Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 729911 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #510 Dátum: 2009. Január 11. - 20:59:06 »

Jajj de jó lett volna tegnap valami disznóhívási fortély... Tőlem kb 5 méterre rágott a bozótban mögöttem, én meg csak csodáltam a vacsoráját Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #511 Dátum: 2009. Január 12. - 00:57:35 »

Este fotóztam ezt a "jelet". Koma lejegyezte az akciórádiuszát -10 felett. Az anyag megszilárdult egyből.
Remélem a jelölője nem fagyott meg Bion:

Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #512 Dátum: 2009. Január 12. - 08:33:31 »

Szia!

Pedig ma nagyon amatőr voltam!-annyi dúvad volt abban az egy 2-3hektáros turjánban, hogy azt el se nagyon lehet mondani.
A cincogásban talán igazad van(bár meg kell valljam, hogy eddig csak a sírást próbáltam megtanulni, cincogni sohasem), de én olyan vadra nem lövök,amit nem látok!

Szia Gergő!

Szik hozzászólásához csak annyit tennék hozzá, hogy minél előbb tanulj meg cincogni!!! Nagyon sokat segít, főleg az ilyen helyzetekben, mint amikkel most találkoztál. Ráadásul, ahogy valakitől olvastam, "a száj mindig kéznél van".
Macskákon tudsz gyakorolni is, ha azok bejönnek a hangra, akkor jön a róka is.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #513 Dátum: 2009. Január 12. - 08:33:52 »

Voldi! Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #514 Dátum: 2009. Január 12. - 08:37:01 »

Szia Gergő!

Szik hozzászólásához csak annyit tennék hozzá, hogy minél előbb tanulj meg cincogni!!!

Már rajta vagyok az ügyön-tegnap este a párom macskáján gyakoroltam, de nem igazán jött rá, hogy amit hall, az egércincogás Fejvakarás Bion Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #515 Dátum: 2009. Január 12. - 08:56:40 »

Kérdés, hogy az a macska egyáltalán tudja-e, milyen az egércincogás?
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #516 Dátum: 2009. Január 12. - 09:07:19 »

Kérdés, hogy az a macska egyáltalán tudja-e, milyen az egércincogás?

Igen,az egy jó egerésző jószág. Szóval valószínű, hogy vagy én nem tudom milyen a cincogás, vagy még tanulnom kell egérül. Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #517 Dátum: 2009. Január 12. - 10:22:56 »

Telefonon keresztül megtanítalak! Vigyorog
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #518 Dátum: 2009. Január 12. - 10:25:58 »

Telefonon keresztül megtanítalak! Vigyorog
OK-délután hívlak! Vigyorog
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #519 Dátum: 2009. Január 12. - 16:26:01 »

Rendben! Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #520 Dátum: 2009. Január 12. - 19:43:59 »

Hölgyek, Urak!
Nemrég olvastam a róka állománysűrűségéről egy érdekes eszmefuttatást. A lényege az volt, hogy az adott területen folyó intenzív rókavadászat, azon a területen magasabb egyedsűrűséget eredményez, mint azokon a területeken ahol nem, vagy alig folyik rókavadászat.
Azzal interpretálnak, hogy ahol erősen lövik a rókát, ott a meglőtt róka kialakult egyéni teritoriumát több új jövevény tölti be, míg ahol nem vadásznak intenzíven ott a teritórium gazdája megvédi a sajátját és a vándorló-betelepülő egyedeket elmarja.
Magyarán, ha egyet meglövünk 3-4 jön helyette.
Mi erről a véleményetek?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #521 Dátum: 2009. Január 12. - 19:57:19 »

Hölgyek, Urak!
Nemrég olvastam a róka állománysűrűségéről egy érdekes eszmefuttatást. A lényege az volt, hogy az adott területen folyó intenzív rókavadászat, azon a területen magasabb egyedsűrűséget eredményez, mint azokon a területeken ahol nem, vagy alig folyik rókavadászat.
Azzal interpretálnak, hogy ahol erősen lövik a rókát, ott a meglőtt róka kialakult egyéni teritoriumát több új jövevény tölti be, míg ahol nem vadásznak intenzíven ott a teritórium gazdája megvédi a sajátját és a vándorló-betelepülő egyedeket elmarja.
Magyarán, ha egyet meglövünk 3-4 jön helyette.
Mi erről a véleményetek?

Logikusan belegondolva szerintem hülyeség. Minden bizonnyal a territórium nagysága függ a fellelhető táplálék mennyiségétől is. Ha a territórium csak egyet bír eltartani akkor a helyén nem hiszem, hogy négy megél. Ez pedig csak a táplálék szempontjából volt nézve , de van más ezer ok is.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #522 Dátum: 2009. Január 12. - 21:49:44 »

Hölgyek, Urak!
Nemrég olvastam a róka állománysűrűségéről egy érdekes eszmefuttatást. A lényege az volt, hogy az adott területen folyó intenzív rókavadászat, azon a területen magasabb egyedsűrűséget eredményez, mint azokon a területeken ahol nem, vagy alig folyik rókavadászat.
Azzal interpretálnak, hogy ahol erősen lövik a rókát, ott a meglőtt róka kialakult egyéni teritoriumát több új jövevény tölti be, míg ahol nem vadásznak intenzíven ott a teritórium gazdája megvédi a sajátját és a vándorló-betelepülő egyedeket elmarja.
Magyarán, ha egyet meglövünk 3-4 jön helyette.
Mi erről a véleményetek?

Ez alapján semmi értelme a dúvadazásnak, mert csak növeljük vele a rókák számát?  Ne már...  Fejvakarás Bion
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #523 Dátum: 2009. Január 12. - 23:20:35 »

Ez alapján semmi értelme a dúvadazásnak, mert csak növeljük vele a rókák számát?  Ne már...  Fejvakarás Bion

Ezek szerint a szomszédot kell bíztatni hogy lője a rókát!  Bion
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Steve
Vendég
« Új üzenet #524 Dátum: 2009. Január 13. - 07:35:26 »

Hölgyek, Urak!
Nemrég olvastam a róka állománysűrűségéről egy érdekes eszmefuttatást. A lényege az volt, hogy az adott területen folyó intenzív rókavadászat, azon a területen magasabb egyedsűrűséget eredményez, mint azokon a területeken ahol nem, vagy alig folyik rókavadászat.
Azzal interpretálnak, hogy ahol erősen lövik a rókát, ott a meglőtt róka kialakult egyéni teritoriumát több új jövevény tölti be, míg ahol nem vadásznak intenzíven ott a teritórium gazdája megvédi a sajátját és a vándorló-betelepülő egyedeket elmarja.
Magyarán, ha egyet meglövünk 3-4 jön helyette.
Mi erről a véleményetek?

A gyakorlat sem ezt bizonyítja!
Most ez a tradició lett "rákkeltő".... Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: