Oldalak: 1 ... 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 [195] 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 729915 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #2910 Dátum: 2011. Május 25. - 14:10:23 »

Japán kakas megvan még, vagy nyugdíjba vonult?  Stoel Vigyorog

Mint csali?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #2911 Dátum: 2011. Május 25. - 15:01:12 »

Mint csali?

Igen Kacsint
Egyik barátom is csinálta, főként télen hóban. Kikötötte a japit a lestől 50-60 m-re, és egy madzag volt a japi nyakán amit ha megmozgatott a kakas keserves hangot adott ki. Ez jól is működött, míg nem egyszer el nem szundított, a japit meg elvitte a szmörcsi Röhög
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #2912 Dátum: 2011. Május 25. - 15:24:45 »




A jogszabály mai napon hatályos állapota  
--------------------------------------------------------------------------------
1996. évi LV. törvény

a vad védelméről, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról


71. § (1) A vadászat rendje megsértésének minősül az alábbi vadászat:

a) légi járműből, vadászható madárfajok esetén a motoros járműből vagy járműről, vadászható emlősfajok esetén mozgó motoros járműből vagy járműről, továbbá az óránként öt kilométert meghaladó sebességgel közlekedő vízi járműből,

b) a vízivad vadászatának kivételével a lesgödörből,

c) a vízivad vadászatának kivételével a vízi járműről,

d) mesterséges fényforrás, továbbá a fényszóró engedély nélküli használatával,

e) a gímszarvasra, a dámszarvasra, az őzre, illetőleg a muflonra hajtóvadászat keretében történő vadászat, továbbá

f) a falkavadászat,

g) az érintett vadászatra jogosultak közötti megállapodás hiányában a szomszédos vadászterület határától számított háromszáz méteren belüli lesvadászat,

h) vadászati idénytől függetlenül az olyan időpontban történő vadászat, amikor a vad menekülési lehetősége bármilyen természeti ok miatt jelentősen korlátozott,

i) a vaddisznó és a róka vadászatának kivételével a csillagászati napnyugtát egy órával követő és a csillagászati napkeltét egy órával megelőző időpontok közötti vadászat (a továbbiakban: éjszakai vadászat),

j) vadászati tilalmi időben, vadászati kíméleti területen, a vadászati tilalom hatósági elrendelése ellenére folytatott vadászat,

k) a jogszabályban foglaltak kivételével a vadászati idényen kívüli - a vadászati hatóság engedélye nélküli - vadászat.

(2) A vadászat rendje megsértésének minősül továbbá az alábbi eszközökkel történő vadászat:

a) az önműködő (automata) és öntöltő (félautomata) golyós lőfegyver;

b) a sörétes vadászlőfegyverrel a két tölténynél nagyobb tárkapacitású öntöltő (félautomata) vagy önműködő (automata) sörétes vadászlőfegyver;

c) a vaddisznó vadászata esetén - a sörétes vadászlőfegyverből kilőhető golyóval történő vadászat kivételével - a sörétes vadászlőfegyver;

d) a gímszarvasra, a dámszarvasra, a muflonra történő vadászat esetében a kétezer ötszáz joule-nál kisebb csőtorkolati energiájú vadászlőszer, őzre történő vadászat esetében az ezer joule-nál kisebb csőtorkolati energiájú vadászlőszer;

e) az elektronikus optikai eszköz;

f) a vad megtévesztésére alkalmas elektronikus akusztikai eszköz;

g) a vad megtévesztésére alkalmas mesterséges anyag, valamint vak és megcsonkított élő csali állat;
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #2913 Dátum: 2011. Május 25. - 15:31:29 »

Köszi, tényleg  Igen

 Stoel
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #2914 Dátum: 2011. Május 25. - 15:36:41 »

Köszi, tényleg  Igen

 Stoel

 Igen Piál

Magyarul vadászati törvény szerint nem tilos, szerintem az állatvédelmi törvényben sincs leírva, de a sötétzöldek úgyis ráhúznák, hogy állatkínzás akkor is, ha egy kalitkában teszed ki, hozzáférhetetlenül. (mint pl. élőcsai ládacsapdában)
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2915 Dátum: 2011. Május 25. - 15:59:55 »

"Erdojaro (Molnár Attila)
Globális moderátor
Vadász

Re: A róka és vadászata
« Válasz #1418 Dátum: 2009. December 12. - 19:00:49 »
   
Nagyon régen egy vadászcimborának javasoltuk ezt a "kiskakasos" módszert.
Egy szép havas délután ki is ment a kengyeles (patkó alakú nádas kb 30 ha) mellé, és ahogy javasoltuk, kikötötte a kakast. A kakas nyakán karika, arról damil a lesig, a lábán zsinór, az pedig egy bokorhoz kötve. Időnként megrángatta a damilt, amitől a kakas kiabálni kezdett. Egy másfél óra múlva érzi a kezében a rángatódzó damilt. Kinyitja a szemét, és láss csodát, egy róka eszi a kakast! Persze kapkodás a puskáért, zörgés, és a rókakoma beugrik a nádba."

Lehet, hogy nekünk közös ismerősünk van? Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2916 Dátum: 2011. Május 25. - 16:05:22 »

Igen Piál

Magyarul vadászati törvény szerint nem tilos, szerintem az állatvédelmi törvényben sincs leírva, de a sötétzöldek úgyis ráhúznák, hogy állatkínzás akkor is, ha egy kalitkában teszed ki, hozzáférhetetlenül. (mint pl. élőcsai ládacsapdában)

Én csak sétálni viszem a kakaskát hosszú pórázon. Tehetek én róla, ha olyan hülye, hogy nem repül el a róka elől? Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #2917 Dátum: 2011. Május 25. - 16:09:22 »

Amikor meséltem ugyan ennek a barátomnak, hogy milyen jó a nyúlsírás, egyből ő is ki akarta próbálni.
Pár hét múlva találkoztam vele, és mesélte, hogy nem tudja, hogy hogyan csinálom, mert neki sehogy sem ad az a rohadt nyúl egy árva hangot sem. Hát akkor azt hittem meghalok a röhögéstől... Röhög
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #2918 Dátum: 2011. Május 25. - 16:16:44 »

Amikor meséltem ugyan ennek a barátomnak, hogy milyen jó a nyúlsírás, egyből ő is ki akarta próbálni.
Pár hét múlva találkoztam vele, és mesélte, hogy nem tudja, hogy hogyan csinálom, mert neki sehogy sem ad az a rohadt nyúl egy árva hangot sem. Hát akkor azt hittem meghalok a röhögéstől... Röhög

 Heheh Heheh Heheh


Hogy, hát hogy? Hagymát kell pucolni az orra előtt, vagy leültetni a Csacska Angyal nagysikerű argentin sorozat egy epizódja elé. A határ összes rókája a nyulat vigasztalná.  OOO OOO
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
BigBuckHunter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Új üzenet #2919 Dátum: 2011. Május 25. - 18:32:26 »

Heheh Heheh Heheh


Hogy, hát hogy? Hagymát kell pucolni az orra előtt, vagy leültetni a Csacska Angyal nagysikerű argentin sorozat egy epizódja elé. A határ összes rókája a nyulat vigasztalná.  OOO OOO

 Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #2920 Dátum: 2011. Május 25. - 20:55:14 »

Akkor tisztázzuk a dolgot a sötétzöldek kedvéért. Tisztában vagyok a szabályokkal én is épp úgy mint a többi vadásztársam .Ezeket a kikötősdi kakasos módszert lehet,hogy megcsinálta egy-két f.kalap de az vessen magára. Már leírtam egyszer,hogy kiviszem a jagd ládájában ahonnan kiemelem és ha rikácsolt egy jóízűt akkor vissza megy a helyére és várok pont úgy mint a nyúlsírás után. Ahol mindenki össze-vissza fújkálja a sípot ott egy idő után már nem működik ezt mindenki tudja de ha nem ,akkor egyszer rájön magától.
  Ez ugyanolyan élőcsali állat mint a Larsenban a szarka .
  

Szia Bütyök! Emelem
Az utolsó mondatodat én töröltem, mert nem tartom szükségesnek ennek a módszernek a közlését!
Az élő csali nem tiltott, nem követtél el semmit, védekezned sem kell. Valóban semmi különbség sincs a Larsen csapdás módszer és e között! Még abban sem lenne semmi, ha kikötné valaki, mert anno nagyanyáink is kikötötték a kotlóst, hogy ne vigye el a csibéket!  A megcsonkított, megvakított csali tilos, az pedig senkiben nem merült fel, hogy bármelyikünk is ilyet használ.
Pussssz. Attila
 Wave
« Utoljára szerkesztve: 2011. Május 25. - 21:11:13 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #2921 Dátum: 2011. Május 26. - 15:16:57 »

Sziasztok!

Egy hete jöttem meg,és eddig 2szuka rókát lőttem.

 Úgy néz ki,elég jól beválik az új céltávcső ( 2,5-16*50-es vil.pontos Delta Titanium)+a 9grammos cseh SP a puskámhoz (7*57R-12/70 BrnoZH)

Tegnap újból eredményes rókavadászat volt.
3süldő róka,kb.60méterről a frissen kaszált lucernán,és egy felnőtt kan kb.150méterről.

Ami érdekes és tanulságos volt,az a következő:

Egyik süldő rókát nem sikerült jó helyen meglőni,mert épp 'beleugrott' a lövésbe,így sajnos az első lábát lőttem el. Látom,hogy sebesülten beszalad az erdőbe (mely eléggé szederindás...),vártam 15percet,és indultam is a trabantunkhoz,mert ott pihent a tacskónk. Izgatott volt már,amikor meglátott,mert hallotta a lövéseket.
Ráteszem a rálövés helyére,s szépen lassan elindul be az erdőbe. Addig én körbe néztem lámpával,és találtam is vért,azon indultam befelé,de mivel elég sűrű volt,visszafordultam,hogy a kalapom kint hagyjam. Mikor kiértem a lucerna széléhez,egyszer csak hallom kutyám ugatását és a róka "kaffogását" kb.30méterre bent az erdőben...na,nekem sem kellett több,szederinda ide,szederinda oda,irány befelé a hang irányába. Közben feltettem a fejlámpám,mely nagyon jól világít,elém kb.2-3méterre. Vegyescsövűmben csak sörét volt.
Egyre közeledem,viszont alig látok,olyan sűrű az aljnövényzet... Kutyám kitartóan ugat,így csak ez a támpont...és végül igen,meglátom,hol mozognak...nem merek lőni,mert kutyám nagyon közel van a rókához...aztán füttyentek neki egyet,amire kicsit visszább húzódik 2másodpercre,ami elég is volt...és megadtam a kegyelem lövést 3méterről!

...és akkor érzem,hogy mennyire vert a szívem...megdicsérem kutyám,aki nélkül ezt a süldő rókát az életben nem találtam volna meg ilyen helyen és szerencsétlen szenvedett volna...

Szóval,ha egy mód van rá,ne sajnáljuk az időt utánkeresésre, ha "csak" egy süldő rókáról van is szó...

üdv. Peti  Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2922 Dátum: 2011. Május 26. - 19:47:53 »

Korrekt!  Igen  Igen
Gratulálok!   Taps Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #2923 Dátum: 2011. Május 26. - 20:08:47 »

Peti!
 Igen
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #2924 Dátum: 2011. Május 26. - 20:51:38 »

 Igen Igen Igen Igen Igen
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Oldalak: 1 ... 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 [195] 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: