Oldalak: 1 ... 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 [342] 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 730435 alkalommal)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #5115 Dátum: 2015. Január 01. - 11:38:16 »

J.vadász!  Igen Emelem
232 hosszú lépés az nem semmi.  Igen Igen Igen

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #5116 Dátum: 2015. Január 01. - 11:40:11 »

Egész pontosan 23,2 liter bor és 46,4 liter szóda!  Ördög

 Röhög Röhög Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #5117 Dátum: 2015. Január 01. - 11:40:58 »

Egész pontosan 23,2 liter bor és 46,4 liter szóda!  Ördög

A rókavadászatot nagyon szeretem, a fröccsöt viszont nem. Vigyorog
A számítás viszont pontos! Igen
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #5118 Dátum: 2015. Január 01. - 11:56:01 »

Sziasztok!

Kezdő rókavadász vagyok és arra gondoltam beköszöntött a hideg, van egy pici hó is, és kimennék nyúlsíróval vagy cincogóval rókát hívni és kis szerencsével lőni is!
Érdemesebb ilyenkor a nyúlsírót használnom? van fehér maszkom és egy fehér "poncsóm" amivel bele olvadnék a havas tájba, de a fegyvert is borítsam be valami fehér posztóval? vagy a róka annyira nem óvatos most? székre ülnék nem lesre azért kérdem..



 Emelem
Szik frappánsan leírta a lényeget! Igen
Egy pár sorral én is hozzájárulnék:
Két-három lesről is érdemes egy-egy alkalommal hívni a szél figyelembevételével.
Aztán lassú mozdulatok és türelem... Mosolyog
Nekem a mai napig  "hideglelésem" van attól a pillanattól, amikor meglátom a síp hangjára közeledő rókát!
Számomra igazán ettől szép és jó ez a fajta vadászat!  Igen
Egy kalappal hozzá! Emelem
 Emelem
 




Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #5119 Dátum: 2015. Január 01. - 19:36:58 »

Üdv!
Használd a nyúlsírót nyugodtan. Bármikor lehet nem kell hozzá hó meg hideg sem csak éhes róka. Az meg van mindig.
Én azt javasolom, hogy először lesről hívjál, és lőjél pár rókát, utána kezdjél el földről hívni. A róka rohadt óvatos ilyenkor is, főleg ha hívják. Lesről több az esélyed és tanulod a viselkedését is.
A földön való hívásnál nagyon betájol és hamar észre vehet. Ott nem nagyon van idő tökörészni. Nagyon fel kell készülni rá és gyorsnak meg rutinosnak kell lenni. Ez nem a kezdők sportja, sok gyakorlás és kitartás kell hozzá. Jó próbálkozást kívánok, és az eredményekről számolj be akár pozitív akár negatív, mert esetleg akkor jobban tudunk segíteni tanácsokkal.

Nagyon köszönöm a tanácsot:)! Éppen ma szállingózott kis hó úgyhogy nagy kedvet kaptam holnap kimenni. Akkor lesre fogok ülni, van 3-4 les egy mástól lövés távolságokra nagy gazosokkal kukoricával körbe vannak véve, remélem lapul benne vörös amit esetleg sikerül behívnom:) Mindegyiken eltöltök kb 1 órát.. meglátjuk. egy fából készült nyúlsírom van, állítólag nem a legjobb..tudtok javasolni valami tutira befutó típust amire biztosan bejön a vörös?
Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #5120 Dátum: 2015. Január 01. - 19:40:41 »


Két-három lesről is érdemes egy-egy alkalommal hívni a szél figyelembevételével.
Aztán lassú mozdulatok és türelem... Mosolyog
Nekem a mai napig  "hideglelésem" van attól a pillanattól, amikor meglátom a síp hangjára közeledő rókát!
Számomra igazán ettől szép és jó ez a fajta vadászat!  Igen

 
Tisztelettel köszönöm  Emelem

Holnap nekifutok, bár több rókát is lőttem  már de mindig disznózás közben...most fogok elöször RÓKÁRA vadászni, már izgulok is.. Táncol

 Emelem


[/quote]
Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #5121 Dátum: 2015. Január 01. - 19:46:12 »

Nagyon köszönöm a tanácsot:)! Éppen ma szállingózott kis hó úgyhogy nagy kedvet kaptam holnap kimenni. Akkor lesre fogok ülni, van 3-4 les egy mástól lövés távolságokra nagy gazosokkal kukoricával körbe vannak véve, remélem lapul benne vörös amit esetleg sikerül behívnom:) Mindegyiken eltöltök kb 1 órát.. meglátjuk. egy fából készült nyúlsírom van, állítólag nem a legjobb..tudtok javasolni valami tutira befutó típust amire biztosan bejön a vörös?
Szerintem olyan nincs, amire tuti bejön. Vannak biztos jobbak, rosszabbak. A fa esetleg könnyebben hangolódik el (hopp, épp sakálokat hallok:-) , de hát a nyúl se mind egyhangú.
Keress rá itt a tenterfield hívóra, vagy a youtubon, egy egyszerűbbet még ma este összeüthetsz. Az is megér egy próbát.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #5122 Dátum: 2015. Január 01. - 20:11:34 »

Nagyon köszönöm a tanácsot:)! Éppen ma szállingózott kis hó úgyhogy nagy kedvet kaptam holnap kimenni. Akkor lesre fogok ülni, van 3-4 les egy mástól lövés távolságokra nagy gazosokkal kukoricával körbe vannak véve, remélem lapul benne vörös amit esetleg sikerül behívnom:) Mindegyiken eltöltök kb 1 órát.. meglátjuk. egy fából készült nyúlsírom van, állítólag nem a legjobb..tudtok javasolni valami tutira befutó típust amire biztosan bejön a vörös?

 Emelem
Síp sokféle van, és kinek mi válik be...
Nekem kétféle sípom van.
A Hubertus kombinált sípnak egy kicsit másabb a hangja, sokat szöszöltem vele, amíg jónak tűnő hangot sikerült belőle "kicsalni".
Van egy régi magyar fasípom, leggyakrabban azt használom. Évek óta nem kellett állítani.
Az esetleges sikertelenség ne kedvetlenítsen el!
Csak megnyugtatásul mondom:
Én is jó néhány rókát elugrattam, elszerencsétlenkedtem, mire kezdtek úgy menni a dolgok, ahogy elképzeltem.
Amikor én kezdtem ezzel a módszerrel vadászni még nem volt Fórum (számítógép sem nagyon Mosolyog) és a saját kudarcaimból kellett okulnom.
Az viszont biztos, hogy minden sikerből és kudarcból lehet tanulni! Igen
Egy nagy kalappal!
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #5123 Dátum: 2015. Január 01. - 20:33:28 »

Az viszont biztos, hogy minden sikerből és kudarcból lehet tanulni! Igen
Egy nagy kalappal!

Köszi szépen a biztatást!
Igyekszem holnap megküzdeni az elemekkel, remélem sikerül. majd beszámolok..
 Emelem
Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #5124 Dátum: 2015. Január 01. - 21:01:38 »

Gábor, ha végigolvasod a rókás topikot, találsz több tanácsot a hívás mikéntjéről és a sípokról is...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #5125 Dátum: 2015. Január 01. - 21:54:31 »

 Emelem

Érdekessé képpen találtam, rókahangok felvételről:


 Emelem
Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #5126 Dátum: 2015. Január 02. - 20:45:50 »

Az első rókahívás Emelem

Reggel kilenc óra felé jelentkeztem az Illetékesnél aki mondta hogy nyugodtan menjek rókázni, de ha van kedvem és elég kitartó vagyok akkor Ő este vaddisznóra is maradhatok ha van kedvem. Miaz hogy!!
10 órákkor álltam meg a terület határán az autóval és elkezdtem beöltözni...lassan ballagtam a betonúton és egy nádasos,gazos rétecske felé kélt erdő között. Az erdő sarkára ültem a földre betöltöttem a cz550-est.
elkezdtem hangolni a nyúlsírót, és kis szüneteket tartottam az etapok között...teltek a percek nagy izgalommal kémleltem gazost amiből kiváltott 2 őz és egy nyúl is felfedte magát. épp azon gondolkodtam hogy talán nem vagyok eléggé takarásban de előttem forgolódó hatalmas libacsapat is a fejem felett alacsonyan szállva jelezte hogy nem látnak így nem azzal lehet a gond. 1 óra múlva kissé elfáradva puskámat vállra véve uj reményekkel mentem tovább  egy magasleshez ami 200 méterrel feljebb álldogál. kukorica tarló előttem, mögöttem 50 méter széles kilométer hosszú erdősáv húzódott keservesen nyúlsíróutam már alig bírtam tüdőből mikor úgy döntöttem hogy újra próbálkozom.. újabb 200 méter hatalmas gazos rét egy vadetető mellett ahol 6 őz. 2 kakas pipiskedett, de 1 órás hívogatás után sem jelentkezett róka..Még eltöltöttem fél órát  a következő lesen, de ott sem láttam semmit, pedig nagyon szerettem volna. feladtam. Lógó orral meséltem barátomnak hogy nem sikerült, pedig már nem érzem a számat sem...Ebéd aztán 3 kor indultunk új reményekkel 3-man 3 lesre jó távolságra egymástól. Már jól ismert helyre mentem ahol balra sekélyvízű tó amit sűrű nádas borított ameddig a szem ellát, jobbra pedig a nagy sár miatt hiányosan learatott kukoricatábla...A disznók itt tanyáznak a nádban és előszeretettel járják a kukoricát. Hallgatózva üldögéltem a lesen, távcsöveztem a az utat mert igen sok itt a váltó bárhol kijöhetnek a disznók. Mobilom rezgett a pulóverem zsebében másik oldalon barátom aki suttogva mondta hogy az előttem lévő tó meredek partjának töltésének a felé néző oldalán lát egy rókát egerészni, de neki is nekem is messze van.. majd negyed óra múlva került a gát tetejére, még a keresőben is messzinek tűnt, de ha már egész nap egyet sem láttam gondoltam megpróbálom behívni, de úgysem fogja hallani...és DE!! Az első próbálkozásomra megtorpant hosszasan fülelt és eltűnt a töltésről..kissé csalódottan de annál jobban fújtam a kis fa nyúlsírómat. Pár perc múlva igen sietve felbukkant ez előttem lévő úton egy pillanatra és mikor ujjból fújtam a nádasba szaladt majd kisvártatva 50 méterrel előrébb újból láttam a nád szélében fülelni..leizzadtam úgy izgultam hogy végre itt van és jön, jön az én rókám!! Lagzi Lajcsit meghazudtolva fújtam egyre bátrabban és a rókám már  az úton jött igen gyors léptekben. 150 re lehetett mikor a keresőt a 8x56-s Schmitt bendere cseréltem. Na itt kezdődött a probléma. Próbáltam lassan észrevétlenül mozogni, de valami gyanús lett neki és lassítani véltem a komát. Már a célkereszt rajta volt de szemből állt és 100 méterre lehetett. A lesdeszkán a puskával még sosem használtam a nyúlsírót de valahogy közelebb kellene csalogatni hasított belém a gondolat. Gondolom sokan vannak akik ezt rutinból de nekem ez nehezen ment, de rókám a hang forrása felé indult lassan. újra fújtam egy rövidet mire úgy felbátorodott hogy ismét rohanni kezdett. Erre nem számítván letettem a sípot mire odanéztem ott állt előttem kb 50-60 méterre és hirtelen megtorpant. Közben biztosítottam de mivel csak egy csíkot láttam belőle mert szemben állt nem lőttem. Láttam a koma képén hogy bajt szimatol, fejét kicsit oldalra fordította és lépett egyet jobbra, így icipicit ferdén láttam. Már a torkomban volt  a szívem. Új  puskám van még nem sokat lőttem vele és mivel nagyon kicsi volt a cél próbáltam lassan elhúzni a felgyorsított ravaszt, de rókám pont akkor lépett egyet én meg elsütöttem a fegyvert. felordított a 308 as és közben valami furcsát éreztem a homlokomon is. Vadász hallatom egy csapat libát felkelni a tarlón, de rókámat nem láttam sehol a céltávcsőben. felkaptam a keresőt de semmi. Szívemmel a torkomban szinte lerepültem a lesről és mentem a lövés helyére remélve ott van a gazban csak nem látom. nem volt ott..kerestem vért hiszen itt kell leni mondogattam magamban. 50 méterről nem hibázhatom el, ez nem lehet. Nézem a lest igen kb itt volt, és látok egy vércseppet a földön. Még egyet és még egyet..ekkor érzem valami csiklandozza az orromat. Megérintem és akkor érzem hogy belőlem csepeg a Schmidtbender jól fejbe vágott és rókám valószínű a nádból röhög rajtam Röhög..Ezt a szégyent, csak meg ne tudják a többiek...Sebemet "nyalogatva" kullogtam vissza a lesre..ezen már csak egy hatalmas kan segíthet gondoltam. zsebkendő híján tartalék sapkámmal itattam vérző homlokomat mikor megláttam egy egyes disznót a tarlón lőtávon kívül..megpróbáltam jó széllel rámenni, de gyorsan mozgott és nem értem utol a zörgő kukoricatarlón...telefonok és már jött is értem a társaság többi tagja..mondanom sem kell milyen jót mulattak rajtam:)) Én megálltam röhögés nélkül de aztán már jókedvűen fogadtam az új rám ragasztott neveket. Holnap társas vadászat, de hétfőn megpróbálom újra, remélem hogy addig nem szívatnak halálra  a barátaim:) Stoel
Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
termesz89
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #5127 Dátum: 2015. Január 02. - 21:03:49 »

Üdv a Fórumozóknak!
Róka vadászaton használ e valaki 0.22 wmr, vagy hasonló kis kalibert? Érdekelne, hogy a 0.22 wmr jó választás e rókázni?
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #5128 Dátum: 2015. Január 02. - 21:17:52 »

Az első rókahívás Emelem



 Emelem
Akkor megvan az első tapasztalat!
Néhány tanács, ha meg nem sértelek:
A sípom egy bőrszíjon lóg a nyakamban, ha szükséges, akkor csak "kiköpöm" és nem kell figyelni arra, hogy hova tegyem...
Ha megindul feléd a róka, akkor már annyira fel kell készülni, hogy csak biztosítani kelljen a lövés előtt.
Szerintem legközelebb már tudni fogod, hogy mit kell tenned, és másképp csinálni! Igen
 Emelem

Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #5129 Dátum: 2015. Január 02. - 21:28:17 »

A sípom egy bőrszíjon lóg a nyakamban, ha szükséges, akkor csak "kiköpöm" és nem kell figyelni arra, hogy hova tegyem...
Ha megindul feléd a róka, akkor már annyira fel kell készülni, hogy csak biztosítani kelljen a lövés előtt.

 Emelem
Igen:) Már van elképzelésem:) sajnos Erre a sípra nem tudok madzagot kötni, nem is értem miért nincs rajta valami fül vagy akármi. persze tudom ha nem izgul az ember minden másképp történik, de ilyen a vadászat:)!
balul sült el, de jó vadászélmény marad! Ördög

Használd az idézet gombot!
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 02. - 21:30:38 írta Voldi » Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
Oldalak: 1 ... 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 [342] 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: