Oldalak: 1 ... 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 [169] 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 730385 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #2520 Dátum: 2010. December 16. - 08:46:19 »

Téli délután. Alkonyodik. Léptek csikorognak a fagyos hóban, gyümölcsfák, szőlősorok mellett kell menni. A faluból felzaklatott házőrzők agresszív koncertje adja a hátteret.

Keresztút, mellette tisztított akácsor, rőzserakás mögött megfelelő takarás. Túloldalon mező, vegyesen szántás és tarló, távolabb derékszögben fasor. Tűrhető, ferdén szemből fújó szél.
A félhold magasan jár, de a világosság fogy, sokat várni nem lehet.
 
Élesen vág végig a kihalt tájon a bajba jutott nyúl keserves nyervogása. Aztán csend.
Lassan pásztáz körbe a tekintet, ám a táj üres. Várakozás.

Pár perccel később, rövidebben, még keservesebben sír fel a nyúl.
A távolban kutyaugatás és közé vegyül egy másik, furcsa hang: kau-kau-kau! Megkezdődött a koslatás!

Több száz méterre valami megy a mezőn. Felfelé, a határgyepű felé tart. Alacsony, és simán mozog. Ismét panaszkodik, keservesen, messzehangzón sír a nyúl.

Ólomlábakon telnek a percek. Aztán jóval közelebbről hallatszik a párra vágyó róka vakogása. Mintegy feleletként, megint felhangzik a nyúlsírás. Jajgat és nyöszörög, szörnyű nagy bajban van.

A fény egyre fogy. Már nincs sok idő hátra.

A tarlón mozdul valami. Hogy került ez ide láthatatlanul? Szöszmötöl, keresgél.

A rőzserakás mögött halkan, aprót cincog egy egér. Mégis messze hallatszik, a sötét folt határozott irányt vesz és óvatosan közeledik.

Feszülő izmok, akadozó lélegzet, centiméterenként vállba forduló fegyver. Fém csúszik fémen hang nélkül, a biztosító kioldva.

A ruhasuhogást meghallja a sötét folt. Megáll. Élesen, határozottan hangzik fel ismét a cincogás, erre meglódul, szaporán kocog, tökéletesen tartja az irányt.
Aztán ismét megtorpan, felvetett fejjel figyel. Teste egybeolvad a ráforduló csőtorkolattal…

Egy ujjgörbítés. Arasznyi, sárga láng villan, mély, tompa dörrenés gurgulázik végig a téli tájon. Alapos visszarúgás, hang nélkül összeroskadó fekete folt, felszakadó, eddig bent tartott lélegzet, a fülben hangosan dübörgő, zakatoló vérnyomás.

Azonban még nem végleges a zsákmány. Rúg néhányat, majd nagy keservesen talpra áll. Sántítva két lépést tesz oldalra, többre nincs ideje.

Ismét láng és dörrenés.

Megkönnyebbült sóhaj. Még egy sor nyúlsírás, majd lassú, kényelmes séta. Tiszteletadás,

Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #2521 Dátum: 2010. December 16. - 08:50:57 »

 Igen Emelem Piál


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #2522 Dátum: 2010. December 16. - 08:51:35 »


Megkönnyebbült sóhaj. Még egy sor nyúlsírás, majd lassú, kényelmes séta. Tiszteletadás,


Peti! Igen Emelem
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #2523 Dátum: 2010. December 16. - 08:54:11 »

 Taps Igen Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #2524 Dátum: 2010. December 16. - 10:56:01 »

Téli délután.

Péter!  Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #2525 Dátum: 2010. December 16. - 11:17:23 »

Téli délután. Alkonyodik. Léptek csikorognak a fagyos hóban, gyümölcsfák, szőlősorok mellett kell menni. A faluból felzaklatott házőrzők agresszív koncertje adja a hátteret.

Keresztút, mellette tisztított akácsor, rőzserakás mögött megfelelő takarás. Túloldalon mező, vegyesen szántás és tarló, távolabb derékszögben fasor. Tűrhető, ferdén szemből fújó szél.
A félhold magasan jár, de a világosság fogy, sokat várni nem lehet.
 
Élesen vág végig a kihalt tájon a bajba jutott nyúl keserves nyervogása. Aztán csend.
Lassan pásztáz körbe a tekintet, ám a táj üres. Várakozás.

Pár perccel később, rövidebben, még keservesebben sír fel a nyúl.
A távolban kutyaugatás és közé vegyül egy másik, furcsa hang: kau-kau-kau! Megkezdődött a koslatás!

Több száz méterre valami megy a mezőn. Felfelé, a határgyepű felé tart. Alacsony, és simán mozog. Ismét panaszkodik, keservesen, messzehangzón sír a nyúl.

Ólomlábakon telnek a percek. Aztán jóval közelebbről hallatszik a párra vágyó róka vakogása. Mintegy feleletként, megint felhangzik a nyúlsírás. Jajgat és nyöszörög, szörnyű nagy bajban van.

A fény egyre fogy. Már nincs sok idő hátra.

A tarlón mozdul valami. Hogy került ez ide láthatatlanul? Szöszmötöl, keresgél.

A rőzserakás mögött halkan, aprót cincog egy egér. Mégis messze hallatszik, a sötét folt határozott irányt vesz és óvatosan közeledik.

Feszülő izmok, akadozó lélegzet, centiméterenként vállba forduló fegyver. Fém csúszik fémen hang nélkül, a biztosító kioldva.

A ruhasuhogást meghallja a sötét folt. Megáll. Élesen, határozottan hangzik fel ismét a cincogás, erre meglódul, szaporán kocog, tökéletesen tartja az irányt.
Aztán ismét megtorpan, felvetett fejjel figyel. Teste egybeolvad a ráforduló csőtorkolattal…

Egy ujjgörbítés. Arasznyi, sárga láng villan, mély, tompa dörrenés gurgulázik végig a téli tájon. Alapos visszarúgás, hang nélkül összeroskadó fekete folt, felszakadó, eddig bent tartott lélegzet, a fülben hangosan dübörgő, zakatoló vérnyomás.

Azonban még nem végleges a zsákmány. Rúg néhányat, majd nagy keservesen talpra áll. Sántítva két lépést tesz oldalra, többre nincs ideje.

Ismét láng és dörrenés.

Megkönnyebbült sóhaj. Még egy sor nyúlsírás, majd lassú, kényelmes séta. Tiszteletadás,

Gratulálok!
A Zsákmányhoz is és a történetet élö szavakkal irásához .  Emelem Igen
« Utoljára szerkesztve: 2010. December 16. - 11:20:22 írta Pyrus » Naplózva

Don´t eat yellow snow
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2526 Dátum: 2010. December 16. - 12:38:29 »

Peti vártam már soraidat...

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #2527 Dátum: 2010. December 16. - 17:12:38 »

Peti  Igen Emelem
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #2528 Dátum: 2010. December 16. - 19:11:07 »

Péter én is csatlakozom a gratulálók népes táborához!
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #2529 Dátum: 2010. December 16. - 23:48:28 »


Megkönnyebbült sóhaj. Még egy sor nyúlsírás, majd lassú, kényelmes séta. Tiszteletadás,


 Igen Igen Igen Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #2530 Dátum: 2010. December 17. - 14:23:44 »

Péter!
Ez nagyon szép volt!  Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #2531 Dátum: 2010. December 17. - 14:31:08 »

Péter!

 Igen Emelem
Naplózva

Renkecz Rafael
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #2532 Dátum: 2010. December 17. - 20:22:33 »

 Emelem Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #2533 Dátum: 2010. December 17. - 20:36:12 »

Péter!
Köszönöm! Így Karácsony előtt ez nagyon jól esett!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #2534 Dátum: 2010. December 30. - 23:31:19 »

Ma délután - hogy hasznosan töltsem szabadságom utolsó napjait - rókalesre indultam.
Kissé borongós, de tiszta, hideg időben, jó kilométeres séta után értem oda kiválasztott lesemhez. Kényelmesen elhelyezkedtem rajta, minden kelléket kipakoltam a zsebeimből, majd percekre átadtam magam a táj szépségének.



Miután kigyönyörködtem magam, számhoz emeltem az egér-sípot és elcincogtam pár strófát. Mivel hatástalannak bizonyult, néhány perc elteltével a nyúlsirámmal próbálkoztam. Vártam fél órát, majd újra megríkattam a nyulat. Egyre sötétebb lett, így egyre inkább a keresőmre hagyatkoztam. Körbepásztáztam balra a terepet, majd előttem, végül jobbra nézelődtem... És akkor megláttam Őt. Mintha zsinóron húzták volna, úgy jött a hang irányába. Óvatosan megpróbáltam megcélozni, a fegyver szíja azonban a les fájához ütközött. Erre megállt. Aztán újra megindult felém. Valami azonban gyanús lehetett neki, mert megint megtorpant. Az 1-es szálkereszt azonban ekkor már a mellkasán volt. A torkolattűz pillanatra elvakított, a puska rúgását nem is éreztem...
Messzelátómmal percekig néztem a mozdulatlan testet. Végre rászántam magam, hogy odamenjek Hozzá. Jókora kanróka volt, a legszebb téli szőrben. A lövedék bemenete pont ott volt, ahova céloztam, és a bal lapocka alatt távozott.
A róka hossza 109 cm volt, a súlyát meg legalább egy mázsának éreztem, mire a kocsihoz vonszoltam.



A felszerelés: Cz 550 lux 30-06, SchmidtBender Hungaria 6X42, MFS 11,7g SP


Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Oldalak: 1 ... 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 [169] 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: