Oldalak: 1 ... 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 [319] 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 729927 alkalommal)
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #4770 Dátum: 2014. április 15. - 16:49:33 »

A behunyt szemü vadász nem alszik, csak koncentrál!
Gratulálok
Laci Emelem
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
mil84
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #4771 Dátum: 2014. április 15. - 18:51:33 »

Tisztelt Vadásztársak illetve Vadászatra Jogosultak!

Rókavadászatban kérném a segítségeteket, ez lehet dúvadazás, fácántelep őrzése, illetve vadkárelhárító vadászat! Amennyiben az alábbiakban lehetőségeitek engedi, és szívesen segítenétek, várom szíves válaszotokat! Sportvadász vagyok, nem vagyok vadásztársaság tagja, ritkán adódik lehetőségem vadászatra, ha tudtok bármilyen jellegű rókával kapcsolatos vadászati lehetőségek kérem jelezzétek! Számomra a legmegfelelőbb pest-megye lenne, de Budapest közvetlen vonzáskörzete is teljesen jó. Segítségeteket előre is köszönöm! E-mail címem: militaru.illes@citromail.hu

                                                                                                                                            Vadászias üdvözlettel.: Illés
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #4772 Dátum: 2014. április 15. - 19:26:12 »

A behunyt szemü vadász nem alszik, csak koncentrál!

 Vigyorog Igen
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #4773 Dátum: 2014. április 15. - 19:34:24 »

Vigyorog Igen
 Emelem
És elég mélyen. Kacsint
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #4774 Dátum: 2014. április 16. - 18:37:11 »

Zolimester  Igen szép róka!
A bal alsó foga le van törve, vagy csak mindig azt használta?
 Emelem
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #4775 Dátum: 2014. április 17. - 08:52:03 »

http://huntingpress.eu/magazin/hofeherke_2
Azannyahétszentségit Okos
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #4776 Dátum: 2014. április 18. - 12:19:08 »

Zolimester  Igen szép róka!
A bal alsó foga le van törve, vagy csak mindig azt használta?
 Emelem

Metszőfogai az ínyével egy magasságban voltak, ez a szemfoga valamikor letörhetett, de a törési felület is le volt már kopva. Nem idei kölyök volt.  Ördög
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #4777 Dátum: 2014. április 27. - 20:37:13 »

Üdv!

Ígéretemhez híven írnék pár sort a tegnap estéről.

Kicsit késve, este nyolc után sikerült kijutnom, de még szerencsére erős szürkület előtt elfoglalhattam a leshelyem, aminek ezúttal egy előzetes vizit után kecsegtető vetés melletti nagy bodzabokrot néztem ki.
Elképesztő, mennyire bele lehet ilyenkor olvadni a természetbe: a pockok a lábam előtt ugrálnak lyukról-lyukra (a kis kéjencek  Ördög), a madarak szinte karnyújtásnyira a bokor tetején kísérik énekükkel a réti hegedűsöket.
Pillanatra el is felejtettem, hogy épp vadkárelhárítok, de aztán a már tisztességes szürkületben megakad a szemem valami vetésbe nem illőn. Igen, egy róka volt az, tőlem nagyjából 200 méterre és egyre csak közeledett. Róka volt, de szinte felismerni nem lehetett (a farkán már szinte szőr sem volt), szabályosan groteszk látványt nyújtott, annyira megrühösödött már szerencsétlen.
A szívem szorult össze, annyira sajnáltam, mert bár ekkorra alig 120 méternyire lehetett, de sajnos pont végigkövette a főút vonalát és nem mertem, nem is lőhettem rá.
Miután "rácincogtam" párat, megállt ugyan és felém is fordult, de csak nem tágított és végig az út menti búzában ment tovább.
Nagyon sajnáltam ugyan, de sok időm nem maradt rá, hiszen alig 15 perc elteltével pontosan ugyan ott egy újabb, kevésbé torz róka tette tiszteletét pofátlan módon (mintha tudnák, hogy merre is az a bizonyos lő irány). Természetesen lövés szóba sem kerülhetett, de már megérte kimenni..., gondoltam akkor.

Szépen rám sötétedett, olyan éjfél körül járhattam és épp a következő adag csirke-rizsemmel végeztem, amikor a hátam mögül iszonyú csörgés-zörgést hallok (gondolom, na valami öngyilkosjelölt süldelék lesz az Nyihi ). Nézek óvatosan hátra, nem látok semmit, de a zaj forrása egyre csak közeledik: 15 méterre saccolom és közeledik. Óvatosan a puskámért nyúlok, előre veszem, de megfordulni nem merek. A távolság már kevesebb, mint 10 méter. Ekkor még közelebb jön, hát mi az? Naná, hogy egy róka, valami madárzsákmánnyal a szájában. Úgy fest, kapósak ilyentájt a bodzabokrok vadásznak, s vadnak egyaránt leshelyül.
Hallgatózok, figyelem, lövésre ilyen pozícióból esélyem nincs, meg amúgy is, mozdulni nem bírtam az izgalomtól. Ropogtatja a madár utolsó csontjait, majd dolga végeztével szimatol, s elindul felém.
A székemre terített kabátom úját szaglássza, a szívem pedig már azt a fura kis fityegőt a torkomban. Mondom ilyen a világon nincs! Mert most vagy elnyomta a szagom a bodzabokor jellegzetes illata, vagy nekem volt rókaszagom, de kénytelen voltam felállni, mielőtt beleül az ölembe.  Ördög
Hirtelen, amolyan westernhősként felugrottam és megvilágítottam, de már ugrott is a bozótosba és nem láttam többé.

Nem is tudom..., lőni, igaz nem lőttem, de csak annál a szerencsétlen rühös rókánál sajnáltam ezt igazán. Felejthetetlen élmény volt nekem ez és talán a kis vörös vacsoravendégemnek is.

 Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #4778 Dátum: 2014. április 29. - 09:25:50 »

Sziasztok!  Emelem

Tegnap estére beiratkoztam egy általam rég óta nem látogatott területre, rókalesre..
Savanyú arccal néztem körül és tapasztaltam, hogy az eddig legelőként használt területen 80 cm magas gabona található... meg mellete is.. meg mellete is.. meg mögöttem is...stb
Na gondoltam ebből sem lesz ma rókalövés, ha csak ki nem vált a les mellett húzódó útra.
kb 1 óra elteltével kb 300 méterre egy hevesen ugrándozó nyúlra lettem figyelmes, egy nádcsík mögötti gabonában. Gondoltam kergetőznek...
Igen ám, csak ahogy jobban szemügyre vettem, megláttam egy hosszú sötét színű "csíkot" két fekete háromszöggel az elején "kúszni" a búzában.
Már nyúltam is a Devanáért és szólt a nyúlsirám. a kígyózó barna csík felémfrdult és eltűnt a nádasban.
Tudtam, hogy nem lesz egyszerű dolgom, mert a lest veszi célba és végig takarásban fog jönni... de hátha..
10 perces néma csend és  várakozás következett, a szélmentes síri csendben. A szemem végig az alacsonyabb gabonát fürkészte, hátha meglátom merre jön felém, de semmi...
Majd előttem a kb 80 cm magas.. tritikálé vagy zab vagy nem tudom mi megmozdult kb 10 méterre... Ebben a pillanatban a nagyítást levettem 2-esre és már vártam hogy kilépjen... hát kilépett kb 8 méterre!!! Ekkor szólt a 308-as és ismét síri csend...
Lemásztam a lesről, odamentem, tiszteletadás és indultam haza.
fegyver: Remington 700 Police
kaliber: 308 win
lőszer: Hornady GMX 150 gr (9,7 g )
lőtáv: 8 méter ( életem legrövidebb lövése)


Hasonló szép élményeket!

Üdvözlettel
FM  Emelem

Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #4779 Dátum: 2014. április 29. - 09:27:00 »

Bocsánat!
Azt elfelejtettem írni, hogy kan róka volt.

Üdv
FM Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Balázs1987
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Új üzenet #4780 Dátum: 2014. Május 01. - 09:54:15 »

Sziasztok!

Úgy másfél hónapja tartó balszerencse sorozatom tört ma meg a rókavadászatot illetően. Hibázást hibázásra halmoztam, hiába a szépen becserkelt rókák, ha izgalomtól remegő kezem szabotálta a lövések pontosságát...

Azért nem adtam fel, kimentem ma hajnalban is járni egyet. Meglepő módon egy tarló "keletkezett" a területen, gondoltam megnézem azt (hogy őszinte legyek, nem tudom mit arattak róla). A mellette lévő úton egy róka játszadozott a fogott egerekkel, már meg se ette őket, csak cibálta, dobálta, ugrált velük, szórakozott. Elnézegettem egy darabig, de valahogy nem állt lövésre, végül bement a repcébe, és nem jött már ki. Még kifejlődni sem volt ideje bennem az önvádnak a -végülis- kihagyott lövés miatt, mikor az út túloldalán, úgy 350 m-re feltűnt egy másik vörös versenyző. Lassan ugyan, meg-megállva, beszaglászgatva az út menti sűrűbe, de közeledett. Egyszer aztán ismét az út mellé, a gazba ugrott, csak épp visszatérni nem akart az útra, ahogy eddig. Friss, és éles reggeli logikával azonnal kikövetkeztettem, hogy átment a tarlóra. És valóban. Indulhat a cserkelés. Ezúttal nem volt nehéz dolgom, a szélirány elég kedvező volt, az út pedig valamivel mélyebben futott a tarló szintjénél, amire még rásegített a jó magas gaz. Éppen csak lehajoltam tehát, és így már nem láthatott a koma. Mikor elég közel értem, megálltam egy szimpatikus fánál, hogy legyen támasz a lövéshez. Kicsit vártam, hátha közelebb jön a veres, de nem igazán akarózott neki, sőt, félő volt hogy inkább távolodik, hiába puszilgattam a kezemet mint egy idióta, ettől is csak meg-meg állt, esetleg kicsit közelített.

Jól van, lesz ami lesz gondoltam, végülis nem volt vészes a táv, mozdult az ujjam, szépen hallottam, sőt láttam is a becsapódást. A róka semerre nem ment utána, helyben maradt. A lövés ezúttal (végre!) hajszál pontosan oda ment, ahová szántam. A távolság kb. 110-120 m volt. A fegyver ZKK600, Sako HH 11g-os lőszerrel etetve.

 Emelem
Naplózva
Balázs1987
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Új üzenet #4781 Dátum: 2014. Május 01. - 09:58:07 »

Csatolok egy képet is az élménybeszámolóhoz.

Naplózva
rezső73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Új üzenet #4782 Dátum: 2014. Május 01. - 15:18:23 »

Gratulálok!   Emelem
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #4783 Dátum: 2014. Május 01. - 16:02:04 »

 Emelem
A tarló valszeg olasz perje.
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #4784 Dátum: 2014. Május 03. - 15:27:52 »

 Holnap ismét kotorékozás hát felderítésen voltam. Egy ismert, de nehezen megközelíthető rókavárnál már a vár mellett elásott csirkét is találtam. Hát én még ilyet nem láttam! A rengeteg toll, csont döglégy egyértelmű jel volt, na de még egy egész (nemis nagyon régi) rántanivaló csirke!? Mindegy holnap kimegyünk a kutyákkal, ahogy egy másik lakott, döglegyes kotorékkhoz is. A baj csak az hogy a "spejzolós" kotorék egy 5 hektáros tritikale-tábla közepén van. A gazda meg köztudottan útálja a vadászokat meg a vadat (gyaníthatóan ő mérgezgeti a disznókat és a tarlóégetéseket rendszeresen igyekszik úgy időziteni, hogy ártson vele). Márha most én kutyával, két-három segéderővel elkezdek motoszkálni a földjén és letiporok egy udvarnyi vetést hát rámszakasztja a csillagos eget. Hajaj nehéz a vadőr sorsa mifelénk....
Naplózva
Oldalak: 1 ... 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 [319] 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: