Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 730398 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #675 Dátum: 2009. Február 01. - 18:28:54 »

Szisztok!
Lacus ,Baázs  gratulálok a sikeres vadászászatotokhoz.
Lacus !
Lent voltál Tatárszgyörgyön ha jól látom.
A Gergő kezén minek a gumikesztyü az avatáshoz Ördög
Remélem a szép gereznán küvül  egy pár bolhát is kaptál .

Úgy látom Lacus még nem volt tegnap óta, ezért megválaszolok pár kérdést:
Tegnap két rókát sikerült elejtenünk, egy jelentéktelennek tűnő kotorékból. Elsőre nem is ment be a kutya(egy fiatal kan jagd), de miután az anyját is leengedték, már tudtuk, hogy lesz bent valami. el is kezdtünk ásni, majd nagyjából 20-30 perc múlva az egyik lyukból(ami mellett állt Lacus) kiugrott egy hatalmas kanróka. Ezt sikerült gyönyörű lövéssel stoppolnia, majd egy második -kegyelem-lövéssel átsegítette az embermentes vadászmezőkre.(Még egyszer gratulálok a szép lövéshez és a rókához!)
Mivel a kutyák még lent voltak és lehetett hallani ugatást és dobogást is, hát ástunk tovább. A kotoréknak két bejárata volt, de mint kiderült, a mélyben egész labirintust hoztak össze, így lehetett benne több róka is(tippünk és a jelek szerint legalább kettő volt még ezen a kanon kívül). A végén aztán egyik aknánál megtaláltuk az egyik jakit, ami egy lefojtott, nagyon rühes fiatal szukát húzott ki nekünk. Ezért volt rajtam a kesztyű az avatáskor, mert én készítettem a terítéket, és nem sok kedvem volt puszta kézzel megfogni a rühes rókát. De legalább elmondhatom, hogy én kesztyűs kézzel bántam Lacussal Nyihi Tasli A harmadik róka nem lett meg-valószínű azt is megfojtották a kutyák, de azt már nem húzták ki.
Sajnos Lacusnak nem maradt más emlékeztetője a vadászatról, mint a képek és az általam faragott avatópálcája, mert egyrészt az ő rókája is rühes volt-egy tenyérnyi foltban a bal hátsó combjánál-, így gereznája nem volt jó, másrészt a vadászmester elkérte, mert le kellett adniuk egyet.A nagyon rühes kis szukával meg elhajtották volna őket szebb éghajlatra. Nyihi
De valóban gyönyörű időt fogtunk ki(pedig a beígért rossz idő miatt fújták le a rókahajtást és lett belőle kotorékozás), és jót vadásztunk. Igaz, én csak az ásót fogtam aznap Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #676 Dátum: 2009. Február 01. - 18:32:12 »

Úgy látom Lacus még nem volt tegnap óta, ezért megválaszolok pár kérdést:
Tegnap két rókát sikerült elejtenünk, egy jelentéktelennek tűnő kotorékból. Elsőre nem is ment be a kutya(egy fiatal kan jagd), de miután az anyját is leengedték, már tudtuk, hogy lesz bent valami. el is kezdtünk ásni, majd nagyjából 20-30 perc múlva az egyik lyukból(ami mellett állt Lacus) kiugrott egy hatalmas kanróka. Ezt sikerült gyönyörű lövéssel stoppolnia, majd egy második -kegyelem-lövéssel átsegítette az embermentes vadászmezőkre.(Még egyszer gratulálok a szép lövéshez és a rókához!)
Mivel a kutyák még lent voltak és lehetett hallani ugatást és dobogást is, hát ástunk tovább. A kotoréknak két bejárata volt, de mint kiderült, a mélyben egész labirintust hoztak össze, így lehetett benne több róka is(tippünk és a jelek szerint legalább kettő volt még ezen a kanon kívül). A végén aztán egyik aknánál megtaláltuk az egyik jakit, ami egy lefojtott, nagyon rühes fiatal szukát húzott ki nekünk. Ezért volt rajtam a kesztyű az avatáskor, mert én készítettem a terítéket, és nem sok kedvem volt puszta kézzel megfogni a rühes rókát. De legalább elmondhatom, hogy én kesztyűs kézzel bántam Lacussal Nyihi Tasli A harmadik róka nem lett meg-valószínű azt is megfojtották a kutyák, de azt már nem húzták ki.
Sajnos Lacusnak nem maradt más emlékeztetője a vadászatról, mint a képek és az általam faragott avatópálcája, mert egyrészt az ő rókája is rühes volt-egy tenyérnyi foltban a bal hátsó combjánál-, így gereznája nem volt jó, másrészt a vadászmester elkérte, mert le kellett adniuk egyet.A nagyon rühes kis szukával meg elhajtották volna őket szebb éghajlatra. Nyihi
De valóban gyönyörű időt fogtunk ki(pedig a beígért rossz idő miatt fújták le a rókahajtást és lett belőle kotorékozás), és jót vadásztunk. Igaz, én csak az ásót fogtam aznap Bion

Lacus, Girgi! Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #677 Dátum: 2009. Február 01. - 19:21:23 »

GIrgesz, szíves vendéglátó voltál!  Emelem Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #678 Dátum: 2009. Február 01. - 20:12:04 »

 Emelem gratulálok mindkét róka elejtéséhez Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Bandi
Vendég
« Új üzenet #679 Dátum: 2009. Február 01. - 22:17:02 »

Üdv a rókavadászoknak!
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #680 Dátum: 2009. Február 02. - 07:51:12 »

GIrgesz, szíves vendéglátó voltál!  Emelem Wave

Nem én voltam a vendéglátó. Több közös ismerősünk is van abban a vt-ben, így külön meghívásra érkeztünk. Meg is örültem, mikor a gyülekezőhelyen Lacusba botlottam,mert nem számítottam rá. De jó, hogy ott volt, mert bizony az a kanróka meglépett volna, ha Lacus nem figyel ennyire. Meghajol
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #681 Dátum: 2009. Február 02. - 07:51:44 »

Köszönöm  a többiek nevében srácok! Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #682 Dátum: 2009. Február 02. - 08:06:10 »

Gratula  Emelem a rókavadászoknak!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #683 Dátum: 2009. Február 02. - 08:10:06 »

Gratulálok rókavadászok! Emelem Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Sziju
Vendég
« Új üzenet #684 Dátum: 2009. Február 02. - 09:01:35 »

Üdv a rókavadászoknak! Volt egy kis izgalom... Emelem
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #685 Dátum: 2009. Február 02. - 12:23:03 »

Rókavadászok! Igen Igen Igen Emelem

Balinak + Elver
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #686 Dátum: 2009. Február 02. - 14:08:09 »

Üdv a rókavadászoknak!  Igen Igen Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
hunter67
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 94


« Új üzenet #687 Dátum: 2009. Február 02. - 18:44:31 »

Sziasztok! Tegnap délután,egy erdei lesről nyúlsíró síppal 16.00-tól18.00-ig 4 db rókát hívtam be.Az egyik róka a hátam mögül befutott a les alá.Az "egész" szépséghibája az ,hogy a szűk álé,és a rókák közelsége miatt egyet sem tudtam meglőni (na meg ha a sörétes van nálam,és nem a 30-06-os ,és valamivel jobban lőttem volna...) annyira közel jöttek ,hogy a legkisebb mozdulatomra is azonnal elugrottak,a másodikra amire rálőttem (kapásból) maradt néhány tűhegynyi vércsepp.Holnap délután a sörétest viszem 8-as söréttel,és kézbe tartott puskával sípolok.Üdv T.T.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #688 Dátum: 2009. Február 02. - 18:50:56 »

Sziasztok! Tegnap délután,egy erdei lesről nyúlsíró síppal 16.00-tól18.00-ig 4 db rókát hívtam be.Az egyik róka a hátam mögül befutott a les alá.Az "egész" szépséghibája az ,hogy a szűk álé,és a rókák közelsége miatt egyet sem tudtam meglőni (na meg ha a sörétes van nálam,és nem a 30-06-os ,és valamivel jobban lőttem volna...) annyira közel jöttek ,hogy a legkisebb mozdulatomra is azonnal elugrottak,a másodikra amire rálőttem (kapásból) maradt néhány tűhegynyi vércsepp.Holnap délután a sörétest viszem 8-as söréttel,és kézbe tartott puskával sípolok.Üdv T.T.
Nagy kalappal hozzá! Emelem
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #689 Dátum: 2009. Február 02. - 19:00:12 »

Ma este egy árok partján álló lesre sétáltam be. Ha van disznó a bokros, nádas, pár hektár nagyságú foltban, akkor lehet, hogy a szóró helyett a szántást választja, kukorica után történő turkálás céljából. Sajnos a hó napközben elolvadt, így nagyban csökkentek az esélyeim. De ha netán lőnék is disznót, nagyon nehéz lenne kiszenvedni innen. Még gyalog is csak bokáig süllyedve, 3 kilós csizmákkal tudtam bejönni. Felmásztam a lesre, közben valami zörgést hallottam az árokban lévő nádból. Még le sem ültem, mikor tőlem kb. 200 m-re egy rókát vettem észre a repcén. A nád teteje kissé takarta, de ha átjön az árok túloldalára, akár rá is lehetne lőni. Ekkor megint zörgést hallottam a les alól. Lenéztem, egy másik róka távolodott tőlem 25 m-re az árok oldalában. Puska már ki volt biztosítva, gyorsítottam, az elsütőt is visszafogva teljes csendben. A szálkereszt már a rókán volt, mikor ráfütyültem, srégen visszanézett, abban a pillanatban engedtem el a lövést. Helyben maradt. Mint később kiderült, nem roncsolta nagyon a 7x64-es Geco. Az első láb mögött ment be, a nyak alatt ki, jó 5 cm átmérőjű lyukat hagyva maga után. Kis testű, fiatal szuka volt. Hogyan nem vette észre a mocorgásomat, azt sosem fogom megtudni.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: