Oldalak: 1 ... 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 [304] 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 729913 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #4545 Dátum: 2014. Január 13. - 18:14:18 »

Kristóf, gratulálok a fotóhoz! Igen Emelem Piál
Egymásról nem készítettetek képet a kúszás után?  Ördög


Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #4546 Dátum: 2014. Január 13. - 18:45:28 »

Kristóf!

Jó az új objektív ezek szerint!  Igen
Szép fotó!
(Megnéztem a madaras képeid, azok is elég jók.)
Ugyanaz a fotós vadászat is, mint a fegyveres, csak szerintem nehezebb, mert ott sokkal közelebb kell menni, ráadásul lehetőleg jó fényviszonyok között!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Krisi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11



WWW
« Új üzenet #4547 Dátum: 2014. Január 13. - 19:15:06 »

Köszönöm Mindenkinek, örülök, hogy tetszik!  Wave
Péter: Sajnos nem, mindkettőnknél csak tele volt, nagylátót nem is vittünk, telefonra meg nem is gondoltunk hirtelen, akkora lázban voltunk  Röhög

Fegbock: Köszönöm, hogy megnézted őket, az új lencsét pedig imádom! Meg kellett szokni a zoom hiányát, de a minőség kárpótol a fix objektívek esetében! Igen, a fényviszonyok itt döntőek, nem sok időszak van a legjobb képek elkészítésére. A rókás fotónál is sajnos felhős ég és borongós idő volt, de szerintem a színeken és a környezeten látszik is. Remélem legközelebb szebb fényeknél futunk össze! Türelmetlenül
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #4548 Dátum: 2014. Január 15. - 13:59:20 »

 Ma sikerült eljutnom Sas Pali báttya(Pavel Orel) szűcsmester barátomhoz holmi borz és rókabőrők ügyében. Az öreg (túl van a 8O-on de azért az egyik legjobb cserzővarga felém) megmutatta a "tripper-doki" (pardon de, hogy lehet aposztrofálni a megyei bőr- és nemibeteg-gondozó főörvosát, Puskás doktort) által Ökörmezőn (Mizshirja) elejtett róka bőrét. Kb 12-15 kiló lehetett a hegyvidéki ravaszdi, és csodállatos "csorno-burka" ( Stefi biztos tudni fogja mit jelent, amúgy "fekete-kabát" magyarul) bundát hordott. A fekete alapszínen, ezüstös fedőszörök valamelyik egykori prémtelep örökségéről mesélnek. Hejj, ha egyszer én ilyet lőhetnék...
Naplózva
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #4549 Dátum: 2014. Január 16. - 17:06:59 »

Üdv Mindenkinek!

Tegnap esti teliholdas lesvadászat sikerrel zárult. Egy dögtéren sikerült elejteni a kanrókát. A lövés kicsit magasan érte, de helyben marasztalta. Pont vacsorázni igyekezett!

Lőtáv: kb. 60 m
Lőszer: 9.7 gr Norma SP
Kaliber: 7×57 ZKK 600


Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #4550 Dátum: 2014. Január 17. - 23:00:52 »

Gratulálok!  Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #4551 Dátum: 2014. Január 18. - 09:58:26 »

Kristóf, gratulálok a fotóhoz! Jó kép, ördögi pofája van attól a kis mocskosságtól a rókádnak. Nem feltétlenül kell a puskadörrenés egy jó vadásztörténethez, nekem a tiéd is az volt, te a fényképezővel hoztad terítékre!  Igen
Van aki lessátorból csinál érdekes beállításból remek rókás fotókat. Azt hiszem csalifalatokat helyez el a rókaváltó közelében egy kidőlt fa láthatatlan repedésébe...stb., na és a róka fatörzsön állva szerepel a fotón, ami meghökkentő és szokatlan, egyben mutatós beállítást eredményez. Szerintem kemény hidegben, fagyban akár valami jó szagú kutyatáp is felkeltheti az érdeklődést. (csak elmélkedek, nem próbáltam)  Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #4552 Dátum: 2014. Január 18. - 11:55:29 »

"Ha egy üzlet beindul.......!" Tegnapi leselkedés alkalmával sikerült elejtenem második rókámat lesről. A dolog érdekessége, hogy az első hibázásom után nem szaladt el, így volt lehetőségem ismételni.



Mindenkinek kívánok hasonló eredményes rókalest!

 Emelem Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #4553 Dátum: 2014. Január 18. - 17:07:20 »

"Ha egy üzlet beindul.......!" Tegnapi leselkedés alkalmával sikerült elejtenem második rókámat lesről. A dolog érdekessége, hogy az első hibázásom után nem szaladt el, így volt lehetőségem ismételni.


 Emelem Viktor


Csak így tovább! Igen
Gratulálok!
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Krisi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11



WWW
« Új üzenet #4554 Dátum: 2014. Január 19. - 15:58:14 »

Kristóf, gratulálok a fotóhoz! Jó kép, ördögi pofája van attól a kis mocskosságtól a rókádnak. Nem feltétlenül kell a puskadörrenés egy jó vadásztörténethez, nekem a tiéd is az volt, te a fényképezővel hoztad terítékre!  Igen
Van aki lessátorból csinál érdekes beállításból remek rókás fotókat. Azt hiszem csalifalatokat helyez el a rókaváltó közelében egy kidőlt fa láthatatlan repedésébe...stb., na és a róka fatörzsön állva szerepel a fotón, ami meghökkentő és szokatlan, egyben mutatós beállítást eredményez. Szerintem kemény hidegben, fagyban akár valami jó szagú kutyatáp is felkeltheti az érdeklődést. (csak elmélkedek, nem próbáltam)  Wave

Robi, köszönöm szépen! Igen, tudom melyik fotókról van szó, azok a rókák már odaszoktak a leshez, mindig találnak valami fogukra valót ott. Azt meg már megfotózta valaki, valami másban kell gondolkodni:) Hát ehhez is nagy szerencse kell, ismerősömnek már pl a madáritatójához is benézett  Vállat von
Igen, havazás és fagy kellene, könnyen találnak még kaját, de persze jó helyen már most is oda lehetne szoktatni valahová, csak épp koslatás van. Márciusban reménykedek! Egyébként ha a blogomra felmész, találsz pár másik képet is a ravaszdiról, pont egy pár napja írtam új bejegyzést.  S.Peti
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #4555 Dátum: 2014. Január 19. - 18:14:22 »

Gondoltam ide írom a rókás topicba amit az imént olvastam egy másik fórumon.      
2014-01-19 15:28:49   Vadászfegyverek,vadászat (5853/ hsz.
    Íme  -     " Egyszer a vadőrrel terepbejáráson voltam, és mutatott három rókakutyát,amiket kilőtt.
Hogy az milyen? A farka és foltos lábszára, a pofájának is kutya kinézete volt, a többi része pedig róka. Az előtt nem ,hogy nem láttam,de nem is hallottam ilyen létezéséről.
Tehát a róka koslatás idején, a kutyának is megáll.
Nem csoda ha elkapják a fertőzést.
Láttam már (mikor sokat voltam lesen) sok ,bandába verődött kutyát, és olyan szervezetten keresték, hajtották csatárláncban a vadat, hogy sok vadásztársaság tanulhatott volna tőlük.   "
     Vállat von     Vállat von   Meglepődött   
Ennyi az idézet   Mosolyog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #4556 Dátum: 2014. Január 19. - 18:27:02 »

Gondoltam ide írom a rókás topicba amit az imént olvastam egy másik fórumon.      
2014-01-19 15:28:49   Vadászfegyverek,vadászat (5853/ hsz.
    Íme  -     " Egyszer a vadőrrel terepbejáráson voltam, és mutatott három rókakutyát,amiket kilőtt.
Hogy az milyen? A farka és foltos lábszára, a pofájának is kutya kinézete volt, a többi része pedig róka. Az előtt nem ,hogy nem láttam,de nem is hallottam ilyen létezéséről.
Tehát a róka koslatás idején, a kutyának is megáll.
Nem csoda ha elkapják a fertőzést.



Ha lehet kecskebéka, lódarázs, miért ne lehetne rókakutya!  Fejvakarás OOO

Esetleg aki ezt állítja, érdemes lenne egy kicsit forgatnia a szakirodalmat, és a biológiai könyveket!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #4557 Dátum: 2014. Január 19. - 18:57:09 »

Ha lehet kecskebéka, lódarázs, miért ne lehetne rókakutya!  Fejvakarás OOO

Esetleg aki ezt állítja, érdemes lenne egy kicsit forgatnia a szakirodalmat, és a biológiai könyveket!
Pedig ez a koma erősen ossza az észt a vadászat topicban a kék fórumban.... ,de ez a "rókakutya " mint új faj nekem is sok volt . Rííí  A másodikosaim is tudnak zöldeket mondani néha de ez viszi a prímet . Kacsint
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #4558 Dátum: 2014. Január 19. - 19:26:15 »

Pedig ez a koma erősen ossza az észt a vadászat topicban a kék fórumban.... ,de ez a "rókakutya " mint új faj nekem is sok volt . Rííí 


Üdv Bütyök! Emelem
Ha jól emlékszem Tálas János: A Guthi erdőn című könyvében olvastam róka x kutya és kutya x róka kereszteződéséről.
Mindkettőre hozott példát, de semmi egyébbel (fotó, részletesebb leírás) nem támasztotta alá a leírtakat.
Lehet, hogy az általad említett "Koma" is olvasta ezt a könyvet? Ördög
Üdv: J. vadász Emelem

Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #4559 Dátum: 2014. Január 19. - 19:40:25 »

Kercsak is hiába akarta gyömöszölni Janet , mégiscsak Tarzannak sikerált... !!   Ördög  Röhög  Nyihi
Naplózva
Oldalak: 1 ... 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 [304] 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: