Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 806000 alkalommal)
forsterh
Vendég
« Új üzenet #75 Dátum: 2008. Június 30. - 19:57:08 »

Szervusz MACI10!
Nálad a mérleg és a mérőszalag! Én csak a képről kísérletezgetek! Wave
Üdv. forsterh
Naplózva
MACI10
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147



« Új üzenet #76 Dátum: 2008. Június 30. - 20:48:39 »

Hello Zoli,a súly nagyon minimálisat eltér, 1,5 dkg + ba.A méretek megközelítőleg pontosak,az ,hogy fejlődőképes nem vitás. Igen Köszönöm. Ha van kedved a párokat is kielemezheted.Üdv MACI10.
Naplózva

A fáradság az, amikor a gyengeség elhagyja a testet.
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #77 Dátum: 2008. Június 30. - 21:26:18 »

Üdvözletem Forsterh!
 Temészetesen tudok felrakni képeket! V
Vannak igazi kuriózumok is, melyeket még édesapám talált!
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
forsterh
Vendég
« Új üzenet #78 Dátum: 2008. Július 01. - 05:06:05 »

Szervusz Fabrigo!
A különlegességek is érdekelnének, de a standard, alap formai megjelenésű zempléni agancsokat is megnézném!
Előre is köszönöm a fáradozásod! Wave
Üdv. forsterh
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #79 Dátum: 2008. Július 01. - 05:47:54 »

Szia Gábor! Wave
Itt a következő!
Üdv. forsterh
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #80 Dátum: 2008. Július 01. - 12:03:12 »

Volt egyszer egy baromi nagy súlyú trófeát hordó szarvasbika Hahóton.... Így fog kezdődni a legújabb vadászmese. Fejvakarás


Szia !

Akkor kiegészíteném egy kicsit mesét. Ennek a bikának esze ágában sem volt Hahóton lakni. Itt élt nálunk évekig. Hivatásos vadászaink találták meg a vadászházunk falán lévő hullott agancsait, egyszer mindkettőt, másszor csak az egyiket. Utaztak is rá bőgéskor, de nem sikerült elcsípni. Aztán valamely kacér ünő átcsalta a szomszédba. Vesztére.
De 2000-ben a kerecsenyi bikával kárpótolt bennünket Diana. Ez, ha jól emlékszem 9. a világranglistán. Annyi szubjektív büszkeséget szeretnék hozzátenni, hogy a földterületet, ahol elejtették, sikerült megvásárolnom.   
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
forsterh
Vendég
« Új üzenet #81 Dátum: 2008. Július 01. - 12:30:40 »

Szervusz Lajos!
És akkor megtudhatom, hogy hol van az a nálunk.....? :Mosolyog
Üdv. forsterh
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #82 Dátum: 2008. Július 01. - 13:04:03 »

Persze. Hubertusz VT. Nagykanizsa. A vadászház, aminek falán lóg a fényképen látható hullajtott agancs, Újudvaron van.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
forsterh
Vendég
« Új üzenet #83 Dátum: 2008. Július 01. - 15:57:38 »

Volt egyszer egy baromi nagy súlyú trófeát hordó szarvasbika Hahóton.... Így fog kezdődni a legújabb vadászmese. Fejvakarás


Szia !

Akkor kiegészíteném egy kicsit mesét. Ennek a bikának esze ágában sem volt Hahóton lakni. Itt élt nálunk évekig. Hivatásos vadászaink találták meg a vadászházunk falán lévő hullott agancsait, egyszer mindkettőt, másszor csak az egyiket. Utaztak is rá bőgéskor, de nem sikerült elcsípni. Aztán valamely kacér ünő átcsalta a szomszédba. Vesztére.
De 2000-ben a kerecsenyi bikával kárpótolt bennünket Diana. Ez, ha jól emlékszem 9. a világranglistán. Annyi szubjektív büszkeséget szeretnék hozzátenni, hogy a földterületet, ahol elejtették, sikerült megvásárolnom.   
Szia Lajos!
Köszönöm a válaszod! Hmmmm,  :N bizonyára szemrevaló kis ünő lehetett, amelyik ilyen messze elcsalta! Bion
Mennyi is az légvonalban 20-25 km?
A kerecsenyi bika a karapancsai után számomra etalon a magyarországi szarvasbika trófeák között. 122 cm-es szárhossza, 50 cm -es szemágai és 60-66 cm-es középágai ma legjobban testesítik meg a magyar szarvasbika trófeájával kapcsolatban megfogalmazott minőségi elvárásokat. Annyira tökéletes, hogy van egy saját magam készítette online működő gímtrófeabírálati lapom, amelybe hasonlítási alapként a kerecsenyi bika adatai lettek beépítve. Minden mért adatot %-os viszonyban e bika adataival,  -mint elvárható méretekkel- veti össze. Hát nem mondom van mit behozni a ma aranyérmesként elbírált bikáknak.
Egyébként én is a térségben élek és dolgozom és azt tapasztalaom, hogy a Kisbalaton és az azt övező berkes, vizes élőhelyek kellő védelmet nyújtanak ma, az itt élő gímpopuláció számára és az itt élő állomány minőségében erősen feljövő! Szerintem nem is sokára hallani fogunk még ebben a térségben terítékre került kiváló minőségű, kapitális trófeájú szarvasbikákról!Te hogyan látod?!
Üdv. forsterh
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #84 Dátum: 2008. Július 01. - 20:28:15 »

Üdv Forsterh!

Tudnál feltenni képet A kerecsenyi bikáról?

Örülnék neki.  Wave
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #85 Dátum: 2008. Július 01. - 20:56:10 »

Szervusz Anti!
Egy linkelésen keresztül meg tudod tekinteni!

http://magazin.vadaszlap.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=1292&Itemid=99
Ezt a szarvasbikát én azért tartom genetikailag is értékesnek, mert ennyi keveredési lehetőség után, még mindig az igazi keleti tipusú szarvas jegyeit hordozza magán. A hosszú szárméretek mellett hatalmasak a főágak hosszai, ehhez jó körméretek párosulnak. Ugyanakkor a koronában is szép számmal találhatók ágak, de ez még sem ment a szárhossz rovására. Szóval ez egy értékes, ősi megjelenésű típus, egy olyan vérvonal, amelynek a déldunántúli szarvaspopulációk minőségének javításában alapvető szerepet kellene biztosítani! Óvatosan kellene bánni a térségben a hosszú szárú, koronában 5-6 évesen még csak villát nevelő fiatal szarvasbikákkal, mert ez a tipus későn érő és csak 11-13 éves korában vagy még később mutatja meg, hogy igazán mire is képes. Egyébként én ennek a bikának - persze tudom hogy ez nem ilyen egyszerű - adtam volna még egy tenyészévet az elejtéséig. Belemehetett volna a trófeasúlya a 16 kg-ba is.
Üdv. forsterh
Naplózva
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #86 Dátum: 2008. Július 01. - 22:30:00 »

Segítségeteket kérném! Hogy lehetséges nagyobb méretű képeket is felrakni?
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
forsterh
Vendég
« Új üzenet #87 Dátum: 2008. Július 02. - 05:51:35 »

Szervusz Fabrigo! Wave
A legegyszerűbben akkor jársz el, ha a meglévő képeidet,(digitálisan készültekről beszélek) úgy ahogy vannak egy képfeltöltő oldal segítségével egy tárhelyre feltöltöd. Ezen tárhelyek között aztán vannak amelyeken egy bizonyos idő után törlődnek, de van amelyik örökösen eltárolható. Én személy szerint (és ez remélem nem a reklám helye) az ikep.hu  ingyenes website-ot használom erre a célra.
Itt tudsz ide beregisztrálni:http://www.ikep.hu/user/index.php
Kétféle albumokat tudsz létrehozni, privátot, amely csak saját megtekintésre alkalmas és nyitottakat, amelyeknek megtekintését megosztod a látogatókkal. A megosztott albumaidat, de egyes képeidet is az aktuális linkhely bemásolásával megtudod jelentetni a Fórumon vagy azon személyek előtt, akiknek a linket elküldöd.
Ha papírfotóid vannak, akkor azokat először szkenneld be,(alakítsd át digitális tartalommá) és utána mehet minden úgy, mint ahogyan leírtam.
Remélem tudtam segíteni!
Üdvözlettel forsterh
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #88 Dátum: 2008. Július 02. - 12:07:19 »

"Óvatosan kellene bánni a térségben a hosszú szárú, koronában 5-6 évesen még csak villát nevelő fiatal szarvasbikákkal, mert ez a tipus későn érő és csak 11-13 éves korában vagy még később mutatja meg, hogy igazán mire is képes." Idézet forsterh-től
Szervusztok Mindenki Wave, akiket érdekel ez a téma!
Nos tegnap áttekintettem a Lajos által megnevezett VT. honlapján található Galériát és meglepő felfedezést tettem.
A kerecsenyi bika vérvonala továbbra is él ezen a vadászterületen és visszatért a terítékbe is. Egyébként pedig a VT. által kezelt vadászterületen lévő szarvaspopulációk egy jelentős része még mindig a gyönyörű keleti tipusú szarvast mintázza. A két típus folyamatos keveredése és genetikai kohéziója lehet az oka a kiválóbbnál kiválóbb trófeát megnevelő szarvasbikák megjelenésének.
Szívesen venném ha a környékben vadgazdálkodók közül valaki elmondaná a szakmai véleményét is a témával kapcsolatban.
Üdv. forsterh
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #89 Dátum: 2008. Július 02. - 12:52:30 »

Az is elképzelhető, hogy mindkét kép a kerecsenyi bikát ábrázolja, csak más fotózási szögből.Erre utalhat, hogy mindkét fotón felemelkedett állapotban kimeredve van a jobb hátsó láb és a terítéknél mindkét képen látszik egy fehér tövű fenyőágdarab. :fejvMindenesetre egészen belelkesedtem! Bion  KAP
Tehát ez ugyanazon teríték egy másik oldalról fényképezve, illetőleg a bika fejét utólag  a tokáról az orrára állították.
Üdv. forsterh
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: