Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszer újratöltés  (Megtekintve 68543 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #60 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 18:43:12 »

Sziasztok!
4mm-es ólomsörétet kereset!
Tudnátok segíteni.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #61 Dátum: 2014. Október 24. - 14:17:20 »


 Fejvakarás Vállat von
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #62 Dátum: 2015. Január 13. - 20:51:35 »

Egy kis nosztalgia:

Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #63 Dátum: 2015. Január 14. - 22:01:16 »

Mindegyik doboz öregebb mint én.  Ördög
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #64 Dátum: 2015. Január 14. - 22:13:29 »

Azt hiszem hogy a hátsó sortól talán nem. (a piros volt az utsó fajta)
Nade az első sor az nem mai darabok..
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #65 Dátum: 2015. Január 15. - 00:26:36 »

Mindegyik doboz öregebb mint én.  Ördög
Nem igazán. A igazi klasszikus darabok azok henger alakú papírkartonban csomagoltattak a 60-70 es években.... Ördög
Ez az anyag mozgatta az igazi fütyülőset és kilencszemeset. Néha egy kis hadiipari tuninggal...ki mihez fért hozzá.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #66 Dátum: 2015. Január 15. - 06:56:45 »

Öreg cimborám szerint a faggyúba beöntött 6 vagy 7 szemes volt az igazi ( éppen mennyi fért bele) disznóra.
De a szarvast is ezzel lőtték.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #67 Dátum: 2015. Január 15. - 17:56:27 »

Öreg cimborám szerint a faggyúba beöntött 6 vagy 7 szemes volt az igazi ( éppen mennyi fért bele) disznóra.
De a szarvast is ezzel lőtték.

Drága nagyapám a kaolin bányából barterezett lőport átengedte a mákdarálón, a gyutacsot visszaformázta és a hadi gyutacs "szívét" beletette. A billentyű elhúzása után még egy ideig célon kellett tartani a szerszámot mert egy kicsit lassú volt a folyamat. A faggyú az minden töltény zárására alkalmas volt. Az egyik legbecsesebb emlékem egy peremező ami elmondások szerint valami  Waldbott hagyaték vagy annak beosztottjáé. Nagy idők tanúja.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #68 Dátum: 2015. Január 15. - 20:18:11 »

Volt még egy szürke szögletes kilós doboz is ami olyan volt mint a régi motorolajos doboz! A tetején az összeforrasztott "csöcsöt" kellett levágni, és úgy lehetett kiönteni.  A sörétet meg belülről gumírozott vászonzsákba árulták!
Hát régen volt!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #69 Dátum: 2015. Január 20. - 15:56:02 »

Drága nagyapám a kaolin bányából barterezett lőport átengedte a mákdarálón, a gyutacsot visszaformázta és a hadi gyutacs "szívét" beletette. A billentyű elhúzása után még egy ideig célon kellett tartani a szerszámot mert egy kicsit lassú volt a folyamat. A faggyú az minden töltény zárására alkalmas volt. Az egyik legbecsesebb emlékem egy peremező ami elmondások szerint valami  Waldbott hagyaték vagy annak beosztottjáé. Nagy idők tanúja.

Nagy idők... Meglett férfi ember könnyeivel küszködve, és morfondírozván, hogyan csinálják majd meg a szétnyílt dupla srétest, amit nem egyhavi fizetésből lett megvéve. Meglepődött
Persze a szarkafészek a helyén maradt...  Ördög Ördög
Naplózva

Üdv End
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #70 Dátum: 2015. Január 20. - 16:28:29 »

Nagy idők... Meglett férfi ember könnyeivel küszködve, és morfondírozván, hogyan csinálják majd meg a szétnyílt dupla srétest, amit nem egyhavi fizetésből lett megvéve. Meglepődött
Persze a szarkafészek a helyén maradt...  Ördög Ördög

A mai buhera mátrixra már nincs rálátásom, de szintén hiteles forrásból tudom, hogy a muszka sörétes(ami egy hordó borért volt vásárolva) csöve az előagytól elvált de a kéznél lévő hordóabroncsból hajtott bilincs nagyszerűen helyettesítette. A fegyver a favágó tuskón végezte drága nagyanyám keze által, az alábbi szavak kíséretében: "te vén bolond meg akarsz dögleni". Azután jött az álmok, álma a Lampart, de az egy más történet és nem kevésbé színes. A házi lőszertöltés is addig zajlott  még drága nagyapám nem csinált egy lövetűt a duplából azáltal, hogy kifelejtette a lőport és a fojtás a chok furatba szorult vagy a a jelentősen felporozott lőszer nem okozott hallás károsodást. A Lampart egykulcsos rendszere nem bírta a rapszódikus terheléseket ezért az is a kohóban végezte. Azután következett az IZS 58 ami a mai napig üzemel a tulajdonomban pedig ez is kapott rendesen a házi löszerekkel anno.
 Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #71 Dátum: 2015. Január 22. - 20:02:04 »

Ha raknék fel fotót a fűzfői lőporüzemről vagy a ballisztikai àllomásról, hogy hogy néz ki most na akkor lenne sìrás.
Gyalázat ez.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
baliiii
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #72 Dátum: 2015. Február 22. - 20:00:35 »

Sziasztok!  Emelem
Most akarom megcsinálni a vizsgát. Előre keresgéltem itt a töltéshez szükséges dolgokat és leltem egy úgy mond már gépet: http://kapszli.hu/product/12g-load-all-ii/
Az lenne a kérdésem hogy ti használjátok vagy van róla valami véleményetek érdemes megvenni?

Üdv:Baliiii Emelem



Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #73 Dátum: 2015. Február 22. - 21:20:46 »

Sziasztok!  Emelem
Most akarom megcsinálni a vizsgát. Előre keresgéltem itt a töltéshez szükséges dolgokat és leltem egy úgy mond már gépet: http://kapszli.hu/product/12g-load-all-ii/
Az lenne a kérdésem hogy ti használjátok vagy van róla valami véleményetek érdemes megvenni?

Üdv:Baliiii Emelem





Szia!

Kérdezd meg  Space Cowboy fórumtársunkat, ő biztosan tud válaszolni!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #74 Dátum: 2015. Június 09. - 11:45:00 »

 Tegnap megkaptam a seréteshez való dolgokat, mert a harkovi lőszergyár manapság mindent gyárt csak 16-os sörétes patront nem hajlandó. Gáluscsabus fórumtársunknak már elregéltem, hogy a fél kiló bascieri-pellagri M92S port egy diszperzites vödörbőL méricskélte ki a boltos (kurvára remélem, hogy a nejlonzacskóba cserpákolt halványzöld valami tényleg az amit mondtak), na de a lényeg. Meghozta továbbá a posta a Kijevből rendel brenneckéimet, nevezetesen a Poleva-lövedékeket. Örülök mint majom a farkának, mert tapasztalataim szerint 1,6 gramm szokollal (ilyen nincs mert nem gyártják-importálják, de majd meglátjuk mit tud a talján) ez a lövedék 70 méteren cigisdoboznyi szórást ad. Forgatom, nézegetem amikor tekintetem rátéved a skuló stabilizátorára nyomtatott betűkre. Made in USSSR, K16  25 kop. Uraim csekély 12,5 hrivnyáért (plusz postaköltség) vettem 15 darab olyan lövedéket amit még a boldogult Szovjetunióban gyártottak és darabját 25 kopejkáért (egy fehér kenyér áráért) forgalmaztak. Hogy a Kozaki internetes bolt hol akadt erre az elfekvő készletre nem tudom, de pár darabot elteszek emlékbes. 
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: