Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 316139 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #510 Dátum: 2012. Február 14. - 18:46:54 »

Azt azért ne mondja senki , hogy a 20% körüli hüvely többlet nem számit.


Miért, mit számít? Több réz. Ennyi. Az számít, hogy mi van a hüvelyben. Milyen lőpor, mennyi. Azt gondolod, hogy a .30-06-os fullra tele van lőporral?

Látom egyikőtök sem érti mit is akar a "harmonikus" jelenteni.

Sanyooo is bevallja egyik puskája sincs, de vitatkozik olyannal, akinek mindkettő van.

Sok lett itt a hirtelen tudor...
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #511 Dátum: 2012. Február 14. - 18:50:02 »

Kovács László : Kívánatos Kaliberek-című könyvében ezt írja a .308 Win-ről:   " Óriási előnye,hogy legpontosabb az azonos lövedékátmérőjű (lőszer családban) ,többek között ezért is kedvelik mesterlövész körökben,másrészt a hozzá készített,ideális tömegű fegyver alig rúg vissza amikor elsütik. Tehát az ilyesmire érzékeny vadászok szintén bátran használhatják. "   Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #512 Dátum: 2012. Február 14. - 18:53:56 »

Kovács László : Kívánatos Kaliberek-című könyvében ezt írja a .308 Win-ről:   " Óriási előnye,hogy legpontosabb az azonos lövedékátmérőjű (lőszer családban) ,többek között ezért is kedvelik mesterlövész körökben,másrészt a hozzá készített,ideális tömegű fegyver alig rúg vissza amikor elsütik. Tehát az ilyesmire érzékeny vadászok szintén bátran használhatják. "   Emelem

De hát a hüvelyhossz!  Röhög

Nekem sincs .308-asom (de még lehet), .30-06-osom volt,  azonban vettem a fáradságot és utána olvastam.

Tul sok olyan frázist dobáltok, aminek nincs igazából alapja. Vagy legalábbis számottevő mértékben nincs. És ez nem bullnak szólt.

Ezzel aztán a részemről a téma lezárva, mert egyhelyben topogunk.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #513 Dátum: 2012. Február 14. - 19:04:20 »

Az emberünk leírta,hogy kemény volt neki a 30-06
Innentől kezdve meg egyértelmű hogy .308
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #514 Dátum: 2012. Február 14. - 19:06:44 »

Ezt szintén ő irta a .308 ról:   "a gyakorlatban teljesen mindegy , hogy melyiket vesszük meg. Tizenkét grammos lövedéktömeg felett valamivel jobb ugyan a .30-06 aminek kicsit nagyobb a hüvelykapacitása,,,,,,,"  " Jómagam mindkét töltényféléhez tartok puskát, melyekkel rendszeresen járom az erdőt-mezőt, zsákmányolok. Teljesen egyformának érzem az ölőerejüket-természetesen azonos tipusu lövedéket feltételezve"  
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #515 Dátum: 2012. Február 14. - 19:09:51 »

Miért, mit számít? Több réz. Ennyi. Az számít, hogy mi van a hüvelyben. Milyen lőpor, mennyi. Azt gondolod, hogy a .30-06-os fullra tele van lőporral?

Látom egyikőtök sem érti mit is akar a "harmonikus" jelenteni.

Sanyooo is bevallja egyik puskája sincs, de vitatkozik olyannal, akinek mindkettő van.

Sok lett itt a hirtelen tudor...

Ha neked van mindkettő akkor pontosan tudod, hogy nincs szignifikáns különbség közöttük, maradnak az érzelmek.
Nekem fontos, hogy a lőszerem erős legyen, én a Springfield-et választanám, ha valaki retteg a hátralökéstől, válassza a Winchestert, legfeljebb meglepődik.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #516 Dátum: 2012. Február 14. - 19:11:51 »

Támasszunk oldalba 308-al és 3006-tal egy 150 kg körüli remetét és egyből eldől a vita főleg ha a 3006-t 14.5 gr-os maggal szereljük.
Üdv az OGRE
"...az elefántot egy tűvel is meg lehet ölni, csak jó helyen kell megszúrni..."
Kovács László : Kívánatos Kaliberek-című könyvében ezt írja a .308 Win-ről:   " Óriási előnye,hogy legpontosabb az azonos lövedékátmérőjű (lőszer családban) ,többek között ezért is kedvelik mesterlövész körökben,másrészt a hozzá készített,ideális tömegű fegyver alig rúg vissza amikor elsütik. Tehát az ilyesmire érzékeny vadászok szintén bátran használhatják. "   Emelem
Ha olvastad, akkor nem értem...én nem találtam olyan kalibert benne, amit ne dícsért volna.
Minden alkalmas arra, amire kitalálták...nagyjából.
Személy szerint nem látok annyi pluszt a 06-ban, ami miatt azt választanám.
Egy jó kis 80-as Sauer stucnit másban el sem tudnék képzelni, csak 308-ban.
De ízlések és pofonok...
Én akkor is nyugodt szívvel tudom ajánlani a 308Win-t mindenkinek.


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
davidde
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244



« Új üzenet #517 Dátum: 2012. Február 14. - 19:15:08 »

Üdv. Székely Dénes könyvéből idézek.  " A háborús tapasztalatokból a szakemberek azt a következtetést vonták le,hogy egy viszonylag könnyű,de hatásos félautomata,automata fegyverre van szükség. A tervezők előtt világos volt,hogy e cél eléréséhez a 3006-os tölténynél egy rövidebb hüvelyhosszúságú töltény a megoldás kulcsa. A rövidebb hüvelyhosszúság rövidebb teljes töltényhosszt eredményez,ami könnyebb és hatékonyabb fegyvermechanizmust vezet."   Végül mégse vezette be a katonaság,hanem a Winchester gondolt egy nagyot és katalógusába kínálta polgári célra. Végül katonai bevezetése is megtörtént 1954 ben. Csak egy kis érdekességnek szántam,gondoltam megosztom veletek ha már van ilyen könyvem.   Wave
Naplózva

davidde
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #518 Dátum: 2012. Február 14. - 19:19:25 »

A 308-as semmivel nem rosszabb a 30 06-nál !
Kedvem szerint viszem egyiket másikat , de nagy külömbséget nem tapasztaltam !!
Bárki nyugodtan használja a 308-ast mert bikát is teritékre hoztam már vele . Sőt hajtásban több kant sikerült lőni .
A baj igazán akkor van , Ördög ha a vad elkerül !
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #519 Dátum: 2012. Február 14. - 19:21:54 »

Üdv. Székely Dénes könyvéből idézek.  " A háborús tapasztalatokból a szakemberek azt a következtetést vonták le,hogy egy viszonylag könnyű,de hatásos félautomata,automata fegyverre van szükség. A tervezők előtt világos volt,hogy e cél eléréséhez a 3006-os tölténynél egy rövidebb hüvelyhosszúságú töltény a megoldás kulcsa. A rövidebb hüvelyhosszúság rövidebb teljes töltényhosszt eredményez,ami könnyebb és hatékonyabb fegyvermechanizmust vezet."   Végül mégse vezette be a katonaság,hanem a Winchester gondolt egy nagyot és katalógusába kínálta polgári célra. Végül katonai bevezetése is megtörtént 1954 ben. Csak egy kis érdekességnek szántam,gondoltam megosztom veletek ha már van ilyen könyvem.   Wave

A két nagy háború tapasztalatai azt mutatták, hogy egy bizonyos idő elteltével semmi más nem számít, mint a hátország anyagi kapacitása. Olvastam, hogy Magyarország NAPI lőszergyártása 3-4 MILLIÓ puskatöltény volt, a nagyobb országoké természetesen több! Aki azt mondja, hogy a kisebb hüvely, kisebb töltény nem gazdasági érdekből születik, azzal az emberrel én sem tudok tovább vitatkozni.
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #520 Dátum: 2012. Február 14. - 19:23:31 »

Voldi miből gondolod , hogy mindenki a levegőbe beszél? Nekem volt nem csak 308 és 3006 de még 7.62x54R is most meg 300 WM van , tehát 30-as kaliberben igen is érintetnek érzem magam . Ne mond ,hogy az a 12 mm többlet csak levegő?! Mert ha nics is patika mérlege a legtöbb vadásznak azért szemre is nagyobb kupac a 3006-é , hogy milyen össze tételü az a mai nagyipari tölténygyártásba cégenként változó de nem hiszem , hogy pl:a Remington más lőporral töltené 308 és 3006-t! Azt meg te nem érted v. csak nem akarod érteni , hogy a pontosságban és a harmónikusságban lévő különbség a mai vadászok részéről elhanyagolható szinte megfoghatatlan dolog. Kíváncsi lennék ha egy Izs 18-assal állnál a kárpátok erdeiben szembe egy medvével ,akkor  melyiket választanád és itt nem a helyzet extremitását akarom kiemelni , hanem ha belenél traselva akkor melyiket szeretnéd a csőben tudni?! Mellesleg a legjobb gyalogsági géppuska lőszer még mindíg a 3006 az örök ranglistán . De megnézheted az amerikai lőszer eladási listákat is több évtizedre vissza menőleg .
És ,hogy idézzem én is Kovács Lászlót ama bizonyos könyvből:"...akik most indulnak el e gyönyörü szép , de rögös pályán és nem akarnak sem alá - sem fölé fegyverkezni a hazai lehetőségeknek , hanem az ideálisat keresik. Máris megtalálták, mert az nem más mint a "jó öreg" .30-06 Springfild." Figyelmes olvasás

A 3006-t soha sem hiba választani . Igen

Üdv az OGRE
Naplózva
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #521 Dátum: 2012. Február 14. - 19:51:43 »

Abban látom a külömbséget, hogy nagyobb lövedék tömeg, 12gr felett, vagy az átlagnál nagyobb kezdősebesség lehetőségét a 30-06 adja.
Más kérdés,hogy ezzel ki akar élni.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #522 Dátum: 2012. Február 14. - 20:07:33 »

Abban látom a külömbséget, hogy nagyobb lövedék tömeg, 12gr felett, vagy az átlagnál nagyobb kezdősebesség lehetőségét a 30-06 adja.
Más kérdés,hogy ezzel ki akar élni.


Ja.Nekem is mondták a tudorok, hogy miért vadászom 8x57-el, 150 méter után leesik a mag. Igaz egyébként, mert annak meg még lassabb a kezdősebessége a .30-06-nál.   Röhög Röhög  Leesik bizony, kérdés mikor.

De most már tényleg bezárva a vita részemről. Nézzétek meg az eredeti kérdést, aztán folytassátok. Mert az eredeti kérdésre a válasz .308 és, tetszik a .30-06 fanoknak, vagy nem ez tagadhatatlan. Akkor meg, miről csépeljük?

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #523 Dátum: 2012. Február 14. - 20:11:01 »

Az eredeti kérdés az volt, hogy győzzük meg őt, jobb választás a .308, mint a 30-06!  HÁT NEM JOBB!  Más, de nem jobb!
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #524 Dátum: 2012. Február 14. - 20:11:15 »

.308 vs 30-06  Én úgy  gondolom, hogy a kettő közti  különbség akkor jönne ki igazán , ha lehetne tölteni házilag!   Egyébként ,mindig az első lövés számít , és az nem  (nagy)kaliber függő , ha jó helyen nagy gond nem lehet!   Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: