak foglalkozni. A hadi lőszerek miatt adott volt a hüvely, tettek bele egy 7,62-es vadász magot, és már kész is. Csoda, hogy egyáltalán gyártanak hozzá, mert egy kifutó vadász kaliber. A hadi felhasználása viszont még mindig jelentős, talán ezért. A GV is gyakorlatilag egy Nagant. Nem véletlenűl van a naganton akkora "kilincs"  mint az Esztergomi Bazilikán. Azért, hogy lehessen rángatni ha kell. A háborúban a pontatlan illesztés amúgy még előny is volt a hideg orosz télben a mauserekkel szemben, amik gyakran befagytak.

1995 óta ez a puskám.1952 gyártású Tápiószecsőn vettem,az első nagyvadjaimat ezzel lőttem nyilt irányzékkal.Akkor siroki lőszert használtam ,több százat ellőtem vele.Egyszer csak a siroki is ezt produkálta,a lőtéren nem tudtuk a kilőtt lőszert eltávolitani.Hazamentem és láss csodát kiütöttem a hüvelyt amit fogott a mágnes és a többi lőszer hüvelyét is.Ekkor álltam át a Saller Bélára.
Azóta is azzal vadászom.Tegnap előtt lőtem néhány gim tarvadat,a hivatásos azt kérdezte,hogy milyen lőszert használok,mert fröcsögött a vér minden vadnál.Ennyit a szar 7,62x54-ről.
A másik ilyen kaliberű puskám 1942 Mosin-Nagant,eredeti tulai ez valóban birja a vashüvelyes szart(szerintem lehet ,hogy csak a doboz nyontatott HornadY) de igen erősen fel kell csapnom a závárzat karját,hogy kinyiljon.De ez originál hadi puska úgyhogy lőtéren ez nem probléma. Aki ezt a fegyver-lőszer párostást lebecsüli annak fingja nincs a fegyverekről.Egyébként a hadi felhasználása nem jelentős,mert egy ilyen dióverővel igen hamar jó célpontot lehet kinálni az ellenségnek.Amit használnak tizmilliószám az a 7.62x39 Kalasnyikov,ezt illene tudni egy ilyen szakértónek.
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2740 Dátum: 2020. December 05. - 14:30:02 »

1995 óta ez a puskám.1952 gyártású Tápiószecsőn vettem,az első nagyvadjaimat ezzel lőttem nyilt irányzékkal.Akkor siroki lőszert használtam ,több százat ellőtem vele.Egyszer csak a siroki is ezt produkálta,a lőtéren nem tudtuk a kilőtt lőszert eltávolitani.Hazamentem és láss csodát kiütöttem a hüvelyt amit fogott a mágnes és a többi lőszer hüvelyét is.Ekkor álltam át a Saller Bélára.
Azóta is azzal vadászom.Tegnap előtt lőtem néhány gim tarvadat,a hivatásos azt kérdezte,hogy milyen lőszert használok,mert fröcsögött a vér minden vadnál.Ennyit a szar 7,62x54-ről.
A másik ilyen kaliberű puskám 1942 Mosin-Nagant,eredeti tulai ez valóban birja a vashüvelyes szart(szerintem lehet ,hogy csak a doboz nyontatott HornadY) de igen erősen fel kell csapnom a závárzat karját,hogy kinyiljon.De ez originál hadi puska úgyhogy lőtéren ez nem probléma. Aki ezt a fegyver-lőszer párostást lebecsüli annak fingja nincs a fegyverekről.Egyébként a hadi felhasználása nem jelentős,mert egy ilyen dióverővel igen hamar jó célpontot lehet kinálni az ellenségnek.Amit használnak tizmilliószám az a 7.62x39 Kalasnyikov,ezt illene tudni egy ilyen szakértónek.

Mondta itt valaki azt, hogy szar a puskád vagy a kaliber? Vállat von  Szerintem pont  te voltál aki elég markánsan kijelentetted, hogy a Hornady szar. Vállat von Azért mert neked problémád van vele (de inkább a puskáddal), még nem biztos, hogy egy gyártóra ki kellene jelenteni, hogy márpeddig az szar.
Ismerem a puskát és a lőszert is, én sem ma kezdtem, (87-óta vadászom) semmi bajom vele. Egy 30-06 hoz hasonló teljesítményű, itthon mindenre elegendő kaliber. Nem fikáztam.
Szakértő úr!
Gondolom akkor az is megvan hogy az orosz, kínai stb géppuskák lőszere is, ezért írtam, hogy jelentős a hadi felhasználása. Ne nézz hülyének nem keverem össze az AK lőszerrel. A polgári célu felhasználása szovjet utód államokon kívűl már nem jelentős. Kifutó kaliber, de ez nem azt jelenti hogy azért mert rossz. Nem gyártanak már nagyon vadászfegyvert ebben a kaliberben. Sok jó kaliber járt már, és jár is még így. De ez nem azt jelenti, hogy szar lenne. Nem fikáztam. Az Te voltál! Emelem
Naplózva

Jó szelet!
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #2741 Dátum: 2020. December 05. - 14:38:41 »

Laci, nem biztos hogy nem volt igazad azzal, hogy csak a dobozra volt felírva a Hornady. Pár éve olvastam, hogy a Barnaul és köztük volt valami kooperáció és ez azért magyarázná a minőséget és a vashüvelyt is.
A Hornady egyébként - szerintem - az egyik legjobb lőszermárka.
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2742 Dátum: 2020. December 05. - 19:43:05 »

Laci, nem biztos hogy nem volt igazad azzal, hogy csak a dobozra volt felírva a Hornady. Pár éve olvastam, hogy a Barnaul és köztük volt valami kooperáció és ez azért magyarázná a minőséget és a vashüvelyt is.
A Hornady egyébként - szerintem - az egyik legjobb lőszermárka.

Na-na!  Fejvakarás
Ellenkező tapasztalataim is vannak... amúgy Huszlavika sem értene egyet...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #2743 Dátum: 2020. December 05. - 20:01:45 »

Pl egyszer gondoltam kipróbálom 6,5×55 ben a hornady custom 160 grincses ludóru lőszerét annyit mondhatok a gyesznyóknak mukkani sem volt idejük máris meghaltak és még pontos is volt.Azóta sem lehet kapni.Akkor a  hornady nekem fasza lenne de a kaliber miatt annyira nem fogy hogy a kutya sem rendeli be
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #2744 Dátum: 2020. December 06. - 21:14:18 »

1995 óta ez a puskám.1952 gyártású Tápiószecsőn vettem,az első nagyvadjaimat ezzel lőttem nyilt irányzékkal.Akkor siroki lőszert használtam ,több százat ellőtem vele.Egyszer csak a siroki is ezt produkálta,a lőtéren nem tudtuk a kilőtt lőszert eltávolitani.Hazamentem és láss csodát kiütöttem a hüvelyt amit fogott a mágnes és a többi lőszer hüvelyét is.Ekkor álltam át a Saller Bélára.
Azóta is azzal vadászom.Tegnap előtt lőtem néhány gim tarvadat,a hivatásos azt kérdezte,hogy milyen lőszert használok,mert fröcsögött a vér minden vadnál.Ennyit a szar 7,62x54-ről.
A másik ilyen kaliberű puskám 1942 Mosin-Nagant,eredeti tulai ez valóban birja a vashüvelyes szart(szerintem lehet ,hogy csak a doboz nyontatott HornadY) de igen erősen fel kell csapnom a závárzat karját,hogy kinyiljon.De ez originál hadi puska úgyhogy lőtéren ez nem probléma. Aki ezt a fegyver-lőszer párostást lebecsüli annak fingja nincs a fegyverekről.Egyébként a hadi felhasználása nem jelentős,mert egy ilyen dióverővel igen hamar jó célpontot lehet kinálni az ellenségnek.Amit használnak tizmilliószám az a 7.62x39 Kalasnyikov,ezt illene tudni egy ilyen szakértónek.

Ebben a topikban az 54R offtopik, de megosztom, hogy nekem a vashüvelyes Siroki, és a  réz Partizán hüvely ragad be, a Sako és a Norma nem. Csőcsere előtt (7 éve történt) a Siroki vashüvelyessel semmi gondom nem volt, a 9,4 grammos FPJ-M magos kivitel nagyjából 1 lövés - 1 vad arányban dolgozott, ha talált.  Vigyorog
Az új töltényűrt azóta kétszer políroztattam, a jelenség nem szűnt meg.
Sajnos úgyse használom annyit, hogy nagyon zavarjon.  Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 [183] 184 185 186 187 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: