Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 56   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 300-as magnumok társasága  (Megtekintve 150376 alkalommal)
kopasz
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20



« Új üzenet #390 Dátum: 2014. Március 09. - 07:27:24 »

Köszi!  Emelem
Naplózva

"Aki a természetben találja meg saját világát, sosem csalódik. A törvények itt kegyetlenebbek. Viszont sokkal tisztességesebbek!"
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 875



« Új üzenet #391 Dátum: 2014. Március 09. - 12:34:46 »

 Emelem
A brenneke TOG árához, ami majdnem 1300/db, hasonlítva mondtam hogy a olcsóbb a sako. Az hogy külhonban menyért adják, csak akkor lenne érdekes ha a nyugati országrészben laknák, de itt a keleti tájakon, el kel fogadni a magyar árakat.  A szórással nincs gond. Csak függőlegesen kellet korrigálni, mert a 14.3 g sakót 50 méteren, feljebb hordta vagy 15 cm mint a 10.7 g brennekét.   
Naplózva

Üdv Chris
forester73
Vendég
« Új üzenet #392 Dátum: 2014. Március 09. - 12:53:14 »

Ezért nem értem a keresgéléseket mifelénk (Miskócon) 950 Ft/db áron adják a Norma NP 11.7 g-mos maggal . Akkor minek variálni ?? Ja , hogy occó kell a magnumhoz , akkor Privi , S&B , GECO és ki is merült az occó . Az meg , hogy lessz-e megfeleló ölő hatássa - az is kérdés kinek mi a megfelelő- az más kérdés . Én eretnekként abban hiszek , hogy a megfelelő energialeadás megfelelő átütő erővel kell , hogy párosúljon .

Üdv ÉN (nedutki)
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #393 Dátum: 2014. Március 09. - 13:45:57 »

Emelem
A brenneke TOG árához, ami majdnem 1300/db, hasonlítva mondtam hogy a olcsóbb a sako. Az hogy külhonban menyért adják, csak akkor lenne érdekes ha a nyugati országrészben laknák, de itt a keleti tájakon, el kel fogadni a magyar árakat.  A szórással nincs gond. Csak függőlegesen kellet korrigálni, mert a 14.3 g sakót 50 méteren, feljebb hordta vagy 15 cm mint a 10.7 g brennekét.   

Éppen a "másik" fórumon egy pár matektanár értekezik arról, hogy, ha nehezebb a lövedék, akkor mennyivel is kell(!!!), hogy lejjebb csapódjon be x méteren, mint a könnyebb! Vigyorog
Nem akarod nekik megírni a saját tapasztalatodat? Stoel

Igen, elfogadom, hogy mindenki kötve van a kisker árakhoz, csak ilyenkor jut eszembe az ősrégi kabarétréfa analógiájára, hogy hátha egyszer valaki berág, és elkezdi dühében szétkalapálni az 1300 forintos patronokat, azzal, hogy "mi kerül ebben a lőszerben 1300 forintba??!! Fejvakarás Woest Rííí"
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #394 Dátum: 2014. Március 09. - 13:51:54 »

Ezért nem értem a keresgéléseket mifelénk (Miskócon) 950 Ft/db áron adják a Norma NP 11.7 g-mos maggal . Akkor minek variálni ?? Ja , hogy occó kell a magnumhoz , akkor Privi , S&B , GECO és ki is merült az occó . Az meg , hogy lessz-e megfeleló ölő hatássa - az is kérdés kinek mi a megfelelő- az más kérdés . Én eretnekként abban hiszek , hogy a megfelelő energialeadás megfelelő átütő erővel kell , hogy párosúljon .

Üdv ÉN (nedutki)

Ár/érték arányban, aligha van ennél jobb (egyébként sem!!! Kacsint Mosolyog Ördög)
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #395 Dátum: 2014. Március 09. - 22:50:08 »

Emelem
A brenneke TOG árához, ami majdnem 1300/db, hasonlítva mondtam hogy a olcsóbb a sako. Az hogy külhonban menyért adják, csak akkor lenne érdekes ha a nyugati országrészben laknák, de itt a keleti tájakon, el kel fogadni a magyar árakat.  A szórással nincs gond. Csak függőlegesen kellet korrigálni, mert a 14.3 g sakót 50 méteren, feljebb hordta vagy 15 cm mint a 10.7 g brennekét.   
Tudom,hogy off ,de nekem a 30-06 -os om a 14,2 Federalt csak 3-4 cm tette feljebb a zasztava nem sok ez egy kicsit???
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 875



« Új üzenet #396 Dátum: 2014. Március 10. - 09:55:31 »

 Emelem
Szerintem is sok, de ennyi volt. Ha vízszintes síkban is lett volna nagyobb eltérés a távcsőre gyanakodnék, de így, marad az ismételt próbalövés, csak jussak lőtérre.
Naplózva

Üdv Chris
immi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #397 Dátum: 2014. Március 15. - 17:15:30 »

Emelem
A brenneke TOG árához, ami majdnem 1300/db, hasonlítva mondtam hogy a olcsóbb a sako. Az hogy külhonban menyért adják, csak akkor lenne érdekes ha a nyugati országrészben laknák, de itt a keleti tájakon, el kel fogadni a magyar árakat.  A szórással nincs gond. Csak függőlegesen kellet korrigálni, mert a 14.3 g sakót 50 méteren, feljebb hordta vagy 15 cm mint a 10.7 g brennekét.   

 Üdv.
 Lehet,hogy hülyeséget kérdezek  de ez a magasság beli külömbség  hány méterig maradt vajon meg.?
 Kérdésem azért van  mert most én is váltani szeretnék  SAKO 11,7-ről 14,3-ra mert ezzel az első 20-m en  nem igazán ad jelet a találatról.
 Szóval,hogy mire számíthatok  majd . Emelem
Naplózva
zsandár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #398 Dátum: 2014. Március 16. - 09:19:50 »

Üdv mindenkinek.
Lenne egy kérdésem lőszerhasználattal kapcsolatosan. a napokba vettem egy Zastava 300 win mag kaliberű puskát eljutottam a belövéshez de az általam vásárol Hornady lőszert ide oda rakosgatja. Tanácsot kérnék milyen lőszerrel próbálkozzak mert egy két ember azt mondta hogy ez ehet a lőszernek is a hibája.

előre is köszönöm
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #399 Dátum: 2014. Március 16. - 09:36:51 »

Üdv mindenkinek.
Lenne egy kérdésem lőszerhasználattal kapcsolatosan. a napokba vettem egy Zastava 300 win mag kaliberű puskát eljutottam a belövéshez de az általam vásárol Hornady lőszert ide oda rakosgatja. Tanácsot kérnék milyen lőszerrel próbálkozzak mert egy két ember azt mondta hogy ez ehet a lőszernek is a hibája.

előre is köszönöm

Újan vetted?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #400 Dátum: 2014. Március 16. - 10:05:23 »

Üdv mindenkinek.
Lenne egy kérdésem lőszerhasználattal kapcsolatosan. a napokba vettem egy Zastava 300 win mag kaliberű puskát eljutottam a belövéshez de az általam vásárol Hornady lőszert ide oda rakosgatja. Tanácsot kérnék milyen lőszerrel próbálkozzak mert egy két ember azt mondta hogy ez ehet a lőszernek is a hibája.

előre is köszönöm

Ha használtan vetted, mit mondott a régi tulaj, milyen lőszerrel használta? Hol lőtted be, hogyan, valaki segített?
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 875



« Új üzenet #401 Dátum: 2014. Március 16. - 10:44:52 »

Üdv mindenkinek.
Lenne egy kérdésem lőszerhasználattal kapcsolatosan. a napokba vettem egy Zastava 300 win mag kaliberű puskát eljutottam a belövéshez de az általam vásárol Hornady lőszert ide oda rakosgatja. Tanácsot kérnék milyen lőszerrel próbálkozzak mert egy két ember azt mondta hogy ez ehet a lőszernek is a hibája.

előre is köszönöm

Emelem
Próbálj az ismeretségi körből beszerezni más gyártmányokból 3-4 db. lőszert ( sako, S&B, stb.), hasonló sülyű lövedékkel,  és ezeket is kipróbálni. Nem utolsó sorban, a távcsövet ellenőrizni, meg a fegyvercső - tus közötti távolságot.   
Naplózva

Üdv Chris
forester73
Vendég
« Új üzenet #402 Dátum: 2014. Március 16. - 11:06:43 »

Szigorúan az ÉN azaz a saját véleményemet és gondolkodás módomat írnám le , a tapasztalataim alapján fegyvervásárlással kapcsolatban . A magnum és a standard kaliberek közötti gáznyomás különbséget mindenki ismeri és tisztában van azzal , hogy a magnumok , főleg a "modern hiperszuperrek" igen csak "eszik" a csövet . Példáúl addig amíg egy átlagos fegyvert feltételezve egy 3006-os kaliberrel nyugodtan elpuffogtathatunk 3-4000 lőszert a szóráskép megváltozása nélkül addig egy 300 WM-el csak kb1500-2000-t és ez a fontos megfelelő csőanyagot és gondos karbantartást feltételezve . Ezen utólag említett két tényező annyira letudja csökkenteni a cső élettartamát , hogy csak pislogunk ki a fejünkből . Lehet , hogy egy gyenge anyagból készűlt rosszúl karbantartott csőböl 300WM esetében már a 3-400 lövés is sok . Egy átlag nimród évi 2-3 doboz lőszert elpuffogtatva 10 éven belül tönkre lőheti a csövet , ezért az idősebb fegyvereket , főleg ha nem ismerem a gazdáját mindig fentartással fogadok és csak egy fegyvermesteri vizsgálat és egy lőtéri próba tud meggyőzni . Elég sok fegyver megfordúlt a kezem között és netünjek nagyképünek de nem veszek régi fegyvert ha egy mód van rá . Ja és occón nem nagyon van jó fegyver , mert amikor elkezdi használni az ember rájön , hogy akad , hogy nem pontos , hogy rossz a távcső stb . Ma már van annyi elérhető áru alap fegyver , hogy nem is értem azokat akik megvesznek egy régi fegyver , kirpróbálatlanúl mert az eladó azt mondta , hogy űberf@sza .

És itt kérdezném zsandár olvtársat , amikor megvetted nem próbáltad ki ???????????  Nem bántva a Zastit (sokan kedvelik és eredményesen használják , megjegyzem alap kaliberekben 7x64 v. 3003) nem a jó minőségéről és főleg nem az egyenletesen jó minőségéről híres , akkor minek vetted meg 300WM kaliberben próbanélkül ? Mert occó volt v. mert esetleg ez volt szíved vágya . A másodikat megtudom érteni , az elsőt nem , mert az általad leírt probléma adódhat kopásból , lőszerproblémából , távcsőhibából , ágyazási hibából stb . Kívánom ,hogy csak a lőszerrel legyen gondod mert akkor egyszerü lessz orvosolni , de ha nem akkor az occó igen drága lessz és akkor sem lessz tökéletes , mert elfogod veszíteni a fegyver iránti bizalmadat és akkor megette a fene az egészet.

Remélem nem voltam bántó v. sértő nem ez volt a szándékom , csak ráakartam világítani a magnumkaliberek egyik alapvető hátrányára úgy , hogy feltétlen híve vagyok a 300WM-nek .

Üdv az OGRE Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #403 Dátum: 2014. Március 16. - 11:25:10 »

Üdv.
 Lehet,hogy hülyeséget kérdezek  de ez a magasság beli külömbség  hány méterig maradt vajon meg.?
 Kérdésem azért van  mert most én is váltani szeretnék  SAKO 11,7-ről 14,3-ra mert ezzel az első 20-m en  nem igazán ad jelet a találatról.
 Szóval,hogy mire számíthatok  majd . Emelem

Minden cső más még azonos gyártmánynál is ! Ebből adódóan itt senki nem tudja távgyógyítással megmondani a tutit. Ha váltani akarsz akkor vedd meg azt a lőszert , menj el a lőtérre lehetőleg oda ahol "satuból" tudsz lőni és minimális lehet a lövőhiba és meglátod mit produkál a fegyver az új lőszerrel. Ne csodálkozz ha tágul a szóráskép vagy egyszerűen @ar lesz. Lehet hogy szerencséd van és jól viszi a cső a nehéz magot is.  Vállat von  Nem akarlak elriasztani de könnyen lehet hogy nem lősz jó lőképet az átlagostól-optimálistól eltérő lövedéktömeggel. Jól hangzik az a Magnum megnevezés de csodát nem szabad tőle várni és pontosan szórón közeli lövéseknél jönnek ki a hátrányai .        Emelem
Naplózva
zsandár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #404 Dátum: 2014. Március 16. - 13:08:26 »

köszönöm  a véleményeket.
A puskát távcső és szerelék nélkül használtan vásároltam(próba csak nyilt irányzékkal 50 méterről volt 3 lövés). Azért vásároltam meg mert megbízhatónak tartom és korábban egy cz550 volt és az is bevált nagyon (mondjuk az új volt). most jöttem vissza a próbalövésekből és az ideg sz...t b...sz. A winchester lőszerrel elment a hornady val katasztrófa a S&B lőszerrel alakult de abból nem kaptam csak  4 darabot. a szerelék trajta egy komlói kifordítható szerelék és egy teljesen úz zeiss durality van rajta. eldönteni nem tudom, hogy melyik a gyenge pontja az egységnek.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 56   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: