Oldalak: 1 ... 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 [251] 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 729914 alkalommal)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #3750 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 14:14:29 »

  Ördög

Pláne, ha van alatta egy 5,6-os golyóscső is... Vigyorog
Peti!  Emelem
Véletlenül fordítva írtad a 6,5-öst.  Ördög Röhög
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #3751 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 16:18:23 »

5,6 vagy 6,5 ? Vállat von
Kinek-kinek ízlése szerint.... Vigyorog
Egy a lényeg: legyen alatta egy golyós cső! Ördög Vigyorog
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #3752 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 17:00:11 »

Peti!  Emelem
Véletlenül fordítva írtad a 6,5-öst.  Ördög Röhög
 Wave

 Röhög
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #3753 Dátum: 2012. Október 02. - 20:37:46 »

Sziasztok! Emelem

Tegnap és tegnap-előtt 3 havi pihentetés után kivonultam a szórómra. Előző nap Édesapámmal egy jó fél pótkocsi tört szemet és ocsút vittünk ki, mely egy tekintélyes kis dombot képezett. Ez hivatott majd jó darabig ellátni "őzeimet" (bocsánat a birtokos jelzőért, de azok akkor is az enyémek Vigyorog), a szarvasokat és mindent, ami gusztust kap rá a tél alatt.

Egész este zörgés és csörtetés vett körül, minden percben vártam a végre kilépő disznót. Persze nem az volt. Egy róka volt, melyet már régről ismertem. "Többszörösen visszaeső" szabadulóművész, melyet már párszor hibáztam, s többször meg is lépett, mielőtt még lőni tudtam volna. Szóval mindig is a szerencse kegyeltje volt, valahányszor összetalálkoztunk a lesem környékén. Nem volt ez másképp ezen az esetén sem.
Az elemózsia halom mögé sompolygott be, mely majd egy méter magas volt és jó fél szobányi helyet foglalt, így tökéletes biztonságban volt. Mire a puskát kézbe vettem, már csak azt láttam, hogy igencsak szaporázza. Persze elhibáztam. Nem is kérdés. Az este ezzel még nem ért véget, ugyanis nem sokkal később a gyönyörű holdfényben a sárgára aszott és lelegelt mezőn három disznó hagyott még faképnél, mielőtt még rájuk emelhettem volna a fegyvert. Pedig szép tempósan jöttek ám, s már elképzeltem magamban a becsapódás hangját is, amikor is a felőlem érkező szél orrba nem vágta őket.  Woest
Pedig a látási viszonyok is tökéletesek voltak, de hát minden ugye nem klappolhat. Utánuk cserkeltem, de nem jártam szerencsével. Meddő próbálkozás volt már úgyis az egész. Utána gondoltam egyet, s nem mentem vissza a lesre, mivel a legelő túloldalán, fasor takarásában az elhagyott tanyaudvart sűrűn látogatják a disznók. Persze ingáznak a szóró és a tanyaudvar közötti tengeritábla között (már amennyit hagytak belőle!). Ezért elég nehéz sokszor a helyzetem. Így hát elcserkeltem oda is, hátha ott kapom a másik bandát. Nem tévedtem! Már jó 250 méterről láttam, ahogy beváltanak onnan a fasorba és már el is szeleltek. Nem vettek észre, csak éppen végeztek a vacsorával, s "hazaballagtak".
Egy szó mint száz, aznap hajnali 2-re értem haza, sikertelenül. De legalább jót vadásztam! Kacsint

Tegnap ismét a szóróra ültem, mivel a tanyaudvari tengeritábla csak kocsitetőn jöhetett szóba, s a felhők nem voltak bizalomgerjesztőek. Lassacskán szemerkélni is kezdett, így maradt a fedett les, az előző napi széliránnyal, mely nem nagyon kedvezett. "Ha ki akar jönni, úgyis kijön!" - vezényszóval felgallyaztam hát és vártam.
Már éjfél volt, s mondanom sem kell, az avarban való zajongás folyamatos volt ezen az éjjelen is. Disznóban már nem is reménykedtem, de már a rókában sem. Ennyire nem lehet elővigyázatlan.
Ahogy ezt elgondoltam, ránézek a keresővel a velem szemben lévő nagy halomra, s ott áll rajta a róka! Meglepődött
Na ekkora önbizalom és pofátlanság sincs még egy a világon! Emeltem is a puskát, s szerencsére nagyon el volt foglalva a törtszemen korábban lakmározó egerek csapájának kibogozásával, s nem is mozdult.
Már csak azt hallotta, hogy bömböl a 30-06-os és összedűl a világ.

Egy tapodtat sem ment szegény Rudi. Úgy odavágta szegényt a 11,7 grammos lövedék, hogy még meg  is hempergette a törekben. Mikor odamentem hozzá, úgy nézett ki, mint a rántani való hús a prézli között. A vadásziatlan hasonlatért elnézést kérek, de valóban nagyon groteszkül hatott a meglőtt róka a maga kis takarmány-ágyában, szinte eltűnt a pihekönnyű ocsúban.
A kimenet viszont brutális volt, azt már nem nagyon tudom hasonlítani semmihez, bármily gazdag a fantáziám. Csúful elbánt szegény rókával a puska. A jobb lába sehol, s a mögötte lévő bordasor is eltűnt. Szörnyű látványt nyújtott. Nos ezért nincs egyetlen épkézláb gereznám sem. Vállat von Hajtásban pedig, ahol söréttel is terítékre tudnám hozni, ott persze meg eddig nem volt szerencsém.
Próbáltam előnyösen lefotózni szegény Komát, hogy legalább egy kis emlék maradhasson róla, ha már a gereznáját nem kaphatom meg. 

Ezt követően pedig visszavittem otthonába, ahonnan jött, nem hagytam ott a számára méltatlan ravatalon.  Emelem

Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #3754 Dátum: 2012. Október 02. - 21:15:52 »

Üdv Beregi Vadász!
A 30-06-os nem viccel! Vigyorog
Gratulálok a rókához és jó volt olvasni a történetet! Emelem
Egy hasonló történet jutott az eszembe, amikor a lövedék "munkáját" leírtad:
Őzbakra vadásztunk az egyik legkedvesebb Barátom területén.
Akkor este nem volt szerencsénk a keresett bakhoz. A leszálló alkonyatban egy róka kocogott ki a vadföldre.
-Meglőhetnéd, mert kell egy "vizsgálati róka"-suttogta a Barátom.
Megszállott rókavadászként nem sokat kellett biztatni....
Csattant a lövés és a róka tűzben rogyott...
Odaérve a rókához a barátom meglátva a lövedék brutális munkáját csak ennyit szólt:
-Csak azt kértem, hogy lődd meg, nem azt, hogy meg is daráld.
Fegyvert, kalibert és a lövedék gyártmányát -a tegnap tett ígéretemhez híven- szándékosan nem írtam le!
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #3755 Dátum: 2012. Október 03. - 12:27:52 »

Beregi Vadász!
 Emelem Gratulálok!
Még sok ilyen szép vadászatban legyen részed!

vadászüdvözlettel  Emelem
FM
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #3756 Dátum: 2012. Október 03. - 12:41:25 »

Gratula!!!  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #3757 Dátum: 2012. Október 04. - 14:44:32 »

Köszönöm a gratulációkat! Mosolyog

Kívánom, hogy Nektek is gyakran szegődjön nyomotokba a vadászszerencse. Emelem
J.vadász, el is hiszem hogy húsdarálóként is funkcionálhat a golyós puska, még az általad használt 7x64-es, vagy akár a 243-masod is Kacsint.
Talán teljes köpenyes lőszerrel kiküszöbölhető lenne, de a lövedék által gerjesztett nyomás nem tudom, nem-e majdnem ugyanilyen munkát végezne. A másik dolog, hogy szerintem a koma egy lőszercserét és a zárdugattyú előre-hátra mozgatását biztosan meghallaná. 
Ötlete, tapasztalata van valamelyikőtöknek? Szeretnék már végre én is egy használható gereznát.

Üdvözlettel: Beregi Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #3758 Dátum: 2012. Október 04. - 17:34:22 »

Köszönöm a gratulációkat! Mosolyog

Kívánom, hogy Nektek is gyakran szegődjön nyomotokba a vadászszerencse. Emelem
J.vadász, el is hiszem hogy húsdarálóként is funkcionálhat a golyós puska, még az általad használt 7x64-es, vagy akár a 243-masod is Kacsint.
Talán teljes köpenyes lőszerrel kiküszöbölhető lenne, de a lövedék által gerjesztett nyomás nem tudom, nem-e majdnem ugyanilyen munkát végezne. A másik dolog, hogy szerintem a koma egy lőszercserét és a zárdugattyú előre-hátra mozgatását biztosan meghallaná. 
Ötlete, tapasztalata van valamelyikőtöknek? Szeretnék már végre én is egy használható gereznát.

Üdvözlettel: Beregi Emelem
Üdv!

Anno ifjú vadőr koromban amikor még volt a rókabőrnek értéke én is sokat kísérleteztem mindennel. A teljes köpenyes sem vált be mert ha úgy ment a golyó, hogy nem ért bordát akkor csak át szaladt rajta és néha el is ment megdögleni. A legtöbbször még agyon kellett ütni mert nem ölte meg. Ha pedig csontot fogott a golyó akkor a szilánkok tépték szét a bundát.Nekem 7x64 van
A legjobban a sörétes és a nyúlsíp kombináció vált be. Ezzel nagyon sok rókát lőttem és a bőr is ép maradt.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #3759 Dátum: 2012. Október 04. - 18:52:45 »


A legjobban a sörétes és a nyúlsíp kombináció vált be. Ezzel nagyon sok rókát lőttem és a bőr is ép maradt.

A szerencsés rókalövőknek gratula!  Emelem  Mosolyog

Gyula!

Ez ugyan nekem is tetszik, de még ennél is jobban szeretem, mikor két vadász, egy hajtó és esetleg egy jó kutya összeállításban nádasokat, kubik gödröket, kisebb sűrűket mozgatnak!   Wave
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #3760 Dátum: 2012. Október 04. - 20:09:24 »


Ez ugyan nekem is tetszik, de még ennél is jobban szeretem, mikor két vadász, egy hajtó és esetleg egy jó kutya összeállításban nádasokat, kubik gödröket, kisebb sűrűket mozgatnak! 

 Nyálcsorog Nyálcsorog Nyálcsorog

 Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #3761 Dátum: 2012. Október 04. - 20:15:34 »

Ötlete, tapasztalata van valamelyikőtöknek? Szeretnék már végre én is egy használható gereznát.

Valami "gyerekpuska", mondjuk .17 Remington Fireball.  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #3762 Dátum: 2012. Október 04. - 20:23:19 »


Ez ugyan nekem is tetszik, de még ennél is jobban szeretem, mikor két vadász, egy hajtó és esetleg egy jó kutya összeállításban nádasokat, kubik gödröket, kisebb sűrűket mozgatnak!   Wave

Már ahol van nádas, kubik, csatornapart, kisebb sűrű! Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #3763 Dátum: 2012. Október 04. - 20:35:02 »

Már ahol van nádas, kubik, csatornapart, kisebb sűrű! Fejvakarás

Na ja. Ahova apróvadazni jártam az elmúlt idényben, a vízügy az összes árkot tisztára pucolta. Egy nádszál sem maradt, a bokrok felpucolva, megritkítva. Nem is lőttünk sem fácánt, sem rókát azokon a helyeken.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #3764 Dátum: 2012. Október 04. - 20:45:06 »

Nálunk az összes víz egy 2-3 km patak a területhatáron, ami csak azért nem szárad ki, mert belefolyik a szennyvíztisztító  tisztított Fejvakarás vize! Büdös is, habos is, de a mienk! Na meg az a tízen valahány fúrt kút amit itatásra csináltattunk, de annak a fele is az idén kiszáradt! Rííí
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 [251] 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: