Oldalak: 1 ... 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 [874] 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1752821 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #13095 Dátum: 2018. Február 21. - 11:38:25 »

Csatlakozom! Egy Mossberg Patriotra én is kíváncsi lennék (élőben is) és a tapasztalatokra..

Tavaly december környékén (talán) Abonyi is, meg én is írtam róla, kézbe fogás után.
Naplózva
cujoe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233


« Új üzenet #13096 Dátum: 2018. Február 21. - 12:34:54 »

Tavaly december környékén (talán) Abonyi is, meg én is írtam róla, kézbe fogás után.

Köszi. Visszakeresem.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #13097 Dátum: 2018. Február 21. - 13:04:30 »

Köszi. Visszakeresem.

Nekem sajna nem sikerült, különben belinkeltem volna ide...
Naplózva
cujoe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233


« Új üzenet #13098 Dátum: 2018. Február 21. - 13:05:27 »

Nekem sajna nem sikerült, különben belinkeltem volna ide...

Keresem és nem találom. Pedig beírtam a keresőbe. Manuálisan rákerestem a neved alapján a hozzászólásokra és sajnos így sem lelem.. Szomorú
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #13099 Dátum: 2018. Február 21. - 17:28:53 »

Keresem és nem találom. Pedig beírtam a keresőbe. Manuálisan rákerestem a neved alapján a hozzászólásokra és sajnos így sem lelem.. Szomorú

Én is kerestem, de nem voltam szerencsés.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #13100 Dátum: 2018. Február 21. - 20:46:23 »

Totál véletlenül sikerült még pénteken délután a műa. meg a fa agyas modellt is kézbe fognom.

Én olyan túl sok kifogásolni valót nem találtam rajta, főleg ennyi pénzért. A pisztolyfogás nekem picit túl amerikás, aránylag ferdén ér véget, erre a "kinti" szakírók azt szokták írni, hogy így könnyebb vállba kapni. Én jobban szeretem a (majdnem) függőlegesig legörbített markolatot, jobban vállba tudom húzni, nekem az jobban illik a természetes kéztartáshoz (mondjuk nekem speciel eléggé péklapát kezem van). A biztosítón nem találtam kifogást, csendesen billenthető, gondolom teszi a dolgát rendesen. A billentyűn a (ha jól emlékszem) Remingtonnál kitalált plusz lemezke van beékelve a billentyű élébe, az elsütéshez először azt kell belehúzni a billentyűbe. Viszont ennél fokozottan oda kell figyelni, hogy a lemezke kedvéért totál előről húzd a billentyűt, ha kicsit is oldalról nyúlsz bele e billentyűbe, és netán a billentyű mozdul először, nem a lapka, akkor a billentyű valahogy "elkattan" hátrafelé (és megáll) elsütés nélkül, és ha jól emlékszem, csak a zárdugattyú megemelésével tudod ismét tűzkész állapotba hozni a billentyűt. Gondolom, ez csak megszokás kérdése, mert biztos nem örülnék, ha - némi költői túlzással - a szórón életem kanja emiatt hagyna faképnél  a kb. harmincadik kiülés alkalmával. Viszont aránylag határozott sütése van, mármint nem igazán "nyúlt" a kezemben.

A tár az előtt lévő pöcök hátrahúzásával (a Tikka T3 meg egyéb "ördöglakat" megoldás nélkül) egyszerűen kivehető, az egyenes két soros tárba "cikk-cakkban" mennek a lőszerek, azt elfelejtettem konkrétan megkérdezni, hogy lehet-e felülről tárazni, de csodálkoznék, ha nem lehetne. A zárdugattyún gyárilag hosszanti spirál alakú bemarások alkotnak sormintát ("bolt fluting", magyar kifejezést esküszöm nem ismerek erre  Stoel), ez megint ízlés kérdése, tetszik-e vagy sem. Rugós hüvelykivető pöcök a zárdugattyú homlokfelületén, ami sokkal "bolondbiztosabb", mint a Mauser rendszerűek csak teljesen hátrahúzás esetén funkcionáló "sarkantyúja" alul-leghátul. Viszont üresen húzgálva a nyers zárdugattyút éreztem egy kis "darálást", meg dobozhangot, a kétsoros tár adogató műanyagját kicsit azért a spirálok élei "sorjázgatták", akár fordítottam, akár húztam-toltam a zárdugattyút. Betárazva lehet fém a fémen más hangot ad, ezt sem próbáltam ki.  Ja és a hang mellett vagy azzal együtt azért pici ellenállást is generál ez a dolog a zárdugattyún, nem tudom, idővel ezek az alkatrészek mennyire csiszolják össze magukat, kicsit szerintem a praktikumot beáldozták az esztétika oltárán... Gyárilag két darabból álló Weaver sín van rajta, az anyagát nem tudtam ránézésre megmondani. Kicsit talán Marin X7 utánérzésem volt így utólag. Ha az emberfiának valahol eddig terjed a költségvetése, akkor már szerintem inkább ezt, mint a 710/760/783-as Remington-t. Erről legalábbis még nem hallottam annyi rossz tapasztalatot, mint amazokról...  Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Melasz
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #13101 Dátum: 2018. Március 18. - 11:36:00 »

Totál véletlenül sikerült még pénteken délután a műa. meg a fa agyas modellt is kézbe fognom.

Én olyan túl sok kifogásolni valót nem találtam rajta, főleg ennyi pénzért. A pisztolyfogás nekem picit túl amerikás, aránylag ferdén ér véget, erre a "kinti" szakírók azt szokták írni, hogy így könnyebb vállba kapni. Én jobban szeretem a (majdnem) függőlegesig legörbített markolatot, jobban vállba tudom húzni, nekem az jobban illik a természetes kéztartáshoz (mondjuk nekem speciel eléggé péklapát kezem van). A biztosítón nem találtam kifogást, csendesen billenthető, gondolom teszi a dolgát rendesen. A billentyűn a (ha jól emlékszem) Remingtonnál kitalált plusz lemezke van beékelve a billentyű élébe, az elsütéshez először azt kell belehúzni a billentyűbe. Viszont ennél fokozottan oda kell figyelni, hogy a lemezke kedvéért totál előről húzd a billentyűt, ha kicsit is oldalról nyúlsz bele e billentyűbe, és netán a billentyű mozdul először, nem a lapka, akkor a billentyű valahogy "elkattan" hátrafelé (és megáll) elsütés nélkül, és ha jól emlékszem, csak a zárdugattyú megemelésével tudod ismét tűzkész állapotba hozni a billentyűt. Gondolom, ez csak megszokás kérdése, mert biztos nem örülnék, ha - némi költői túlzással - a szórón életem kanja emiatt hagyna faképnél  a kb. harmincadik kiülés alkalmával. Viszont aránylag határozott sütése van, mármint nem igazán "nyúlt" a kezemben.

A tár az előtt lévő pöcök hátrahúzásával (a Tikka T3 meg egyéb "ördöglakat" megoldás nélkül) egyszerűen kivehető, az egyenes két soros tárba "cikk-cakkban" mennek a lőszerek, azt elfelejtettem konkrétan megkérdezni, hogy lehet-e felülről tárazni, de csodálkoznék, ha nem lehetne. A zárdugattyún gyárilag hosszanti spirál alakú bemarások alkotnak sormintát ("bolt fluting", magyar kifejezést esküszöm nem ismerek erre  Stoel), ez megint ízlés kérdése, tetszik-e vagy sem. Rugós hüvelykivető pöcök a zárdugattyú homlokfelületén, ami sokkal "bolondbiztosabb", mint a Mauser rendszerűek csak teljesen hátrahúzás esetén funkcionáló "sarkantyúja" alul-leghátul. Viszont üresen húzgálva a nyers zárdugattyút éreztem egy kis "darálást", meg dobozhangot, a kétsoros tár adogató műanyagját kicsit azért a spirálok élei "sorjázgatták", akár fordítottam, akár húztam-toltam a zárdugattyút. Betárazva lehet fém a fémen más hangot ad, ezt sem próbáltam ki.  Ja és a hang mellett vagy azzal együtt azért pici ellenállást is generál ez a dolog a zárdugattyún, nem tudom, idővel ezek az alkatrészek mennyire csiszolják össze magukat, kicsit szerintem a praktikumot beáldozták az esztétika oltárán... Gyárilag két darabból álló Weaver sín van rajta, az anyagát nem tudtam ránézésre megmondani. Kicsit talán Marin X7 utánérzésem volt így utólag. Ha az emberfiának valahol eddig terjed a költségvetése, akkor már szerintem inkább ezt, mint a 710/760/783-as Remington-t. Erről legalábbis még nem hallottam annyi rossz tapasztalatot, mint amazokról...  Emelem

Szervusztok!

Első golyós puskámként vásároltam még tavaly Mossberg Patriot-öt, fa agyazással, .30-06 kaliberben. Kis kiegészítésként, egy évvel a vásárlás és használatbavétel után leírnám tapasztalataimat.
A gyári weaver sín alumíniumból van, ezt érdemes lecserélni esetleg egy egyrészes acélsínre. Nekem maradt a gyári, jelenleg egy Hawke alumínium szereléket tettünk rá fegyvermesterrel, ami egy 8X56-os bajor tüskés Seeadler távcsövet tart a helyén, sikerrel. A távcső nem mai csirke, (édesapámtól kaptam, már nem használta, legalább 25 éves) a tubusa valamivel rövidebb a mostani távcsöveknél, az 56-os lencseátmérő miatt pedig nagyon magas szerelék kellet hozzá, hogy ne érjen hozzá a töltényűr tetejéhez és ne is kelljen a fejemet az elsütőbillentyűig előrevinni... Valószínűleg nem gyári sínnel és/vagy modernebb távcsővel ez a probléma nem merült volna fel, de hát szegény ember vízzel főz.
A távcső és a szerelék lövésálló, nem mozdult el, nem lett pontatlan, még úgy sem, hogy egyszer lecsavaroztam a szerlék talpát a sínről és levettem a felépítményt, majd visszaraktam. A fegyverből megközelítőleg 30 lövést adtam le, ebből 28-at lőtéren belövésre és gyakorlásként, kettőt pedig vadra, mindkettő tűzbe rogyott. A fegyverből eddig csak Hornady Superformance 180gr GMX lőszert lőttem, teljes mértékben meg vagyok vele elégedve.
A puska csöve 56cm, ennek hatására jelentős torkolattűz alakul ki a lövéskor, erős hanghatással de még kezelhető visszarúgással, bár ez a lövedéktől is függ...
Amit ebben az árkategóriában észrevettem, hogy a zárdugattyú ennél nem jár csattanósan-csattogósan (az XPR-nél és az A-Boltnál csendesebb szerintem), de hátrahúzva lötyögős, olcsó megoldásnak tűnik egy CZ-hez képest.
A kétsoros tár felülről is tölthető, de a tár akadós, néha nem pattan be a helyére, alulról finom ütéssel sem merem a helyére tenni, nehogy eltörjön a műanyagpöcök. Finom mozgatásra bepattan és stabilan áll a helyén, szépen adagolhatóak a töltények. Üresen tényleg szörnyű érzés a  töltőmozdulat, de betárazva finom és csendes, illetve sokat szelídült, miután rendesen beolajoztam használat előtt.
Biztosítója kétállású, de a biztosított állásban is üríthető/tölthető, de el nem süthető. Szerintem ez igen hasznos, hordható és vadászat végeztével biztonságosan üríthető.
Az AccuTriggel elsütőbillentyűvel nem volt problémám, határozottan kezelhető, az elsütőbillentyűn lévő biztosítás olyan, mintha észre sem venném, de értelmét nem sokat látom, mert mi van akkor, ha egy faág úgy akad be benyomja azt is...
Fája szép, bár ez megint ízlés kérdése, szerintem egyébként a Savage Axis fája csúnyább, de ezen nem érdemes vitatkozni:) A lézerrel mart fogáspontok kicsit érdesek.
Szerintem megéri, főleg ennyi pénzért. Egy jól használható puskát kaptam, újonnan. Egy megtekintést megér:) Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #13102 Dátum: 2018. Március 18. - 12:05:16 »


A puska csöve 56cm, ennek hatására jelentős torkolattűz alakul ki a lövéskor, erős hanghatással de még kezelhető visszarúgással, bár ez a lövedéktől is függ...

Az AccuTriggel elsütőbillentyűvel

Az elsütőbillentyű AccuTrigger  Stoel

A torkolattűzön meg erős hangon kb. + 5 cm cső semmit nem változtatna. Kicsivel gyorsabb égésű lőpor inkább. Persze a Hornady nem fog az 56-57 cm-es csövek kedvéért gyorsabb lőport tenni bele sajnos...

De ilyenekkel ne is törődj, használd egészséggel!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13103 Dátum: 2018. Március 18. - 12:33:10 »

Az elsütőbillentyű AccuTrigger  Stoel

A torkolattűzön meg erős hangon kb. + 5 cm cső semmit nem változtatna. Kicsivel gyorsabb égésű lőpor inkább. Persze a Hornady nem fog az 56-57 cm-es csövek kedvéért gyorsabb lőport tenni bele sajnos...

De ilyenekkel ne is törődj, használd egészséggel!

Ha nem kilométeres lövésekre kell megoldás lehet a nehezebb 13 - 14 grammos gyári lőszerek használata ,  töltögetőknek meg igen csak sok megoldás adatik .   Emelem
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #13104 Dátum: 2018. Március 18. - 13:51:57 »

A torkolattűzön meg erős hangon kb. + 5 cm cső semmit nem változtatna.

Olyan furcsa tőled ilyet olvasni... Aki minden ékezetnek, vesszőnek, milliméternek, grammnak, csőtorkolati nyomásnak szőrszálhasogató jelentőséget tulajdonít...  Vállat von

Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #13105 Dátum: 2018. Március 18. - 14:27:32 »

Olyan furcsa tőled ilyet olvasni... Aki minden ékezetnek, vesszőnek, milliméternek, grammnak, csőtorkolati nyomásnak szőrszálhasogató jelentőséget tulajdonít...  Vállat von

Tényszerű cáfolatot bármikor szivesen meghallgatok.
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #13106 Dátum: 2018. Március 18. - 16:52:06 »

Tényszerű cáfolatot bármikor szivesen meghallgatok.

Mivel nem tudjuk, hogy a Hornady mivel porozza a Superformance-ot, ezért neked már úgysem lehetek elég tényszerű...  Tasli

De ha a Quickloaddal járszunk, az szépen mutatja: azonos töltetnél csak a csőhosszt növeled meg, simán kijön 10% körüli torkolati nyomàs csökkenés, az elégés pedig ha nem lett volna 100%, akkor feljebb megy. Vagyis csökken a hang és a fényhatás.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #13107 Dátum: 2018. Március 18. - 17:59:11 »

Mivel nem tudjuk, hogy a Hornady mivel porozza a Superformance-ot, ezért neked már úgysem lehetek elég tényszerű...  Tasli

De ha a Quickloaddal járszunk, az szépen mutatja: azonos töltetnél csak a csőhosszt növeled meg, simán kijön 10% körüli torkolati nyomás csökkenés, az elégés pedig ha nem lett volna 100%, akkor feljebb megy. Vagyis csökken a hang és a fényhatás.

Na ez már korrekt érvelés !  Mosolyog  Emelem

A hangot illetően a 10% nyomáscsökkenés stimmel, csak azt nem tudom, hogy ez dB-ben mekkora csökkenést jelent, mert biztos, hogy nem lineáris. A fényhatást illetően viszont szerintem inkább a lőpor elégés % a mérvadó, ami 5 cm csőhossz növeléssel 1%-nál is kevesebbet nő. Tehát ha nem is "semmit", de még mindig jelentéktelen mértékben csökkentene.

Bocs, ha lassan itt OFF-nak tűnik a téma, ha gondolja valaki, zavarjon át bennünket az utántöltés topikba.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #13108 Dátum: 2018. Március 22. - 11:00:23 »


  Bátya jogos felszólítására itt folytatnám a lőszeres topikban megkezdett Brajzler eszmecserét. Főként BKRISZ minőség és tartósságbeli kételyeire szeretnék reagálni. Az R93, R8 vitába nem tudok mit mondani, mert nem használtam egyiket sem. De ha valaki kézbe vesz és megvizsgál egy Blaser billenőcsövű golyóst, vagy a 800-as ismétlő széria valamely darabját, hát az kizárt, hogy ne lássa, érezze bennük az akár 100 év kifogástalan működést. Innentől már csak egy gondolat bánt engemet, hogy miért pont az R93-R8 ne kapta volna meg ugyanazt az anyag és gyártási minőséget? A tervezésről és konstrukcióról nem beszélek.
Mielőtt még az elfogultság vádja érne, gyorsan hozzáteszem, hogy mióta a vadászeszem tudom, mindig a Sauer 80-90 puskákat tartottam az ismétlők non plus ultrájának. Hogy nem ilyenekkel vadászom? Hát ezt dobta a gép. De a bogár iszonyú erővel rág.  Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #13109 Dátum: 2018. Március 22. - 13:10:56 »

Hát azert egy K95 gavallér 30r/308  kaliberben nekem is igen csak tetszene.
Ezek a fegyverek mas kategoria mint a repetálók.
I
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Oldalak: 1 ... 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 [874] 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: