Oldalak: 1 ... 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 [275] 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 729919 alkalommal)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #4110 Dátum: 2013. Február 20. - 17:25:03 »

Kiégetett orgonafaág , bele kell köpni ,szájszélén szívni kell .
 
Ismeritek?

vadász75
Naplózva
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #4111 Dátum: 2013. Február 20. - 19:33:13 »

Köszönöm az "igény"!  Emelem
Körmöltem egy jó hosszú valamit, remélem nem untat senkit!

Tegnap előtt kimentem, de már a kocsi parkolást is elcsesztem, amikor mentem a les felé, megugrasztottam 2 rókát. Hó által ledöntött jágerkenderben voltak egy bokor alatt.
Mindegy, gondoltam azért felülök, hívok néhányat. Persze nem jöttek meg, későn,már sötéttel jött egy róka de nem tudtam rálőni.
Tegnap máshová mentem, mert az a hely közelebb van, hamarabb kiérek. Ez a legnagyobb nádasunk, a halastavaknál van,a nád mellett 250m hosszú 50m széles rét, tipikus rókázó hely.
Ezen a helyen a mostani hóban már lőttem 4! rókát. Az utóbbi dublé után még láttam kettőt, de nem jöttek a sípra.
Gondoltam meglátogatom őket. Felülés után vártam egy gyenge félórát, kipihentem a napi rohanást, ja az egy másik történet,hogy milyen szerencsésen jöttek össze a dolgok,hogy ki tudtam menni. Mondtam is a nejemnek, ez egy jó ómen mennem kell!
Háromnegyed 5-kor egy rövid,a végén elcsukló sirámot fújtam, rakom el a sípot a szivarzsebembe, fut a róka felém!
Mire a puskát felkaptam,a les alatt volt. Nem mozdultam,vártam merre indul. Elindult tőlem elfelé, 15m után háttal leült. Tarkón kapta, csak eldőlt. A lövés zajára a hátam mögül elugrott valszeg egy másik róka, a törése alapján gondoltam annak, de az is volt. Kb 150 méter messze kiváltott és a szántáson át elfutott.
Na, máma igazán korán  hazaérek, gondolám, hiszen láttam a két rókát ami itt lakik...
A sötétedést csak illik megvárni, ezért hátradőlve pihengettem, a sípot talán 2x fújtam meg. Már javában szürkült, amikor a réten,a másik irányban, kint a róka, keresztben szelte át a rétet, ráhúzott a havas földre. 80 méter, felvettem a puskát, de már látom is ,hogy jön utána egy másik. Nem agyaltam sokat, jól beállt, vállapra fogva lőttem, jó csapódás, a róka felugrott, majd 5 méter hánykolódás után elpihent.
Közben újra töltöttem, és a másikra koncentráltam. Visszafutott vagy 30 métert, aztán megállt, visszanézett. Lövésemre összeesett, nem mozdult.
Csak ekkor kezdem felfogni, hogy is volt.
Simogatom a kis Marlint, talán szóltam is hozzá...  3 róka Úr Isten!
Betámasztom a sarokba, elkezdek pakolni, közben erősen sötétedik.  A rét végében, olyan 150 m-re kint a róka, az ötödik! Kapom a sípot, mindent elkövetek,de elmegy, nem vesz rólam tudomást, ekkor jön a 6. róka! az előző nyomán megy, nem tudok arra sem hatni.
Eufórikus állapotban szedem össze a rókákat, a harmadiknak sajnos kell még egy lövés, nem tud mozdulni, de még lélegzik.
Az első egy kis szuka, a második egy öreg kan, azt követte egy fiatal kan.
Mindenkinek kívánok egy ilyen szép estét!
Devana szaru nyúlsírót használok, a puska Marlin XT-17.

Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #4112 Dátum: 2013. Február 20. - 19:37:27 »

Hosszúpuska! Gratulálok!  Igen Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #4113 Dátum: 2013. Február 20. - 19:39:12 »

 Hosszupuska  Emelem !  Igen Mit mondjak " Szépvadásznapod "volt a tegnapi !  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Fox82
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #4114 Dátum: 2013. Február 20. - 19:54:12 »

Üdv minden vadásznak!  Emelem
A rókavadászat terén teljesen kezdő vagyok,eddig inkább disznó terén szereztem hálisten nem kis tapasztalatott..  Kacsint
Úgy 3 napja kezdtem el ezt a számomra izgalmas érdekes vadászatot!
Első nap kimentem a vadiúj csalsípommal(nem sok esélyt adtam neki)egy erdő széli lesre!
Próbálgattam a nyúlsírást imitálni,de nem sok esélyt adtam magamnak..erre nagy meglepetésemre megjelent úgy 300méterre egy koma..
de valószínűleg szagot fogott mert elindult az ellenkező irányba..aztán megállt egy fasor szélén és kisvártatva elkullogott..
Másnap eldöntöttem megpróbálok csalit kihelyezni!Kaptam is a helyi juhászatból két elhullott báránytetemet..ezekből vonszalékot
készítettem,majd a terepjáró után kötöttem és a kiszemelt les felé húztam!Ma este nagy reményekkel ültem ki rá,persze a sípot azt otthon hagytam!
19óráig ültem kint,két gyönyörű bak-kon kívűl még csak híre sem volt a komának!De holnap egy új nap!  Mosolyog
Naplózva
Bassman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 248


« Új üzenet #4115 Dátum: 2013. Február 20. - 20:01:52 »

Hosszúpuska!
Nem kevés irígységgel gratulálok!
Én a múlt hétvégén két kimenetelkor is be tudtam hívni rókát, összesen hármat, de mind túljárt az eszemen... Na majd most szombaton...
Én is Devana szarusípot nyekeregtetek, nagyon bevált.

 Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #4116 Dátum: 2013. Február 20. - 20:31:06 »

Remélem lesznek képek, most úgy próbáltam ahogy Voldi mondta.
Kis ízelítő az idei télből, a három dupla.








 Emelem

Bassman! Ezzel én is voltam így!  De így szép!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #4117 Dátum: 2013. Február 20. - 20:38:52 »

Köszi Voldi!
Az első képen egy átlagos szuka előtt az "óriás" kan.
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #4118 Dátum: 2013. Február 20. - 20:46:08 »

Remélem lesznek képek, most úgy próbáltam ahogy Voldi mondta.
Kis ízelítő az idei télből, a három dupla.

Gratulálok! Emelem
Élménydús estéid voltak! Vigyorog
A nagy kan "paramétereit" megmérted?
« Utoljára szerkesztve: 2013. Február 20. - 20:48:47 írta Voldemort » Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #4119 Dátum: 2013. Február 20. - 20:48:10 »

Köszi Voldi!
Az első képen egy átlagos szuka előtt az "óriás" kan.

Nem semmi darab az biztos! Még a szeme sem áll jól!  Ördög


Egyébként jó lett volna a képbeszúrás, a sorrenddel volt a baj. Tehát kimásolod a képfeltöltő oldalról a linket ctrl+c-vel, eljössz ide, megnyomod a képbeszúró ikont, majd egyből nyomsz egy ctrl+V-t, és máris jó helyre (a két img közé) kerül a link.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Simi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 270



« Új üzenet #4120 Dátum: 2013. Február 21. - 09:15:24 »

Jól látom, hogy nem csak én """bohóckodok""" HMR-rel???  Vigyorog Vigyorog
Naplózva

"Úgy tűnik, az emberek nem szeretik az igazságot, de én igen; szeretem, mert sokakat felidegesít.
Ha elég sokszor mutatsz rá, hogy az érveik faszságok, akkor talán egyszer valamelyik közülük azt mondja végre: várjunk csak egy kicsit, tényleg rosszul gondoltam!
Én ezért a pillanatért élek."
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #4121 Dátum: 2013. Február 21. - 16:28:22 »

Sziasztok!

Tegnap reggel szerencsére ki tudtam menni vadászni.  Új Tenterfield utánzatot gyártottam, Dobbasszus fórumtárs tanácsára más lyukakkal. Egy erdőben kezdtem a sípolást a Hubertusszal, de eredmény nélkül. Olyan fél óra múlva kezdetem a tenterfieldel. Még be sem fejeztem a sípolást, máris megjelent két kisebb testű kutya. Na gondoltam ezek biztosan a közelben lévő tanyáról járnak be garázdálkodni az erdőbe Nem szól szám. Ahogy észrevettek egyből sarkon fordultak és menekülőre fogták a dolgot. Valaki már biztos megkergette őket. Kacsint. Mivel a kutyákon kívül mást nem érdekelt a sípolás, ezért úgy döntöttem hogy sétálok egy nagyot az erdőt körbevevő szántóföldek szélében lévő aléban. Sajnos ott döbbentem rá hogy az erdőben mért nincs nagyvad, a birkás az aléban legelteti az állatait. Woest Sőt az őszi vetésen is legeltet. Közöltem is vele hogy ennek nem lesz jó vége, majd beálltam két fiatal telepítés közti nagyfeszültségű oszlop tövébe. 9 óra körül járhatott az idő, gondoltam ez lesz ma az utolsó próbálkozás rókára. Elfújtam  a tenterfieldel egy strófát, majd reménytelenül felkönyököltem az oszlop vízszintes részére. Úgy 1 perc múlva nagy meglepetésemre, megjelent egy róka tőlem úgy 50m-re a fiatalos szélében. Sörétes a kézben, golyós a hátamon a koma meg engem néz. Mikor lerakta szimatra a fejét én is leguggoltam és elkezdtem a számmal cuppogni neki. Erre ő elindult a szemben lévő fiatalos felé, és nem akart sem megállni sem felém jönni. Na gondoltam ha nem lövök akkor nem lesz több esélyem, így jól rádupláztam a 8-as söréttel. Erre ő begyorsított és eltűnt a fiatalosban. Na ezt jól elbénáztam Rííí. Biztos ami biztos megvizsgáltam a rálövés helyét, és szidtam magam hogy lehetek ilyen béna. Tettem még ott pár kört aztán visszamentem az oszlop tövéhez. Vártam egy kicsit és elkezdtem sípolni. Hát nem bejött megint egy rudi tőlem úgy 80m-re és ment az egyik fiatalosból a másikba. Sörétes a kézben golyós a hátamon, ezt nem hiszem el Woest. Rácuppogtam hátha közelebb jön, de nem így lett. Egy pillanatra megállt aztán úgy elkezdett szaladni mintha belerúgtak volna. 0-ás RC volt a sörétesbe gondoltam megpróbálom, mást úgy sem tudok tenni. Persze a lövések után ő sértetlenül szaladt tovább Rííí. Hát ez van, legalább nem sebeztem, és megtudtam hogy hol is vannak a kotorékok. Holnap reggel megint megpróbálom, de most céltudatosan egyből az oszlop tövébe ülök, és igyekszem nem bénázni. Remélem Diana is velem lesz. Emelem
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 875



« Új üzenet #4122 Dátum: 2013. Február 21. - 17:15:09 »

Hát, ez a két fegyver "átka" Fejvakarás Ha máskor is kettővel akarsz vadászni, inkább a golyóst tartsd kéznél,ha nagyon közelre jönne a ravazdi, még mindig lenne időd váltani. 
Naplózva

Üdv Chris
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #4123 Dátum: 2013. Február 21. - 18:42:23 »

Üdv Dzsabba!
 Évekig vadásztam rókára két puskával.
Rengeteget bosszankodtam én is, mert az esetek túlnyomó részében mindig
az a puska volt a kezemben, ami éppen nem volt alkalmas.... OOO Rííí
 Aztán egy februári rókales alkalmával végleg "kiborult a bili".....
Ott a lesen tettem egy fogadalmat....
Nyáron pedig beköltözött a szekrénybe egy vegyescsövű. Táncol
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #4124 Dátum: 2013. Február 21. - 19:04:25 »

A vegyescsövű nekem is be van tervezve, már csak a lóvé kell hozzá. Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 ... 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 [275] 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: