Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 729923 alkalommal)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #1065 Dátum: 2009. Június 21. - 02:26:20 »

Sziasztok

Nagyon hajtok a magyar ragadozó ötösre.  Bion Bion Bion  A borz mellé sikerült begyűjtenem tegnapelőtt egy rókát is. Ijasz  Kölök róka volt, 15 méterről a NAP Hellrazor vadászpenge és egy Terminátor Hunter vessző helyben marasztalta.
Terítékfotó nem készült avatás nem volt . Rííí Mert igen kapkodtunk Tasli a kitörni készülő égiháború miatt.
 A ballisztikus topicban majd teszek fel képet a találatról.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 21. - 10:54:58 írta Sziju » Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1066 Dátum: 2009. Június 21. - 11:09:19 »

Sziasztok

Nagyon hajtok a magyar ragadozó ötösre.

Akkor miért nem kaptam még egy képet/sztorit sem a ragadozovadasz@gmail.com címre?  Tasli     Bion Bion Úgy megdöglött a projekt, hogy az csak na!
Egyébként gratulálok a vörösfrakkoshoz  Igen Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1067 Dátum: 2009. Június 21. - 11:24:04 »

Akkor miért nem kaptam még egy képet/sztorit sem a ragadozovadasz@gmail.com címre?  Tasli     Bion Bion Úgy megdöglött a projekt, hogy az csak na!
Egyébként gratulálok a vörösfrakkoshoz  Igen Emelem


Én márciusban elküldtem az enyémeket képpel együtt. Figyelmes olvasás
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1068 Dátum: 2009. Június 21. - 11:37:26 »


Én márciusban elküldtem az enyémeket képpel együtt. Figyelmes olvasás


Való igaz, vártam még többet, hogy ne kelljen sokszor módosítani a honlapot, és utána el is felejtettem  Stoel Viszont Te és Erdőjáró voltatok, akik küldtetek, senki más, így joggal feltételezem, hogy hamvába holt az ötlet Szomorú  Vállat von
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #1069 Dátum: 2009. Június 21. - 12:03:38 »

Akkor miért nem kaptam még egy képet/sztorit sem a ragadozovadasz@gmail.com címre?  Tasli     Bion Bion Úgy megdöglött a projekt, hogy az csak na!
Egyébként gratulálok a vörösfrakkoshoz  Igen Emelem


Szia Shooter  
Szánom bánom  Tasli de a küldésről tényleg megfeledkeztem. Hamarosan pótolom.
A történet röviden.
Péntek este egy kis tisztás melletti fenyőfára ültem fel a mászó lesemmel. Ez az a hely ahol a rókák almán és epren élnek. Bion Bion. Igazából eprészkedő vad süldőkről ábrándoztam Ijasz.
Azok meg is érkeztek, de okosan az eperfa másik oldaláról közelítették meg a tisztást, csak néha néha villant meg egy szürke folt a bokrok takarásában meg a kismalacok jöttek át a nyílt térre egyedül.
Az anyjuk meg a csatlakozott süldőcsapat nem bújt elő, így esélyem se volt lőni ( Végezni kellene egy tanulmányt, hogy a fehér színű eperfákat miért szeretik jobban a vaddisznók  Bion Ami persze takarásban van a mászólestől  Rííí )
Hosszas röfögés és csámcsogás után a konda el, én meg ott maradtam "betöltött" íjjal a kezemben. Küldtem is egy sms-t, Juditnak hogy még fél óra aztán lemegyek. Ekkor valami mozgásra lettem figyelmes a tisztás szélén. Süldőróka bújt elő a bokorból és nekiállt epret enni. Vessző egyébként is az idegen volt. Rókát még nem lőttem. Ez is "süldő" .Úgyhogy hajrá.
 Többször is vissza engedtem a már megfeszített íjat mert rohangált össze vissza vagy éppen teljesen szemben állt meg. Nagyjából az ötödik íjfeszítésnél aztán minden összejött. Sokáig egy helyben maradt, egy világosabb folt volt mögötte, volt idő gondosan célozni, a jól látható de nagyon kicsi  sziluettre. ( Mondjuk egy süldőhöz képest meglehetősen alacsony és  keskeny  Fejvakarás OOO)
A suhogó vessző hangjára felemelte a fejét és kicsit rám is fordult de a vessző sebessége legyőzte a róka kitűnő reflexeit. Meglepődve láttam, hogy helyben maradt. ( Keringenek történetek vadászíjászok között , meglepően szívós és kitartó rókákról és találat utáni viselkedésükről)
Ekkor már teljesen sötét volt a viharfelhőktől  és igencsak szikrázott az ég alja kitörni készülő zivatartól. A szél is jó erővel csavargatta már a fákat. Úgyhogy annyi időnk, volt hogy lejöttünk a fáról. Összecsomagoltuk a mászóleseket és az egyéb felszerelést, gyors fotó a rókáról  ( csak a találat és az elejtés dokumentálása miatt ) telefon a kísérő vadásznak és futás a kocsihoz. Mire mindent berámoltunk már kopogott is az eső a karosszérián.
Bánatomra nem tudtunk  szép terítékfotót készíteni, úgyhogy csak a ballisztikai topicba kerül fel egy kép.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1070 Dátum: 2009. Június 21. - 12:20:53 »

Bár még kevés tarló van, azért elcsíphető egy-két egérre éhes ifjonc:

Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #1071 Dátum: 2009. Június 21. - 18:18:18 »

Bár még kevés tarló van, azért elcsíphető egy-két egérre éhes ifjonc:



Gratulálok!
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1072 Dátum: 2009. Június 21. - 21:16:23 »

RZOLI küldte:

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #1073 Dátum: 2009. Június 21. - 21:22:54 »

Köszönöm Voldi !
Ezt a képet szerdán fotóztam majd az egyik ravaszdit sikerült puskavégre is kapnom !
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #1074 Dátum: 2009. Június 22. - 13:27:40 »

Bár még kevés tarló van, azért elcsíphető egy-két egérre éhes ifjonc:



Gratulálok!  Igen Igen
Idén " igen jó"  :'( a szaporulat nálunk is.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #1075 Dátum: 2009. Június 22. - 13:29:50 »

Múlt héten fotóztam reggel kilenckor. Az útról immel ámmal lehent, de az átereszbe már nem tartotta fontosnak hogy bemeneküljön. Bion Bion






Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1076 Dátum: 2009. Június 22. - 13:47:33 »

Múlt héten fotóztam reggel kilenckor. Az útról immel ámmal lehent, de az átereszbe már nem tartotta fontosnak hogy bemeneküljön. Bion Bion


Fotót ugyan nem készítettem, de tegnap este Dabason a gazdaságos áruháztól 15m-re majdnem kétszer is elütöttem egy rókát(oda-vissza), annyira nem zavartatta magát a kocsiktól. Egy eldobott zsömlével küzdött és épp csak arrébb sétált, ha jött egy autó. Igaz, egyszer majdnem elszámította magát mert egyszerre jöttek mindkét sávból-nem sokon múlott, hogy ne törje össze a bátyám Trabiját Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #1077 Dátum: 2009. Június 22. - 14:10:52 »

Múlt héten fotóztam reggel kilenckor. Az útról immel ámmal lehent, de az átereszbe már nem tartotta fontosnak hogy bemeneküljön. Bion Bion


Biztos várta a menkűt  Bion
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1078 Dátum: 2009. Június 22. - 16:32:05 »

Múlt héten fotóztam reggel kilenckor. Az útról immel ámmal lehent, de az átereszbe már nem tartotta fontosnak hogy bemeneküljön. Bion Bion

Most még annyira naívak, hogy néha szinte sajnálom lelőni őket! De sajnos muszáj...  Így is marad bőven télire.
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Sziju
Vendég
« Új üzenet #1079 Dátum: 2009. Június 22. - 19:49:33 »

Tegnap kint ültem annál a leshelynél, ahol Taser lőtte a rókát, majd el is ásta. Hallom, hogy valami élőlény szuszog, bár nagyon csendben a hátam mögött, és kanszaga van. Másnap vettük észre, hogy az elásott róka eltűnt. Valami kiásta és elvitte... Fejvakarás
Naplózva
Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: