Oldalak: 1 ... 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 [259] 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 730442 alkalommal)
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #3870 Dátum: 2013. Január 05. - 21:05:02 »

Gratulálok a sikeres Rókavadászoknak! Igen
És Nektek is, Hucul! Ördög Wave
Oda se neki, legalább szalonnáztatok egy jót. Hogy megvigasztaljalak, elárulom hogy engem tegnap éjjel ismét hülyére vett a szabadulóművész róka a tanyaudvarban, melyről legutóbb írtam.
Kiülök este az udvarba, mondván a disznók felfedezték a télire elspájzolt erjesztett csemegetengerit, törkölyt és törtszemet (kukorica törtszem és nem szemgolyó, még mielőtt valamelyik élelmes lecsapja a labdát Vigyorog).
Titkon azért bíztam a bozontos farkúban is. Addig meddig bizakodtam, hogy a szép fehér havon látom is, hogy gyorsan halad is át előttem vagy 80 méterre valami, olyan feltartott farokkal, ami szép nagy kérdőjelet formázott. "Hátha a nagy macska, amit legutóbb nem sikerült közelebb megnéznem!?" - mondom magamban és már kaptam is a puskát, hogy a fegyverlámpa fényében megnézzem. A lámpafény persze hogy egyből rókát csinált belőle olyan természetellenes faroktartással, hogy még a szám is tátva maradt azzal együtt, hogy nyomban oda is kínáltam Neki a 30-06-osból a nagy meglepetés hatására. Magától értetődő, hogy nem talált, mivel nem lőhető dúvadra számítottam, ehhez mérten nem is úgy készültem neki. Jó színész volt, meg kell hagyni, f@szántosan játszotta a macskát! A farka valóban szabályos kérdőjelet formázott merőlegesen felfelé tartva. Remélem hogy ezután úgy marad Neki és fennakad vele valamelyik bokron... Ördög

Ez volt az 5. alkalom, hogy pofára ejtett, úgyhogy kezd lassan teljesítménysport-íze lenni a dolognak. Csakhogy nem a karomon dagadnak az erek tőle, hanem a halántékomon. Ördög

Szóval semmi gond Hucul, én is hoztam a formám. Így megy ez.

Üdv.: Beregi Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 875



« Új üzenet #3871 Dátum: 2013. Január 06. - 14:40:49 »

Üdvözlöm a rókavadászokat, külön gratulációk az elejtőknek Emelem Emelem
A ravaszdi vadászatának varázsa és szépsége abban is rejlik hogy sok a nem várt, különleges esemény. Szemfüles állatról lévén szó, nem csoda hogy igen gyakran túl jár a vadász eszén, kihívás a vadászata, ezért is kedveljük Róka
Koslatáskor, többször is láttam zászlóként magasan tartott farokkal csámborgó kanrókát.
Az "elfinomkodott" rókás estekről, hát, sokuknak lenne mit felsorolni. Évekkel ezelőtt, havas, derült januári napon, kimentem rókát „húzni”. Ezt úgy kel érteni, hogy készítünk egy vonszalékot baromfi vagy egyéb belsőségből, (netán sült macska, ahogy a békebeli tanítás említi – majd lekapnak a cinavédők) amit róka járt területen, nagy kört leírva, húzzuk magunk után, itt-ott hagyva belőle kis kóstolót. A vonszalékot otthagyúk a kiszemelt leshelytől  20-30 m-re, aztán várunk.
Falualatti nádas-berkes területek közt hagytam a csirkebélből áradó ínycsiklandó illatokat, majd egy alacsonyabb fűzfa hármas elágazásában, mint egy támlás karosszékben, komótosan elhelyezkedtem. Kezdett alkonyodni, a falu messzi hangjai elcsendesedtek, békesség és nyugalom sugárzott a felkelő Telihold fényében pompázó hófedte tájból… Elszenderedtem. Arra ébredtem, valaki figyel: tőlem 30-40 lépésre, a holdfényben sziporkázó havon, kutyamódra ülve, egy megtermett róka kíváncsiskodott hogylétemről. Nem győztem betelni a káprázatos látvánnyal, majd eszembe jutott az ölemben pihenő puska. Csiga mozgással próbáltam volna vállhoz emelni, de a mozdulat, netán, valami enyhe fuvallat amiből szagot kapott megriasztotta és két ugrásból egy hajlatban eltűnt.   A magasan járó Hold pufók képe kajánul vigyorgott, szedtem a sátorfámat, és bosszúsan ballagtam a közeli vasútállomásra. Akkoriban érték volt a rókagerezna, jól jött volna a házkaszába. Hazafelé a vonaton lassan elszállt a bú, helyét vette a megélt élmény és a mindenkori „majd legközelebb” .
 Na de vissza a mába. Tegnap nekem is sikerült ez év első rókája. Fácán és róka vadászat volt tervezve. Az elsőnek meghajtandó terület egy csatorna mentén húzódó náddal tűzdelt 3-400 m hosszú, 5-60 m széles bokros. Hárman voltunk elállók. Ahogy elindult a hajtás, már jelentkezett is a koma. Úgy 15 lépésnyire próbált elillanni mellettem, sikertelenül. A 6-os sörét elégé megcibálta, de ettől nem volt kisebb az örömöm.
A következő hajtásban „oldalaztam” úgy 100 lépésre a hajtósor előtt. Már a felén túl voltunk mikor a bokrokban megláttam a somfordáló ravaszdit. A lövés földhöz vágta, de hirtelen fel ugrott és átrobogott a másik oldalazó kollégához, aki örök mezőkre küldte.  Következet még két hajtás, az egyikben sikerült két kakast terítékre hoznom, a másikban megint, mint oldalazó, gyönyörködtem a tavaszias napban. Összesen a 9 vadász, 2 hajtó és 4 kutya eredménye: 4 róka, 8 kakas és 1 szajkó.
A terítékről az egyik vadászkolléga készített fotókat, meg ígérte hogy elküldi. Addig is, az általam elejtett rókáról, mobillal készítettet, fotót tudom bemutatni.
Naplózva

Üdv Chris
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #3872 Dátum: 2013. Január 06. - 15:09:27 »

 EmelemIgen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #3873 Dátum: 2013. Január 06. - 15:17:03 »

 Igen Emelem
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #3874 Dátum: 2013. Január 06. - 16:41:28 »

Üdv Chris!
Jó napod volt! Vigyorog Igen
Gratulálok! Emelem
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #3875 Dátum: 2013. Január 06. - 17:28:25 »

Gratulálok a rókavadászoknak!

Csütörtök reggel apósommal mi is az erdőt jártuk. Pontosabban ő cserkelt én pedig felültem egy bozótos melletti lesre "csicseregni" a rókáknak.
Alig fújtam el az első strófát mikor észrevettem a szürkületben ólálkodó ravaszdit. Vártam míg elég közel ért hozzám és jól odahúztam neki a 0-ás RC-vel. Aztán jött a meglepetés hogy beugrott a bozótosba. Lementem mert nem hittem a szememnek hogy ezt megúszta. Mikor a rálövés helyére érek akkor látom hogy milyen messze is van a les. Vér és szőr sehol,kicsit körbejárva úgyszintén semmi. Na ezt jól elbénáztam. Visszaültem a lesre és elkezdtem megint a hívást. Be sem tudtam fejezni mert megint ott volt és közeledett felém. Sörétest a kézbe kapom mikorra a róka beleér a sétám szagába, megpördült és jól eltűnt a bozótosban. Na ez a 22-es csapdája. Visszamentem a cuccomért és elsétáltam kb 2km-t egy beszántott földig, ami mellett egy derék magasságig érő gyomos föld van. Beültem a gazosba és elkezdtem a csicsergést. Nagyjából 5 perc múlva azt vettem észre, hogy a parajos takarásában becserkelt egy róka 3m-re és mikor kibökött jól elszaladt. Na gondoltam ez nem az én napom. Még 2 helyen próbálkoztam a nyúlsíróval, de már azok nem vezettek eredményre. Beindult a koslatás. Remélem a héten én is tudok utánuk koslatni.
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #3876 Dátum: 2013. Január 06. - 17:35:39 »

 Dzsabba, Te milyen nyúlsírót használsz? Nekem Hubertus fasípom van ami egyben egércincogó is, de nem vagyok kibékülve vele. Kutyát, varjút, szarkát, egyszer egy héjját is sikerült már behívni vele, de a rókákra valahogy nem hat.
Naplózva
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #3877 Dátum: 2013. Január 06. - 17:55:40 »

Ugyan az a Hubertus. De én inkább a kéz és száj kombinációt használom. Ez valamivel sikeresebb. Igaz a család is megsínyli mire kigyakorlod a majdnem igazit Ördög
Naplózva
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #3878 Dátum: 2013. Január 06. - 21:14:08 »

Chris, Dzsabba!
Gratulálok!
 Emelem
Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #3879 Dátum: 2013. Január 06. - 21:18:01 »

Gratulálok az illetékeseknek Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
pici
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51



« Új üzenet #3880 Dátum: 2013. Január 07. - 19:25:37 »

Jó estét a vadászuraknak  Mosolyog  Emelem  Először is gratulálok a róka vadászoknak Mosolyog.Ma 1 óra fele hívott a vadász barátom Szilárd,hogy ha akarok vele kimenni akkor 3 órára legyek nála.Úgy is volt.Háromnegyed 4 fele ki is ültünk a lesre.Egy mezsgyén lévő nádas mellett foglaltunk helyet egy kiülőn.4 óra tájban a keresőben észre vettük hogy a szántáson battyog egy róka.Szilárd barátom elkezd neki cincogni és lám jött is.Közelebb érve észre vettük hogy a bal első lába hiányzott neki.Már jó lövő távon belül volt mikor Szilárd rá célzott és Bumm,hallottuk a becsapódást és a róka helyben maradt. Kb 15 percet ültünk kint de azért ez is nagy élmény volt.  Emelem  Emelem Üdv a vadásznak Mosolyog
Naplózva
davidde
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244



« Új üzenet #3881 Dátum: 2013. Január 07. - 19:52:23 »

Gratulálok! Azért arról a hiányzó lábról megnéztem volna egy fotót.  Emelem
Naplózva

davidde
pici
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51



« Új üzenet #3882 Dátum: 2013. Január 07. - 19:55:18 »

Köszi szépen Mosolyog Hát már arról leshetjük mivel el vittük és talán már nyúzzák is
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #3883 Dátum: 2013. Január 07. - 20:15:05 »

Szervusztok!

Ma igen meglepő rókás kalandban volt részem... Vác belvárosában tartottam a Bátyáméktól hazafelé, mikor elnevettem magam, micsoda hülyén jön szembe a kereszteződésben egy kutya, szimatol, keres...  Röhög Hopp, vörös, hopp, hosszú vitorla, fehér bojttal, hopp, egy koslató róka!!! Róka
Azt hittem, a szemem kiesik, szép, kihízott vörösfrakkos. Erősen urbanizálódnak...

 Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #3884 Dátum: 2013. Január 07. - 20:21:15 »

Szervusztok!

Ma igen meglepő rókás kalandban volt részem... Vác belvárosában tartottam a Bátyáméktól hazafelé, mikor elnevettem magam, micsoda hülyén jön szembe a kereszteződésben egy kutya, szimatol, keres...  Röhög Hopp, vörös, hopp, hosszú vitorla, fehér bojttal, hopp, egy koslató róka!!! Róka
Azt hittem, a szemem kiesik, szép, kihízott vörösfrakkos. Erősen urbanizálódnak...

 Emelem S.Peti
Nem kellene annyit inni... Piál


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 ... 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 [259] 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: