Oldalak: 1 ... 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 [278] 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 729923 alkalommal)
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #4155 Dátum: 2013. Március 18. - 20:54:22 »

Merkel :3144 g
Benelli :3220g
 A benellin volt fegyverszíj.

Nem kell megijedni, az én Winchester félautomatám 4,7kg volt, az sem kevés.   Ördög

De amikor kimentünk libázni, hálás voltam a súlyáért, mert az RC Semi-Magnummal sem ütött (1050bar, 42g sörét).

De fácánozni, sokat gyalogolni is szerettem, a súly engem nem izgat.  Vállat von Nagyon kézreálló darab volt, iker célgömbbel nagyon jó volt lőni.

Mr. Hucul! Te meg ne félj a félautomatától, nagyon jó dolog! Lehet, hoy nem a legszebbek, de nagyon jók! Nekem kimondottan tetszenek. Szerintem egy olcsó MC-21-essel sem jársz rosszul, de előtte próbáld ki, hogy nem akad-e. Jó szűk csövűek, igazi messze hordó ágyúk fillérekért.  Kacsint
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #4156 Dátum: 2013. Március 18. - 21:16:24 »

Nem kell megijedni, az én Winchester félautomatám 4,7kg volt, az sem kevés.   Ördög

De amikor kimentünk libázni, hálás voltam a súlyáért, mert az RC Semi-Magnummal sem ütött (1050bar, 42g sörét).

De fácánozni, sokat gyalogolni is szerettem, a súly engem nem izgat.  Vállat von Nagyon kézreálló darab volt, iker célgömbbel nagyon jó volt lőni.

Mr. Hucul! Te meg ne félj a félautomatától, nagyon jó dolog! Lehet, hoy nem a legszebbek, de nagyon jók! Nekem kimondottan tetszenek. Szerintem egy olcsó MC-21-essel sem jársz rosszul, de előtte próbáld ki, hogy nem akad-e. Jó szűk csövűek, igazi messze hordó ágyúk fillérekért.  Kacsint
Az a fillérekért sokszor nem éri meg a bosszúságot.
Valamivel elakad valamivel nem ,ha koszos az a baja vagy túl hideg van .
Láttam olyan sohasem tisztitott Benellit ami végűl a benne lévő kosztólakadt el ki tisztitva ismét működött.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #4157 Dátum: 2013. Március 19. - 08:58:11 »

Az a fillérekért sokszor nem éri meg a bosszúságot.
Valamivel elakad valamivel nem ,ha koszos az a baja vagy túl hideg van .
Láttam olyan sohasem tisztitott Benellit ami végűl a benne lévő kosztólakadt el ki tisztitva ismét működött.

Azé a Benelli-nek igen eltalált a "rugó sziszteme".  Emelem
Naplózva

Üdv End
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #4158 Dátum: 2013. Március 19. - 13:13:20 »

 Na ilyet még nem tapasztaltam. Pista barátom végre egy napra hazaszaladt, és első utunk na hová vezetett? Talált, sülyed, rókáékhoz. Az első két kotorék üress volt, a harmadiknál viszont Kira lestartolt mint egy rakéta, majd kb fél perc múlva előjött szájában egy rókakölyökkel. Ezt az akciót még egyszer megismételte, majd leküldtük a terriert és némi jajgatás, nyavalygás után halálos csend támadt a kotorékban. Hamarosan előkerült Kira (csak a tacskó van betanítva, hogy a lukból apportírozzon) egy bánatos nyúlfejjel. Szóval az alom fel lett számolva, de vajon hol lehetett anyuci, akire nagyon fentem a fogam a múltkori hibázást követően. Aztán eleredt az eső, a hó, a jég . Csak nyeletlen balták és cigánypurdék (pardon gyermekkorú romák) nem potyogtak az égből. Hazatakarodtunk hát. Apám már a kapuban integetett a pálinkás üveggel mondván, hogy pár kerék biztos hiányzik nálunk. Biztos igaza van, de azért úgy érzem, megérte.
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #4159 Dátum: 2013. Március 19. - 13:19:59 »

 Most olvasom a kissé off-os polemizálást a puskákról. Dolog eldöntve. Megveszem az MP-153-ast, mert mérlegre téve előnyeit és hátrányait, valamint az árát úgy érzem megéri. Lehet, hogy egy ocsmány hurkatöltő, de 32-36 grammos patronokkal vegyesen is jól muzsikál (kipróbáltuk). Vág mint az istennyila, csodák csodájára a töltet oda megy ahová célzok. Lehetőség van betárazni és később egy mozdulattal csőre tölteni (számomra területbejáráskor nagyon nagy előny) szóval azért a pénzért több mint megéri.
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #4160 Dátum: 2013. Március 19. - 13:29:38 »

Most olvasom a kissé off-os polemizálást a puskákról. Dolog eldöntve. Megveszem az MP-153-ast, mert mérlegre téve előnyeit és hátrányait, valamint az árát úgy érzem megéri. Lehet, hogy egy ocsmány hurkatöltő, de 32-36 grammos patronokkal vegyesen is jól muzsikál (kipróbáltuk). Vág mint az istennyila, csodák csodájára a töltet oda megy ahová célzok. Lehetőség van betárazni és később egy mozdulattal csőre tölteni (számomra területbejáráskor nagyon nagy előny) szóval azért a pénzért több mint megéri.

Barátom most vett egy 153-ast, műanyag tussal nem is olyan nagyon nehéz.
Naplózva
baliiii
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #4161 Dátum: 2013. Március 19. - 19:45:04 »

Most olvasom a kissé off-os polemizálást a puskákról. Dolog eldöntve. Megveszem az MP-153-ast, mert mérlegre téve előnyeit és hátrányait, valamint az árát úgy érzem megéri. Lehet, hogy egy ocsmány hurkatöltő, de 32-36 grammos patronokkal vegyesen is jól muzsikál (kipróbáltuk). Vág mint az istennyila, csodák csodájára a töltet oda megy ahová célzok. Lehetőség van betárazni és később egy mozdulattal csőre tölteni (számomra területbejáráskor nagyon nagy előny) szóval azért a pénzért több mint megéri.

Üdv!
Én is egy mp153-sal vadászom. Nekem fatusás van nem olyan vészes a súlya! 4 kg körül van. Az Mc 21-től valamennyivel könnyebb.  Én nagyon szeretem eleinte míg nem koptak össze a mozgó alkatrészek 1-2szer felakadt. De azóta semmi probléma nincs vele! Egyedül annyi, hogy a lőszert szereti enni! Röhög  Na meg a másik, nekem maga a fegyver is nagyon tetszik szép az erezet minden tökéletes! Én csak ajánlani tudom!

Üdv: baliiii
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4162 Dátum: 2013. Március 20. - 13:09:30 »

Na ilyet még nem tapasztaltam. Pista barátom végre egy napra hazaszaladt, és első utunk na hová vezetett? Talált, sülyed, rókáékhoz. Az első két kotorék üress volt, a harmadiknál viszont Kira lestartolt mint egy rakéta, majd kb fél perc múlva előjött szájában egy rókakölyökkel. Ezt az akciót még egyszer megismételte, majd leküldtük a terriert és némi jajgatás, nyavalygás után halálos csend támadt a kotorékban. Hamarosan előkerült Kira (csak a tacskó van betanítva, hogy a lukból apportírozzon) egy bánatos nyúlfejjel. Szóval az alom fel lett számolva, de vajon hol lehetett anyuci, akire nagyon fentem a fogam a múltkori hibázást követően. Aztán eleredt az eső, a hó, a jég . Csak nyeletlen balták és cigánypurdék (pardon gyermekkorú romák) nem potyogtak az égből. Hazatakarodtunk hát. Apám már a kapuban integetett a pálinkás üveggel mondván, hogy pár kerék biztos hiányzik nálunk. Biztos igaza van, de azért úgy érzem, megérte.
Most olvasom a kissé off-os polemizálást a puskákról. Dolog eldöntve. Megveszem az MP-153-ast, mert mérlegre téve előnyeit és hátrányait, valamint az árát úgy érzem megéri. Lehet, hogy egy ocsmány hurkatöltő, de 32-36 grammos patronokkal vegyesen is jól muzsikál (kipróbáltuk). Vág mint az istennyila, csodák csodájára a töltet oda megy ahová célzok. Lehetőség van betárazni és később egy mozdulattal csőre tölteni (számomra területbejáráskor nagyon nagy előny) szóval azért a pénzért több mint megéri.

Nem talált vesztettem - én a korcsma hivatalra gondoltam. Mert kocsma után első a család !    Piál
Nekem egy öreg IZS 27lakja a szekrényt . Két billentyű fix szűkítés oszt jóvan. Viszont az az MP 153 szerintem megér egy misét főleg ha tényleg olyan strapabíró mint az ominózus ámerikai vidijón !   Mosolyog Meglepődött  Nálatok is csak két patron a tárba és egy a csőbe  regula van ? Hely ha a mi vadőreink is ennyire akarnának rókát lőni !  Igen
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #4163 Dátum: 2013. Március 20. - 13:19:22 »

Hely ha a mi vadőreink is ennyire akarnának rókát lőni !  Igen
Hej?
Talán meg kellene fizetni az arra érdemeseket, kifizetni a lődíjat, benzinpénzt, ruhát, és EMBERSZÁMBA venni...
Talán...


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4164 Dátum: 2013. Március 20. - 14:12:23 »

Hej?
Talán meg kellene fizetni az arra érdemeseket, kifizetni a lődíjat, benzinpénzt, ruhát, és EMBERSZÁMBA venni...
Talán...


 S.Peti

Honnét veszed hogy nálunk nincs emberszámba ? Hogy könnyítsek a válaszon Ő egyben a vadászmester.  Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #4165 Dátum: 2013. Március 20. - 14:17:54 »

Honnét veszed hogy nálunk nincs emberszámba ? Hogy könnyítsek a válaszon Ő egyben a vadászmester.  Emelem
Nem mondtam, hogy nálatok...
De rossz a tapasztalat.


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #4166 Dátum: 2013. Március 20. - 14:19:07 »

Honnét veszed hogy nálunk nincs emberszámba ? Hogy könnyítsek a válaszon Ő egyben a vadászmester.  Emelem
És mégsem akarja a rókát lőni??! Fejvakarás
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
baliiii
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #4167 Dátum: 2013. Március 20. - 14:51:51 »

A lő díjjal csak az a baj, hogy nagyon könnyű hamisítani a jeleket. Tapasztaltuk!!!  Rííí
Naplózva
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #4168 Dátum: 2013. Március 20. - 15:32:38 »

A lő díjjal csak az a baj, hogy nagyon könnyű hamisítani a jeleket. Tapasztaltuk!!!  Rííí
Azt, hogyan tudja hamisítani?  :Mosolyog
Naplózva
baliiii
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #4169 Dátum: 2013. Március 20. - 16:40:28 »

A környéken a rókának az orrát a fülét vagy a farka végét szokták leadni jelnek. A fület egyértelmű hogyan hamisítják, az orrát meg úgy, hogy levágja a talpát és csinál rá 2 lyukat. A farka meg megint egyértelmű. Szóval vannak itt ilyen rafkós dolgok.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 [278] 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: